OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy piąty tydzień Wielkiego Postu. Wszystkie krzyże w kościele pozostają zasłonięte aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 2. Zachęcamy do duchowego uczestniczenia w pasyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu, które są transmitowane przez nową stronę internetową na youtube.com/parafiaalberta. Każdego dnia transmitowana jest również modlitwa różańcowa o godz. 20.30.
 3. Zachęcamy do korzystania z rekolekcji zamieszczanych na stronach internetowych i transmitowanych przez massmedia.
 4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominam: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pierwszy czwartek w tradycji Kościoła jest dniem szczególnej modlitwy w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek rozpamiętując mękę i śmierć Jezusa Chrystusa modlimy się za osoby chore i samotne.
 5. Z racji pandemii koronawirusa odwiedziny chorych w najbliższy piątek zostają przełożone do odwołania.
 6. Odpowiadając na prośby wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., z racji ograniczonej liczby jej uczestników ogłaszamy, że przed każdą Mszą św. – w tygodniu i w niedzielę – będzie udzielana Komunia św. u wejścia do kościoła.
 7. Zaplanowany na dzień 3 kwietnia br. termin Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Elblągu zostaje odwołany. Tegoroczna EDK staje się drogą w wymiarze duchowym. Droga Krzyżowa o godz. 17.30 będzie prowadzona przez organizatorów EDK w intencji o uwolnienie świata od pandemii koronawirusa.
 8. W minioną niedzielę Karitas parafialna zebrała 1,291 zł, za które składa Bóg zapłać!
 9. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkanocne.
 10. Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że zawiesza do odwołania kolportaż tygodnika w kościołach. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w formie drukowanej są do nabycia w tradycyjnych punktach sprzedaży (kioski, Poczta Polska, stacje paliw, itp.)
 11. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Marię Tarasewicz w wieku 89 lat, śp. Michała Dudojć w wieku 67 lat, śp. Rajmunda Kurlendę w wieku 71 lat oraz śp. Janinę Żejmo w wieku 92 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!