OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła 11 luty 2024 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –VI Niedziela zwykła

11 luty 2024 r.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na mszach św. o godz. 9.00 i 10.30 będzie okazja przyjęcia sakramentu namaszczenia przez osoby chore i starsze. Prosimy o wcześniejsze skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
 2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. dzisiaj o godz. 16.00.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Rozpocznie się on w Środę Popielcową. Msze święte w ten dzień będą odprawiane o 7.00, 9.00, 18.00, 20.00.
 4. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: ilościowy i jakościowy. Okres Wielkiego Postu to czas nabożeństw pasyjnych. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00. Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.15.
 5. Jak każdego roku również i w tym będzie okazja na plebanii dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Akcja rozliczeń rozpocznie się 24 lutego i prowadzona będzie w soboty, w godzinach od 10.00 do 13.00.
 6. Dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 16.00.
 7. W dniu życia konsekrowanego na elbląskie klasztory klauzurowe zebraliśmy kwotę 2.816 zł. Bóg zapłać!
 8. W roku 40–lecia naszej parafii organizujemy pielgrzymkę samolotową do sanktuarium św. Brata Alberta w Krakowie, w terminie 2 – 6 kwietnia br. Koszt pielgrzymki 1.500 zł. Więcej informacji u księdza proboszcza. Zapraszamy.
 9. W dniu dzisiejszym zbiórka na rzecz budowy kościoła.
 10. Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu zaprasza na dzień otwarty zerówki i szkoły podstawowej. Odbędzie się on w sobotę 24 lutego br. w godz. od 10.00 do 13.00. Będzie możliwość poznania placówki, jej planów, a także spotkania z nauczycielami i uczniami. Szkoła znajduje się w budynku przy ul. Saperów 20 (obok Urzędu Pracy). Placówka rozpoczęła też rekrutację do szkoły podstawowej i zerówki na rok szkolny 2024/25. Zachęcamy do odwiedzenia szkoły i skorzystania z jej oferty.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Krystyna Nowoszyńska lat 80, śp. Piotr Pasternak lat 56, śp. Jadwiga Rudnicka lat 64, śp. Danuta Tarnacka – Cybok lat 69 oraz śp. Maria Popowska lat 82. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,    błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”