Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy piąty tydzień Wielkiego Postu. Wszystkie krzyże w kościele pozostają zasłonięte aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 2. Zachęcamy do duchowego uczestniczenia w pasyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu, które są transmitowane przez nową stronę internetową na youtube.com/parafiaalberta. Każdego dnia transmitowana jest również modlitwa różańcowa o godz. 20.30.
 3. Zachęcamy do korzystania z rekolekcji zamieszczanych na stronach internetowych i transmitowanych przez massmedia.
 4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominam: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pierwszy czwartek w tradycji Kościoła jest dniem szczególnej modlitwy w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek rozpamiętując mękę i śmierć Jezusa Chrystusa modlimy się za osoby chore i samotne.
 5. Z racji pandemii koronawirusa odwiedziny chorych w najbliższy piątek zostają przełożone do odwołania.
 6. Odpowiadając na prośby wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., z racji ograniczonej liczby jej uczestników ogłaszamy, że przed każdą Mszą św. – w tygodniu i w niedzielę – będzie udzielana Komunia św. u wejścia do kościoła.
 7. Zaplanowany na dzień 3 kwietnia br. termin Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Elblągu zostaje odwołany. Tegoroczna EDK staje się drogą w wymiarze duchowym. Droga Krzyżowa o godz. 17.30 będzie prowadzona przez organizatorów EDK w intencji o uwolnienie świata od pandemii koronawirusa.
 8. W minioną niedzielę Karitas parafialna zebrała 1,291 zł, za które składa Bóg zapłać!
 9. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkanocne.
 10. Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że zawiesza do odwołania kolportaż tygodnika w kościołach. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w formie drukowanej są do nabycia w tradycyjnych punktach sprzedaży (kioski, Poczta Polska, stacje paliw, itp.)
 11. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Marię Tarasewicz w wieku 89 lat, śp. Michała Dudojć w wieku 67 lat, śp. Rajmunda Kurlendę w wieku 71 lat oraz śp. Janinę Żejmo w wieku 92 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2020 r.

 

 1. Tegoroczny Wielki Post to wyjątkowy dla nas czas, swoiste egzystencjalne rekolekcje. W skali globalnej dotyka nas doświadczenie koronawirusa. Przypominamy o dyspensie wydanej przez Biskupa Elbląskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Przypominamy również o zasadach higieny i ostrożności podczas liturgii, w której nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób.
 2. Zachęcamy do duchowego uczestniczenia w pasyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu, które są transmitowane przez stronę internetową na youtube.com/parafiaalberta. Każdego dnia transmitowana będzie również modlitwa różańcowa o godz. 20.30.
 3. Planowane wielkopostne rekolekcje szkolne i parafialne zostają odwołane. Zachęcamy do korzystania z rekolekcji zamieszczanych na stronach internetowych. Intencje mszalne przyjęte na czas rekolekcji zostaną odprawione odpowiednio o godz. 7.00 i 18.00
 4. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych Caritas prowadzi zbiórkę, z której dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie paczek świątecznych dla ubogich z naszej parafii.
 5. Spotkanie organizacyjne dla udających się na wyjazd parafialny do Skandynawii oraz spotkanie rodziców i dzieci Rocznicowych są odwołane.
 6. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkanocne.
 7. W gablotkach ogłoszeń zostały umieszczone zdjęcia-propozycje ławek. Tym samym rozpoczęliśmy już akcję „zamów ławkę do swojego kościoła”. Wpisując nr ze zdjęcia na kartkę i wrzucając ją do skarbonki oddajemy głos na projekt nowych ławek do naszego kościoła. Ankieta prowadzona jest również stronach internetowych naszej parafii.
 8. Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że zawiesza do odwołania kolportaż tygodnika w kościołach. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w formie drukowanej są do nabycia w tradycyjnych punktach sprzedaży (kioski, Poczta Polska, stacje paliw, itp.)
 9. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkiego Postu

15 marca2020 r.

 

 

 1. W związku z epidemią korona wirusa decyzją biskupa elbląskiego zostają zawieszone do odwołania wszystkie spotkania formacyjne grup i wspólnot działających w naszej parafii, a także nabożeństwo Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
 2. Odpowiadając wymogom sanitarnym, żeby spotkania masowe nie przekraczały liczby 50 osób wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.00 i 19.00. Porządek pozostałych Mszy św. pozostaje bez zmian. Przez stronę internetową na youtube.com/parafiaalberta również na żywo można uczestniczyć w liturgii sprawowanej w naszej świątyni.
 3. Planowane wielkopostne rekolekcje szkolne i parafialne zostają odwołane.
 4. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkanocne.
 5. W gablotkach ogłoszeń zostały umieszczone zdjęcia-propozycje ławek. Tym samym rozpoczynamy akcję „zamów ławkę do swojego kościoła”. Wpisując nr ze zdjęcia na kartkę i wrzucając ją do skarbonki oddajemy głos na projekt nowych ławek do naszego kościoła. Ankieta prowadzona jest również stronie facebook naszej parafii.
 6. W ramach zbiórki na budowę kościoła w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 4.785 zł. Bóg zapłać!
 7. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych Caritas przeprowadzi zbiórkę, z której dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie paczek świątecznych dla ubogich z naszej parafii.
 9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniewa Łojewskiego w wieku 54 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2020 r.

 

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy błogosławieństwa Bożego, radości i pokoju serca na każdy dzień.
 2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych o 17.30, a młodzież o godz. 19.00
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 18:30 w salce pod tarasem.
 5. Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego zaprasza na spotkania dla dorosłych. Będą się one odbywały w każdy poniedziałek w salce pod tarasem i miały różny charakter: integracyjny, tematyczny, biblijny, modlitewny. Pierwsze spotkanie jutro  9.03 o godz. 20:00. Szczegóły na stronie tylutkisds.pl lub u ks. Rafała.
 6. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która w tym roku odbędzie się z 3 na 4 kwietnia. Jak co roku zaplanowane są cztery trasy: do Fromborka, Zielonki Pasłęckiej, do Tolkmicka i tzw. pętlę wokół miasta, która rozpoczyna i kończy się w naszej parafii. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 7. Osoby chętne na wyjazd do Warszawy na beatyfikację Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca br. proszone są o zapisy w zakrystii. składamy Bóg zapłać!
 8. W minioną niedzielę młodzież Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej zebrała kwotę 1.729 zł, za które
 9. Z powodu rozpoczętych prac przy posadzce w kościele prosimy o korzystanie z obu bocznych wejść do kościoła i z wejścia przy zakrystii. Prosimy także o nie wchodzenie na teren prac posadzkarskich.
 10. Dzisiaj zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na posadzkę naszej świątyni.

  11.Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Adama Lipińskiego w wieku 63 lat oraz Hannę Sitkowską-Keczmer w 64 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020 r.

 

 

 1. W środę popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to także czas nabożeństw pasyjnych. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00. Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.15.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy alumna seminarium salwatorianów dk. Karola Koszyla, który w ramach praktyki duszpasterskiej będzie przebywała u nas do 10 maja br.
 3. W dniu dzisiejszym Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej prowadzi zbiórkę, która jest formą wsparcia naszej młodzieży w ich formacji duchowej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

– w czwartek modlitwa w intencji powołanych i o nowe powołania prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.30.

– w piątek okazja do spowiedzi dla dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

 1. W tym tygodniu odwiedziny chorych. Ks. Rafał odwiedzi chorych w czwartek w godzinach popołudniowych; ks. Jerzy i ks. Szymon – w piątek. Ks. Stanisław – 13 marca.
 2. Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego SDS zaprasza młodzież klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych na spotkania klubu młodzieżowego: we wtorki – RMS, w środy – zajęcia sportowe, w czwartki – zajęcia artystyczne, w piątki – adoracja Najświętszego Sakramentu i seanse filmowe, soboty – akcje charytatywne oraz wycieczki. Szczegóły na stronie: www.rms.elblag.pl lub u ks. Rafała.
 3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie we wtorek na godzinę 19.00.
 4. Spotkanie Margaretek w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 5. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 7. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej w formie biegu. W każdą sobotę Wielkiego Postu spotkanie o godz.8.00 w Bażantarni przy muszli koncertowej. Zatrzymując się przy poszczególnych stacjach rozważana będzie Mękę Pańską. Dystans to ok 3 km. Czas trwania jedna godzina. Tematem tegorocznych rozważań jest „Krzyż”. Więcej informacji na plakatach.
 8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE–VII Niedziela zwykła

23 lutego 2020 r.

 

 

        1.W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Rozpocznie się on w Środę Popielcową. Msze święte w ten dzień będą odprawiane o 7.00, 9.00, 18.00, 20.00.
 2. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy. Okres Wielkiego Postu to czas nabożeństw pasyjnych. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00. Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.15
 3. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 5. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu wraz ze wspólnotą „Bogu Ducha Winni” zamierza przeprowadzić szóstą edycję Kursu Alpha. Kurs Alpha to cykl 11 interaktywnych spotkań, opartych na gościnności, wymianie poglądów i modlitwie, w czasie których odkrywamy podstawy chrześcijańskiej wiary. Każde spotkanie obejmuje posiłek, wykład i dyskusję w małych grupach. Kurs Alpha jest skierowany do osób, które chcą zaznajomić się z chrześcijaństwem, lub tych którzy pragną odświeżyć sobie podstawy wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w kościele Bożego Ciała dnia 27 lutego br. o godz. 19.00. Osoby chętne są proszone o wcześniejsze zgłoszenie udziału telefonicznie lub mailowo (telefon: 735 583 171; e-mail: alphaelblag@gmail.com). Kurs jest bezpłatny.
 7. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej w formie biegu. W każdą sobotę Wielkiego Postu spotkanie o godz.8.00 w Bażantarni przy muszli koncertowej. Zatrzymując się przy poszczególnych stacjach rozważana będzie Mękę Pańską. Dystans to ok 3 km. Czas trwania jedna godzina. Tematem tegorocznych rozważań jest „Krzyż”. Więcej informacji na plakatach.
 8. W następną niedzielę Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej organizuje kiermasz, który jest formą wsparcia naszej młodzieży w ich formacji duchowej.
 9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Marię Jasiulewicz w wieku 96 lat życia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela zwykła

16 lutego 2020 r.

 

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła. W minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 4.145 zł. W zakrystii można także nabyć kalendarze parafialne na rok 2020, z których dochód przeznaczony jest na budowę kościoła.

         2.Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, na godz. 18.30 do sali o. Jordana.

 1. W każdą sobotę, od 15 lutego, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 2. W niedzielę, 23 lutego, o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
 3. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy w zakrystii.
 4. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu wraz ze wspólnotą „Bogu Ducha Winni” zamierza przeprowadzić szóstą edycję Kursu Alpha. Kurs Alpha to cykl 11 interaktywnych spotkań, opartych na gościnności, wymianie poglądów i modlitwie, w czasie których odkrywamy podstawy chrześcijańskiej wiary. Każde spotkanie obejmuje posiłek, wykład i dyskusję w małych grupach. Kurs Alpha jest skierowany do osób, które chcą zaznajomić się z chrześcijaństwem, lub tych którzy pragną odświeżyć sobie podstawy wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w kościele Bożego Ciała dnia 27 lutego br. o godz. 19.00. Osoby chętne są proszone o wcześniejsze zgłoszenie udziału telefonicznie lub mailowo (telefon: 735 583 171; e-mail: alphaelblag@gmail.com). Kurs jest bezpłatny.
 5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Studzińskiego w wieku 45 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela zwykła

9 lutego 2020 r.

 

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

– piątek – święto św. Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

 1. Informujemy, że w dniu dzisiejszym odbędzie się Bal karnawałowy dla dzieci od godz. 15.00 w Sali bankietowej Eden. Zabawę poprowadzi Agencja Artystyczna Gesek z Elbląga. Prosimy aby każde dziecko przyniosło ze sobą jedną pluszową maskotkę, Na koniec przewidziana jest loteria fantowa. Zapisy w zakrystii. Wpisowe to kartonik soku lub słodycze.
 2. W sobotę, 15 lutego, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurować będą osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona będzie w każdą sobotę do końca kwietnia.
 3. W dniu dzisiejszym, o godz. 17.30 w sali O. Jordana, odbędzie się spotkanie osób udających się na wyjazd parafialny do Skandynawii. Prosimy o zabranie ze sobą ważnych paszportów. Dysponujemy jeszcze kilkoma dodatkowymi miejscami. Zapisy w zakrystii.
 4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, na godz. 18.30 do salki o. Jordana.
 5. Zapraszamy na Mszę św. do kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Światowy Dzień Chorych, który przypada w dniu 11 lutego. Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00 a przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. bp Wojciech Skibicki.
 6. Dnia 11 lutego, na Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość przyjęcia namaszczenia chorych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej. Po Mszy św. RMS zaprasza do Sali O. Jordana na część artystyczną.
 7. W dniu dzisiejszym zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele.
 8. W minioną niedzielę w ramach zbiórki dla sióstr klarysek zebraliśmy kwotę 3.255 zł.
 9. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Eugeniusza Szpilewskiego w wieku 84 lat, śp. Marię Guz w wieku 81 lat oraz śp. Zofię Tarka w 90 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela ofiarowania Pańskiego

2 lutego 2020 r.

 

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie świec.
 2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia konsekrowanego. W tym dniu szczególnie chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich zakonnikach i siostrach zakonnych.
 3. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka ofiar na wsparcie elbląskiego klasztoru Sióstr Klarysek. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy w imieniu Sióstr.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa – 4 lutego, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

– czwartek – 6 lutego, wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.

– w czwartek grupa Margaretka zaprasza na modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne oraz już powołanych do służby Bożej. Modlitwa rozpocznie się o 17.30

– w piątek spowiedź I-piątkowa pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 16.30.

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania na plebanii:

– wtorek – Żywy Różaniec

– środa – Odnowa w Duchu Świętym

– czwartek – Margaretki

– piątek – Rada Parafialna

– niedziela, godz. 17.30 – spotkanie osób udających się na wyjazd parafialny do Skandynawii, w sali O. Jordana. Prosimy o zabranie ze sobą ważnych paszportów.

 1. W tym tygodniu odwiedziny chorych. W piątek swoich chorych odwiedzi ks. Jerzy i ks. Stanisław. Natomiast ks. Szymon i ks. Rafał w sobotę.
 2. W sobotę, 15 lutego, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurować będą osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona będzie w każdą sobotę do końca kwietnia.
 3. Informujemy, że Bal karnawałowy dla dzieci odbędzie się w niedzielę, 9 lutego, od godz. 15.00 w Sali bankietowej Eden. Zabawę poprowadzi Agencja Artystyczna Gesek z Elbląga. Prosimy aby każde dziecko przyniosło ze sobą jedną pluszową maskotkę, Na koniec przewidziana jest loteria fantowa. Zapisy w zakrystii. Wpisowe to kartonik soku lub słodycze.
 4. Zelatorów zbierających ofiary na budowę kościoła prosimy o odebranie zeszytów w zakrystii.
 5. Zapraszamy na Mszę św. do kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Światowy Dzień Chorych, który przypada w dniu 11 lutego. Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00 a przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. bp Wojciech Skibicki.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele.
 7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela zwykła

26 stycznia 2020 r.

 

 

 1. W dniu dzisiejszym, o godz. 15.00 rozpoczniemy kolędę dodatkową. Tym samym zakończymy czas kolędy w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za czas spotkań w Waszych domach, za wspólną modlitwę, za życzliwe przyjęcie, za rozmowy i złożone przy okazji kolędy ofiary.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu

– piątek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

 1. W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie świec.
 2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia konsekrowanego. W tym dniu szczególnie chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich zakonnikach i siostrach zakonnych. W tym dniu przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka ofiar na wsparcie elbląskiego klasztoru Sióstr Klarysek. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy w imieniu Sióstr.
 3. W najbliższą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurować będą osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona będzie w każdą sobotę do końca kwietnia.
 4. W najbliższy wtorek, od godz. 19.00, planujemy rozbieranie dekoracji świątecznych. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.
 5. W środę zapraszamy mężczyzn na godz. 9.00 do pomocy przy bloczkach gazo-betonowych. Prosimy o zabranie ze sobą taczki.
 6. Informujemy, że Bal karnawałowy dla dzieci odbędzie się w niedzielę, 9 lutego. Zapisy w zakrystii.
 7. Przypominamy, że w przedniej połowie kościoła funkcjonuje tzw. pętla indukcyjna dla osób posługujących się aparatami słuchowymi. Aparaty starszej generacji należy przełączyć na odsłuch nadajnika, a nowszej generacji poprzez konfigurację w miejscu zakupu aparatu lub przez odpowiednią aplikację.
 8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego Tredera w wieku 55 lat oraz śp. Ireneusza Faryno w 55 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela zwykła

19 stycznia 2020 r.

 

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

– piątek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

– sobota, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

 1. We wtorek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w środę 22 stycznia Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy naszych parafian o pamięć o babci i dziadku, a szczególnie o modlitwę za tych, których Pan Bóg powołał do życia wiecznego.
 2. W dniach od 18 do 25 stycznia trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 3. W ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:

– w poniedziałek – ul. Legionów 8B, 14, 24 i 26, oraz Leśmiana 1, 1A i 9

– we wtorek – ul. Leśmiana 3, 5, 7, 15 i 21

– w środę – ul. Leśmiana 19, ul. Rydla 1, 3, 5, i 11

– w czwartek – ul. Rydla 7 i 9, ul. Ostródzka, oraz ul. Piłsudskiego 11 i 13

– w piątek – ul. Gdyńska, ul. Szucha i ul. Legionów 36 (informujemy, że zaszła zmiana w planie kolędy. Mieszkańców ul. Legionów 36 odwiedzimy dzień wcześniej niż planowaliśmy, czyli w najbliższy piątek)

– w sobotę – ul. Legionów 59, ul. Leśmiana 13 i 17, ul. Skierniewicka, Szczecińska oraz ul. Krakowska

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00.

 1. Przypominamy, że w okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 9.30.
 2. Informujemy, że kolęda dodatkowa odbędzie się w najbliższą niedzielę od godz. 15.00. Rodziny, które chcą zaprosić kapłana do swojego domu proszone są o zapisywanie się na listę w zakrystii.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na nowe nagłośnienie. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 4.298 zł. W przedniej połowie kościoła funkcjonuje tzw. pętla indukcyjna dla osób posługujących się aparatami słuchowymi. Aparaty starszej generacji należy przełączyć na odsłuch nadajnika, a nowszej generacji poprzez konfigurację w miejscu zakupu aparatu lub przez odpowiednią aplikację.
 4. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej po Mszy św. o godz. 9, 10.30 i 12.00
 5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb” W zakrystii do nabycia są kalendarze parafialne na rok 2020, z których dochód przeznaczony jest w całości na budowę kościoła.
 6. Klub Polonia Christiana w Elblągu zaprasza na pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer 1″ oraz spotkanie z jego reżyserem Piotrem Relichem. 23 stycznia (czwartek) godz. 18:30, Hotel Arbiter ul. Pl. Słowiański 2 Elbląg. Film ujawnia kulisy ideologii ekologizmu, weganizmu, wegetarianizmu i ruchów na rzecz zwierząt.. Wstęp wolny!”
 7. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Juliusza Kalinowskiego w wieku 70 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, naszym parafianom i gościom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO

12 stycznia 2020 r.

 

 

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w Kościele okres Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy tzw. okres zwykły kiedy to będziemy się starać wprowadzać w naszą codzienność doświadczenia ostatnich wydarzeń świątecznych.
 2. Dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. dzisiaj na godz. 16.00
 3. W dniu dzisiejszym zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Przypominamy także o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.
 4. W dniu 17 stycznia obchodzić będziemy Dzień Judaizmu w Polsce, a od 18 do 25 stycznia tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 5. W ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:

– w poniedziałek – Legionów domki oraz nr 69, Królewiecka 207 i 209 C

– we wtorek – ul. 56, Legionów 28, 30, 67, Iławska i Bartnicza.

– w środę – ul. Królewiecka 205, Sosnowa, Winnicka i Częstochowska.

– w czwartek – ul. Częstochowska 2 B, Turbinowców, Leśna, Kaszubska, Formierzy, Odlewników, Łukasińskiego.

– w piątek – ul. Legionów 8 A, 10, 12, 61, 63, Waryńskiego.

– w sobotę – ul. Legionów 8 C, Smolna, Poznańska, Rydla 13, Metalowców.

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00.

 1. Przypominamy, że w okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 9.30.
 2. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej po Mszy św. o godz. 9, 10.30 i 12.00
 3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”
 4. Bóg powołał do wieczności śp Zenona Achramowicza w wieku 90 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, naszym parafianom i gościom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Ndz. po Narodzeniu Pańskim.

5 stycznia 2020 r.

 

 

 1. W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach poświecimy kredę i kadzidło. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na potrzeby misji.
 2. Już po raz kolejny organizowany jest w Elblągu ORSZAK TRZECH KRÓLI. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału w tych ulicznych jasełkach. Miejscem rozpoczęcia jest Plac Jagiellończyka – o godz. 13.00. Prosimy naszych parafian o dołączenie do orszaku króla reprezentującego Afrykę. Nasz orszak jest koloru niebieskiego, stąd prosimy o ubiór w tym kolorze.
 3. Wspólnoty istniejące w naszej parafii, a także wszystkich parafian zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie, dzisiaj o godz. 16.00 w naszej świątyni.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.
 5. W ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:

– we wtorek – ul. Ogólna 50, 56, Legionów 32,34, Broniewskiego 39, Marymoncka, Królewiecka 209 B

– w środę – ul. Konopnickiej 2B, Królewiecka 146 A, Fromborska 15, 19, 21.

– w czwartek – ul. Fromborska 5, 7, 11, 13, 23, 27,

– w piątek – ul. Fromborska 9, 17, Królewiecka 209 A

– w sobotę – ul. Fromborska 1, Królewiecka 146 B, Konopnickiej 2 A, Łowicka, Fromborska 3, 4, 6, 25.

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00.

 1. Dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 16.00
 2. Przypominamy, że w okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 9.30.
 3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”
 4. Bóg powołał do wieczności śp Władysława Leszczyńskiego w wieku 91 lat, śp. Jacka Kołtuna w wieku 68 oraz śp. Łukasza Kaźmierczaka w 37 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, naszym parafianom i gościom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

29 grudnia 2019 r.

 

 

 1. We wtorek zakończenie roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne (dziękczynno-błagalne) o godz. 17.30.
 2. W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – rozpoczęcie Nowego Roku. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 7.00.
 3. Pierwszego stycznia swoje imieniny obchodziłby śp. ks. Mieczysław Tylutki SDS. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 10.30. Zapraszamy także na wspólną koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, na cmentarzu Agrykola.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

– w I piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. poranną oraz godzinę przed Mszą św. wieczorną.

 1. W piątek rozpoczeliśmy czas duszpasterskich odwiedzin rodzin, czyli kolędę. Do rodzin, które zechcą wpuścić kapłana do swojego domu, przybędziemy by wspólnie wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich domowników na nowy 2020 rok. Porządek kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

– w poniedziałek – ul. Modlińska, Konopnickiej domki, Żyrardowska 51 Ogólna 51,

– w czwartek – ul. Suwalska, Ogólna 54, Kamienna,

– w piątek – ul. Ogólna 42, Hodowlana, Społeczna, Jagodowa, Okrężna, Szczygla, Ogólna 46,

– w sobotę – ul. Legionów 8, Ogólna 52, Broniewskiego 41, 47, 47 A,47 B, 47 C

Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę od godz. 15.00.

 1. Prosimy o pomoc w rozniesieniu podziękowań i kalendarzy do mieszkań darczyńców naszego kościoła. Osoby, które mogą roznieść koperty w swoim bloku czy ulicy proszone są o odebranie ich dzisiaj po Mszy św. z zakrystii. Można także nabyć kalendarze parafialne na 2020 r. Dziękujemy osobom, które pomogły przy pakowaniu kopert.
 2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach od 8.00 do 9.30.
 3. Wspólnoty istniejące w naszej parafii, a także wszystkich parafian zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w następną niedzielę (5 stycznia) o godz. 16.00 w naszej świątyni.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.
 5. Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Małecką w wieku 64 lat, śp. Urszulę Lewko w wieku 88 oraz śp. Kazimierza Januszkiewicza w 88 roku życia.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy

błogosławionego Nowego Roku 2020!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019 r.

 

 

 1. Z dniem 17 XII rozpoczęliśmy drugą część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas do uroczystości Bożego Narodzenia.
 2. Msze św. roratnie w tym tygodniu jeszcze tylko w poniedziałek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W tym tygodniu przedświąteczne odwiedziny chorych wg terminów podanych przez księży.
 4. We wtorek, 24 XII, Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. poranna godz. 7.00, nie będzie Mszy św. wieczornej.
 5. Zadbajmy o godne, chrześcijańskie przeżycie wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamania opłatkiem i śpiewu kolęd. Polecany do odczytania fragment Ewangelii to: Łk 2,1-14; Łk 2,15-20; J 1,1-18. Uroczysta Msza św. Pasterka o północy. Wcześniej, o godz. 22.00 odprawimy Msze św. dla osób starszych, dzieci i tych, którzy nie będą mogli przyjść o północy. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
 6. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia – zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 18.00.
 7. W następną niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie rodziny i małżeństwa, a szczególnie za te, które w obecnym roku przeżywały swoje jubileusze. Serdecznie zapraszamy jubilatów obchodzących: 25, 30, 35, 40, 45 rocznicę małżeństwa na Msze o godz. 9.00, natomiast jubilatów z 50-letnim stażem małżeńskim i większym zapraszamy na godz. 10.30. Powyższych jubilatów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, najpóźniej do 26 grudnia.
 8. W piątek rozpoczynamy czas duszpasterskich odwiedzin rodzin, czyli kolędę. Do rodzin, które zechcą wpuścić kapłana do swojego domu, przybędziemy by wspólnie wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich domowników na nowy 2020 rok. Porządek kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

– w piątek – ul. Żyrardowska domki, Katowicka, Wiślicka, Żyrardowska 53, 65, 68 a,b, c, 83

– w sobotę – ul. Żyrardowska 55, 57, 59, 67, 69, 72, 73, 75, 77

Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę od godz. 15.00.

 1. Po Mszach św. można nabyć: pobłogosławione opłatki wigilijne a w zakrystii świece Caritas.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.
 3. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariannę Zegzuła w wieku 87 lat, śp. Marię Sałkowską wieku w 100 lat oraz śp. Rajmunda Schulza w 86 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Adwentu

15 grudnia 2019 r.

 

 

 1. Od dzisiaj przeżywamy w Kościele Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. Z dniem 17 XII rozpoczynamy drugą część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas do uroczystości Bożego Narodzenia.
 3. Msze św. roratnie w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 4. Rodziców oraz chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu w czasie świąt, a także w miesiącu styczniu zapraszamy na katechezę przygotowawczą w najbliższy czwartek, po Mszy św. wieczornej.
 5. W najbliższy piątek (20 XII) planujemy ustawienie choinek i szopki w kościele. Osoby chętne do pomocy zapraszamy na godz. 19.00.
 6. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie dzisiaj na godz. 16.00.
 7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę, 18 XII, na godz. 18.00.
 8. Dziękujemy za wszystkie ofiary wpływające na budowę kościoła. Informujemy, że podczas ostatniej zbiórki na budowę zebraliśmy kwotę 4.770 zł.
 9. Po Mszach św. można nabyć: pobłogosławione opłatki wigilijne a w zakrystii świece Caritas.
 10. Informujemy, że kalendarz parafialny na 2020 rok jest w druku i z niewielkim opóźnieniem – wraz z potwierdzeniem wpłat za kończący się rok niebawem dotrze do darczyńców naszego kościoła, będzie również do nabycia w zakrystii.
 11. Dzisiaj, po każdej Mszy św. przedstawiciele Wolontariatu Misyjnego Salwator prowadzić będą kiermasz dekoracji świątecznych oraz pamiątek misyjnych z Zambii i z Ukrainy. Zachęcamy do wsparcia wyjazdów misyjnych młodzieży salwatoriańskiej.
 12. Również dzisiaj przedstawiciele chóru Cantata rozprowadzać będą własną płytę CD.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.
 14. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Tadeusza Murawskiego w wieku 66 lat oraz śp. Damiana Taraszkiewicza w 30 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli – „Szczęść Boże”

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu

8 grudnia 2019

 

 

 Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Bardzo serdecznie witamy ks. Alberta Poloczka SDS, wykładowcę Katolickiej Nauki Społecznej w WSD salwatorianów, który będzie przewodniczył rekolekcyjnym rozważaniom. Chcemy przez te rekolekcje pogłębić i ożywić naszą wiarę, a także przygotować się do dobrego i godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

 1. Przypominamy, że:

– Msze św. z nauką ogólną będą o godz. 7.00, 9.00, 19.30

– Msze św. roratnie dla dzieci – o godz. 16.30

– Msze dla młodzieży – o godz. 18.00,

– spowiedź św. (pon. – śr.) pół godziny przed każdą Mszą św.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– niedziela – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

– czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

– sobota – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 1. Podczas rekolekcji Msze św. Roratnie będą o godz. 16.30, a w czwartek i piątek o godz. 18.00. Prosimy wszystkie dzieci o przyniesienie lampionów.
 2. Podczas Rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Decyzją Księdza Prowincjała i jego Rady ks. Sebastian Polak, z dniem 8 grudnia br. zostanie przeniesiony z Elbląga do domu zakonnego w Zakopanem.
 4. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie w następną niedzielę na godz. 16.00.
 5. Spotkanie Rady duszpasterskiej odbędzie się 12 grudnia, w czwartek o godz. 19.00.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w celu przygotowania paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Zebraliśmy kwotę 3.122 zł.
 7. W dniu dzisiejszym prowadzimy zbiórkę na budowę kościoła w ramach akcji „dach dla kościoła”- ofiary przeznaczone są na finansowanie planowanych inwestycji w naszym kościele.
 8. Po Mszach św. można nabyć: pobłogosławione opłatki wigilijne, a w zakrystii świece Caritas.
 9. Informujemy, że kalendarz parafialny na 2020 rok jest w druku i z niewielkim opóźnieniem – wraz z potwierdzeniem wpłat za kończący się rok dotrze do darczyńców naszego kościoła, będzie również do nabycia w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Wolontariatu Misyjnego Salwator prowadzić będą kiermasz dekoracji świątecznych oraz pamiątek misyjnych z Zambii i z Ukrainy. Zachęcamy do wsparcia wyjazdów misyjnych młodzieży salwatoriańskiej.
 11. Również w przyszłą niedzielę przedstawiciele chóru Cantata rozprowadzać będą własną płytę CD.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli – „Szczęść Boże”

 

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła
17 listopada 2019 r.

 

1. Witamy w naszej parafii ks. Łukasza Anioła, dyrektora Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań w Krakowie. Ks. Łukasz, przez cały dzień dzisiejszy będzie głosił słowo Boże.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
– poniedziałek, 18 listopada – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
– wtorek, 19 listopada – bł. Salomei, zakonnicy
– środa, 20 listopada – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
– czwartek, 21 listopada – ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny,
– piątek, 22 listopada – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

3. W najbliższą środę przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i chórów kościelnych. Najlepsze życzenia kierujemy do p. Bartłomieja, naszego organisty, a także do p. Ani odpowiedzialnych za chór parafialny i scholę dziecięcą. Wszystkim opiekunom oraz członkom tych grup dziękujemy za ich posługę w naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla, zbiórka ofiar do puszek na rzecz działalności charytatywnej Caritas naszej diecezji. Również tego dnia będzie miało miejsce promocja ministrantów na Mszy św. o godz. 10.30 oraz Eucharystycznego Ruchu Młodych na Mszy św. o godz. 12.00.

5. Zapraszamy na spotkanie z człowiekiem bez barier. Bawer Aondo-Akaa, który porusza się na wózku i jest niemal całkowicie sparaliżowany. Umarłby bez pomocy drugiego człowieka. Pomimo tego, prowadzi niezwykle aktywne życie. Obronił doktorat i ożenił się. Pomaga innym znaleźć pracę oraz rekrutuje wolontariuszy do działalności społecznej. Był koordynatorem Światowych Dni młodzieży. Przebył m.in. cały szlak do Santiago de Compostella. Daje świadectwo głębokiej i dojrzałej wiary, mimo przeciwności, które go spotykają. W środę 20 listopada godz. 18:30, zapraszamy do auli elbląskiego Seminarium Duchownego. Wstęp wolny! Zachęcamy do przyjścia z rodziną i znajomymi!

6. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym. Tym razem zapraszamy do Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu na medytację modlitwy Ojcze nasz (Mt 6, 9 – 13). Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 listopada br; rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godziny 14.00. Prosimy zabrać ze sobą Pismo święte, notatnik i długopis. Wstęp wolny.

7. Centrum Nowej Ewangelizacji zaprasza na rekolekcje dla dorosłych, które odbędą się w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu w dniach 26 – 28 listopada w godz. 18.00 – 21.00. Rekolekcje poprowadzi o. Maciej Ziębiec, redemptorysta, a treścią spotkań będą trzy ważne tematy: uzdrowienie, uwolnienie i misja. Wstęp wolny! Zapraszamy!

8. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie w następną niedzielę na godz. 16.00.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 4.469 zł. Dziękujemy również uczestnikom Balu Parafialnego za udział w tym spotkaniu i wsparcie funduszu budowy kościoła.

10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”. Od 1 listopada cena jednego egzemplarza Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

 

XXXII Niedziela Zwykła
10 listopada 2019 r.


1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
– poniedziałek, 11 listopada – św. Marcina z Tours, biskupa,
– wtorek, 12 listopada – Jozafata, biskupa i męczennika,
– środa, 13 listopada – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

2. W poniedziałek, 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, którą odprawimy o godz. 10 30.

3. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.

5. W przyszłą sobotę o godz. 19.00 uroczyste rozpoczęcie X Balu Parafialnego. Dochód z Balu przeznaczony jest na budowę świątyni.

6. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii będzie głosił ks. Łukasz Anioł, dyrektor Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań w Krakowie.

7. W tym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się następujące spotkania:
– poniedziałek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania,
– wtorek – Margaretki oraz Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej,
– środa – Odnowa w Duchu Świętym i Chór parafialny,
– czwartek – grupa Biblijna.

8. Zapraszamy na konferencję pt. „Biblia o finansach” we wtorek, po Mszy św. wieczornej w kościele. Szczegóły na plakatach.

9. Stowarzyszenie „Lepszy Elbląg” oraz Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zapraszają na charytatywny turniej siatkówki z wpisowym w postaci paczki dla bezdomnych. Turniej odbędzie się w najbliższą sobotę, na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Mechanicznych. Szczegóły u ks. Rafała lub na stronie www.lepszyelblag.pl

10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Henryka Jankowskiego w wieku 69 lat. Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

 

 

XXXI Niedziela Zwykła
3 listopada 2019 r.


1. W dniu dzisiejszym witamy w naszym kościele kleryków elbląskiego WSD, którzy rozprowadzają kalendarze na 2020 rok. Ofiary złożone za kalendarze będą cegiełką na rzecz formacji przyszłych kapłanów.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
poniedziałek, 4 listopada – św. Karola Boromeusza,
sobota, 9 listopada – święto rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej.

3. W dniu 5 listopada br. obchodzimy 1 rocznicę śmierci ks.Mieczysława Tylutkiego SDS. Zapraszamy na rocznicową Mszę św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Ks. Bp-a Wojciecha Skibickiego we wtorek na godz. 18.00. Na Mszy św. śpiewał będzie chór Cantata.

4. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. We wtorek zapraszamy Żywy Różaniec na godz. 17.30, na comiesięczną modlitwę różańcowa.

6. W czwartek, 7 listopada, zapraszamy rodziców dzieci I Komunijnych na spotkanie w kościele, na godz. 19.00

7. W przyszłą niedzielę zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na posadzkę w kościele.

8. Od 1 listopada w kinach można oglądać film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię młodej dyrektorki kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Planujemy wspólne wyjście do Multikina w dniu 7 listopada, na godz. 19.00. Cena biletu 12 zł. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Ryszarda Kwapisza w wieku 65 lat. Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

 

 

XXX Niedziela Zwykła
27 października 2019 r.


1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży będą prowadzone do czwartku o godz. 17.30, natomiast dla dzieci od poniedziałku do środy o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. We wtorek, 31 października w kościele św. Wojciecha w Elblągu o godz. 19.00 rozpocznie się IV „Noc Świętych”. Będzie to czas modlitwy, śpiewu, skupienia, adoracji i uwielbienia Boga w darze Jego świętych. W programie konferencja, uwielbienie, adoracja, procesja ze świętymi po cmentarzu, apel, ucałowanie relikwii świętych. Zapraszamy wspólnoty modlitewne, rodziców z dziećmi, młodzież, parafian do uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu. Prosimy zabrać ze sobą lampion. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.

4. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy osiągnęli świętość. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę – nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30.

5. Zgodnie ze zwyczajem 1 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich. Zadbajmy o klimat modlitwy i skupienia na odwiedzanych cmentarzach. Msze św. na cmentarzach: na Dębicy – w Starej Kaplicy o godz. 12.00, natomiast na Agrykoli o godz. 11.30.

6. W sobotę obchodzimy Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej świątyni zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 18.30.

7. W dniu 1 listopada zapraszamy na wspólny różaniec przy grobie śp. Ks. Mieczysława na godz. 19.30.

8. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

9. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.

10. W sobotę, 2 listopada, zapraszamy na czuwanie fatimskie za zmarłych. Rozpocznie się ono Nieszporami za zmarłych o godz. 18.00. Msza św. o godz. 18.30, następnie modlitwa różańcowa z wypominkami. Zapraszamy szczególnie tych, którzy w minionym roku odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku swoich bliskich.

11. W tym tygodniu odwiedzimy chorych: w czwartek ks. Szymon; w sobotę ks. Jerzy i ks. Rafał; ks. Stanisław i ks. Sebastian w piątek, 8 listopada. Nowe osoby można zgłaszać w zakrystii.

12. Od 1 listopada w kinach będzie można oglądać film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię młodej dyrektorki kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Planujemy wspólne wyjście do Multikina w dniu 7 listopada, na godz. 19.00. Cena biletu 12 zł. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

13. W dzień Wszystkich Świętych Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej będzie rozprowadzał znicze przy kościele.

14. W niedzielę 3 listopada w naszym kościele klerycy elbląskiego WSD rozprowadzać będą kalendarze na 2020 rok. Ofiary złożone za kalendarze będą cegiełką na rzecz formacji przyszłych kapłanów.

15. W ramach I Synodu Diecezji Elbląskiej przygotowywany jest dokument pt. „Diecezja Elbląska dzisiaj”. Potrzebujemy informacji nt osób powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii. Prosimy o uzupełnienie naszej wiedzy…!

16. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Apolonię Kania w wieku 87 lat i Waldemara Łukaszenko w wieku 66 lat. Wieczny odpoczynek…


Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!