OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela zwykła 28 stycznia 2024 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela zwykła 28 stycznia 2024 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Środa – św. Jana Bosco, prezbitera,

Piątek – święto ofiarowania Pańskiego,

Sobota – św. Błażeja, biskupa i męczennika.

 1. W dniu 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie świec. W tym dniu zostanie także odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
 2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia konsekrowanego. W tym dniu szczególnie chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich zakonnikach i siostrach zakonnych. Tego dnia przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka ofiar na wsparcie elbląskich klasztorów sióstr Klarysek i Karmelitanek.
 3. W dzień św. Błażeja otrzymamy także błogosławieństwo o zachowanie od chorób gardła.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w czwartek grupa Margaretka zaprasza na modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne oraz już powołanych do służby Bożej. Modlitwa rozpocznie się o 17.30

– w piątek spowiedź I-piątkowa pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 16.30.

– nabożeństwo wynagradzające w sobotę od 17.30. Msza św. o 18.30.

 1. Pierwszo piątkowe odwiedziny chorych odbędą się w umówionych dniach i godzinach.
 2. W naszej parafii trwa cykl modlitw uwielbienia, któremu patronuje Biskup Elbląski. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę, adorację NS i uwielbienie oraz modlitwę wstawienniczą.
 3. Zapraszamy dzieci na Bal karnawałowy, który zaplanowany jest na dzień 4 lutego br. w sali bankietowej Eden. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Prosimy również o zapisy w zakrystii na bal.
 4. W tym tygodniu planujemy rozebranie w kościele dekoracji bożonarodzeniowej. Zapraszamy do pomocy w piątek, 2 lutego na godz. 19.00.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN, czasopismo Salwator oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Halina Wieczorek lat 67, śp. Gabriela Rogut lat 84 oraz śp. Romana Narkiewicz lat 97. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”