OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Chrystusa Króla 24 listopada 2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią kończącego się roku liturgicznego, przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla. Uroczystość ta jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza. W dniu dzisiejszym będzie miało miejsce promocja ministrantów na Mszy św. Wszystkim ministrantom naszej parafii, ich opiekunowi ks. Szymonowi życzymy radości ze służby przy ołtarzu Chrystusa i dziękujemy za posługę w naszej świątyni.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się promocja dzieci należących do Eucharystycznego Ruchu Młodych. Dzieciom, należącym do ERM-u oraz ich opiekunom ks. Stanisławowi i p. Joannie Kosińskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w lepszym poznawaniu Eucharystii.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu – w sobotę – wspominamy święto św. Andrzeja, Apostoła.
 4. Prosimy o pomoc w rozniesieniu Listów Świątecznych do mieszkań naszych parafian. Osoby, które mogą roznieść listy w swoim bloku czy ulicy proszone są o odebranie ich dzisiaj po Mszy św. z zakrystii. Dziękujemy wspólnocie Margaretek za spakowanie listów świątecznych.
 5. Dziś po Mszach św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz działalności charytatywnej Caritas diecezji elbląskiej.
 6. W najbliższą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz przygotowania paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na Boże Narodzenie. Informujemy, że w niedziele adwentowe na zakończenie każdej Mszy św. będziemy błogosławić opłatki wigilijne, które będzie można później nabyć przed wejściami do świątyni.
 8. W czasie Adwentu rozprowadzane będą także w zakrystii świece Caritas.
 9. Centrum Nowej Ewangelizacji zaprasza na rekolekcje dla dorosłych, które odbędą się w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu w dniach 26 – 28 listopada w godz. 18.00 – 21.00. Rekolekcje poprowadzi o. Maciej Ziębiec, redemptorysta, a treścią spotkań będą trzy ważne tematy: uzdrowienie, uwolnienie i misja. Wstęp wolny! Zapraszamy!
 10. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie dzisiaj na godz. 16.00.
 11. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”.
 12. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Iwonę Buczyńską w wieku 62 lat, śp. Monikę Czaplicką w wieku 40 lat i śp. Piotra Horna w wieku 61 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!