Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy
16 czerwca 2019 r.


1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii gości z Węgier i zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej zabawy podczas festynu parafialnego „Polak Węgier dwa bratanki”. Rozpoczęcie o godzinie 13.00.

3. Jutro, w poniedziałek, 17 czerwca, w naszej wspólnocie parafialnej uroczystości odpustowe. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. bp Jan Styrna, a Słowo Boże wygłosi o. Grzegorz Piśko Ofm. W ramach uroczystości odpustowych zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa śp. Proboszcza ks. Mieczysława Tylutkiego SDS. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

4. Wspólnoty i grupy formacyjne istniejące w naszej parafii zapraszamy na spotkanie podsumowujące kolejny rok pracy formacyjnej. Spotkanie odbędzie się we wtorek, rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a następnie spotkanie podsumowujące.

5. W środę, 19.06 – w kolejną rocznicę urodzin śp. Księdza Mieczysława – Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00 w intencji śp. Księdza proboszcza.

6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i o godz. 18.00. Główna Msza św. z procesją rozpocznie się godz. 10.30, a po niej udamy się w Procesji Eucharystycznej do kościoła św. Rafała Kalinowskiego ulicami: Legionów, Niepodległości, Broniewskiego, Sobieskiego. O przygotowanie I ołtarza prosimy Radę Parafialną, a ołtarza II – Wspólnotę Małżeństw i Odnowę w Duchu Świętym. Prosimy panie o przygotowanie sztandarów, a mężczyzn o pomoc w ich niesieniu. Dzieci komunijne zapraszamy w strojach komunijnych, a szczególnie dziewczynki do sypania kwiatów. Próba dla dzieci sypiących kwiaty w środę o godz. 16.30. Prosimy o udekorowanie okien emblematami religijnymi wzdłuż trasy procesji Bożego Ciała.

7. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. W ramach ostatniej zbiórki zebraliśmy kwotę 4.101 zł.

8. Decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady, z dniem 30 czerwca posługę w naszej parafii zakończy ks. Mario Lainez. Msza św. w intencji ks. Mario w następną niedzielę o godz. 10.30.

9. Planujemy wycieczko-pielgrzymkę na Węgry w terminie 8-14 września br. W planie m.in.: Budapeszt, Estergom, letnia rezydencja królowej Sisi w Godollo oraz Kopalnia Soli w Wieliczce. Szczegóły wyjazdu podamy wkrótce.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych młodzież z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej będzie zbierała ofiary do puszek, które wspomogą wakacyjne wyjazdy młodzieży.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Natalię Palkowską w wieku 98 lat i śp. Irenę Kamińską w wieku 67 lat życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.


Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.



Zesłanie Ducha Świętego
9 czerwca 2019 r.


1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym śpiewaniu lub recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. W liturgii Kościoła kończymy okres wielkanocny i rozpoczynamy tzw. okres zwykły.

2. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy XI Forum Rodziny. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Pięć języków miłości”. Konferencje poprowadzi pani Anna Bialik, psychoterapeuta małżeński. Dokładny program Forum zamieszczony jest na plakatach informacyjnych i ulotkach. Zapraszamy serdecznie do udziału w tych spotkaniach.

3. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar na budowę w ramach akcji ”dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na uszczelnienie świetlika.

4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa do NSPJ codziennie o godz. 17.30.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
– we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
– w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

6. We wtorek, o godz. 19.00 w salce O. Jordana odbędzie się spotkanie rodziców ministrantów.

7. W sobotę, 15 czerwca, w kościele św. Mikołaja w Elblągu będzie miało miejsce spotkanie apostolatu Margaretka. Zapraszamy do uczestnictwa, a szczegóły znajdziemy na plakacie.

8. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, odbędzie się Festyn Parafialny. Początek spotkania o godz. 13.00. W programie bardzo wiele atrakcji: zabawy i konkursy dla dzieci, konkursy dla dorosłych, Zapraszamy do pomocy w organizacji spotkania.
* Prosimy o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w sobotę od godz. 17 do 18 lub w niedzielę do zakrystii.
* W najbliższy czwartek od godz. 8.00 ustawiać będziemy scenę – potrzebujemy do tej pracy 6 chętnych mężczyzn – prosimy o zgłoszenie się tych chętnych osób dzisiaj w zakrystii
* w piątek od godz. 15.30 planujemy ustawianie namiotów, ławek i stołów – do tych prac potrzebujemy kilkunastu chętnych osób.

9. W poniedziałek, 17 czerwca, w naszej wspólnocie parafialnej uroczystości odpustowe. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył biskup senior diecezji elbląskiej ks. Jan Styrna, kazanie wygłosi dziekan dekanatu Elbląg-Północ o. Grzegorz Piśko Ofm. W ramach uroczystości odpustowych zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa śp. Proboszcza ks. Mieczysława Tylutkiego SDS. Serdecznie zapraszamy wspólnoty, grupy parafialne i wszystkich parafian do uczestnictwa w tym parafialnym święcie.

10. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zaprasza na Bieg charytatywny dla rocznej Natalki Czajkowskiej, która choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Odbędzie się on w sobotę 5.06. Początek o godz. 11:00 w Bażantarni przy muszli koncertowej. Szczegóły u ks. Rafała lub na stronie www.lepszyelblag.pl

11. RMS zaprasza dziś na nabożeństwo Drogi Światła. Początek o godz. 19:00.

12. Z powodu przerwy wakacyjnej kawiarenka parafialna będzie nieczynna do końca sierpnia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
2 czerwca 2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom tym małym i tym większym składamy serdeczne życzenie i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, Matki Jezusa.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  – w poniedziałek, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy
  – w środę, 5 czerwca – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  – w sobotę, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi królowej

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek
  w piątek spowiedź I-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św.
  – spowiedź dla dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
  – spowiedź dla młodzieży od godz. 17.30.

 4. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 17.30

 5. W tym tygodniu, w piątek swoich chorych odwiedzą: ks. Szymon, ks. Rafał, ks. Sebastian i ks. Mario

 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i duszpasterstwo młodzieży diecezji elbląskiej zapraszają na Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 8 czerwca. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00, w programie przewidziana jest konferencja, rozmowy w grupach, Eucharystia i Agapa. Serdecznie zapraszamy do wspólnego czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 7. W tym tygodniu, po wieczornej Mszy św., odbędą się następujące spotkania wspólnot:
  – Margaretka, w poniedziałek na plebanii,
  – Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, we wtorek w salce O. Jordana,
  – Odnowa w Duchu Świętym, w środę na plebanii,
  – Grupa Biblijna, w czwartek na plebanii.
  – Eucharystyczny Ruch Młodych, w sobotę na plebanii, o godz. 11.00

 8. Od następnej niedzieli w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy XI Forum Rodziny. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Pięć języków miłości”. Konferencje poprowadzi pani Anna Bialik, psychoterapeuta małżeński. Dokładny program Forum zamieszczony jest na plakatach informacyjnych i ulotkach.

 9. W przyszłą niedzielę zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone będą na prace związane z uszczelnieniem świetlika.

 10. W niedzielę, 16 czerwca, odbędzie się festyn parafialny. Zapraszamy do pomocy w organizacji spotkania. Osoby chętne do upieczenia i ofiarowania ciasta prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Zaproszonymi gośćmi na festyn będzie grupa 29 Węgrów. Stąd nasza prośba o pomoc w zakwaterowaniu przybyłych gości. Osoby chętne na przyjęcie u siebie gości na dwie noce, w dniach 16-18 czerwca proszone są o zgłoszenie się w zakrystii.

 11. Od dzisiejszej niedzieli do ostatniej niedzieli września przechodzimy na wakacyjny grafik Mszy niedzielnych, stąd dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – będzie to Msza z udzieleniem sakramentu chrztu św.

 12. RMS zaprasza młodzież do wyjazdu w dniach 6-15.07. na Forum Młodych w Dobroszycach. Koszt 320 zł. Szczegóły na stronie forummlodych.com lub u ks. Rafała. W przyszłą niedziele RMS zaprasza na adorację światła z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Rozpoczęcie adoracji o godz. 20.00.

 13. Nasza grupa Salvator-Redemptor zaprasza na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy. Motywem przewodnim tegorocznego wędrowania będzie dziękczynienie za lata posługi śp. ks. Mieczysława w naszej parafii. Szczegóły i zapisy u ks. Rafała.

 14. Parafia bł. Doroty w Elblągu organizuje wyjazd do Kotliny Kłodzkiej na Dolnym Śląsku w terminie 23-30 czerwca br. Szczegóły na kartach informacyjnych wyłożonych na stolikach przy wyjściu z kościoła.

 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA
05.05.2019

1. Dzisiejszy dzień obchodzony jest w naszej Ojczyźnie jako III Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna XI Tydzień Biblijny. Dziękujemy grupie biblijnej działającej w naszej parafii za przygotowanie dekoracji prezbiterium i zachęcamy wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego a także dzielenia się Bożym Słowem we wspólnocie Grupy Biblijnej, która zaprasza na spotkanie do salki na plebanii w czwartek, 9 maja na godzinę 19.00.

2. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek, 6 maja – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
w środę, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
– Rodzice młodzieży przystępującej w tym roku do sakramentu bierzmowania wtorek godz. 19.00
– Dzieci I komunijne próba we wtorek o godz. 16.00, I spowiedź – w sobotę, godz. 10.00
– próba dla młodzieży mającej przystapić do sakramentu bierzmowania – środa, godz. 19.00

5. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii św. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Jezusa do swojego serca. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Rodziców o zatroszczenie się o odpowiedni klimat przyjęć rodzinnych, by nie zatracić religijnego charakteru tej uroczystości. Przypominamy, że Msza święta odbędzie się o godzinie 10.00, w związku z czym nie będzie Mszy o godz. 10.30.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka w ramach akcji ,dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone będą na prace związane z uszczelnieniem świetlika

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego
błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.