Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII Niedziela zwykła

4 września 2022 r.

 

 1. Dziś w naszej parafii uroczystość dożynkowa. Dziękujemy Boga za tegoroczne plony, które mogliśmy zebrać z pól, ale także z działek, ogrodów i sadów. Msza św. dożynkowa o godz. 10.30, natomiast spotkanie i wspólne grillowanie na placu przed kościołem od godz. 13.00. Część muzyczną i zabawy poprowadzi agencja artystyczna „Gesek”.
 2. Od września wraca stały porządek Mszy św., tzn. w niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 20.00, będzie natomiast Msza św. o 13.30.
 3. W tym tygodniu – 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – dzień profesji zakonnej salwatorianów. Tego dnia dwóch naszych parafian: kl. Tomasz Gnat i kl. Dawid Piotrowski złożą wieczyste ślubu zakonne. Natomiast nowicjusz Karol Pawłowski złoży pierwsze śluby zakonne w Towarzystwie Boskiego Zbawiciela. Polecamy pamięci modlitewnej wszystkich alumnów salwatoriańskich składających w tym dniu swoje śluby zakonne.
 4. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych profesów zakonnych w dniu 9 września, o godz. 18.00.
 5. Wszystkie grupy i wspólnoty istniejące w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok pracy formacyjnej. Msza św. zostanie odprawiona we wtorek, 6 września o godz. 18.00.
 6. W następną niedzielę zbiórka ofiar na posadzkę w naszym kościele.
 7. Zwracamy się z prośbą o pomoc w redagowaniu kroniki parafii pt. „Ocalić od zapomnienia”. Osoby, które zechcą podzielić się swoimi osobistymi przeżyciami i doświadczeniami związanymi z 40 letnią historią naszej parafii prosimy o przesłanie wspomnień na adres e-mailowy: alberta@gmail.com lub zadzwonić na tel. kom: 512 924 572. Mile widziane są także wiersze, piosenki, opowiadania czy eseje, grafika związane tematycznie z parafią i jej postaciami.
 8. Z racji prac budowlanych prowadzonych w kościele głównym Msze św. i nabożeństwa od poniedziałku do soboty – poranna msza św. włącznie, prowadzone są w sali bł. Franciszka Jordana.
 9. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Helena Dąbrowska lat 88, śp. Edward Boniecki lat 71 oraz Bożenna Zalewska lat 88. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli –

„Szczęść Boże”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII Niedziela zwykła

28 sierpnia 2022 r.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w pierwszy czwartek – modlitwa w int. powołanych i o nowe powołania prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.30,

 • – w piątek spowiedź I-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych,
 • – spowiedź dla dorosłych przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00
 1. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.
 2. Od września wraca stały porządek Mszy św., tzn. w niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 20.00.
 3. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 17.30 konferencją, następnie medytacja, modlitwą różańcową. Po Mszy św. o godz. 18.30 procesja z litanią do Matki Bożej i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. dr Zbigniew Kulesz.
 4. W dniu 4 września br. planujemy zorganizowanie dorocznych dożynek parafialnych w formie z przed pandemii. Prosimy wspólnoty, grupy i osoby dobrej woli o włączenie się w organizację dożynek. Prosimy o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej dekoracji dożynkowej w kościele (prosimy o warzywa, owoce, kwiaty ogrodowe i inne płody ziemi – do piątku 2 września).

* Prosimy o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w sobotę od godz. 17 do 18 lub w niedzielę do zakrystii.

* w sobotę o godz. 10.00 planujemy ustawianie namiotu, stołów i ławek – do tych prac potrzebujemy kilkunastu osób.

* rozpoczęcie dożynek o godz. 13.00. Część muzyczną poprowadzi Agencja Artystyczna „Gesek”.

 1. W minionym tygodniu na seminarium duchowne w Elblągu zebraliśmy kwotę 2.269 zł. Bóg zapłać!
 2. W najbliższy wtorek grupa 30 ministrantów z naszej parafii wraz z ks. Szymonem udaje się na dwu dniową wycieczkę do Szwecji z ks. Szymonem. Polecamy pamięci modlitewnej i życzymy udanej wycieczki.
 3. Zwracamy się z prośbą o pomoc w redagowaniu kroniki parafii pt. „Ocalić od zapomnienia”. Osoby, które zechcą podzielić się swoimi osobistymi przeżyciami i doświadczeniami związanymi z 40 letnią historią naszej parafii prosimy o przesłanie wspomnień na adres e-mailowy: alberta@gmail.com lub zadzwonić na tel. kom: 512 924 572. Mile widziane są także wiersze, piosenki, opowiadania czy eseje, grafika związane tematycznie z parafią i jej postaciami.
 4. W dniu jutrzejszym rozpoczniemy prace związane z posadzką w kościele. Prace będą trwały od poniedziałku do piątku. Prosimy o pomoc w przygotowaniu miejsca. Zapraszamy 8-10 mężczyzn w poniedziałek na godz. 8.00. W czasie prac w kościele Msze św. i nabożeństwa prowadzone będą w sali bł. Franciszka Jordana – pod tarasem.
 5. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”, czasopisma Salvator i Apostoł Zbawiciela
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Paweł Kłosowicz lat 35 oraz śp. Bogdan Ptak w wieku 64 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli –

„Szczęść Boże”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXI Niedziela zwykła

21 sierpnia 2022 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę Królową,

– środa – św. Bartłomieja, apostoła,

– piątek – uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej,

– sobota – św. Monikę.

 1. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
 2. W najbliższy wtorek, o godz. 19.00, w sali o. Jordana odbędzie się spotkanie Rady parafialnej. Zapraszamy!
 3. Zwracamy się z prośbą o pomoc w redagowaniu kroniki parafii pt. „Ocalić od zapomnienia”. Osoby, które zechcą podzielić się swoimi osobistymi przeżyciami i doświadczeniami związanymi z 40 letnią historią naszej parafii prosimy o przesłanie wspomnień na adres e-mailowy: alberta@gmail.com lub zadzwonić na tel. kom: 512 924 572. Mile widziane są także wiersze, piosenki, opowiadania czy eseje związane tematycznie z parafią i jej postaciami.
 4. W minionym tygodniu na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 4.502 zł. Bóg zapłać!
 5. W dniu 4 września br. planujemy zorganizowanie dorocznych dożynek parafialnych w formie z przed pandemii. Prosimy wspólnoty, grupy i osoby dobrej woli o włączenie się w organizację dożynek. Prosimy o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej dekoracji dożynkowej w kościele (prosimy o warzywa, owoce, kwiaty ogrodowe i inne płody ziemi – do piątku 2 września).

* Prosimy o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w sobotę od godz. 17 do 18 lub w niedzielę do zakrystii.

 1. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”, czasopisma Salvator i Apostoł Zbawiciela

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli –

„Szczęść Boże”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XIX Niedziela zwykła

7 sierpnia 2022 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Dominika, prezbitera,

– wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, patronkę Europy

– środa – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– czwartek – św. Klary, dziewicy.

 1. W najbliższy czwartek ok. 18.00, pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na Jasną Górę. Tradycyjnie już organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd 11 sierpnia, nad ranem o godz. 2.00. Koszt podróży 200 zł. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca. Spotkanie z Matką Jasnogórską i złożenie w Jej ręce osobistych i wspólnotowych intencji jest najlepszym zwieńczeniem trudu pielgrzymowania. Serdecznie dziękujemy pielgrzymom za modlitwy w intencji naszej parafii. Msza św. w intencjach powierzonych pielgrzymom i wszystkich darczyńców zostanie odprawiona tego dnia o godz. 19.00 w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.
 2. W poniedziałek rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. W naszej, polskiej historii jest to miesiąc ważnych rocznic i wydarzeń, które kształtowały naszą pamięć i tożsamość narodową. Miesiąc pieszych pielgrzymek i ważnych wydarzeń religijnych, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy więc do podjęcia w tym czasie abstynencji od napojów alkoholowych.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, czasopisma „Salwator” i „Apostoła Zbawiciela”
 6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Józef Dukszta lat 61. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVIII Niedziela Zwykła

31 lipca 2022

 

 1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Jest to czas ważnych rocznic narodowych i religijnych, czas pielgrzymowania i miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia modlitwy, wyrzeczenia i abstynencji.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

– czwartek – św. Jana Marii Vianney’a,  prezbitera, patrona proboszczów. W modlitwie pamiętajmy o naszym ks. Proboszczu.

– sobota – święto Przemienienia Pańskiego

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwa za powołanych i o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne, prowadzona przez wspólnotę Margaretki, w czwartek o godz. 1730.
 2. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. Ze spowiedzi można też korzystać codziennie 15 min przed poranną i pół godziny przed wieczorną Mszą św. W każdy czwartek adoracja i możliwość spowiedzi św. od godz. 1700.
 3. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo fatimskie: konferencję, różaniec, Mszę św., procesję, hołd maryjny i apel fatimski.
 4. W miniony czwartek wyruszyła z naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę. Wciąż można składać intencje modlitewne do skarbony w kaplicy Matki Bożej. W tych intencjach będą modlić się pielgrzymujący pątnicy, jak i uczestnicy duchowej pielgrzymki, gromadzący się w naszym kościele codziennie na nabożeństwie o godz. 2015. Zapraszamy również do udziału w pielgrzymce autokarowej, która wyruszy 11 sierpnia, by z pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki – 200 zł. Zapisy w zakrystii.
 5. Polecamy prasę katolicką: GN i Salwator.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ryszard Trusiło lat 68 i śp. Edward Tupko lat 77. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. A za wszelkie dobro świadczone nam na co dzień wyrażamy z serca płynące Bóg zapłać!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI Niedziela zwykła

17 lipca 2022 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Szymona z Lipnicy,

– środa – bł. Czesława, prezbitera,

– piątek – św. Marii Magdaleny,

– sobota – św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy.

 1. Z racji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.
 2. W dniu 25 lipca swoje imieniny obchodzić będzie br. Krzysztof Stelmach. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w sobotę, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Trwają zapisy na XXX -jubileuszową Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się w dniach 28.07 – 11.08.2022. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w grupie Salwator – Redemtor.
 5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Informujemy, że podczas ostatniej zbiórki zebraliśmy kwotę 4.848 zł.
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” a także miesięcznika „Salwator” i „Apostoł Zbawiciela”
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Leszek Stankiewicz lat 67 oraz śp. Anna Iwanowska lat 98. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XV Niedziela zwykła

10 lipca 2022

 

 1. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • – poniedziałek – św. Benedykta, opata i patrona Europy,
  • – wtorek – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
  • – środa – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
  • – piątek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
  • – sobota – NMP z Góry Karmel.
 1. W dniu dzisiejszym, prowadzona jest zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na koszty związane z posadzką naszego kościoła.
 2. Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu zaprasza na uroczystości odpustowe Matki Bożej Szkaplerznej, a zarazem na jubileusz 20-lecia Rodziny Szkaplerznej. Uroczysta Msza św. będzie miała miejsce w sobotę (16 lipca) o godz. 18.00, po niej możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. W programie przewidziany jest także koncert zespołu „Nieboskłonni”
 3. Trwają zapisy na XXX -jubileuszową Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się w dniach 28.07 – 11.08.2022. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w grupie Salwator – Redemtor.
 4. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny”
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Nadzieja Cudejko lat 95. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIV Niedziela zwykła

3 lipca 2022

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– piątek – św. Jana z Dukli, prezbitera.

 1. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 2. W dniach 4-9 lipca RMS organizuje Forum Młodych w Dobroszycach. Program i opis wydarzeń oraz zapisy na stronie www.forummlodych.pl. Znajdziemy tam również zaproszenie dla młodzieży na inne wydarzenia organizowane przez RMS.
 3. W minioną niedzielę Służba Liturgiczna naszej parafii zebrała kwotę 2.450 zł. Bóg zapłać!
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 5. Na okres wakacji zawieszamy drukowanie biuletynu parafialnego. Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne znajdziemy na tablicach ogłoszeń w kościele i stronie parafialnej www.elblag.sds.pl
 6. Pierwsza Komunia św. w 2023 r. planowana jest na dzień 13 maja.
 7. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny”, a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stefania Malewska lat 81. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIII Niedziela Zwykła

26 czerwca 2022

 1. Ksiądz Prowincjał, z głosem swojej Rady zdecydował, że ks. Dominik Truchan z dniem 1 lipca br. podejmie studia z muzyki kościelnej i pracę w ramach Wolontariatu Misyjnego „Salwator”. Dziś na Mszy św. o 10.30 podziękujemy ks. Dominikowi za posługę duszpasterską w naszej parafii.
 2. Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o 10.30 w intencji ks. Szymona Kuli z okazji zbliżających się imienin. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

– środa – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

 1. W uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła ofiary zbierane będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. poranną i wieczorną. Odwiedziny chorych planowane są w pierwszy piątek września. W sytuacjach zagrożenia życia prosimy dzwonić na tel. kom 512 924 572
 3. Zapraszamy na pierwszo sobotnie czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się konferencją o godz. 17.30. Następnie medytacja, różaniec i Msza św. o godz. 18.30, litania do Matki Bożej, procesja i Apel fatimski.
 4. W tym tygodniu 32 osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami i księdzem Jerzym wyjeżdża do Karpacza na kolonię. Uczestników tego wyjazdu polecamy modlitwom.
 5. SOP zaprasza młodzież męską na rekolekcje o tematyce powołaniowej w różnych terminach i różnych zakątkach Polski. Szczegóły znajdziemy na plakatach lub stronie internetowej: www.sop.sds.pl
 6. W minioną niedzielę na XXX – jubileuszową Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę zebraliśmy kwotę 6.483 zł. Bóg zapłać!
 7. W dniu dzisiejszym po Mszach św. Służba Liturgiczna naszej parafii będzie kwestować na rzecz wspólnej wakacyjnej wycieczki ministrantów.
 8. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 9. Pierwsza Komunia św. w 2023 r. planowana jest na dzień 13 maja.
 10. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych katechetów i specjalistów ds. rodziny. Mile widziane są również osoby w dojrzałym wieku. Szczegóły w Internecie.
 11. Polecamy prasę katolicką GN oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Andrzej Graczyk lat 71. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII Niedziela Zwykła

19 czerwca 2022

 

 1. Każdego dnia, o godz. 17.30 zapraszamy na litanię ku czci NSPJ w intencji pokoju w Ukrainie.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– czwartek – uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela,

– piątek – uroczystość NSPJ,

– sobota – Niepokalane Serce NMP.

 1. W uroczystość NSPJ – w piątek, zapraszamy także na dodatkową Mszę św. o godz. 9.00.
 2. Przez całą Oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywa się w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.
 3. W dniu dzisiejszych, po Mszach świętych młodzież z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej będzie zbierała ofiary do puszek, na wsparcie organizacji XXX – jubileuszowej, Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 4. SOP zaprasza młodzież męską na rekolekcje o tematyce powołaniowej w różnych terminach i różnych zakątkach Polski. Szczegóły znajdziemy na plakatach lub stronie internetowej: www.sop.sds.pl
 5. Ksiądz Prowincjał, z głosem swojej Rady zdecydował, że ks. Dominik Truchan z dniem 1 lipca br. podejmie studia z muzyki kościelnej oraz obowiązki duszpasterza Wolontariatu Misyjnego „Salwator”. Dlatego zapraszamy na Mszę pożegnalną ks. Dominika 26 czerwca, na godz. 10.30.
 6. Również z dniem 1 lipca br. ks. Karol Koszyl rozpocznie pracę w naszej parafii jako wikariusz. Natomiast obowiązki przełożonego domu zakonnego z dniem 1 lipca przejmie ks. Szymon Kula.
 7. Zapraszamy na Mszę imieninową ks. Szymona Kuli w dniu 26 czerwca, o godz. 10.30
 8. W ramach zbiórki na budowę kościoła zebraliśmy sumę 4.280 zł. Bóg zapłać!
 9. W przyszłą niedzielę po mszach św. Służba Liturgiczna naszej parafii będzie kwestować na rzecz wspólnej wakacyjnej wycieczki ministrantów.
 10. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych katechetów i specjalistów ds. rodziny. Mile widziane są również osoby w dojrzałym wieku. Szczegóły w Internecie.
 11. Parafia bł. Doroty z Mątów organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorje i Chorwacji w terminie 16-24 września br. Więcej informacji znajdziemy na plakatach. Zapisy prowadzą organizatorzy wyjazdu.
 12. Polecamy prasę katolicką GN oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Najświętszej Trójcy

12 czerwca 2022

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji pokoju w Ukrainie na godz. 17.30.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 13.30 i o godz. 18.00. Główna Msza św. z procesją rozpocznie się godz. 10.00, w kościele św. Rafała Kalinowskiego, po niej udamy się w procesji eucharystycznej do kościoła św. Brata Alberta ulicami Sobieskiego i Legionów. O przygotowanie III ołtarza prosimy Wspólnotę Małżeństw i Odnowę w Duchu Świętym, a ołtarza IV – Radę Parafialną Prosimy panie o przygotowanie sztandarów, a mężczyzn o pomoc w ich niesieniu. Dzieci komunijne zapraszamy w strojach komunijnych do sypania kwiatów. Próba dla dzieci sypiących kwiaty w środę o godz. 16.30. Prosimy o udekorowanie okien emblematami religijnymi wzdłuż trasy procesji Bożego Ciała.
 3. Przez całą Oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.
 4. Wspólnoty i grupy formacyjne istniejące w naszej parafii zapraszamy na spotkanie podsumowujące kolejny rok pracy formacyjnej. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 13 czerwca br., rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a następnie spotkanie podsumowujące.
 5. W środę, 15 czerwca, o godz. 19.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie w sali bł. Franciszka Jordana.
 6. W dniu 17 czerwca, w naszej parafii przypada uroczystość odpustowa, ku czci św. Brata Alberta. Uroczystej Mszy św., o godz. 18.00 przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Adam Teneta – vice generał Salwatorianów z Rzymu. Wszystkich serdecznie zapraszamy!
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych młodzież z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej będzie zbierała ofiary do puszek, na wsparcie organizacji XXX Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 8. Wszystkim przebywającym na terenie diecezji, Biskup Elbląski udziela dyspensy na piątek po Bożym Ciele. Równocześnie prosi o modlitwę i hojność dla biednych i znajdujących się w potrzebie.
 9. W dniach od 6 do 8 czerwca br. odbyło się w naszej parafii XIV Forum Rodziny pod hasłem „Miłość piękna choć trudna”. Wygłoszone konferencje do pobrania i odsłuchania znajdziemy na stronie parafii www.elblag.sds.pl
 10. RMS i SOP organizują XXIX Forum Młodych. Odbędzie się ono od 4 – 11 lipca br. w Dobroszycach. Zapraszamy do udziału młodzież po 7 klasie szkoły podstawowej i starszą. W programie warsztaty, spotkania z ciekawymi gośćmi i koncerty. Nie zabraknie wspólnej modlitwy i czasu na rozwój duchowy i osobisty. Zapisy oraz więcej informacji znajdziemy na stronie www.forummlodych.com i u ks. Dominika.

11 Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.

 1. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka na budowę naszej świątyni.
 2. Polecamy prasę katolicką GN oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Dariusz Augulewicz lat 60 oraz śp. Ryszard Rochoń lat 76. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Zesłania Ducha świętego

5 czerwca 2022

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji pokoju w Ukrainie na godz. 17.30.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele obchodzone jako święto NMP, Matki Kościoła,

– środa – św. Jadwigę, królową,

– czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– sobota – św. Barnabę, apostoła

– niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy.

 1. W środę [8 czerwca] przypada 8. rocznica ingresu ks. bp. Jacka Jezierskiego do katedry elbląskiej. Osobę Księdza Biskupa i jego pracę apostolską polecajmy Panu Bogu w osobistych modlitwach.
 2. W zakrystii do odebrania są zdjęcia i film z I Komunii św.
 3. W minioną niedzielę w ramach Festynu parafialnego zebrano kwotę 6.761 zł. Dziękujemy wszystkim za udział, każdą blaszkę ciasta i składane ofiary. Bóg zapłać!
 4. W dniach od 6 do 8 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XIV Forum Rodziny pod hasłem „Miłość piękna choć trudna”. Prelegentem będzie dr hab. Mieczysław Guzewicz.
 5. RMS i SOP organizują XXIX Forum Młodych. Odbędzie się ono od 4 – 11 lipca br. w Dobroszycach. Zapraszamy do udziału młodzież po 7 klasie szkoły podstawowej i starszą. W programie warsztaty, spotkania z ciekawymi gośćmi i koncerty. Nie zabraknie wspólnej modlitwy i czasu na rozwój duchowy i osobisty. Zapisy oraz więcej informacji znajdziemy na stronie www.forummlodych.com i u ks. Dominika.
 6. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.
 7. Polecamy prasę katolicką GN oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

29 maja 2022

 

 1. W najbliższą środę rozpoczniemy miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Litanię do NSPJ ofiarujemy w intencji pokoju na Ukrainie.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – święto Nawiedzenia NMP,

– środa – św. Justyna, męczennika,

– piątek – świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy,

– Niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. Pierwszo piątkowe odwiedziny chorych przed południem: ks. Jerzy, ks. Stanisław i ks. Michał. Ks. Dominik od godz. 15.00, a ks. Szymon w dniu 10 czerwca.
 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

     – wtorek – Rada parafialna, w sali bł. Franciszka Jordana,

     – środę – Odnowa i Student + na plebanii,

     – czwartek – Margaretki, modlitwa w int. powołań kapłańskich i zakonnych o 17.00 w kościele, po Mszy św. spotkanie formacyjne w sali bł. Franciszka Jordana.

 1. W dniu dzisiejszym, po Mszy św. o godz. 12.00, w sali pod tarasem – będą do odebrania zdjęcia i film z I Komunii św.
 2. Zapraszamy na pierwszo sobotnie czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 17.30 wprowadzeniem do medytacji, następnie modlitwa różańcowa, Msza św. o godz. 18.30. Po Mszy św. litania do Matki Bożej i procesja oraz hołd wynagradzający i Apel fatimski
 3. W dniach od 6 do 8 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XIV Forum Rodziny pod hasłem „Miłość piękna choć trudna”. Prelegentem będzie dr hab. Mieczysław Guzewicz.
 4. RMS i SOP organizują XXIX Forum Młodych. Odbędzie się ono od 4 – 11 lipca br. w Dobroszycach. Zapraszamy do udziału młodzież po 7 klasie szkoły podstawowej i starszą. W programie warsztaty, spotkania z ciekawymi gośćmi i koncerty. Nie zabraknie wspólnej modlitwy i czasu na rozwój duchowy i osobisty. Zapisy oraz więcej informacji znajdziemy na stronie www.forummlodych.com i u ks. Dominika.
 5. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.
 6. Polecamy prasę katolicką GN oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Kornacewicz lat 101 oraz śp. Jadwiga Wieczorek lat 91. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Wielkanocna

22 maja 2022 r.

 1. W dniu wczorajszym nasza wspólnota parafialna wzbogaciła się duchową obecnością bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana – założyciela salwatorianów. Jego relikwie znajdują się w jednym z ołtarzy bocznych, gdzie można przyzywać wstawiennictwa bł. Franciszka Jordana.
 2. Witamy ks. Tomasza Raćkosa – wice prowincjała Salwatorianów, który w dniu dzisiejszym głosi do nas słowo Boże i przybliża duchową wartość beatyfikacji świętych.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– czwartek – św. Filipa Nereusza, prezbitera,

– niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. W czwartek, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Wszystkim Mamom już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenie, a tym, które Pan powołał do siebie wypraszajmy łaskę wiecznej szczęśliwości w Niebie.
 2. W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed każdą Mszą św.
 3. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowym za dar serca złożony na budowę kościoła w wysokości 3.400 zł.
 4. We wtorek, 24 maja, na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Michał Mańka będzie obchodził swój jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i polecajmy Jubilata pamięci modlitewnej.
 5. W najbliższym czasie w katedrze elbląskiej oraz bazylice trzebińskiej odbędą się święcenia diakonatu i prezbiteratu. Wszystkich kandydatów do święceń polecajmy w naszych modlitwach.
 6. W dniach od 6 do 8 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XIV Forum Rodziny pod hasłem „Miłość piękna choć trudna”. Prelegentem będzie dr hab. Mieczysław Guzewicz.
 7. RMS i SOP organizują XXIX Forum Młodych. Odbędzie się ono od 4 – 11 lipca br. w Dobroszycach. Zapraszamy do udziału młodzież po 7 klasie szkoły podstawowej i starszą. W programie warsztaty, spotkania z ciekawymi gośćmi i koncerty. Nie zabraknie wspólnej modlitwy i czasu na rozwój duchowy i osobisty. Zapisy oraz więcej informacji znajdziemy na stronie forummlodych.com i u ks. Dominika.
 8. Polecamy prasę katolicką GN
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Izabela Niewinowska lat 61. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkanocna

 • 15 maja 2022 r.
 1. W dniu dzisiejszym, w naszej parafii obchodzimy Rocznicę I komunii św. Msza św. dla dzieci rocznicowych i ich rodzin o godz. 10.30.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.
 3. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszo komunijnych za dar serca złożony na budowę kościoła w wysokości 1.500 zł oraz dziękujemy za obraz bł. Franciszka Jordana do kościoła.
 4. W minioną niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 3.714 zł. Bóg zapłać!
 5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski,

– wtorek – rocznicę poświęcenia elbląskiego kościoła katedralnego.

 1. W sobotę, 21 maja, odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Franciszka Jordana do naszej świątyni. Po uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 rozpoczniemy Festyn parafialny. W programie bardzo wiele atrakcji: zabawy i konkursy dla dzieci, konkursy i licytacja dla dorosłych. Zapraszamy do pomocy w organizacji spotkania:

– Prosimy o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne do pomocy prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w piątek w godz. 17 do 18 lub w sobotę przed południem.

– W najbliższą środę, od godz. 9.00 ustawiać będziemy scenę – potrzebujemy do pomocy 6 mężczyzn – osoby chętne do pomocy prosimy o zapisy w zakrystii.

– w piątek, od godz. 16.00 planujemy ustawianie namiotów, ławek i stołów – potrzebujemy pomocy kilkunastu osób. Chętnych również prosimy o zapisy w zakrystii.

 1. Rodziców dzieci udających się do Karpacza zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek, o godz. 19.00 w salce pod tarasem.
 2. Elbląskie hospicjum, w ramach akcji Pola nadziei zebrało kwotę 4.368 zł. Bóg zapłać!
 3. Polecamy prasę katolicką GN oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Adrian Kmito lat 35, śp. Halina Kawczyńska lat 65 oraz śp. Stanisław Lewandowski 86. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkanocna

 • 8 maja 2022 r.
 1. IV Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Pamiętajmy o tej intencji szczególnie w tym tygodniu. Witamy w naszej parafii ks. Pawła Radziejewskiego wraz z grupą salwatoriańskich nowicjuszy.
 2. W dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy św. o 10.00 uroczystość I Komunii św. Dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swego serca, oraz ich rodziny polecamy w modlitwach. W najbliższym tygodniu dzieci uczestniczyć będą w nabożeństwie majowym oraz Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00, w ramach tzw. Białego Tygodnia.
 3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Rocznica I komunii św. Msza św. dla dzieci rocznicowych i ich rodzin o godz. 10.30.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

– sobota – święto św. Macieja, apostoła.

 1. Zapraszamy do udziału nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.
 2. W minioną niedzielę Caritas parafialna zebrała kwotę 2.535 zł. Bóg zapłać!

W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka w na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na posadzkę w naszym kościele.

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania w salce bł. Franciszka Jordana

– wtorek – Rada parafialna,

– środa – bierzmowani – rok I,

– czwartek – Rada duszpasterska.

 1. Przypominamy dzieciom rocznicowym o próbie w kościele we wtorek i środę o 16.30.
 2. Zapraszamy młodzież, kandydatów do bierzmowania i nie tylko na spotkanie z bł. Carlo Acutisem w Jego relikwiach. W planie jest konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi i Msza św. Spotkanie odbędzie się 14 maja, o godz.15.30, w kościele św. Wojciecha, ul. Wiejska 4.

10   Fundacja św. Brata Alberta ogłasza konkurs plastyczny pt. „Bł. Franciszek Jordan –przewodnik na każdy dzień”. Szczegóły znajdziemy na stronie parafialnej i tablicach ogłoszeń. Termin składania prac upływa w dniu 15 maja br.

 1. W sobotę, 21 maja, odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Franciszka Jordana do naszej świątyni. Po uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 rozpoczniemy Festyn parafialny. W programie bardzo wiele atrakcji: zabawy i konkursy dla dzieci, konkursy i licytacja dla dorosłych Zapraszamy do pomocy w organizacji spotkania. Prosimy o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w piątek w godz. 17 do 18 lub w sobotę przed południem.
 2. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 30 czerwca-9 lipca br. Koszt 1.800 zł. Zapisy w zakrystii.
 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Piotr Skalij lat 82. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNEIII Niedziela Wielkanocna

1 maja 2022 r.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy XIV Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie VI Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Łukasza.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła,

– wtorek- uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę,

– środa – wspomnienie św. Floriana, męczennika,

– piątek – święto apostołów Filipa i Jakuba.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– czwartek – adoracja prowadzona przez wspólnotę Margaretek w intencji nowych powołań od godz. 17.00 – pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Dzieci zapraszamy do spowiedzi przed Mszą św. o 16.30. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca w godzinach przedpołudniowych: ks. Jerzy, ks. Stanisław, ks. Michał. Ks. Dominik odwiedzi chorych w godz. popołudniowych, a ks. Szymon 14 maja.

 1. Zapraszamy na pierwszo sobotnie czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 17.30 konferencją, modlitwa różańcowa, Msza św. o godz. 18.30, następnie litania do Matki Bożej i procesja oraz hołd wynagradzający i Apel fatimski.
 2. W piątek swoje imieniny obchodził będzie ks. Dominik Truchan, a w niedzielę ks. Stanisław Mucha. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizantów w sobotę o godz. 18.30 i polecamy modlitwie naszych solenizantów.
 3. Od dzisiejszej niedzieli zapraszamy nabożeństwa majowe – w naszej świątyni odprawiane one będą codziennie o godz. 17.30.
 4. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii św. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Jezusa do swojego serca. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Rodziców o zatroszczenie się o odpowiedni klimat przyjęć rodzinnych, by nie zatracić religijnego charakteru tej uroczystości. Przypominamy, że Msza święta odbędzie się o godzinie 10.00, w związku z czym nie będzie Mszy o godz. 10.30.
 5. Przypominamy o próbie generalnej przed I Komunią św. w środę, 4 maja o godz. 16.00. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę – 7 maja, o godz. 10.00.
 6. W dniu dzisiejszym po Mszach św. Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia prowadzone w naszej diecezji.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka w na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na posadzkę w naszym kościele.
 8. Fundacja św. Brata Alberta ogłasza konkurs plastyczny pt. „Bł. Franciszek Jordan –przewodnik na każdy dzień”. Szczegóły znajdziemy na stronie parafialnej i tablicach ogłoszeń. Termin składania prac upływa w dniu 15 maja br.
 9. Polecamy prasę katolicką GN i biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Kurlenda lat 69, śp. Genowefa Baditczyk lat 90 oraz śp. Stanisława Dziedzic lat 88. Wieczne odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNENiedziela Miłosierdzia Bożego

24 kwietnia 2022 r.

 

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritasu. Dziękujemy osobom posługującym w naszym parafialnym Caritasie za ich zaangażowanie i za poświęcony czas najbardziej potrzebującym parafianom. W następną niedzielę po Mszach św. przed kościołem Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia prowadzone w naszej diecezji.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Marka Ewangelistę

– wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski,

– piątek – św. Katarzynę Sieneńską, patronkę Europy.

 1. W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi proboszcz naszej parafii, ks. Jerzy Urbanik. Polecamy modlitwie jego osobę i zapraszamy na Mszę św. w int. solenizanta w niedzielę, na godz. 10.30”.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny na Katolicki Uniwersytet Lubelski zabraliśmy kwotę 6.664 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie dla tej katolickiej uczelni.
 3. Msza św. dla rodziców i dzieci rocznicowych dzisiaj o godz. 16.00.
 4. Dzieciom przygotowującym się do I komunii św. przypominamy o próbie spowiedzi w środę, o godz. 16.00.
 5. W ramach akcji charytatywnej „Pola nadziei” w dniu dzisiejszym przed kościołem prowadzona jest zbiórka na rzecz Elbląskiego Hospicjum.
 6. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Margaretek na plebanii.
 7. Fundacja św. Brata Alberta ogłasza konkurs pt. „Bł. Franciszek Jordan –przewodnik na każdy dzień”. Szczegóły znajdziemy na stronie parafialnej i tablicach ogłoszeń. Termin składania prac upływa w dniu 15 maja br.
 8. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Świętego Gaju. Msza św. odpustowa zaplanowana jest na dzień 30 kwietnia, na godz. 14.00. Chętnych pątników na pielgrzymi szlak zaprasza ks. Dominik.
 9. Przypominamy, że w każdą sobotę, na plebanii możemy dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja prowadzona jest w godzinach od 10.00 do 13.00 do końca kwietnia.
 10. Polecamy prasę katolicką GN i biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Deptuła lat 86, śp. Elżbieta Zientek lat 82, śp. Czesława Pawlak lat 82 oraz śp. Jadwiga Gnat lat 84. Wieczne odpoczynek racz im dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – WIELKANOC

17 kwietnia 2022 r.

 

 1. Przeżywamy najważniejsze chrześcijańskie święto – prawdę o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Niech Zmartwychwstały Pan da taką moc każdemu z nas, abyśmy też potrafili w codziennym życiu pokonywać to, co w nas słabe i grzeszne.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Trzech Świętych Dni [Triduum] i Uroczystości Zmartwychwstania w naszej wspólnocie: ministrantom i lektorom, wspólnotom odpowiedzialnym za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego (Wspólnocie Małżeństw, Odnowie w Duchu Świętym, Grupie biblijnej,), osobom zaangażowanym w liturgię, panu organiście, osobom troszczącym się o porządek w naszej świątyni, a także wokół kościoła. Dziękujemy za kwiaty i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Dziękujemy osobom posługującym w parafialnym Caritas za przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii, a wszystkim darczyńcom za ofiary złożone na ten cel, dzięki którym przygotowano 45 paczek spożywczych oraz darczyńcom w ramach Banku Żywności.
 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy, w związku z czym w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. przypominamy o próbie komunijnej. W środę o godz. 16.00.
 7. Msza św. dla rodziców i dzieci rocznicowych w następną niedzielę o godz. 16.00.
 8. W minioną niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 6.515 zł. Bóg zapłać!
 9. Wolontariat Misyjny Salwatorianów z kiermaszu palm zebrał kwotę 3.000 zł. Dziękujemy za ofiary i wsparcie WMS.
 10. W dniu 21 maja odbędzie się w naszej parafii uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Franciszka Jordana w obecności biskupa elbląskiego i Festyn parafialny. Wszystkie osoby, które pragną włączyć się w przygotowania dekoracji na tę uroczystość, zapraszamy w najbliższą sobotę 23 kwietnia o godz. 10.00 na spotkanie w Salce pod tarasem, gdzie odbędzie się sadzenie roślin ozdobnych.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN, naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb” oraz magazynu Salwator.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Wojtczak lat 68 oraz śp. Barbara Kundzicz lat 69. Wieczne odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim Wam błogosławi!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Palmowa

10 kwietnia 2022 r.

 

 1. 1. Dziś rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, w którym to Kościół sprawuje liturgiczną tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Przed wejściem do kościoła Wolontariat Misyjny Salwatorianów prowadzi kiermasz świąteczny. Ofiary składane przy tej okazji będą wsparciem dla WMS
 2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali – dziś o godz. 17.15.
 3. W dniu dzisiejszym, na godz. 16.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
 4. We wtorek, godz. 19.00 w salce bł. Franciszka Jordana, spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Próba dzieci rocznicowych również we wtorek, w kościele, o godz. 16.00
 5. Zapraszamy w Wielką Środę na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami Elbląga z kościoła MB Królowej Polski do katedry św. Mikołaja. Organizatorzy proszą aby wierni naszej parafii podjęli się niesienia krzyża od III do IV stacji Drogi Krzyżowej. Początek nabożeństwa o godz. 19.00.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku do środy.
 7. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Krzyżma zostanie odprawiona w katedrze elbląskiej przez ks. bp. Jacka Jezierskiego o godz. 10.00. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszej świątyni o godz. 18.00, a po niej całonocna adoracja w Ciemnicy.
 8. Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu Kościół trwa w żałobie i zachowuje post ścisły. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Droga Krzyżowa prowadzoną przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym rozpocznie się o godz. 9.00. O godz. 11.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci, a o godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez wspólnotę Żywego Różańca. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00, a po niej Gorzkie Żale, następnie adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym i czuwanie w ciszy do godz. 24.00.
 9. Wielka Sobota – dzień w którym trwamy przy Bożym Grobie i oczekujemy Zmartwychwstania. Adoracja rozpocznie się o godz. 9.00, poświecenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 14.00 co 30 minut a od 14.00 do 16.00 o każdej pełnej godzinie. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 od zapalenia Paschału na zewnątrz kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 10. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu:

– w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa – przed każdą Mszą św.

– w Wielki Piątek – od godz. 9.00 do 16.00, po zakończeniu liturgii do godz. 24.00

– w Wielką Sobotę – od godz. 9.00 do 16.00,

 1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00, natomiast pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.
 2. W dniu dzisiejszym, po Mszy wieczornej gościć będziemy chór Cantata, który zaprasza na koncert muzyki sakralnej pt. „Nie lękajcie się…”. Po koncercie zbiórka charytatywna do puszek na rehabilitację Mikołaja „Obudź się Miki”
 3. W minioną niedzielę ofiary na Boży Grób wyniosły 3.035 zł. Bóg zapłać!
 4. W dniu dzisiejszym zbierać będziemy ofiary na budowę naszej świątyni. Ofiary przeznaczone będą na posadzkę w naszym kościele.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Barbara Kundzicz lat 69. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –V Niedziela Wielkiego Postu

03 kwietnia 2022 r.

 1. Wczoraj minęła 17 rocznica śmierci Jana Pawła II. Dziękujemy za Jego życia i służbę Kościołowi. Wraz z Nim modlimy się o pokój dla Ukrainy i Europy.
 2. Dziś V. Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Przed wejściem do kościołaWolontariat Misyjny Salwatorianów prowadził będzie kiermasz świąteczny. Ofiary składane przy tej okazji będą wsparciem dla WMS.
 4. 4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci – na godz. 16.30, dorosłych na 17.30, RMS zaprasza na multimedialną Drogę Krzyżową w piątek na godz. 19.00.
 5. Spotkanie dla bierzmowanych – rok pierwszy, 6 kwietnia o 19.00.
 6. W następną niedzielę, na godz. 16.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
 7. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Z racji pandemii korona wirusa EDK ma ona charakter indywidualny. Termin zaplanowany jest na dzień 8 kwietnia. Rozpoczęcie krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w godz. 20.00-21.30. Szczegóły podane będą na plakatach. Jak w poprzednich latach zaplanowane zostały cztery trasy: do Fromborka, Zielonki Pasłęckiej, Tolkmicka i tzw. pętla wokół miasta, która rozpoczyna się i kończy w naszej parafii. Cena pakietu EDK 20 zł. Nie ma zapisów.
 8. W następną niedzielę, 10 kwietnia, po Mszy wieczornej gościć będziemy chór Cantata, który zaprasza na koncert muzyki sakralnej pt. „Nie lękajcie się…”. Po koncercie zbiórka charytatywna do puszek na rehabilitację Mikołaja „Obudź się Miki”
 9. W minioną niedzielę Caritas parafialna zebrała kwotę 3.717 zł. Bóg zapłać!
 10. W dniu dzisiejszym zbierać będziemy ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu
 11. W następną niedzielę prowadzana będzie zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na posadzkę w naszym kościele.
 12. Trwamy w naszym wsparciu dla Ukrainy. Ponad 100 uchodźców przebywa obecnie w diecezjalnym domu św. Wojciecha w Mikoszewie na Mierzei Wiślanej. Są też m.in. w domu sióstr katarzynek w Krynicy Morskiej, w oratorium księży salezjanów w Tolkmicku, a także w wielu parafiach naszej diecezji, zwłaszcza u rodzin, które przyjęły Ukraińców pod swój dach. Za każdy odruch życzliwości i wsparcia: dziękujemy!
 13. Przypominamy, że w każdą sobotę, na plebanii możemy dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Akcja prowadzona jest w godzinach od 10.00 do 13.00, do końca kwietnia.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Janina Budka lat 93 oraz śp. Danuta Gulbicka lat 73. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –IV Niedziela Wielkiego Postu

27 marca 2022 r.

 

 1. Dziś niedziela Laetare – niedziela radości. W miniony piątek minęło 30 lat od powstania diecezji elbląskiej, utworzonej przez papieża Jana Pawła II 25 marca 1992 roku. Dziękujemy Bogu za ten czas, a zwłaszcza za wiernych świeckich tworzących wspólnotę diecezjalną, a także za wspólnoty, grupy, stowarzyszenia działające w parafiach. Modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa, do pracy katechetycznej oraz misyjnej.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Józefa Tarnówkę SDS, duszpasterza CFD w Trzebini, który poprowadzi tegoroczne rozważania. Dokładny plan rekolekcji na plakatach informacyjnych i na stronie internetowej. Przypominamy, że:

– Msze św. z nauką ogólną – o godz. 7.00, 9.00, 19.30

– Msze św. dla młodzieży – o godz. 18.00

– spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św.

Rekolekcje szkolne będą prowadzone w dniach 11-13.04.2022

W czasie rekolekcji kancelaria będzie nieczynna.

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci – na godz. 16.30, dorosłych na 17.30, a młodzież na godz. 19.00.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed mszą św. wieczorną i poranną. Zachęcamy też dzieci do spowiedzi pierwszo piątkowej.
 3. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00, ks. Dominik od godz. 15.00, natomiast ks. Jerzy 8 kwietnia.
 4. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 30 czerwca-9 lipca br. Koszt 1.800 zł. Zapisy do 27 marca br., w zakrystii.
 5. W zakrystii do nabycia są świece wielkanocne. Cena 12 zł.
 6. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Z racji pandemii korona wirusa EDK ma ona charakter indywidualny. Termin zaplanowany jest na dzień 8 kwietnia. Rozpoczęcie krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w godz. 20.00-21.30. Szczegóły podane będą na plakatach. Jak w poprzednich latach zaplanowane zostały cztery trasy: do Fromborka, Zielonki Pasłęckiej, Tolkmicka i tzw. pętla wokół miasta, która rozpoczyna się i kończy w naszej parafii. Cena pakietu EDK 20 zł. Nie ma zapisów.
 7. Spotkanie Rady duszpasterskiej 31 marca – czwartek, godz.19.00, na plebanii.
 8. W dniu dzisiejszym po Mszach św. Caritas parafialna będzie zbierać ofiary na wsparcie osób potrzebujących w naszej parafii.
 9. W następną niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na kwiaty do bożego grobu.

12 Przypominamy, że w każdą sobotę, na plebanii możemy dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja prowadzona jest w godzinach od 10.00 do 13.00 do końca kwietnia.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Klimkiewicz lat 65 oraz śp. Adam Zalewski lat 67. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –III Niedziela Wielkiego Postu

20 marca 2022 r.

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci – na godz. 16.30, dorosłych na 17.30, a młodzież na godz. 19.00.
 2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia – w piątek, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także dzień podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Wszyscy, którzy chcieliby się podjąć duchowej adopcji dziecka zagrożonego aborcją, składają tego dnia swoje przyrzeczenia codziennej modlitwy przez 9 miesięcy w intencji konkretnego dziecka. Formularze przystąpienia można jeszcze odbierać w zakrystii i w piątek złożyć przyrzeczenie podczas wieczornej Eucharystii.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które prowadził będzie ks. Józef Tarnówka SDS, duszpasterz CFD w Trzebini.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła. W minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 4.902
 5. W następną niedzielę, po Mszach św. Caritas parafialna będzie zbierać ofiary na wsparcie osób potrzebujących w naszej parafii.
 6. W zakrystii do nabycia są świece wielkanocne. Cena 12 zł.
 7. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 30 czerwca-9 lipca br. Koszt 1.800 zł. Zapisy do 27 marca br., w zakrystii.
 8. Organizujemy wspólne wyjście do kina Światowid na film pt „ Cud w Guadalupe”. Projekcja filmu odbędzie się 24 marca o godz. 18.30. Cena to 12 zł. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.
 9. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Z racji pandemii korona wirusa EDK ma ona charakter indywidualny. Termin zaplanowany jest na dzień 8 kwietnia. Rozpoczęcie krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w godz. 20.00-21.30. Szczegóły podane będą na plakatach. Jak w poprzednich latach zaplanowane zostały cztery trasy: do Fromborka, Zielonki Pasłęckiej, Tolkmicka i tzw. pętla wokół miasta, która rozpoczyna się i kończy w naszej parafii. Cena pakietu EDK 20 zł. Nie ma zapisów.
 10. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed Mszą św. Kapłani będą czekać w konfesjonałach.
 11. Planujemy kilka prac porządkowych w kościele i wokół kościoła: uporządkowanie klatek schodowych i oczyszczenie ścieżki kościelnej. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu i porządkowaniu w sobotę 26 marca o godz. 9.00.

12 Przypominamy, że w każdą sobotę, na plebanii możemy dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja prowadzona jest w godzinach od 10.00 do 13.00 do końca kwietnia.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN, który jest poświęcony osobie św. o. Pio oraz gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ryszard Michelis lat 65 oraz śp. Elżbieta Bastigkeit lat 70. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –II Niedziela Wielkiego Postu

13 marca 2022 r.

 

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci – na godz. 16.30, dorosłych na 17.30, a młodzież na godz. 19.00.
 2. W dniu dzisiejszym prowadzana jest zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na posadzkę w naszym kościele.
 3. W dniach 18-20 marca br. organizowany jest w naszej parafii kurs „Nowe Życie”. Zachęcamy do udziału. Więcej informacji znajdziemy na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej podanej na ulotkach. Zapisać się można przez stronę internetową bądź w zakrystii. Patronat honory nad planowanym kursem objął Biskup Elbląski Jacek Jezierski.
 4. Ks. Dominik zaprasza młodzież i osoby dorosłe zainteresowane muzyką liturgiczną i śpiewem na spotkanie 15 marca, o godz. 19.00 na plebanii. Spotkania będą okazją do poznania i zrozumienia piękna muzyki liturgicznej.
 5. W najbliższą sobotę przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Przy wejściu do kościoła wyłożony jest tekst nowej litanii wraz z modlitwami za wstawiennictwem św. Józefa.
 6. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 30 czerwca-9 lipca br. Koszt 1.800 zł. Zapisy do 27 marca br., w zakrystii.
 7. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed Mszą św. Kapłani będą czekać w konfesjonałach.
 8. Organizujemy wspólne wyjście do kina Światowid na film pt „ Cud w Guadalupe”. Projekcja filmu odbędzie się 24 marca o godz. 18.30. Cena to 12 zł. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.
 9. W Uroczystości Zwiastowania Pańskiego – w piątek, podczas Mszy św. wieczornej osoby chętne będą mogły podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy, by ochronić życie dzieci jeszcze nienarodzonych. Osoby, które chcą podjąć się duchowej adopcji prosimy o odbiór deklaracji w zakrystii.
 10. Przypominamy, że również w tym roku jest okazja na plebanii dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja prowadzona jest w każdą sobotę, w godzinach od 10.00 do 13.00 do końca kwietnia.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN, GN Expres, który jest poświęcony osobie św. o. Pio oraz gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wacław Krymkowski lat 91 oraz śp. Ludwika Rasmus lat 89. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –I Niedziela Wielkiego Postu

6 marca 2022 r.

 

 1. W środę popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to także czas nabożeństw pasyjnych. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci – na godz. 16.30, dorosłych – na godz. 17.30, młodzież – na godz. 19.00. Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu – na godz. 17.15.
 2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. dzisiaj o godz. 16.00.
 3. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 30 czerwca-9 lipca br. Koszt 1.800 zł. Zapisy do 27 marca br., w zakrystii.
 4. Ks. Dominik zaprasza młodzież i osoby dorosłe zainteresowane muzyką liturgiczną i śpiewem na pierwsze spotkanie 11 marca, o godz. 18.45 na plebanii. Spotkania będą okazją do poznania i zrozumienia piękna muzyki liturgicznej.
 5. Zelatorów zbierających ofiary na budowę kościoła prosimy o odebranie zeszytów w zakrystii.
 6. Jak każdego roku również i w tym jest okazja na plebanii dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja rozliczeń rozpoczęła się 19 lutego i prowadzona jest w godzinach od 10.00 do 13.00 do końca kwietnia.
 7. W minionym tygodniu w ramach pomocy Ukrainie zebraliśmy kwotę 21.527 zł. Bóg zapłać!
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 9. W dniach 18-20 marca br. organizowany jest w naszej parafii kurs „Nowe Życie”. Zachęcamy do udziału. Więcej informacji znajdziemy na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej podanej na ulotkach. Zapisać się można przez stronę internetową bądź w zakrystii. Patronat honory nad planowanym kursem objął Biskup Elbląski Jacek Jezierski.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Halina Daraszewicz lat 80, śp. Jerzy Grabowski lat 66, śp. Ryszarda Bogusz lat 75 oraz śp. Tomasz Łabęcki lat 37. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –VIII Niedziela zwykła

27 luty 2022 r.

 

 1. 1. W tym tygodniu rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Rozpocznie się on w Środę Popielcową. Msze święte w ten dzień będą odprawiane o 7.00, 9.00, 18.00, 20.00.
 2. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy. Okres Wielkiego Postu to czas nabożeństw pasyjnych. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00. Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.15.
 3. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek modlitwa w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.30. Po mszy św. spotkanie.

– w piątek okazja do spowiedzi przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

 1. Grupa Żywego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę różańcową w najbliższy wtorek o godz. 17.30
 2. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek, 1 marca o godz. 19.00, w kościele.
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w następną niedzielę o 16.00.
 4. Ks. Dominik zaprasza młodzież i osoby dorosłe zainteresowane muzyką liturgiczną i śpiewem na pierwsze spotkanie 11 marca, o godz. 18.45 na plebanii. Spotkania będą okazją do poznania i zrozumienia piękna muzyki liturgicznej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych rozpoczną się o godz. 9.00. Ks. Dominik odwiedzi swoich chorych również 4 marca od godz. 15.00. Ks. Szymon w dniu 11 marca.
 6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w środę, 2 marca o godz. 19.00 w salce bł. Franciszka Jordana.
 7. Jak każdego roku również i w tym jest okazja na plebanii dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja rozliczeń rozpoczęła się 19 lutego i prowadzona jest w godzinach od 10.00 do 13.00 do końca kwietnia.
 8. W minioną niedzielę ministranci zebrali kwotę 3.760 zł. Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 10. W dniach 18-20 marca br. organizowany jest w naszej parafii kurs „Nowe Życie”. Zachęcamy do udziału. Więcej informacji znajdziemy na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej podanej na ulotkach. Witamy też w naszej parafii przedstawicieli gdańskiej wspólnoty Galilea, którzy przybliżą nam ideę kursu.

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –VII Niedziela zwykła

20 luty 2022 r.

 

 1. Witamy w naszej parafii ojców pijarów, którzy już od wielu lat w Elblągu prowadzą Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące a dziś w naszym kościele głoszą słowo Boże.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

wtorek – Święto katedry św. Piotra Apostoła,

środa – św. Polikarpa, biskupa i męczennika

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

wtorek – Rada parafialna,

środa – Odnowa w Duchu Świętym adoracja Najświętszego Sakramentu,

czwartek – Rada duszpasterska.

 1. W minioną niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 4.041 zł. Bóg zapłać!
 2. W dniu dzisiejszym nasi ministranci kwestować będą na fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.
 3. W dniu wczorajszym na plebanii rozpoczęliśmy akcję rozliczeń podatkowych PIT za 2021 r. na rzecz Fundacji Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja rozliczeń prowadzona będzie w każdą sobotę do końca kwietnia, w godzinach od 10.00 do 13.00.
 4. Decyzją XXXIV Kapituły Polskiej Prowincji Salwatorianów, która obradowała w Krakowie w dniach od 14 do 18 lutego br. nasz parafianin ks. Leszek Kopiec został wybrany ekonomem prowincjalnym Zgromadzenia Salwatorianów. Osobę i posługę ks. Leszka polecamy pamięci modlitewnej.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Aleksandra Kwidzyńska lat 66, śp. Marian Szczubełek lat 85 oraz śp. Leon Berdowski lat 88. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –VI Niedziela zwykła

13 luty 2022 r.

 

 1. W dniu jutrzejszym przypada święto świętych Cyryla – mnicha i Metodego – biskupa, patronów Europy.
 2. Również jutro przypada wspomnienie św. Walentego – patrona zakochanych. Parom narzeczeńskim, życzymy błogosławieństwa Bożego i miłości, a przede wszystkim dobrego przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
 3. W dniu dzisiejszym zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na posadzkę w naszej świątyni.
 4. W niedzielę 20 lutego nasi ministranci kwestować będą na fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza.
 5. Z racji trwającej pandemii i dużej ilości zakażeń omikronem w tym roku nie odbędzie się planowany bal karnawałowy dla dzieci.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy ojców pijarów, którzy już od wielu lat w Elblągu prowadzą Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące.
 7. Jak każdego roku również i w tym jest okazja na plebanii dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja rozliczeń rozpocznie się 19 lutego i prowadzona będzie w godzinach od 10.00 do 13.00.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

 

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –V Niedziela zwykła

6 luty 2022 r.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Czwartek – św. Scholastyki, dziewicy,

Piątek – wspominamy NMP z Lurdes

 1. W dniu 11 lutego- piątek, obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji chorych naszej parafii i pacjentów szpitala wojewódzkiego. Na Mszy św. o 18.00 będzie również okazja przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy jednak aby wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. dzisiaj na godz. 16.00
 3. Na klasztory klauzurowe w Elblągu zebrano 2.456 zł. Bóg zapłać!
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na posadzkę w naszej świątyni.
 5. Zelatorów zbierających ofiary na budowę kościoła prosimy o odebranie zeszytów w zakrystii.
 6. Z racji trwającej pandemii i dużej ilości zakażeń omikronem w tym roku nie odbędzie się planowany bal karnawałowy dla dzieci.
 7. Jak każdego roku również i w tym jest okazja na plebanii dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja rozliczeń rozpocznie się 19 lutego i prowadzona będzie w godzinach od 10.00 do 13.00.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela zwykła

30 stycznia 2022 r.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek – św. Jana Bosco, prezbitera,

Środa – święto ofiarowania Pańskiego,

Czwartek – św. Błażeja, biskupa i męczennika,

Sobota – św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

 1. W dniu 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie świec. W tym dniu zostanie także odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
 2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia konsekrowanego. W tym dniu szczególnie chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich zakonnikach i siostrach zakonnych. Tego dnia przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka ofiar na wsparcie elbląskich klasztorów sióstr Klarysek i Karmelitanek. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy w imieniu sióstr.
 3. Wspominając świętych tego tygodnia, otrzymamy także szczególne błogosławieństwo. W dzień św. Błażeja – o zachowanie od chorób gardła; w dzień św. Agaty – błogosławieństwo przyniesionego przez Was chleba.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.

– w czwartek grupa Margaretka zaprasza na modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne oraz już powołanych do służby Bożej. Modlitwa rozpocznie się o 17.30

– w piątek spowiedź I-piątkowa pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00.

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 16.00
 2. Odwiedziny chorych: ks. Jerzy, ks. Stanisław, ks. Michał – w pierwszy piątek miesiąca. Ks. Szymon i ks. Dominik w umówionym terminie.
 3. Młodzież naszej parafii w minioną niedzielę zebrała kwotę 2.385 zł. Bóg zapłać!
 4. Kancelaria parafialna czynna w wyznaczonych dniach i godzinach, tj. poniedziałek i środa w godz. od 16.00-17.30 oraz wtorek i czwartek od 8.00-9.30.
 5. W tym tygodniu planujemy rozebranie w kościele dekoracji bożonarodzeniowej. Zapraszamy do pomocy w piątek, 4 lutego na godz. 19.00.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Kurzydło lat 81 oraz śp. Stanisław Pilarz lat 71. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela zwykła

23 stycznia 2022 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek pragnie aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek – św. Franciszka Salezego, biskupa

Wtorek – nawrócenie św. Pawła,

Środa – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów,

Piątek – św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła.

 1. W ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:

     Poniedziałek – Fromborska 1, 27, Legionów 32, 34, 36, Królewiecka 207, 209A

     Wtorek – Królewiecka 146A, Legionów 30, Niepodległości 20-32.

We wtorek odbędzie się również kolęda dodatkowa. Rodziny, które chcą zaprosić kapłana do swojego domu proszone są o zapisywanie się na listę w zakrystii. Tym samym zakończymy czas kolędy w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za czas spotkań w Waszych domach, za wspólną modlitwę, za życzliwe przyjęcie, za rozmowy i złożone przy okazji kolędy ofiary.

 1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o 10.30 oprawę muzyczną zapewni nam chór Cantata.
 2. Dzisiaj, po każdej Mszy św. młodzież Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej zbierać będzie ofiary do puszek na wsparcie wyjazdu zimowego do Kasiny Wielkiej.
 3. W tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i czwartek kancelaria parafialna czynna będzie w godzinach przedpołudniowych, tj. od 8.00-9.30. W środę od 16 do 17.30. Zapraszamy.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela zwykła

16 stycznia 2022 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek – św. Antoniego, opata,

Wtorek – bł. Reginy Protmann, dziewicy,

Piątek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

W dniach od 18 do 25 stycznia trwać będzie tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

 1. W najbliższy piątek (21 stycznia) obchodzić będziemy Dzień Babci, a dnia następnego – w sobotę Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy naszych parafian o pamięć o babci i dziadku, a szczególnie o modlitwę za tych, których Pan Bóg powołał do życia wiecznego.
 2. W ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:

     Poniedziałek –Marymoncka, Królewiecka 209B, Modlińska, Ogólna 56, Hodowlana, Społeczna, Jagodowa, Okrężna

     Wtorek – Ogólna 42, 46, Szczygla, Broniewskiego 39

     Środa – Ogólna 50, 52, 54, Broniewskiego 47, A, B, C

     Czwartek – Broniewskiego 41, Konopnickiej 2A, B, Fromborska 19, 21

     Piątek – Fromborska 3, 4, 5, 6, 7, 9, 15, 23, 25

     Sobota – Fromborska 11, 13, 17, Królewiecka 146B, 201, 209C

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Osoby, które z różnych względów nie będą mogły przyjąć księdza z wizytą duszpasterską zapraszamy na wspólną Mszę św. w środę i sobotę o godz. 18.00. Msza św. ofiarowana będzie w intencji mieszkańców w/w ulic.

 1. W minionym tygodniu, w ramach zbiórki na rzecz budowy kościoła zebraliśmy kwotę 4.476 zł. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.
 2. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o 10.30 oprawę muzyczną zapewni nam chór Cantata.
 3. Zapraszamy na ferie zimowe organizowane przez Ruch Młodzieży Salwatorianskiej w Kasinie Wielkiej w dniach od 24-28 stycznia. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji na stronie internetowej RMS-u i u ks. Dominika. W przyszłą niedzielę na ten cel młodzież będzie zbierać ofiary do puszek.
 4. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w wyznaczonych dniach, w godzinach przedpołudniowych, tj. od 8.00-9.30.
 5. Zapraszamy dzisiaj na wspólne kolędowanie w kościele o godz. 16.00.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb” Informujemy także, że od Nowego Roku obowiązują nowe ceny czasopism katolickich.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Adrian Kostański lat 33. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO

9 stycznia 2022 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w Kościele okres Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy tzw. okres zwykły, kiedy to będziemy się starać wprowadzać w naszą codzienność doświadczenia ostatnich wydarzeń świątecznych.
 2. W dniu dzisiejszym, na godz. 16.00, zapraszamy na Mszę św. dzieci rocznicowe i ich rodziców.
 3. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Dziękujemy za pozytywną odpowiedź na nową formułę wizyt duszpasterskich. Z chęcią odwiedzimy każdą rodzinę naszej parafii, która wyrazi chęć spotkania. W tym tygodniu odwiedzimy następujące ulice:

     Poniedziałek – Legionów 10, 12, 14, 24; Rydla 3, 5

     Wtorek – Rydla 1, 7, 9, 11, 13; Ogólna 44

     Środa – Ostródzka, Szczecińska, Skierniewicka, Krakowska, Wiślicka

     Czwartek – Żyrardowska domki, 53, 59, 65, 68 a b c, 72, 83; Katowicka

     Piątek – Żyrardowska 51, 55, 57, 67, 69, 73, 75, 77; Konopnickiej domki

     Sobota – Piłsudskiego 11, 13; Gdyńska; Szucha; Suwalska; Kamienna

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Osoby, które z różnych względów nie będą mogły przyjąć księdza z wizytą duszpasterską zapraszamy na wspólną Mszę św. w środę i sobotę o godz. 18.00. Msza św. ofiarowana będzie w intencji mieszkańców w/w ulic.

 1. W dniu dzisiejszym po Mszach św. prowadzona jest zbiórka na rzecz budowy naszej świątyni. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w wyznaczonych dniach, w godzinach przedpołudniowych, tj. od 8.00-9.30.
 3. Dnia 16 stycznia planujemy wspólne kolędowanie. Zapraszamy do kościoła na godz. 16.00.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb” Informujemy także, że od Nowego Roku obowiązują nowe ceny czasopism katolickich.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Chmielewski lat 62, śp. Danuta Radgowska lat 71 oraz śp. Dariusz Chorak lat 43. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –

2 NIEDZIELA po Narodzeniu Pańskim

2 stycznia 2022 r.

 1. W dniu 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach poświecimy kredę i kadzidło. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby misji.
 2. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską następujących ulic:

     Poniedziałek – Legionów 26, 28, 67, 69, domki parzyste i nieparzyste, Łowicka

     Wtorek – Królewiecka 205, Częstochowska, Legionów 61

     Środa – Bartnicza, Winnicka, Iławska, Sosnowa, Legionów 8, A, B, C

     Czwartek – Legionów 59, 63, Turbinowców, Leśna, Kaszubska, Formierzy, Odlewników, Waryńskiego, Stary Młyn, Smolna

     Piątek – Leśmiana 1, 1A, 7, 13, 17, 19, 21

     Sobota – Łukasińskiego, Poznańska, Metalowców, Leśmiana 3, 5, 9, 15

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Osoby, które z różnych względów nie będą mogły przyjąć księdza z wizytą duszpasterską zapraszamy na wspólną Mszę św. w środę i sobotę o godz. 18.00. Msza św. ofiarowana będzie w intencji mieszkańców w/w ulic.

 1. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w wyznaczonych dniach w godzinach przedpołudniowych.
 2. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy naszej świątyni. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”. Informujemy także, że od Nowego Roku obowiązują nowe ceny czasopism katolickich.
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszły do wieczności: śp. Krystyna Burdienko lat 86, śp. Franciszka Salwin lat 88. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy także szczęśliwego Nowego Roku – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

26 grudnia 2021 r.

 

 1. Dziś przeżywamy uroczystość świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dziś szczególnie modlimy się za wszystkie rodziny i małżeństwo naszej parafii. Niech Święta Rodzina otacza Was swoją opieką a Dzieciątko Jezus błogosławi na każdego dnia.
 2. W piątek przypada zakończenie roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne (dziękczynno-błagalne) o godz. 17.30.
 3. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – rozpoczęcie Nowego Roku. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 7.00.
 4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W nagłych przypadkach prosimy dzwonić na telefon parafialny.
 5. W związku z nowymi wskazaniami Biskupa Elbląskie odnośnie kolędy prosimy aby osoby, które pragną zaprosić księdza z wizytą duszpasterską pobrały kartki-zaproszenia i wypełnione dostarczyły z powrotem. Na kolędę można zapisać się również w zakrystii, kancelarii i drogą e-mailową. Wizyta kolędowa realizowana będzie wg planu kolędy z Listu Świątecznego.
 6. Przypominamy, że w pomieszczeniach zamkniętych mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Prosimy także o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego. Podczas nabożeństw można wyjść na chór.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.
 8. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się uroczystego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy za przygotowanie i świąteczne udekorowanie kościoła. Panu Organiście i chórowi – za uroczystą oprawę muzyczną. Liturgicznej Służbie Ołtarza za oprawę Mszy świętych. Naszym klerykom – za budowanie wspólnoty i posługę w kościele. Dziękujemy także grupie Caritas za troskę o ubogich i maluczkich naszej parafii. Sam Bóg niech będzie nagrodą dla tych, którzy odpowiedzieli na akcję „Serduszko”.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marian Buczek lat 67 oraz śp. Marcin Grzesiuk lat 96. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim parafianom i gościom życzymy

błogosławionego czasu świąt Bożego Narodzenia!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- III Niedziela Adwentu GAUDETE

12 grudnia 2021 r.

 1. W dniu jutrzejszym przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w sobotę 18 grudnia kolejna rocznica protestów robotniczych w Elblągu. Pamiętamy i modlimy się o pokój i bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny.
 2. Od dzisiaj przeżywamy w Kościele Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 3. Z dniem 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas do uroczystości Bożego Narodzenia.
 4. Msze św. Roratnie w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

   – poniedziałek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

   – wtorek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła.

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców na Msze św. i spotkanie na godz. 16.00.
 2. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka ofiar na budowę kościoła – ofiary przeznaczone są na posadzkę w naszej świątyni.
 3. Informujemy, że w zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas. W minioną niedzielę w ramach akcji Caritas zebraliśmy 3.472 zł.
 4. W niedzielę 26 grudnia będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie rodziny i małżeństwa, a szczególnie za te, które w obecnym roku przeżywały swoje jubileusze. Serdecznie zapraszamy jubilatów obchodzących: 25, 30, 35, 40, 45, 50 i większą rocznicę małżeństwa na Msze o godz.10.30. Powyższych jubilatów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, najpóźniej do 22 grudnia.
 5. W naszym kościele znajduje się wystawa poświęcona cudom eucharystycznym na świecie. Przygotowaną przez bł. Carlo Acutis-a młodego Włocha, który często powtarzał: „Być zawsze zjednoczonym z Jezusem, oto mój plan na życie”. Polecamy uwadze.
 6. 11. Prosimy o pomoc w rozniesieniu podziękowań za wpłaty dokonane w tym roku na budowę naszej świątyni.
 7. Przypominamy, że w pomieszczeniach zamkniętych mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Prosimy także o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego. Podczas nabożeństw można wyjść na chór.
 8. W dniu jutrzejszym ks. Tadeusz Jarosz SDS kończy czas pomocy duszpasterskiej w naszej parafii. Polecamy pamięci modlitewnej jego osobę i życzymy sukcesów w pracy misyjnej i naukowej.
 9. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny” a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Edward Kurzac lat 66, śp. Irena Kaźmierska lat 80 oraz śp. Irena Moch lat 61. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… !

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- I Niedziela Adwentu

28 listopada 2021 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas Adwentu. Ma on nam uświadomić prawdę o powtórnym przyjściu Pana, a także ma nas przygotować do dobrego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Akcent pragniemy postawić na problematykę świętowania Dnia Pańskiego oraz skutków udziału we Mszy Świętej.
 2. Msze św. Roratnie dla dzieci codziennie, od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci wraz z całymi rodzinami. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. Roratnia będzie o godz. 16.30.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

   – wtorek – św. Andrzeja, apostoła,

   – piątek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

   – sobota – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.

 1. W najbliższy poniedziałek – 29 listopada, na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:

– w pierwszy czwartek  – od godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 modlitwa w int. powołanych prowadzona przez Margareteki.

– w piątek spowiedź I-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, natomiast Msza św. o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi dla dorosłych przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź dla młodzieży od godz. 17.30.

 1. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca. Natomiast ks. Dominik odwiedzi swoich chorych w poniedziałek, w godzinach popołudniowych.
 2. Pielgrzymów grupy Salvator oraz wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie adwentowe, które odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca – 4 grudnia na godz. 19:00. W planie spotkanie w radości, konferencja oraz adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel. Szczegóły na facebooku, na plakatach oraz u ks. Dominika.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwentowe rekolekcje. Poprowadzi je ks. dr Marek Osmulski – proboszcz parafii w Chojnowie.
 4. Jak już informowaliśmy w niedziele adwentowe na zakończenie każdej Mszy św. będziemy błogosławić opłatki wigilijne. Po Mszy św. opłatki będą rozprowadzane przy każdym wyjściu z kościoła.
 5. Każdego roku w adwencie Caritas naszej parafii organizuje tzw. akcję „Serduszka”. Osoby chętne do przygotowania paczki dziecku lub osobie starszej proszone są o podejście do zakrystii wraz z wybranym serduszkiem. Prosimy także o przygotowanie i dostarczenie paczek do zakrystii, do 12 grudnia br.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na paczki dla dzieci i ubogich naszej parafii.
 7. W minioną niedzielę na rzecz Caritas Polska zebraliśmy kwotę 2.525 zł. Bóg zapłać!
 8. W dniu dzisiejszym, przy drzwiach kościoła zbierane są ofiary do puszek na Caritas Diecezji Elbląskiej. W zakrystii do nabycia są świece Caritasu.
 9. W dniu, 5 grudnia, o godz. 16.00 w sali bł. Franciszka Jordana ks. Tadeusz Jarosz SDS zaprasza na krótką prezentację nt szans i zagrożeń tworzonych przez współczesne media.
 10. Zapraszamy na koncert pt „Niepodległa – trudne słowo” zespołu Patrioci, który odbędzie się w dniu 5 grudnia, o godz. 16.00 w naszym kościele.
 11. Zapraszamy na projekcję filmu pt „Nędzarz i madame” we wtorek, 30 listopada do Multikina, na godz. 19.30. Cena biletu 12 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny” a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- Uroczystość Chrystusa Króla

21 listopada 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią kończącego się roku liturgicznego, przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla. Uroczystość ta jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza. W dniu dzisiejszym będzie miała miejsce promocja ministrantów na Mszy św. Wszystkim ministrantom naszej parafii, ich opiekunowi ks. Szymonowi życzymy radości ze służby przy ołtarzu Chrystusa i dziękujemy za posługę w naszej świątyni.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę,

– środa – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.

3. Św. Cecylia jest patronką chórów i zespołów śpiewaczych. Panu organiście i wszystkim zaangażowanym w śpiew podczas liturgii w naszym kościele serdecznie dziękujemy i życzmy Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego.

4. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie:

– Margaretki – poniedziałek – plebania,

– Rada duszpasterska – czwartek – plebania,

– RMS – czwartek – plebania.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na Boże Narodzenie.

6. Informujemy, że w niedziele adwentowe na zakończenie każdej Mszy św. będziemy błogosławić opłatki wigilijne, które będzie można później nabyć przed wyjściami ze świątyni. W czasie Adwentu rozprowadzane będą także w zakrystii świece Caritas.

7. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie dzisiaj na godz. 16.00.

8. W minioną niedzielę na rzecz budowy kościoła zebraliśmy kwotę 5.039 zł. Bóg zapłać!

9. W dniu dzisiejszym, przy drzwiach kościoła zbierane są ofiary do puszek w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Zostaną one przekazane Caritas Polska, która organizować będzie pomoc humanitarną wobec migrantów, gdyby taka okazała się niezbędną. Caritas musi być przygotowana na ewentualne działania pomocowe w trybie przyspieszonym i nietypowym.

10. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Caritas Diecezji Elbląskiej.

11. W dniu dzisiejszym, 21 listopada, o godz. 16.00 w sali bł. Franciszka Jordana ks. Tadeusz Jarosz SDS zaprasza na krótką prezentację nt szans i zagrożeń tworzonych przez współczesne media. Będzie również okazja złożyć ofiarę misyjną na cele wskazane przez ks. Tadeusza.

12. Zapraszamy na projekcję filmu pt „Nędzarz i madame” we wtorek, 30 listopada do Multikina, na godz. 19.30. Cena biletu 12 zł. Zapisy w zakrystii.

13. Dnia 20 listopada br. trzech naszych parafian: Witold Janowski, Marek Poźniak i br. Krzysztof Stelmach zostali ustanowieni przez bp elbląskiego Jacka Jezierskiego nadzwyczajnymi szafarzami Komunii świętej. Polecamy ich osoby modlitwom i życzymy błogosławieństwa Bożego w posłudze.

14. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny” a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Okrasa lat 82. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXXIII Niedziela zwykła

14 listopada 2021 r.

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka, a także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest wezwanie: Solidarni z Libanem! W naszej modlitwie polecamy ubogich Kościoła!

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa – św. Elżbiety węgierskiej, zakonnicy,

– czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

– sobota – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

3. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla. Tego dnia będzie miała miejsce promocja ministrantów na Mszy św. o godz. 10.30.

4. W tym tygodniu zapraszamy:

– młodzież przygotowującą się do bierzmowania – rok I w środę na godz. 18.00 do kościoła, – bierzmowani rok II również w środę, godz. 19.00 na plebanię,

– RMS – czwartek, godz. 19.00 na plebanię.

5. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.

6. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w następną niedzielę na godz. 16.00.

7. W niedzielę za tydzień przy drzwiach kościoła zbierać będziemy ofiary do puszek w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Zostaną one przekazane Caritas Polska, która organizować będzie pomoc humanitarną wobec migrantów, gdyby taka okazała się niezbędną. Caritas musi być przygotowana na ewentualne działania pomocowe w trybie przyspieszonym i nietypowym.

8. Informujemy, że w sobotę, 20 listopada w sali bankietowo – weselnej EDEN planowany jest XI Bal Parafialny. Również dzisiaj prowadzone są zapisy na Bal po Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 w kancelarii parafialnej.

9. W niedzielę, 21 listopada, o godz. 16.00 w sali bł. Franciszka Jordana ks. Tadeusz Jarosz SDS zaprasza na krótką prezentację nt szans i zagrożeń tworzonych przez współczesne media. Będzie również okazja złożyć ofiarę misyjną na cele wskazane przez ks. Tadeusza.

10. W Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o tym że miłość Ojczyzny ma związek z miłością Boga – czyli o świętych Polakach: patriotach i jednocześnie ludziach wielkiej wiary; o wchodzącym na ekrany kin filmie „Nędzarz i madame”, który opowiada o św. Albercie Chmielowskim. Polecamy także biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Łucja Staszewska lat 72. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXXII Niedziela zwykła

7 listopada 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym witamy w naszym kościele Dk. Szymona Żugaja, alumna elbląskiego WSD, który na każdej Mszy św. głosi słowo Boże i rozprowadza kalendarze na 2022 rok. Ofiary złożone przy tej okazji są cegiełką na rzecz formacji przyszłych kapłanów.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– środa – św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła,

– czwartek – św. Marcina z Tuors, biskupa,

– piątek – św. Jozafata, biskupa i męczennika,

– sobota – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

3. W czwartek, 11 listopada przypada rocznica odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, którą odprawimy w kościele o godz. 10.30.

4. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.

5. W miesiącu listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

7. Ks. Tadeusz Jarosz zaprasza na prezentację materiału przedstawiającego pracę salwatorianów w Tanzanii. Prezentacja będzie miała miejsce dziś w sali bł. Franciszka Jordana o godz. 16.00.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na posadzkę w naszej świątyni.

9. Informujemy, że w sobotę, 20 listopada w sali bankietowo – weselnej EDEN planowany jest XI Bal Parafialny. Zapisy dziś w po Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 w kancelarii parafialnej.

13. Przypominamy, że w przestrzeniach zamkniętych obowiązuje nas noszenie maseczek. Natomiast Komunia święta na rękę udzielana jest wyłącznie przy ołtarzu Matki Bożej.

14. Dziękujemy za wsparcie inicjatywy nazwania nowej ulicy na terenie naszej parafii im. Ks. Mieczysława Tylutkiego SDS. Jeśli ktoś chciałby złożyć podpis pod petycją to jeszcze może to uczynić w zakrystii lub w kancelarii.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Wojciechowski lat 94 oraz śp. Tadeusz Bachanowicz lat 56. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXXI Niedziela zwykła

31 październik 2021 r.

1. W dniu jutrzejszym przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy osiągnęli świętość. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę.

2. We wtorek obchodzimy Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej świątyni zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 18.00.

3. Zachęcamy do modlitwy różańcowej za zmarłych. Na półkach przy wyjściu z kościoła oraz przy czasopismach wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Dnia 5 listopada przypada 3 rocz. śmierci ks. Mieczysława Tylutkiego SDS. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 za śp. ks. Mieczysława, której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Prałat Walenty Szymański. Po mszy św. odbędzie się również część słowno-muzyczna. W dniu jutrzejszym zapraszamy na wspólny różaniec przy grobie śp. Ks. Mieczysława na godz. 19.30.

5. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

6. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. w piątek o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Odwiedziny chorych: ks. Jerzy i ks. Szymon od godz. 9.00, ks. Tadeusz od 10.30, ks. Stanisław od 13.30, ks. Dominik od 14.30.

8. W sobotę – 6 listopada, zapraszamy na czuwanie fatimskie za zmarłych. Rozpocznie się ono nieszporami za zmarłych o godz. 18.00, następnie Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami. Zapraszamy szczególnie tych, którzy w minionym roku stracili swoich bliskich.

9. W czwartek, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie RMS.

10. W minioną niedzielę na rzecz misji salwatoriańskich zebraliśmy kwotę 5.646 zł. Bóg zapłać!

11. W następną niedzielę gościć będziemy kleryków WSD w Elblągu, którzy będą rozprowadzać kalendarze seminaryjne oraz zbierać ofiary na seminarium.

12. Informujemy, że w sobotę, 20 listopada w sali bankietowo – weselnej EDEN odbędzie się XI Bal Parafialny. Zapisy dziś w niedzielę 31 października i 7 listopada po Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 w kancelarii parafialnej.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

14. Pod petycją nazwania nowej ulicy w naszej parafii im. Ks. Mieczysława Tylutkiego SDS podpisało się 552 osób. Dziękujemy za wsparcie inicjatywy. Jeśli ktoś chciałby złożyć podpis pod petycją to może to uczynić w zakrystii lub w kancelarii.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ryszard Rybacki lat 66, śp. Paweł Kulikowski lat 34 oraz Henryka Pawłowska lat 90. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXX Niedziela zwykła

24 październik 2021 r.

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Tadeusza Jarosza, który przybył nam do pomocy w pracy duszpasterskiej oraz ks. Mirosława Stanka, który w dniu dzisiejszym głosząc słowo Boże przybliża nam zagadnienie misyjności w Kościele.

2. W liturgii Kościoła w czwartek wspominamy świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu swoje imieniny obchodził będzie ks. Tadeusz Jarosz SDS. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czwartek na Mszy wieczornej.

3. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Zapraszamy dorosłych i młodzież codziennie o godz. 17.30, natomiast dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

4. W tym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się następujące spotkania: w poniedziałek – Rada parafialna, wtorek – Student + i RMS.

5. W dniu 31 października w kościele św. Wojciecha w Elblągu o godz. 17.30 rozpocznie się V „Noc Świętych”. Będzie to czas modlitwy, śpiewu, skupienia, adoracji i uwielbienia Boga w darze Jego świętych. W programie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa Wojciecha Skibickiego, konferencja, uwielbienie, adoracja, procesja ze świętymi po cmentarzu, apel. Zapraszamy wspólnoty modlitewne, rodziców z dziećmi, młodzież do uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu. Prosimy zabrać ze sobą lampion. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.

6. Niebawem będziemy obchodzić trzecią rocznicę śmierci ks. Mieczysława Tylutkiego SDS. Z tej racji planujemy przygotować m.in. wystawę pt. „Ksiądz Mieczysław – pielgrzym”, dlatego prosimy o przynoszenie zdjęć podpisanych adresem zwrotnym z pielgrzymek i wyjazdów ze śp. Proboszczem do 24 października br.

7. W minioną niedzielę na „Fundację Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy kwotę 2.914 zł. Bóg zapłać! Dziś zbiórka na rzecz misji.

8. Informujemy, że w sobotę, 20 listopada w sali bankietowo – weselnej EDEN odbędzie się XI Bal Parafialny. Zapisy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 w kancelarii parafialnej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

10. Dzisiaj po każdej Mszy św., przy głównym wejściu do kościoła zbierane są podpisy pod petycją nazwania nowej ulicy w naszej parafii im. Ks. Mieczysława Tylutkiego SDS. Dziękujemy za wsparcie inicjatywy.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Marianna Sikora lat 88 oraz śp. Maria Jadanowska lat 81. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXVIII Niedziela zwykła

10 październik 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym, 10 października, przeżywamy w naszej ojczyźnie XXI Dzień Papieski pod hasłem NIE LĘKAJCIE SIĘ! Z tej okazji w następną niedzielę prowadzona będzie zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30, natomiast dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– środa – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

– piątek – św. Teresy z Avilla, dziewicy i doktora Kościoła,

– sobota – św. Jadwigi Śląskiej.

4. W dniu 16 października planowana jest dekanalna pielgrzymka z ok. Roku św. Józefa do kościoła św. Józefa Robotnika w Elblągu – Bielany, który jest kościołem stacyjnym. W programie przewidziana jest: 11.30 – adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania i Pokuty; 12.00 – Eucharystia, zakończona modlitwą do św. Józefa – zawierzenie naszych parafii i rodzin opiece św. Józefa.

5. W dniu 17 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

6. W dniu dzisiejszym – przy wejściu prowadzona jest zbiórka na rzecz budowy kościoła. Składane ofiary przeznaczone są na posadzkę w naszej świątyni. Na Caritas Diecezji Elbląskiej zebraliśmy 2.602 zł.

7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania – rok I (klasy od VIII wzwyż), zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę, 13 października do salki bł. Franciszka Jordana, na godz. 19.00.

7. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy różańcowej za zmarłych. Na półkach przy wyjściu z kościoła oraz przy czasopismach wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Niebawem będziemy obchodzić trzecią rocznicę śmierci ks. Mieczysława Tylutkiego. Z tej racji planujemy przygotować m.in. wystawę pt. „Ksiądz Mieczysław – pielgrzym”, dlatego prosimy o przynoszenie zdjęć podpisanych adresem zwrotnym z pielgrzymek i wyjazdów ze śp. Proboszczem do 24 października br.

10. Parafia bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu zaprasza na Mszę św. 15 października br. w intencji wszystkich rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed lub zaraz po urodzeniu. Msza św. rozpocznie się o godz. 18-ej.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

12 Zarząd Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Salwator” informuje, iż w dniu 3.11.2021 r. o godz. 19.00 w salce na plebanii odbędzie się zwyczajne walne zebranie sprawozdawcze Klubu. W porządku obrad: 1. Podjęcie decyzji co do dalszej działalności Klubu, 2. Wolne wnioski. Zapraszamy wszystkich członków.

13. Ks. Michał Mańka w minioną niedzielę przeszedł rozległy zawał serca. Jego stan zdrowia jest stabilny. Obecnie czuje się dobrze i przebywa w swoim rodzinnym domu. W imieniu ks. Michała dziękujemy za modlitwę w jego intencji.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Zofia Filipkowska lat 90 oraz śp. Eugenia Plewka lat 73. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXVII Niedziela zwykła

3 październik 2021 r.

 1. Rozpoczęliśmy Maryjny miesiąc październik, dlatego też zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, natomiast dzieci – zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.30.

 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu,

– wtorek – św. s. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

– czwartek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Margaretki zapraszają do wspólnej modlitwy o 17.30.

 2. W tym tygodniu o godz. 19.00 zapraszamy na następujące spotkania: w środę rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św. – w kościele; również w środę zapisy do bierzmowania – rok I, w salce bł. Franciszka Jordana – pod tarasem.

 3. W dniu dzisiejszym, po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz Caritas Diecezji Elbląskiej.

 4. W następną niedzielę, 10 października, przeżywać będziemy w naszej ojczyźnie XXI dzień Papieski. W naszym kościele zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbędzie się 17 października.

 5. Druga niedziela miesiąca to dzień zbiórki na budowę naszego kościoła. Dlatego w następną niedzielę po każdej Mszy św. będzie okazja złożyć ofiarę na cele budowlane naszej parafii.

 6. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy różańcowej za zmarłych. Na półkach przy wyjściu z kościoła oraz przy czasopismach wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 7. Niebawem będziemy obchodzić trzecią rocznicę śmierci ks. Mieczysława Tylutkiego. Z tej racji planujemy przygotować m.in. wystawę pt. „Ksiądz Mieczysław – pielgrzym”, dlatego prosimy o przynoszenie zdjęć podpisanych adresem zwrotnym z pielgrzymek i wyjazdów ze śp. Proboszczem do 24 października br.

 8. Przy każdym wejściu do kościoła zostały ustawione dozowniki z wodą święconą wyposażone w czujnik ruchu.

 9. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu zaprasza na nową edycję Warsztatów Uwielbienia. Są one skierowane do osób ze wspólnot i tych, którzy chcieliby rozwijać się w uwielbieniu Boga. Pierwsze spotkanie warsztatowe dla I roku odbędzie się we środę 13 października w godz. 18.00 – 21.30 w kościele Bożego Ciała. Koszt każdego spotkania – 50 zł. Zgłoszenia przyjmuje ks. Grzegorz – 509 607 850; e-mail: kontakt@cne.elblag.pl 

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Drózda lat 77, śp. Jerzy Latkowski lat 65, śp. Katarzyna Przybycień lat 84 oraz śp. Danuta Gregorczyk lat 65. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXVI Niedziela zwykła

26 września 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera

– wtorek – św. Wacława, męczennika,

– środa – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– czwartek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

– piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

– sobota – świętych aniołów stróżów.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

– w piątek: spowiedź dla dzieci o godz. 16.00 (Msza św. – o godz. 16.30); spowiedź dla dorosłych – przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

– w sobotę czuwanie Fatimskie, początek o godz. 18.00, które poprowadzi i konferencję wygłosi ks. Stanisław Błaszkowski – proboszcz parafii św. Mikołaja w Elblągu.

 1. Rozpoczynamy Maryjny miesiąc październik, dlatego też od piątku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, natomiast dzieci – zapraszamy od 4 października na godz. 16.30.

 2. W tym tygodniu o godz. 19.00 zapraszamy na następujące spotkania: wtorek – rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w kościele oraz młodzież RMS w salce pod tarasem; środa – bierzmowani – rok II, na plebanii; czwartek – Rada Parafialna w salce bł. Franciszka Jordana.

 3. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Ks. Dominik – od godz. 14.30.

 4. W środę swoje imieniny obchodzić będzie ks. Michał Mańka – kapelan szpitala. Msza św. imieninowa w intencji solenizanta zostanie odprawiona w środę, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 5. W dniu dzisiejszym, po mszach św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz odbudowy plebanii w Nowym Stawie, która w połowie sierpnia uległa spaleniu.

 6. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek zbierać będzie Caritas Diecezji Elbląskiej.

 7. Przy każdym wejściu do kościoła zostały ustawione dozowniki z wodą święconą wyposażone w czujnik ruchu.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”

 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Cichal lat 73 oraz śp. Jadwiga Gołębiewska lat 80. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXV Niedziela zwykła

19 września 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i towarzyszy, męczenników,

– wtorek – święto Mateusza apostoła i ewangelisty,

– czwartek – św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 1. Wszystkie dzieci, które lubią śpiewać albo grać na instrumentach muzycznych zapraszamy na spotkania scholi dziecięcej w każdą niedzielę o 11.30, na plebanię.

 2. Dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w 2022 r. proszone są o odebranie kart zgłoszeniowych w zakrystii i wypełnione dostarczyć osobiście do księdza proboszcza.

 3. We wtorek, na godz. 19.00 ks. Dominik zaprasza młodzież naszej parafii na spotkanie do salki pod tarasem w ramach RMS. W środę, po Mszy św. wieczornej, ks. Szymon zaprasza na spotkanie młodzież bierzmowaną, rok II.

 4. W minioną niedzielę w ramach zbiórki na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 4.602 zł. Bóg zapłać!

 5. W przyszłą niedzielę, po mszach św. zbierać będziemy ofiary do puszek na rzecz odbudowy plebanii w Nowym Stawie, która w połowie sierpnia uległa spaleniu.

 6. Informujemy, że w sobotę, 20 listopada w Sali Bankietowo – Weselnej Eden odbędzie się XI Bal Parafialny. Zapisy w drugiej połowie października.

 7. PRZYPOMNIENIE I APEL BISKUPA ELBLĄSKIEGO. Trwa jeszcze jesienna rekrutacja na studia teologiczne. Jest to ścieżka dla przyszłych katechetek i katechetów, ale też dla kandydatów do święceń kapłańskich. Zachęcam osoby zainteresowane o odważnego wyboru studiów teologii, a później posługi religijnej w Kościele. Słowa Jezusa powołującego uczniów „Pójdź za Mną!” są nadal aktualne. Bliższe informacje na temat seminarium oraz studiów przekażą księża i nauczyciele religii.

 8. Salwatoriańskie apostolaty młodzieżowe (SOP i RMS) serdecznie zapraszają na Spotkanie Młodych. Występ Ireneusza Krosnego, ciekawi goście, warsztaty oraz wspólna modlitwa to tylko niektóre punkty programu, które będą miały miejsce podczas spotkania. Wydarzenie to odbędzie się 25 września w Bagnie (koło Wrocławia) w domu młodzieżowym „totu”. Zachęcamy młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w tym bezpłatnym wydarzeniu. Rozpoczęcie o godzinie 14.00 Szczegóły i zapisy na stronie www.sop.sds.pl.

 9. Parafia św. Mikołaja w Elblągu organizuje przygotowanie do bierzmowanych dla osób pracujących. Spotkanie na plebanii katedralnej w środę o godz. 19.00.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”

 11. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii p. Małgorzatę Tupaj, autorkę książki pt. „Milczący Anioł w rodzinie”. Książka jest świadectwem 30 lat życia rodziny z niepełnosprawną córką. Ukazuje godność i wartość chorej osoby w rodzinie, społeczeństwie i Kościele. Po Mszach św. książka będzie do nabycia u autorki.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXIV Niedziela zwykła

12 września 2021 r.

 1. W Kościele w Polsce rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania. Modlitwą i życzliwością otaczamy nauczycieli, katechetów, młodzież i dzieci.

 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

– wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– środa – NMP Bolesnej,

– czwartek – świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,

– sobota – święto Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski.

 1. Z dniem 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prosimy rodziców o troskę wychowania religijnego swoich dzieci przez udział w lekcjach religii w szkole, w niedzielnej Mszy św. i wydarzeniach religijnych w kościele.

 2. Wszystkie dzieci, które lubią śpiewać albo grać na instrumentach muzycznych zapraszamy na spotkania scholi dziecięcej w każdą niedzielę o 11.30, na plebanię.

 3. Dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w 2022 r. proszone są o odebranie kart zgłoszeniowych w zakrystii.

 4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dożynek: Radzie Parafialnej, osobom, które ofiarowały warzywa i owoce na dożynkową dekorację oraz ciasto, pierogi i inne produkty na popołudniowe spotkanie. Podczas tego spotkania zebrano kwotę 6.207 zł na rzecz budowy kościoła.

 5. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej, odbędą się następujące spotkania:

– środa – Odnowa w Duchu Świętym na plebanii,

– czwartek – Margaretki w Sali bł. Franciszka Jordana.

 1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy p. Małgorzatę Tupaj, autorkę książki pt. „Milczący Anioł w rodzinie”. Książka jest świadectwem 30 lat życia rodziny z niepełnosprawną córką. Ukazuje godność i wartość chorej osoby w rodzinie, społeczeństwie i Kościele. Po Mszy św. książka będzie do nabycia u autorki.

 2. W minioną niedzielę, w ramach akcji „Solidarni z Afganistanem” zebraliśmy kwotę 3.102 zł. Bóg zapłać!

 3. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka ofiar na posadzkę w naszym kościele.

 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXIII Niedziela zwykła

5 września 2021 r.

 1. Dziś w naszej parafii uroczystość dożynkowa. Dziękujemy Boga za tegoroczne plony, które mogliśmy zebrać z pól, ale także z działek, ogrodów i sadów. Msza św. dożynkowa o godz. 10.30, natomiast spotkanie i wspólne grillowanie na placu przed kościołem od godz. 13.00. Część muzyczną i zabawy dla dzieci poprowadzi agencja artystyczna „Gesek”.

 2. W dniu dzisiejszym, na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy tornistry i plecaki. Prosimy wszystkie dzieci o przyniesienie także innych przyborów szkolnych.

 3. W tym tygodniu – 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – dzień profesji zakonnej salwatorianów. Polecamy modlitwom alumnów salwatoriańskich składających w tym dniu swoje śluby zakonne.

 4. Od września wraca stały porządek Mszy św., tzn. w niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 20.00 będzie natomiast Msza św. o 13.30.

 5. Dzisiaj, po każdej Mszy św. zbierana jest ofiara do puszek w ramach akcji „Solidarni z Afganistanem”.

 6. Wszystkie grupy i wspólnoty istniejące w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok pracy formacyjnej. Msza św. zostanie odprawiona w poniedziałek, 6 września o godz. 18.00.

 7. W następną niedzielę zbiórka ofiar na posadzkę w naszym kościele.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXII Niedziela zwykła

29 sierpnia 2021 r.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w pierwszy czwartek – modlitwa w int. powołanych i o nowe powołania prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.30;

– w piątek spowiedź I-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św.;

– spowiedź dla dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00;

– spowiedź dla młodzieży od godz. 17.30.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środę, 1 września – bł. Bronisławę, zakonnicę,

– piątek, 3 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża.

 1. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00

 2. W najbliższym tygodniu, o godz. 19.00, w salce bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana odbędą się następujące spotkania:

– czwartek – Rady parafialna,

– piątek – Rada duszpasterska.

 1. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej, procesja i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. dr Arkadiusz Śnigier – proboszcz parafii Matki Boskej Nieustającej Pomocy w Malborku.

 2. Od września wraca stały porządek Mszy św., tzn. w niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 20.00.

 3. W dniu 5 września br. planujemy zorganizowanie dorocznych dożynek parafialnych w formie z przed pandemii. Prosimy wspólnoty, grupy i osoby dobrej woli o włączenie się w organizację dożynek. Prosimy o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej dekoracji dożynkowej w kościele (prosimy o warzywa, owoce, kwiaty ogrodowe i inne płody ziemi – do piątku 3 września).

* Prosimy o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w sobotę od godz. 17 do 18 lub w niedzielę do zakrystii.

* w sobotę o godz. 10.00 planujemy ustawianie namiotu, stołów i ławek – do tych prac potrzebujemy kilkunastu osób.

* rozpoczęcie dożynek o godz. 13.00. Część muzyczną i zabawy dla dzieci poprowadzi agencja artystyczna „Gesek”.

 1. W najbliższą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy tornistry i plecaki. Prosimy wszystkie dzieci o przyniesienie także innych przyborów szkolnych.

 2. W minioną niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zebraliśmy kwotę 2.009 zł. Bóg zapłać!

 3. Kancelaria parafialna czynna jest w tych samych dniach i godzinach tygodnia.

 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”.

 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Rutkowska lat 43. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXI Niedziela zwykła

22 sierpnia 2021 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Bartłomieja, apostoła,

– czwartek – uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej,

– piątek – św. Moniki,

– sobota – św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,

 1. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

 2. Dziękujemy za ofiary składane na nowe ławki do kościoła. Na planszy zostało jeszcze kilka wolnych miejsc oznaczających brak środków na nowe ławki.

 3. W dniu 5 września br. planujemy zorganizowanie dorocznych dożynek parafialnych w formie z przed pandemii. Prosimy wspólnoty, grupy i osoby dobrej woli o włączenie się w organizację dożynek. Prosimy o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej dekoracji dożynkowej w kościele (prosimy o warzywa, owoce, kwiaty ogrodowe i inne płody ziemi – do piątku 3 września). Prosimy także o upieczenie ciasta, które rozprowadzane będzie w dniu 5 września w salce bł. Franciszka Marii od Krzyża. Osoby chętne do upieczenia ciasta prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

 4. Kancelaria parafialna czynna jest w tych samych dniach i godzinach tygodnia.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XX Niedziela zwykła

15 sierpnia 2021 r.

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na zakończenie każdej Mszy św. święcimy kwiaty, zioła i wieńce.

 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Jacka Odrowąża, prezbitera,

– piątek – św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła,

– sobota – św. Piusa X, papieża.

 1. W najbliższy wtorek swoje imieniny obchodził będzie Ks. bp Jacek Jezierski. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu diecezji elbląskiej.

 2. W ostatnią niedzielę zebraliśmy kwotę 4.201 zł. Dziękujemy także za ofiary składane w kopertach i te wpłacane na konto budowy kościoła.

 3. W przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

 4. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”.

 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ludwika Zawiślak lat 95, śp. Erwin Zakowicz lat 79 oraz śp. Jan Alboszta lat 73. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XIX Niedziela zwykła

8 sierpnia 2021 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– środa – św. Klary, dziewicy,

– sobota – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,

– niedziela – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kwiatów, ziół i wieńców.

 1. W najbliższą środę ok. 18.00, pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na Jasną Górę. Tradycyjnie już organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd 11 sierpnia, nad ranem o godz. 2.00. Koszt podróży 100 zł. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca. Spotkanie z Matką Jasnogórską i złożenie w Jej ręce osobistych i wspólnotowych intencji jest najlepszym zwieńczeniem trudu pielgrzymowania. Serdecznie dziękujemy pielgrzymom wraz z ks. Rafałem i ks. Dominikiem za modlitwy zanoszone w intencji naszej parafii.

 2. W środę tego tygodnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 3. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w naszym kościele.

 4. W sobotę, 14 sierpnia, będziemy gościć w naszej parafii s. Miriam ze Wspólnoty Błogosławieństw. Po Mszy św. wieczornej s. Miriam wygłosi katechezę nt zawierzenia Trójcy Świętej przez ręce Maryi. Siostra przygotowuje się do pracy misyjnej w Peru dlatego po wygłoszonej katechezie będzie również okazja złożyć ofiarę na cele misyjne.

 5. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.

 6. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Położna” poświęcony losom Stanisławy Leszczyńskiej, legendarnej położnej z Auschwitz, która pracując w nieludzkich warunkach przyjęła ponad trzy tysiące porodów nie tracąc ani jednego. Projekcja filmu odbędzie się 10 sierpnia o godz. 18.00, w kinie Światowid.

 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”

 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janina Jurczyńska lat 65, śp. Eugenia Wiśniewska lat 95 oraz śp. Marian Michnowski lat 60. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

– XVIII Niedziela zwykła

1 sierpnia 2021 r.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy miesiąc sierpień. W historii Polski to miesiąc ważnych rocznic i wydarzeń, które kształtowały naszą pamięć i tożsamość narodową. Miesiąc pieszych pielgrzymek i ważnych wydarzeń religijnych, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy więc do podjęcia w tym czasie abstynencji od napojów alkoholowych.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

– piątek – uroczystość Przemienia Pańskiego.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Modlitwa w intencji powołanych do służby Bożej prowadzona będzie przez wspólnotę Margaretka w czwartek o godz. 17.30.

 2. Okazja spowiedzi I piątkowej – pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.

 3. W najbliższą sobotę zapraszamy na czuwanie fatimskie. W programie różaniec o 18.00, Msza św., konferencja, procesja wokół kościoła z litanią loretańską, hołd maryjny i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi o. Mariusz Simowicz – redemptorysta, proboszcz parafii MB Królowej Polski w Elblągu.

 4. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce każdego dnia na modlitwę wieczorną o godz. 20.15. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd w godzinach porannych 11 sierpnia. Koszt wyjazdu 100 zł + koszty ubezpieczenia. Zapisy w zakrystii.

 5. W kaplicy Matki Bożej znajduje się skarbona na intencje dla pielgrzymów. Wypisując swoje intencje powierzamy je pątnikom udającym się na Jasną Górę.

 6. Przypominamy, że podczas liturgii w kościele obowiązuje nas zakładanie maseczek jeśli nie jesteśmy wstanie zachować dystansu 1,5 m.

 7. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.

 8. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”

 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janusz Lewandowski lat 62, śp. Irena Krzewska lat 84, śp. Ryszard Czerwiński lat 47 oraz śp. Bogusław Banaś lat 66. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

– XVII Niedziela zwykła

25 lipca 2021 r.

 1. W najbliższą środę rozpocznie się XXIX Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymów polecamy pamięci modlitewnej a im samym życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 2. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Od środy 28 lipca odbędzie się codzienna modlitwa wieczorna o godz. 20.15. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd po północy 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

 3. W kaplicy Matki Bożej znajduje się skarbona na intencje dla pielgrzymów. Wypisując swoje intencje powierzamy je pątnikom udającym się na Jasną Górę.

 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP,

– czwartek – św. Marty,

– sobota – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

 1. Z racji przypadającego dziś liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, dziś po każdej Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

 2. W dniu dzisiejszym, Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej kwestuje na rzecz Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary.

 3. W minioną niedzielę zebraliśmy 4.205 zł jako ofiarę na odbudowę spalonego kościoła Kępkach. Bóg zapłać!

 4. Przypominamy, że podczas liturgii w kościele obowiązuje nas zakładanie maseczek jeśli nie jesteśmy wstanie zachować dystansu 1,5 m.

 5. W ostatnich tygodniach gwałtowne burze i powodzie nawiedziły regiony naszej Ojczyny i niektóre kraje Europy Zachodniej. Wszystkich dotkniętych katastrofą polecamy w naszych modlitwach. Ofiary na rzecz powodzian można wpłacać na konto Caritad diecezji elbląskiej z dopiskiem „OFIARY BURZ I POWODZI”

 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” a także miesięcznika „Salwator” i „Apostoł Zbawiciela”, w których znajdują się relację z uroczystości beatyfikacji Franciszka Jordana w Rzymie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI Niedziela zwykła

18 lipca 2021 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – bł. Czesława, prezbitera

– czwartek – św. Marii Magdaleny,

– piątek – św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy,

– sobota – św. Kingi, dziewicy,

– niedziela – św. Jakuba apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców.

 1. Z racji przypadającego w niedzielę liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

 2. W dniu 25 lipca swoje imieniny obchodzić będzie br. Krzysztof Stelmach. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w sobotę, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3. W dniu dzisiejszym, we wszystkich parafiach diecezji, prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz odbudowy kościoła parafialnego w Kępkach, który uległ spaleniu.

 4. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, ciągle jeszcze nie zebraliśmy środków na wszystkie ławki. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.

 5. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.

 6. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Informujemy, że podczas ostatniej zbiórki zebraliśmy kwotę 4.123 zł.

 7. Ruchu Młodzieży Salwatoriańskie organizuje zbiórkę ofiar do puszek w niedzielę 25 lipca. Złożone ofiary przeznaczone będą na tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.

 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” a także miesięcznika „Salwator” i „Apostoł Zbawiciela”, w których znajdują się relację z uroczystości beatyfikacji Franciszka Jordana w Rzymie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV Niedziela zwykła 11 lipca2021 r.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej ksiądz Dominik Truchan będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego, z którym związany jest odpust zupełny. Skorzystajmy z tego wielkiego daru jaki ofiaruje nam Kościół.

 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 12 lipca – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

– wtorek, 13 lipca – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– czwartek, 15 lipca – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– piątek, 16 lipca – NMP z Góry Karmel.

 1. Na uroczystości odpustowe Matki Bożej Szkaplerznej zaprasza parafia św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Uroczysta Msza św. w piątek (16 lipca) o godz. 18.00, po niej możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

 2. W dniu dzisiejszym, prowadzona jest zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na koszty związane z posadzką naszego kościoła.

 3. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, ciągle jeszcze nie zebraliśmy środków na wszystkie ławki. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.

 4. Dnia 1 lipca br. doszło do pożaru kościoła parafialnego w Kępkach na Żuławach Elbląskich. W pożarze ucierpiał dach, ściana ze szkła i być może również metalowa konstrukcja dachu. W związku ze zniszczeniami, na prośbę Księdza Biskupa w przyszłą niedzielę 18 lipca, we wszystkich parafiach diecezji, będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek.

 5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” a także miesięcznika „Salwator” i „Apostoł Zbawiciela”, w których znajdują się relację z uroczystości beatyfikacji Franciszka Jordana w Rzymie.

 7. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Teresę Grodzką w 92 roku życia, śp. Sławomira Patyk w 43 roku życia i śp. Ewę Chociaj w 69 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIV Niedziela zwykła

4 lipca 2021

1. Witamy neoprezbitera ks. Dominika Truchana, który z dniem 1 lipca rozpoczął pracę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy i ludzkiej życzliwości na co dzień.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– czwartek – św. Jana z Dukli, prezbitera.

3. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

4. W dniach 5-10 lipca RMS organizuje Forum Młodych w Dobroszycach. Program i opis wydarzeń oraz zapisy na stronie www.forummlodych.pl. Znajdziemy tam również zaproszenie dla młodzieży na inne wydarzenia organizowane przez RMS.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.

6. Na okres wakacji zawieszamy drukowanie biuletynu parafialnego. Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne znajdziemy na tablicach ogłoszeń w kościele i stronie parafialnej www.elblag.sds.pl

7. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny”, a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Gerhard Reinert lat 84 i śp. Zdzisława Zajul lat 59. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIII Niedziela zwykła

27 czerwca 2021

1. Ksiądz Prowincjał, z głosem swojej Rady zdecydował, że ks. Rafał Główczyński z dniem 1 lipca br. podejmie obowiązki katechety w parafii św. Michała Archanioła w Piastowie. Dziś na Mszy św. o 10.30 dziękujemy ks. Rafałowi za pięcioletnią posługę duszpasterską w naszej parafii.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

– wtorek – uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła

– sobota – św. Tomasza, apostoła

3. W uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła ofiary zbierane będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwa w intencji powołanych prowadzona przez wspólnotę Margaretka w czwartek o godz. 17.30.

5. Spowiedź I piątkowa – pół godziny przed poranną Mszą św. i Mszą św. wieczorną.

6. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej, procesja i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. dr hab. Marek Karczewski – rektor WSD w Elblągu.

7. W dniach 5-10 lipca RMS organizuje Forum Młodych w Dobroszycach. Program i opis wydarzeń oraz zapisy na stronie www.forummlodych.pl. Znajdziemy tam również zaproszenie dla młodzieży na inne wydarzenia organizowane przez RMS.

8. W minioną niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 4.015 zł. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu zostało ustawione 20 szt. nowych ławek. Kolejne ławki też już zostały zamówione. Zachęcamy do wsparcia zakupu brakujących ławek.

10. W tym tygodniu 36 osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami i księdzem Jerzym wyjeżdża na wakacyjny wypoczynek do Karpacza. Uczestników tego wyjazdu polecamy modlitwom.

11. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych katechetów i specjalistów ds. rodziny. Mile widziane są również osoby w dojrzałym wieku. Szczegóły w internecie.

12. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

13. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny”, a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Ciszek lat 81 oraz Beata Kniżewska lat 52. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII Niedziela zwykła

20 czerwca 2021

 

1. Witamy w dniu dzisiejszym neoprezbitera Karola Mateckiego, który w dniu wczorajszym odprawił swoją prymicyjną w naszym kościele, a dziś głosi Słowo Boże i po każdej Mszy św. udziela błogosławieństwa prymicyjnego.

2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji ustania pandemii koronavirusa na godz. 17.30.

3. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka na budowę kościoła. Składane ofiary przeznaczone będą na posadzkę w naszym kościele.

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

– czwartek – narodziny św. Jana Chrzciciela,

– piątek – bł. Doroty z Mątów

5. W kaplicy MB wystawiony jest obraz NSPJ wraz aktem zawierzenia. Zachęcamy do zawierzenia siebie i rodziny Sercu Jezusowemu oraz wpisaniu się do księgo pamiątkowej.

6. W poniedziałek, 21 czerwca br., o godz. 19.00 na plebanii, odbędzie się spotkanie Rady parafialnej

7. We wtorek, 22 czerwca zapraszamy na wieczorną Mszę św. kończącą rok formacyjny.

8. Ksiądz Prowincjał, z głosem swojej Rady zdecydował, że ks. Rafał Główczyński z dniem 1 lipca br. podejmie obowiązki katechety w parafii św. Michała Archanioła w Piastowie. Dlatego zapraszamy na Mszę pożegnalną ks. Rafała 27 czerwca, na godz. 10.30.

9. Również z dniem 1 lipca br. neoprezbiter Dominik Truchan rozpocznie pracę w naszej parafii jako katecheta.

10. W minioną niedzielę w ramach hybrydowego Festynu Parafialnego zebrano kwotę 3.778 zł. Dziękujemy wszystkim za udział, każdą blaszkę ciasta i składane ofiary. Bóg zapłać!

11. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.

12. Zapraszamy na Mszę imieninową ks. Szymona Kuli w dniu 26 czerwca, o godz. 18.00

13. Wspólnota szkolna zakonu Pijarów w Elblągu zaprasza ósmoklasistów do pijarskiego liceum. Szczegóły znajdziemy na stronie www.elblag.pijarzy.pl

14. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych katechetów i specjalistów ds. rodziny. Mile widziane są również osoby w dojrzałym wieku. Szczegóły w Internecie.

15. Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostają zniesione z dniem 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach.

16. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny”, a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Elżbieta Kapczyńska lat 71. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XI Niedziela zwykła

13 czerwca 2021

1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji ustania pandemii koronavirusa na godz. 17.30.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

– czwartek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

3. W dniu dzisiejszym organizujemy hybrydowy festyn parafialny. Zapraszamy do skorzystania z kawiarenki parafialnej i jej zasobów kulinarnych. Dochód ze sprzedaży ciasta, grillowanych kiełbasek i ugotowanej zupy przeznaczony jest na cele budowlane w naszym kościele.

4. W minionym tygodniu odbyło się XIII Forum Rodziny. Wygłoszone konferencje i kazania znajdziemy na stronie parafialnej www.elblag.sds.pl

5. W dniu 17 czerwca, w naszej parafii przypada uroczystość odpustowa, ku czci św. Brata Alberta. Uroczystej Mszy św., o godz. 18.00 przewodniczył będzie przełożony Prowincji Polskiej Salwatorianów ks. Józef Figiel. Po Mszy św., na placu kościelnym, zostanie poświęcona figura bł. Franciszka M. od Krzyża Jordana. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

6. Zapraszamy na Triduum Jordanowskie. W poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostaną wygłoszone homilie poświęcone osobie założyciela salwatorianów, bł. Franciszka M. od Krzyża Jordana. Triduum poprowadzi ks. Dr Józef Tarnówka SDS.

7. Neoprezbiter ks. Karol Matecki odprawi swoją Mszę prymicyjną w naszym kościele w dniu 19 czerwca, o godz. 18.00. Następnego dnia po wszystkich Mszach św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy!

8. W kaplicy MB wystawiony jest obraz NSPJ wraz aktem zawierzenia. Zachęcamy do zawierzenia siebie i rodziny Sercu Jezusowemu oraz wpisaniu się do księgo pamiątkowej.

9. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.

10. W przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z posadzką w naszym kościele.

11. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny”, a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Gawryołek lat 69. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – X Niedziela zwykła

6 czerwca 2021

1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji ustania pandemii koronavirusa na godz. 17.30. W ramach oktawy Bożego Ciała po litanii odbędzie się również procesja wewnątrz kościoła.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Jadwigi Królowej,

– piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

– sobota – Niepokalanego Serca NMP.

3. W dniach od 7 do 9 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XIII Forum Rodziny pod hasłem „Mijają lata, zostają relacje”. Prelegentem będzie ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC, profesor KUL-u. Tematy poszczególnych konferencji oraz inne szczegóły znajdziemy na plakatach. Zapraszamy.

4. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.

5. Z racji pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych niemożliwym jest zorganizowanie również w tym roku festynu parafialnego w znanej nam formie. Zachęcamy wszystkich, także grupy i wspólnoty naszej parafii do przygotowania różnych wypieków ciast i podzielenie się nimi w dniu 13 czerwca. Prosimy o przynoszenie blaszek z ciastem w sobotę, tj. 12 czerwca między godz. 17.00 a 19.00 do salki bł. Fr. Jordana. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony jest na cele budowlane w naszym kościele.

6. W dniu 17 czerwca, przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii, ku czci św. Brata Alberta. Uroczystej Mszy św., o godz. 18.00 przewodniczył będzie przełożony Prowincji Polskiej Salwatorianów ks. Józef Figiel. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

7. Neoprezbiter ks. Karol Matecki odprawi swoją Mszę prymicyjną w naszym kościele w dniu 12 czerwca, o godz. 18.00. Następnego dnia po wszystkich Mszach św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy!

8. Z racji festynu parafialnego zbiórka na budowę kościoła odbędzie się 20 czerwca, w trzecią niedzielę miesiąca.

9. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Najświętszej Trójcy

30 maja 2021

 

 

1. W najbliższy wtorek rozpoczniemy miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Litanię do NSPJ ofiarujemy w intencji ustania pandemii koronavirusa.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 31 maja – święto nawiedzenia NMP,

– wtorek, 1 czerwca – św. Justyna, męczennika,

– sobota, 5 czerwca – św. Bonifacego biskupa i męczennika.

3. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 12.00. Z racji przepisów sanitarnych i wskazań Biskupa Elbląskiego w tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się wokół kościoła po Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy wspólnoty o przygotowanie czterech ołtarzy a dzieci pierwszo komunijne i rocznicowe zapraszamy do sypania kwiatków podczas procesji. Kierowców informujemy, że w dzień Bożego Ciała, podczas Mszy św. o 10.30 parking przy kościelny będzie zamknięty.

4. W sobotę zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej w kościele i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. dr hab. Krzysztof Bielawny, ojciec duchowny WSD w Elblągu.

5. W dniach od 7 do 9 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XIII Forum Rodziny pod hasłem „Mijają lata, zostają relacje”. Prelegentem będzie ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC, profesor KUL-u. Tematy poszczególnych konferencji oraz inne szczegóły znajdziemy na plakatach. Zapraszamy.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca W piątek okazja do spowiedzi dla dzieci i dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Kapłani odwiedzą swoich chorych w następujące dni: ks. Jerzy w środę, ks. Stanisław i ks. Michał w piątek, ks. Rafał w poniedziałek, 7 czerwca a ks. Szymon w piątek 11 czerwca.

7. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.

8. Z racji pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych niemożliwym jest zorganizowanie również w tym roku festynu parafialnego w znanej nam formie. Zachęcamy wszystkich, także grupy i wspólnoty naszej parafii do przygotowania różnych wypieków ciast i podzielenie się nimi w dniu 13 czerwca. Prosimy o przynoszenie blaszek z ciastem w sobotę, tj. 12 czerwca między godz. 17.00 a 19.00 do salki bł. Fr. Jordana. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony jest na cele budowlane w naszym kościele.

9. Rodzicom dzieci rocznicowych dziękujemy za „Dar serca” w wysokości 1.300 zł. Rodzicom młodzieży bierzmowanej za „Dar serca” w wysokości 1.950” zł. Bóg zapłać!

10. Dziś w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m.in. artykuł wspomnień uczestników beatyfikacji Franciszka Jordana. Polecamy również biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Luiza Żelazowska lat 75, śp. Ryszard Byczyński lat 59, śp. Andrzej Czarkowski lat 52, śp. Roman Maciejkowicz lat 61 oraz śp. Marek Bińczyk lat 61. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Zesłanie Ducha Świętego

23 maja 2021 r.

 

 

 1. W dniu dzisiejszym, na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas czwartych obchodzić będą rocznicę swojej I Komunii św. Dzieci i ich rodziców polecamy modlitwom.

 2. W środę, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Wszystkim Mamom już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenie, a tym, które Pan powołał do siebie wypraszajmy łaskę wiecznej szczęśliwości w Niebie.

 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.

 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele obchodzone jako święto NMP, Matki Kościoła,

– środa – św. Filipa Nereusza, prezbitera,

– czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– sobota – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

– niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy.

 1. W ramach wizytacji kanonicznej, dnia 27 maja, o godz. 18.00 Ks. Bp Wojciech Skibicki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszamy na wspólną Mszę św. a młodzieży wypraszajmy dary Ducha Świętego.

 2. W dniach od 6 do 9 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XIII Forum Rodziny pod hasłem „Mijają lata, zostają relacje”. Prelegentem będzie ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC, profesor KUL-u.

 3. W poniedziałek, o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej w salce bł. Franciszka Jordana.

 4. We wtorek, 25 maja, swoje 50 urodziny obchodził będzie ks. Michał Mańka. Polecamy Jubilata naszej pamięci modlitewnej.

 5. W środę, 26 maja, o godz. 19.00 w salce bł. Franciszka Jordana odbędzie się zebranie rodziców dzieci udających się w tym roku na kolonię do Karpacza.

 6. W najbliższym czasie w katedrze elbląskiej oraz bazylice trzebińskiej odbędą się święcenia diakonatu i prezbiteratu. Wszystkich kandydatów do święceń polecajmy w naszych modlitwach.

 7. W miniony weekend 17 osobowa grupa naszej parafii uczestniczyła w beatyfikacji Franciszka Jordana, w Rzymie. Serdecznie dziękujemy za modlitwę w intencji naszych pielgrzymów.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na budowę kościoła. Zebrano 4.476 zł.

 9. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o sanktuariach Europy czekających na pielgrzymów, o kulcie św. Rity w sanktuarium w Głębinowie, o Forum Rodziny w naszej parafii a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marianna Zakowicz w 101 roku życia, śp. Elżbieta Krajewska lat 75 oraz śp. Zbigniew Manuszewski lat 67. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
16 maja 2021 r.

 

 

 1. Zapraszamy do udziału nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.

 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Elblągu

– Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

 1. Parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Salvator Mundi” zaprasza na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie czuwania w sobotę o godz. 19.30.

 2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rocznica I komunii św. Msza św. dla dzieci rocznicowych i ich rodzin o godz. 10.30. Przypominamy dzieciom rocznicowym o próbie 19 maja o godz. 16.30 i spowiedzi w sobotę 22 maja o godz. 10.00.

 3. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania oraz próba przed bierzmowaniem w środę 19 maja o godz. 19.00.

 4. W miniony piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed każdą Mszą św.

 5. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary będą przeznaczone na posadzkę dolnego i górnego kościoła.

 6. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszo komunijnym za dar serca złożony na budowę kościoła w wysokości 8.280 zł.

 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gość Niedzielny”. W nim m.in. obszerny artykuł o nowym błogosławionym Kościoła Franciszku Jordanie. Polecamy również biuletyn parafialny” Dobry jak chleb”.

 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Daniela Gutowska lat 77. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Wielkanocna

9 maja 2021 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy św. o 10.30 uroczystość I Komunii św. Dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swego serca, oraz ich rodziny polecamy w modlitwach. Z racji obostrzeń sanitarnych i limitów w kościele prosimy o udostępnienie najbliżej rodzinie udziału w Mszy komunijnej. W najbliższych dniach – do czwartku włącznie dzieci uczestniczyć będą w nabożeństwie majowym oraz Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00, w ramach tzw. Białego Tygodnia.

 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– piątek – święto św. Macieja, apostoła,

– niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 1. Zapraszamy do udziału nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.

 2. W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.

 3. W czwartek, 13 maja, zapraszamy na spotkanie Rady duszpasterskiej w salce o. Jordana na godz. 19.00.

 4. W sobotę, 15 maja, w Rzymie o godz. 10.00 odbędzie się beatyfikacja o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana – założyciela salwatorianów. Polecamy uwadze to wydarzenie, które będzie transmitowane przez TV Trwam i EWTN Polska. Na uroczystości beatyfikacyjne udaje się delegacja 20 osobowa z naszej parafii. Polecamy modlitwie naszych pielgrzymów.

 5. W miniony czwartek rozpoczęliśmy Nowennę w duchu o. Franciszka Jordana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed każdą Mszą św.

 6. W dniu dzisiejszym dk. Karol Matecki kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. W dniu 29 maja br., w trzebińskiej bazylice otrzyma święcenia kapłańskie. Życzymy wielu łask i darów Ducha Świętego i polecamy modlitwom diakonów przygotowujących się do święceń prezbiteratu.

 7. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o objawieniach maryjnych; o seniorach, czyli osobach starszych, które są bogactwem Kościoła; a także o tym jak zrobić syrop z kwiatów czarnego bzu. Polecamy także nasz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

 8. Z racji uroczystości pierwszokomunijnych zbiórka na budowę naszej świątyni odbędzie się 16 maja, w trzecią niedzielę miesiąca.

 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Halina Pietruczak-Pernak lat 94 oraz śp. Ryszard Linkowski lat 73. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”