OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkiego Postu 15 marca2020 r.

  1. W związku z epidemią korona wirusa decyzją biskupa elbląskiego zostają zawieszone do odwołania wszystkie spotkania formacyjne grup i wspólnot działających w naszej parafii, a także nabożeństwo Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
  2. Odpowiadając wymogom sanitarnym, żeby spotkania masowe nie przekraczały liczby 50 osób wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.00 i 19.00. Porządek pozostałych Mszy św. pozostaje bez zmian. Przez stronę internetową na youtube.com/parafiaalberta również na żywo można uczestniczyć w liturgii sprawowanej w naszej świątyni.
  3. Planowane wielkopostne rekolekcje szkolne i parafialne zostają odwołane.
  4. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkanocne.
  5. W gablotkach ogłoszeń zostały umieszczone zdjęcia-propozycje ławek. Tym samym rozpoczynamy akcję „zamów ławkę do swojego kościoła”. Wpisując nr ze zdjęcia na kartkę i wrzucając ją do skarbonki oddajemy głos na projekt nowych ławek do naszego kościoła. Ankieta prowadzona jest również stronie facebook naszej parafii.
  6. W ramach zbiórki na budowę kościoła w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 4.785 zł. Bóg zapłać!
  7. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych Caritas przeprowadzi zbiórkę, z której dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie paczek świątecznych dla ubogich z naszej parafii.
  9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniewa Łojewskiego w wieku 54 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!