OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu 22 marca 2020 r.

  1. Tegoroczny Wielki Post to wyjątkowy dla nas czas, swoiste egzystencjalne rekolekcje. W skali globalnej dotyka nas doświadczenie koronawirusa. Przypominamy o dyspensie wydanej przez Biskupa Elbląskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Przypominamy również o zasadach higieny i ostrożności podczas liturgii, w której nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób.
  2. Zachęcamy do duchowego uczestniczenia w pasyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu, które są transmitowane przez stronę internetową na youtube.com/parafiaalberta. Każdego dnia transmitowana będzie również modlitwa różańcowa o godz. 20.30.
  3. Planowane wielkopostne rekolekcje szkolne i parafialne zostają odwołane. Zachęcamy do korzystania z rekolekcji zamieszczanych na stronach internetowych. Intencje mszalne przyjęte na czas rekolekcji zostaną odprawione odpowiednio o godz. 7.00 i 18.00
  4. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych Caritas prowadzi zbiórkę, z której dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie paczek świątecznych dla ubogich z naszej parafii.
  5. Spotkanie organizacyjne dla udających się na wyjazd parafialny do Skandynawii oraz spotkanie rodziców i dzieci Rocznicowych są odwołane.
  6. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkanocne.
  7. W gablotkach ogłoszeń zostały umieszczone zdjęcia-propozycje ławek. Tym samym rozpoczęliśmy już akcję „zamów ławkę do swojego kościoła”. Wpisując nr ze zdjęcia na kartkę i wrzucając ją do skarbonki oddajemy głos na projekt nowych ławek do naszego kościoła. Ankieta prowadzona jest również stronach internetowych naszej parafii.
  8. Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że zawiesza do odwołania kolportaż tygodnika w kościołach. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w formie drukowanej są do nabycia w tradycyjnych punktach sprzedaży (kioski, Poczta Polska, stacje paliw, itp.)
  9. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
  10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!