Ekstremalna Droga Krzyżowa

Szczęść Boże!

W niedzielę rozpoczęliśmy piąty tydzień Wielkiego Postu i już za kilka dni będziemy przeżywać Wielki Tydzień. Czy zadbaliśmy przez ten czas o swój rozwój i formację duchową? Czy podjęliśmy pracę nad sobą?

Niektórzy z nas chcąc rozpocząć zmiany w swoim życiu podjęli wyzwanie i zapisali się na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Niestety w związku z pandemią koronawirusa, zaplanowany na 3 kwietnia 2020r. termin EDK w Elblągu zostaje odwołany. Nie oznacza to, że tegoroczna EDK przestaje istnieć, a jedynie staje się drogą w wymiarze duchowym.

Inicjator Ekstremalnej drogi Krzyżowej ks. Stryczek w przesłaniu skierowanym do liderów i uczestników EDK pisze: „Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją, że w obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii”.

Jak mówi rzecznik #EDK ks. Zbigniew Gełdon od Środy Popielcowej trwają rekolekcje, które są umieszczane na profilach społecznościowych #EDK. Zostały przygotowane rozważania dotyczące Drogi Przebaczenia, które można pobrać na stronie www.edk.org.pl.

Życie samo się nie zrobi. Warto w tym Wielkim Poście poświęcić swój czas na formację. Formacja to praca nad własnym rozwojem, kształtowanie się, by być w lepszej formie. Proponujemy do tego rozważania przygotowane na tegoroczną EDK. Przebaczenie to jedno z poważniejszych i bardzo trudnych wyzwań, przed jakimi każdy człowiek staje niejeden raz w życiu. Przebaczenie, nie jest zapomnieniem, jest tak samo jak EDK drogą. To nie jednorazowe wydarzenie, uwalniające nas z trudnych wspomnień, ale długotrwały proces. Często bolesny, ponieważ wymaga zmierzenia się z tym, co dla nas trudne. To droga, którą rozpoczynamy od zranienia, aby dojść do uzdrowienia. Na stronie www.edk.org.pl znajdziemy również wskazówki jak się modlić, jak się przygotować do rozważania Drogi Przebaczenia.

W naszej parafii w dniu, w którym miało być oficjalne wyjście na EDK tj. 03 kwietnia 2020 r. o godzinie 17.30 będzie transmitowana za pośrednictwem naszej strony internetowej na youtube.com/parafiaalberta Droga Krzyżowa z tegorocznymi rozważaniami EDK.

Zachęcamy, aby dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas Wielkiego Postu zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii. Można zaangażować się w pomoc ludziom starszym i tym, którzy są na kwarantannie, zachowując oczywiście wszelkie środki ostrożności. Módlmy się o ustąpienie pandemii wirusa, o siłę i zdrowie dla tych, co zmagają się z zakażeniem, za ich rodziny, za personel medyczny, służby sanitarne i mundurowe.

Sztab EDK Elbląg