OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIII Niedziela zwykła 28 czerwca 2020 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 29 czerwca – uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła,

– piątek, 3 lipca – święto św. Tomasza, apostoła.

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 10.30 Mszę św. odprawi ks. Michał Semeniuk neoprezbiter z parafii św. Rafała Kalinowskiego. Na koniec Mszy św. udzieli także błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwa w intencji powołanych prowadzona przez wspólnotę Margaretka w czwartek o godz. 17.30.
 3. Spowiedź I piątkowa – pół godziny przed poranną Mszą św. i Mszą św. wieczorną.
 4. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej, procesja i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. Ryszard Półtorak – proboszcz parafii Trójcy Świętej w Elblągu.
 5. W ramach akcji „Festyn 2020” w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 3.823 zł. Bóg zapłać!
 6. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele oraz kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
 7. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 8. W następną niedzielę, 5 lipca o godz. 10.30 odbędzie się Msza św. w int. ks. Szymona z ok. imienin, które przypadają na 18 lipca.
 9. Ruchu Młodzieży Salwatoriańskie organizuje zbiórkę ofiar do puszek w niedzielę 5 lipca. Złożone ofiary przeznaczone będą na tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.
 10. Uczniowie SP 15 zorganizowali wystawę nt encykliki papieża Franciszka „Laudato si”. W naszym kościele można ją obejrzeć tylko w niedzielę.
 11. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Stryjka w wieku 72 lat, śp. Marcina Wołosza w wieku 32 lat, śp. Renatę Szenfeld w wieku 51 lat, śp. Barabarę Lecką w wieku 86 lat oraz śp. Jacka Domaszewicza w 55 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!