OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela zwykła 4 luty 2024 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –V Niedziela zwykła 4 luty 2024 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę,

Wtorek – męczenników Pawła Miki i towarzyszy,

Sobota – św. Scholastykę, dziewicę.

 1. W dniu 11 lutego – w niedzielę, obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji chorych naszej parafii i pacjentów szpitali. 12 lutego, w Szpitalu Wojewódzkim – na Mszy św. o godz. 12.00, której przewodniczył będzie bp Wojciech Skibicki, będzie również okazja przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 2. Natomiast w kościele parafialnym w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 również będzie okazja przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy jednak aby wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 3. Zapraszamy dzieci na bal karnawałowy, który zaplanowany jest na dzień 4 lutego br. w sali bankietowej Eden. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Prosimy również o zapisy w zakrystii na bal.
 4. W naszej parafii trwa cykl modlitw uwielbienia, któremu patronuje Biskup Elbląski Jacek Jezierski. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę, adorację NS, uwielbienie oraz modlitwę wstawienniczą.
 5. Spotkanie dla dorosłych, którzy chcą uzupełnić sakrament bierzmowania zaplanowane jest na wtorek, 6 lutego br., o godz. 19.00 na plebani. Zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców na Msze św. i spotkanie na godz. 16.00.
 7. W następną niedzielę zbiórka ofiar na rzecz budowy naszego kościoła.
 8. Jak każdego roku również i w tym jest okazja na plebanii dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Akcja rozliczeń rozpocznie się 24 lutego i prowadzona będzie w godzinach od 10.00 do 13.00.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN, czasopism Salwator oraz gazetka parafialna „Dobry jak chleb”
 10. Komunikat Biskupa Elbląskiego na dzisiejszą niedzielę: W dniach 10-17 lutego 2024 odbędzie się w diecezji elbląskiej peregrynacja relikwii nowych błogosławionych męczenników Józefa i Wiktorii Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci. Zostali oni zastrzeleni 24 marca 1944 roku. Stało się to po ujawnieniu faktu, że wbrew hitlerowskiemu prawu obowiązującemu w Polsce, przechowywali potajemnie grupę siedmiu Żydów, swoich znajomych i sąsiadów. Wybrane kościoły naszej diecezji odwiedzi wędrujący przez Polskę relikwiarz ze szczątkami Męczenników. +Jacek Jezierski, biskup elbląski
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janusz Jarosiński lat 86 oraz śp. Wojciech Jakubowski lat 73. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”