OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII Niedziela zwykła 8 listopada 2020 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła,

– środa – św. Marcina z Tours, biskupa,

– czwartek – św. Jozefata, biskupa i męczennika,

– piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.

 1. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.
 2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. przeprowadzona będzie zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką.
 3. W środę, 11 listopada przypada rocznica odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, którą odprawimy w naszej świątyni o godz. 10.30.
 4. W minioną niedzielę młodzież naszej parafii zebrała kwotę 780 zł. Bóg zapłać!
 5. W następną niedzielę gościć będziemy kleryków Elbląskiego Seminarium Duchownego, którzy rozprowadzając własne kalendarze, kwestować będą na rzecz seminarium w Elblągu.
 6. Przy głównym wyjściu z kościoła polecamy uwadze wystawę pt. „Ks. Mieczysław – jakiego pamiętamy”.
 7. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Obecnie znajduje się na planszy 41 zielonych pasków. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 8. Z racji nowych obostrzeń sanitarno-epidemicznych w naszym kościele na liturgii przebywać może 100 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 9. Pamięci modlitewnej polecamy osobę ks. Stanisława Muchy, który spadł ze schodów, złamał nogę i teraz czeka na operację.
 10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zbigniew Niewiadomski w wieku 68 lat oraz śp. Bogusław Kołodziejski w wieku 61 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!