Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza to jedna z najdłużej działających grup w naszej wspólnocie parafialnej. Tworzą ją chłopacy w różnym wieku. W formacji liturgicznej występuje kilka stopni: kandydat, ministrant, lektor, ceremoniarz. Do głównych zadań ministranta należy posługiwanie przy Ołtarzu w czasie Eucharystii i nabożeństw poprzez dawanie znaku dzwonkiem, przynoszenie do Ołtarza wody i wina.

Każdy ministrant w naszej parafii służy 2 razy w tygodniu, w niedziele i w wybrany przez siebie dzień w tygodniu.  Najbardziej pracowitym okresem w roku dla ministrantów jest czas Wizyty Duszpasterskiej. Wtedy codziennie ministranci towarzyszą kapłanowi w czasie kolędy.  Głównym Świętem Patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza jest Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata obchodzona w IV niedzielę listopada. Tego dnia odbywa się Uroczysta Eucharystia za ministrantów i ich rodziców. W czasie Niej nowi członkowie zostają oficjalnie przyjęci, a pozostali odnawiają swoje przyrzeczenia ministranckie.

W każdą sobotę odbywa się zbiórka liturgiczna. W czasie niej ministranci poznają tajniki Liturgii, a także ćwiczą poszczególne funkcje. Oprócz prób liturgicznych odbywają się też spotkanie w radości, a czasem jakieś wyjście albo wyjazd. W wakacje członkowie LSO spędzają na akcjach religijnych. Młodsi uczestniczą w parafialnym wyjeździe wakacyjnym, a starsi w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, albo w wyjazdach organizowanych przez salwatoriańskie apostolaty.

Obecnie opiekunem LSO jest ks. Szymon Kula SDS.

Do naszej grupy można dołączyć w każdej chwili, Zapraszamy.