Żywy Różaniec

Żywy Różaniec to jedna z dłużej działających grup w naszej parafii. Tworzą go osoby wierzące, które każdego dnia odmawiają różaniec. Wspólnota Żywego Różańca powstał w Lyonie we Francji w 1826 roku, jako pomoc dla misjonarzy w głoszeniu Ewangelii wszystkim ludziom. Założycielką tego modlitewnego dzieła była sługa Boża Paulina Maria Jaricot. Żywy Różaniec szybko rozwinął się na cały świat.

Żywy Różaniec dzieli się na Róże. Każda róża składa się z 20 osób, czyli tyle ile jest tajemnic różańcowych.  Każda osoba przez cały miesiąc odmawia jedną tajemnicę Różańca.

Spotkanie Żywego Różańca w naszej parafii odbywa się w każdy pierwszy wtorek. O 17:30 Wspólnota gromadzi się na wspólnej modlitwie różańcowej, w czasie której jest podana intencja modlitewna, która towarzyszy członkom Wspólnoty przez cały miesiąc. O 18:00 jest odprawiona Msza św. za wszystkich członków Żywego Różańca.

W naszej parafii obecnie działa tylko jedna Róża Różańcowa. Zelatorką tej Róży jest pani Danuta Gościniak. Natomiast opiekunem Wspólnoty ks. Mieczysław Tylutki SDS.

Wszystkie osoby chętne do włączenia się w tą modlitewną wspólnotę, serdecznie zapraszamy.