OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII Niedziela zwykła 21 czerwca 2020 r.

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej duszpasterzy Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Księża oprócz głoszonych dziś kazań zachęcają do modlitwy o nowe powołania i służą także rozmową na tematy związane z życiem zakonnym i kapłaństwem.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 24 czerwca – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela,

– czwartek, 25 czerwca – bł. Dorotę z Mątów, patronki diecezji elbląskiej,

– sobota, 27 czerwca – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.

 1. W dniu 23 czerwca obchodzić będziemy Dzień Ojca. Tego dnia szczególnie pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach. Jako duszpasterze już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim ojcom i tatusiom.
 2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji ustania pandemii koronavirusa na godz. 17.30.
 3. W ramach festynu parafialnego w salce o. Jordana, w godz. od 9.00 do 13.30 rozprowadzane jest ciasto. Przez zakup domowych wypieków wspieramy budowę naszej świątyni. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom domowej kuchni i wspólnotom zaangażowanym w akcję „Festynu 2020”. Bóg zapłać!
 4. W ramach zbiórki na budowę kościoła w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 4.992 zł. Bóg zapłać!
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na konferencję we wtorek, na godz. 19.00 do kościoła.
 6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Salvator Mundi” zaprasza na adorację uwielbienia za kończący się rok formacyjny. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w środę o godz. 19.00.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Mszę św. odprawi ks. Michał Semeniuk neoprezbiter z parafii św. Rafała Kalinowskiego. Na koniec Mszy św. udzieli także błogosławieństwa prymicyjnego.
 8. Okres Wielkanocny w Kościele zakończył się w dniu Zesłania Ducha Świętego dlatego zachęcamy do spowiedzi tych, którzy z racji pandemii nie byli u spowiedzi wielkanocnej. Przypominamy także, że w każdy czwartek od godz. 17.00 istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
 9. Zapraszamy mężczyzn w środę, na godz. 9.00 do prac porządkowych w dolnym kościele. Prosimy zabrać ze sobą taczkę i łopatę.
 10. Ksiądz Prowincjał z głosem wiążącym swojej Rady z dniem 1 lipca br. powołał ks. Michała Mańkę do wspólnoty salwatorianów w Elblągu jako kapelana szpitala wojewódzkiego i pomoc duszpasterską w parafii św. Brata Alberta.
 11. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Alfredę Sobczak w wieku 74 lat, śp. Piotra Rosika w wieku 84 lat, śp. Janusza Augustynowicza w wieku 77 lat oraz śp. Wiktora Grzybek w wieku 69 lat.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!