OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 OGŁOSZENIA PARAFIALNENiedziela Miłosierdzia Bożego

7 kwietnia 2024 r. 

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritasu. Dziękujemy osobom posługującym w naszym parafialnym Caritasie za ich zaangażowanie i za poświęcony czas najbardziej potrzebującym parafianom. W dniu dzisiejszym po Mszach św. Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia prowadzone w naszej diecezji.
 2. W dniu jutrzejszym, tj. 8 kwietnia obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z Wielkiego Tygodnia. Msza św. dodatkowa odbędzie się o godz. 9.00. Zapraszamy.
 3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne 9. 04. br. wtorek, o godz. 19.00 w kościele. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w 14 kwietnia br., o godz. 16.00.
 4. W Poniedziałek Wielkanocny na Katolicki Uniwersytet Lubelski zabraliśmy kwotę 6.909 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie dla tej katolickiej uczelni.
 5. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia, która rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. prowadzona będzie zbiórka na rzecz budowy kościoła.
 7. W ramach akcji charytatywnej „Pola nadziei” w przyszłą niedzielę prowadzona będzie również zbiórka do puszek na rzecz Elbląskiego Hospicjum.
 8. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci i młodzieży w Portoroż, na Słowenii, w terminie 4 – 14 lipca br. Koszt 1.200 zł. plus 315 euro. Zapisy do 14 kwietnia br. Więcej informacji u ks. Proboszcza.
 9. Przypominamy, że w każdą sobotę, na plebanii możemy dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Akcja prowadzona jest w godzinach od 10.00 do 13.00, do końca kwietnia. Odbiór zeznań podatkowych w sobotę w godz. 9.00-10.00 o 13.00-14.00.
 10. Polecamy prasę katolicką GN, magazynu Salvator i biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bogumiła Januszkiewicz lat 93 oraz śp. Józef Zbutowicz lat 75. Wieczne odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”