NIEDZIELA PALMOWA 24 marca 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Palmowa

24 marca 2024 r.

 1. Dziś rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, w którym to Kościół sprawuje liturgiczną tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Na każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie palm. Przed wejściem do kościoła Wolontariat Misyjny Salwatorianów prowadzi kiermasz świąteczny. Ofiary składane przy tej okazji będą wsparciem dla WMS.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali – dziś o godz. 17.15.
 3. W Wielką Środę zapraszamy na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami Elbląga z kościoła MB Królowej Polski do katedry św. Mikołaja. Organizatorzy proszą aby wierni naszej parafii podjęli się niesienia krzyża od III do IV stacji Drogi Krzyżowej. Początek nabożeństwa o godz. 19.00.
 4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna od poniedziałku do środy w wyznaczonych godzinach.
 5. Wielki Czwartek, to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Krzyżma zostanie odprawiona w katedrze elbląskiej przez ks. bpa Jacka Jezierskiego o godz. 10.00. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszej świątyni o godz. 18.00 a po niej całonocna adoracja w Ciemnicy.
 6. Wielki Piątek, to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu Kościół trwa w żałobie i zachowuje post ścisły. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Droga Krzyżowa prowadzoną przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym rozpocznie się o godz. 9.00. O godz. 11.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci a o godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez wspólnotę Żywego Różańca. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00 a od 21 adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym i czuwanie w ciszy do godz. 24.00.
 7. Wielka Sobota, to dzień w którym trwamy przy Bożym Grobie i oczekujemy Zmartwychwstania. Adoracja rozpocznie się o godz. 9.00; poświecenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 14.00 co 30 minut a od 14.00 do 16.00 o każdej pełnej godzinie. W godz. 16.30 – 19.00 kościół będzie zamknięty ze względu na prace porządkowe i dekoracyjne. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 od zapalenia Paschału na zewnątrz kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 8. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu:

– w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa – przed każdą Mszą św.

– w Wielki Piątek – od godz. 9.00 do 16.00; po zakończeniu liturgii od 21.00 do godz. 24.00

– w Wielką Sobotę – od godz. 9.00 do 16.00,

 1. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na ciemną jutrznię w kościele o godz. 8.00.
 2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00, natomiast pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.
 3. W dniu 25 marca obchodzić będziemy dzień podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Wszyscy, którzy chcieliby się podjąć duchowej adopcji dziecka zagrożonego aborcją, składają tego dnia swoje przyrzeczenia codziennej modlitwy przez 9 miesięcy w intencji konkretnego dziecka. Formularze przystąpienia można odbierać w zakrystii i w poniedziałek – 25 marca,  złożyć przyrzeczenie podczas Eucharystii o godz. 18.00.
 4. W minioną niedzielę ofiary na Boży Grób wyniosły 3.154 zł. Bóg zapłać!
 5. Dziś na Mszach św. gościmy zespół Czeremszyna z Ukrainy. Natomiast wieczorem o 19.00 zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu gości z Ukrainy.
 6. Zapraszamy do kina Światowid na film pt. „Powołany 2” w dniu 3 kwietnia, na godz. 17.00. Cena biletu 14 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. W ramach rekolekcji szkolnych organizowane będą spotkania z ks. Kamilem Leszczyńskim SDS. Zapraszamy młodzież w poniedziałek i wtorek na godz. 19.00 do Sali o. Jordana.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Krystyna Stokłosa lat 87, śp. Eryk Markowski lat 79 oraz śp. Bolesława Daraszewicz lat 89. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”