OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2024 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy,

– środa – św. Józefa Rzemieślnika,

– czwartek – św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła,

– piątek- uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę,

– sobota– wspomnienie św. Floriana, męczennika.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– czwartek – adoracja prowadzona przez wspólnotę Margaretek w intencji nowych powołań od godz. 17.00 – pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w terminach ustalonych przez księży.

 1. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe – w naszej świątyni odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.
 2. Zapraszamy na pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę, 4 maja o godz. 17.30 medytacją, następnie – modlitwa różańcowa, Msza św. o godz. 18.30, procesja i litania do Matki Bożej oraz hołd wynagradzający i Apel fatimski.
 3. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia, któremu patronuje Biskup Elbląski Jacek Jezierski. Modlitwa wstawiennicza, uwielbienie oraz zawierzenie siebie i swojej rodziny to nieustanne zaproszenie Pana Boga do swojej rodziny. Nabożeństwo prowadzone będzie w pierwszą niedzielę maja od godz. 15.00.
 4. Zapraszamy na koncert sakralny pt. „Ave Maria – woła cały świat” w wykonaniu artystów i uczniów Elbląskiej Szkoły Muzycznej. Koncert odbędzie się 28 kwietnia br. o godz. 19.00 w naszym kościele. Bilety do nabycia w zakrystii w cenie 20 zł.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy przez rozliczenie PIT-u 1,5% wsparli naszą Fundację św. Brata Alberta. Dziękujemy także osobom, które w każdą sobotę – dyżurując w kancelarii parafialnej, służyły pomocą w rozliczeniu PIT-ów.
 6. W najbliższy piątek, z racji przypadającej uroczystości NMP Królowej Polski nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W naszej parafii gościmy rodzinę Głowiak z Kuraszkowa, przy salwatoriańskiej parafii Oborniki Śl. W grudniu spłonął ich dom i cały dobytek życia. Kto chciałby wesprzeć ich w trudzie odbudowy, będzie mógł złożyć datek na ten cel w dniu 3 maja przy drzwiach naszej świątyni.
 8. W najbliższy czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 9. Polecamy prasę katolicką GN, magazyn Salwator, czasopismo Ossalvatore Romano i biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Kazimierz Konecki lat 73. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”