OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela zwykła 19 stycznia 2020 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

– piątek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

– sobota, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

 1. We wtorek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w środę 22 stycznia Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy naszych parafian o pamięć o babci i dziadku, a szczególnie o modlitwę za tych, których Pan Bóg powołał do życia wiecznego.
 2. W dniach od 18 do 25 stycznia trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 3. W ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:

– w poniedziałek – ul. Legionów 8B, 14, 24 i 26, oraz Leśmiana 1, 1A i 9

– we wtorek – ul. Leśmiana 3, 5, 7, 15 i 21

– w środę – ul. Leśmiana 19, ul. Rydla 1, 3, 5, i 11

– w czwartek – ul. Rydla 7 i 9, ul. Ostródzka, oraz ul. Piłsudskiego 11 i 13

– w piątek – ul. Gdyńska, ul. Szucha i ul. Legionów 36 (informujemy, że zaszła zmiana w planie kolędy. Mieszkańców ul. Legionów 36 odwiedzimy dzień wcześniej niż planowaliśmy, czyli w najbliższy piątek)

– w sobotę – ul. Legionów 59, ul. Leśmiana 13 i 17, ul. Skierniewicka, Szczecińska oraz ul. Krakowska

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00.

 1. Przypominamy, że w okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 9.30.
 2. Informujemy, że kolęda dodatkowa odbędzie się w najbliższą niedzielę od godz. 15.00. Rodziny, które chcą zaprosić kapłana do swojego domu proszone są o zapisywanie się na listę w zakrystii.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na nowe nagłośnienie. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 4.298 zł. W przedniej połowie kościoła funkcjonuje tzw. pętla indukcyjna dla osób posługujących się aparatami słuchowymi. Aparaty starszej generacji należy przełączyć na odsłuch nadajnika, a nowszej generacji poprzez konfigurację w miejscu zakupu aparatu lub przez odpowiednią aplikację.
 4. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej po Mszy św. o godz. 9, 10.30 i 12.00
 5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb” W zakrystii do nabycia są kalendarze parafialne na rok 2020, z których dochód przeznaczony jest w całości na budowę kościoła.
 6. Klub Polonia Christiana w Elblągu zaprasza na pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer 1″ oraz spotkanie z jego reżyserem Piotrem Relichem. 23 stycznia (czwartek) godz. 18:30, Hotel Arbiter ul. Pl. Słowiański 2 Elbląg. Film ujawnia kulisy ideologii ekologizmu, weganizmu, wegetarianizmu i ruchów na rzecz zwierząt.. Wstęp wolny!”
 7. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Juliusza Kalinowskiego w wieku 70 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, naszym parafianom i gościom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!