Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela zwykła

16 stycznia 2022 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek – św. Antoniego, opata,

Wtorek – bł. Reginy Protmann, dziewicy,

Piątek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

W dniach od 18 do 25 stycznia trwać będzie tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

 1. W najbliższy piątek (21 stycznia) obchodzić będziemy Dzień Babci, a dnia następnego – w sobotę Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy naszych parafian o pamięć o babci i dziadku, a szczególnie o modlitwę za tych, których Pan Bóg powołał do życia wiecznego.
 2. W ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:

     Poniedziałek –Marymoncka, Królewiecka 209B, Modlińska, Ogólna 56, Hodowlana, Społeczna, Jagodowa, Okrężna

     Wtorek – Ogólna 42, 46, Szczygla, Broniewskiego 39

     Środa – Ogólna 50, 52, 54, Broniewskiego 47, A, B, C

     Czwartek – Broniewskiego 41, Konopnickiej 2A, B, Fromborska 19, 21

     Piątek – Fromborska 3, 4, 5, 6, 7, 9, 15, 23, 25

     Sobota – Fromborska 11, 13, 17, Królewiecka 146B, 201, 209C

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Osoby, które z różnych względów nie będą mogły przyjąć księdza z wizytą duszpasterską zapraszamy na wspólną Mszę św. w środę i sobotę o godz. 18.00. Msza św. ofiarowana będzie w intencji mieszkańców w/w ulic.

 1. W minionym tygodniu, w ramach zbiórki na rzecz budowy kościoła zebraliśmy kwotę 4.476 zł. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.
 2. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o 10.30 oprawę muzyczną zapewni nam chór Cantata.
 3. Zapraszamy na ferie zimowe organizowane przez Ruch Młodzieży Salwatorianskiej w Kasinie Wielkiej w dniach od 24-28 stycznia. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji na stronie internetowej RMS-u i u ks. Dominika. W przyszłą niedzielę na ten cel młodzież będzie zbierać ofiary do puszek.
 4. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w wyznaczonych dniach, w godzinach przedpołudniowych, tj. od 8.00-9.30.
 5. Zapraszamy dzisiaj na wspólne kolędowanie w kościele o godz. 16.00.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb” Informujemy także, że od Nowego Roku obowiązują nowe ceny czasopism katolickich.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Adrian Kostański lat 33. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO

9 stycznia 2022 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w Kościele okres Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy tzw. okres zwykły, kiedy to będziemy się starać wprowadzać w naszą codzienność doświadczenia ostatnich wydarzeń świątecznych.
 2. W dniu dzisiejszym, na godz. 16.00, zapraszamy na Mszę św. dzieci rocznicowe i ich rodziców.
 3. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Dziękujemy za pozytywną odpowiedź na nową formułę wizyt duszpasterskich. Z chęcią odwiedzimy każdą rodzinę naszej parafii, która wyrazi chęć spotkania. W tym tygodniu odwiedzimy następujące ulice:

     Poniedziałek – Legionów 10, 12, 14, 24; Rydla 3, 5

     Wtorek – Rydla 1, 7, 9, 11, 13; Ogólna 44

     Środa – Ostródzka, Szczecińska, Skierniewicka, Krakowska, Wiślicka

     Czwartek – Żyrardowska domki, 53, 59, 65, 68 a b c, 72, 83; Katowicka

     Piątek – Żyrardowska 51, 55, 57, 67, 69, 73, 75, 77; Konopnickiej domki

     Sobota – Piłsudskiego 11, 13; Gdyńska; Szucha; Suwalska; Kamienna

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Osoby, które z różnych względów nie będą mogły przyjąć księdza z wizytą duszpasterską zapraszamy na wspólną Mszę św. w środę i sobotę o godz. 18.00. Msza św. ofiarowana będzie w intencji mieszkańców w/w ulic.

 1. W dniu dzisiejszym po Mszach św. prowadzona jest zbiórka na rzecz budowy naszej świątyni. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w wyznaczonych dniach, w godzinach przedpołudniowych, tj. od 8.00-9.30.
 3. Dnia 16 stycznia planujemy wspólne kolędowanie. Zapraszamy do kościoła na godz. 16.00.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb” Informujemy także, że od Nowego Roku obowiązują nowe ceny czasopism katolickich.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Chmielewski lat 62, śp. Danuta Radgowska lat 71 oraz śp. Dariusz Chorak lat 43. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –

2 NIEDZIELA po Narodzeniu Pańskim

2 stycznia 2022 r.

 1. W dniu 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach poświecimy kredę i kadzidło. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby misji.
 2. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską następujących ulic:

     Poniedziałek – Legionów 26, 28, 67, 69, domki parzyste i nieparzyste, Łowicka

     Wtorek – Królewiecka 205, Częstochowska, Legionów 61

     Środa – Bartnicza, Winnicka, Iławska, Sosnowa, Legionów 8, A, B, C

     Czwartek – Legionów 59, 63, Turbinowców, Leśna, Kaszubska, Formierzy, Odlewników, Waryńskiego, Stary Młyn, Smolna

     Piątek – Leśmiana 1, 1A, 7, 13, 17, 19, 21

     Sobota – Łukasińskiego, Poznańska, Metalowców, Leśmiana 3, 5, 9, 15

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Osoby, które z różnych względów nie będą mogły przyjąć księdza z wizytą duszpasterską zapraszamy na wspólną Mszę św. w środę i sobotę o godz. 18.00. Msza św. ofiarowana będzie w intencji mieszkańców w/w ulic.

 1. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w wyznaczonych dniach w godzinach przedpołudniowych.
 2. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy naszej świątyni. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”. Informujemy także, że od Nowego Roku obowiązują nowe ceny czasopism katolickich.
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszły do wieczności: śp. Krystyna Burdienko lat 86, śp. Franciszka Salwin lat 88. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy także szczęśliwego Nowego Roku – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

26 grudnia 2021 r.

 

 1. Dziś przeżywamy uroczystość świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dziś szczególnie modlimy się za wszystkie rodziny i małżeństwo naszej parafii. Niech Święta Rodzina otacza Was swoją opieką a Dzieciątko Jezus błogosławi na każdego dnia.
 2. W piątek przypada zakończenie roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne (dziękczynno-błagalne) o godz. 17.30.
 3. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – rozpoczęcie Nowego Roku. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 7.00.
 4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W nagłych przypadkach prosimy dzwonić na telefon parafialny.
 5. W związku z nowymi wskazaniami Biskupa Elbląskie odnośnie kolędy prosimy aby osoby, które pragną zaprosić księdza z wizytą duszpasterską pobrały kartki-zaproszenia i wypełnione dostarczyły z powrotem. Na kolędę można zapisać się również w zakrystii, kancelarii i drogą e-mailową. Wizyta kolędowa realizowana będzie wg planu kolędy z Listu Świątecznego.
 6. Przypominamy, że w pomieszczeniach zamkniętych mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Prosimy także o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego. Podczas nabożeństw można wyjść na chór.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.
 8. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się uroczystego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy za przygotowanie i świąteczne udekorowanie kościoła. Panu Organiście i chórowi – za uroczystą oprawę muzyczną. Liturgicznej Służbie Ołtarza za oprawę Mszy świętych. Naszym klerykom – za budowanie wspólnoty i posługę w kościele. Dziękujemy także grupie Caritas za troskę o ubogich i maluczkich naszej parafii. Sam Bóg niech będzie nagrodą dla tych, którzy odpowiedzieli na akcję „Serduszko”.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marian Buczek lat 67 oraz śp. Marcin Grzesiuk lat 96. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim parafianom i gościom życzymy

błogosławionego czasu świąt Bożego Narodzenia!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- III Niedziela Adwentu GAUDETE

12 grudnia 2021 r.

 1. W dniu jutrzejszym przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w sobotę 18 grudnia kolejna rocznica protestów robotniczych w Elblągu. Pamiętamy i modlimy się o pokój i bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny.
 2. Od dzisiaj przeżywamy w Kościele Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 3. Z dniem 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas do uroczystości Bożego Narodzenia.
 4. Msze św. Roratnie w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

   – poniedziałek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

   – wtorek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła.

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców na Msze św. i spotkanie na godz. 16.00.
 2. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka ofiar na budowę kościoła – ofiary przeznaczone są na posadzkę w naszej świątyni.
 3. Informujemy, że w zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas. W minioną niedzielę w ramach akcji Caritas zebraliśmy 3.472 zł.
 4. W niedzielę 26 grudnia będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie rodziny i małżeństwa, a szczególnie za te, które w obecnym roku przeżywały swoje jubileusze. Serdecznie zapraszamy jubilatów obchodzących: 25, 30, 35, 40, 45, 50 i większą rocznicę małżeństwa na Msze o godz.10.30. Powyższych jubilatów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, najpóźniej do 22 grudnia.
 5. W naszym kościele znajduje się wystawa poświęcona cudom eucharystycznym na świecie. Przygotowaną przez bł. Carlo Acutis-a młodego Włocha, który często powtarzał: „Być zawsze zjednoczonym z Jezusem, oto mój plan na życie”. Polecamy uwadze.
 6. 11. Prosimy o pomoc w rozniesieniu podziękowań za wpłaty dokonane w tym roku na budowę naszej świątyni.
 7. Przypominamy, że w pomieszczeniach zamkniętych mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Prosimy także o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego. Podczas nabożeństw można wyjść na chór.
 8. W dniu jutrzejszym ks. Tadeusz Jarosz SDS kończy czas pomocy duszpasterskiej w naszej parafii. Polecamy pamięci modlitewnej jego osobę i życzymy sukcesów w pracy misyjnej i naukowej.
 9. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny” a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Edward Kurzac lat 66, śp. Irena Kaźmierska lat 80 oraz śp. Irena Moch lat 61. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… !

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- I Niedziela Adwentu

28 listopada 2021 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas Adwentu. Ma on nam uświadomić prawdę o powtórnym przyjściu Pana, a także ma nas przygotować do dobrego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Akcent pragniemy postawić na problematykę świętowania Dnia Pańskiego oraz skutków udziału we Mszy Świętej.
 2. Msze św. Roratnie dla dzieci codziennie, od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci wraz z całymi rodzinami. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. Roratnia będzie o godz. 16.30.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

   – wtorek – św. Andrzeja, apostoła,

   – piątek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

   – sobota – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.

 1. W najbliższy poniedziałek – 29 listopada, na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:

– w pierwszy czwartek  – od godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 modlitwa w int. powołanych prowadzona przez Margareteki.

– w piątek spowiedź I-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, natomiast Msza św. o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi dla dorosłych przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź dla młodzieży od godz. 17.30.

 1. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca. Natomiast ks. Dominik odwiedzi swoich chorych w poniedziałek, w godzinach popołudniowych.
 2. Pielgrzymów grupy Salvator oraz wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie adwentowe, które odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca – 4 grudnia na godz. 19:00. W planie spotkanie w radości, konferencja oraz adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel. Szczegóły na facebooku, na plakatach oraz u ks. Dominika.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwentowe rekolekcje. Poprowadzi je ks. dr Marek Osmulski – proboszcz parafii w Chojnowie.
 4. Jak już informowaliśmy w niedziele adwentowe na zakończenie każdej Mszy św. będziemy błogosławić opłatki wigilijne. Po Mszy św. opłatki będą rozprowadzane przy każdym wyjściu z kościoła.
 5. Każdego roku w adwencie Caritas naszej parafii organizuje tzw. akcję „Serduszka”. Osoby chętne do przygotowania paczki dziecku lub osobie starszej proszone są o podejście do zakrystii wraz z wybranym serduszkiem. Prosimy także o przygotowanie i dostarczenie paczek do zakrystii, do 12 grudnia br.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na paczki dla dzieci i ubogich naszej parafii.
 7. W minioną niedzielę na rzecz Caritas Polska zebraliśmy kwotę 2.525 zł. Bóg zapłać!
 8. W dniu dzisiejszym, przy drzwiach kościoła zbierane są ofiary do puszek na Caritas Diecezji Elbląskiej. W zakrystii do nabycia są świece Caritasu.
 9. W dniu, 5 grudnia, o godz. 16.00 w sali bł. Franciszka Jordana ks. Tadeusz Jarosz SDS zaprasza na krótką prezentację nt szans i zagrożeń tworzonych przez współczesne media.
 10. Zapraszamy na koncert pt „Niepodległa – trudne słowo” zespołu Patrioci, który odbędzie się w dniu 5 grudnia, o godz. 16.00 w naszym kościele.
 11. Zapraszamy na projekcję filmu pt „Nędzarz i madame” we wtorek, 30 listopada do Multikina, na godz. 19.30. Cena biletu 12 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny” a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- Uroczystość Chrystusa Króla

21 listopada 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią kończącego się roku liturgicznego, przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla. Uroczystość ta jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza. W dniu dzisiejszym będzie miała miejsce promocja ministrantów na Mszy św. Wszystkim ministrantom naszej parafii, ich opiekunowi ks. Szymonowi życzymy radości ze służby przy ołtarzu Chrystusa i dziękujemy za posługę w naszej świątyni.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę,

– środa – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.

3. Św. Cecylia jest patronką chórów i zespołów śpiewaczych. Panu organiście i wszystkim zaangażowanym w śpiew podczas liturgii w naszym kościele serdecznie dziękujemy i życzmy Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego.

4. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie:

– Margaretki – poniedziałek – plebania,

– Rada duszpasterska – czwartek – plebania,

– RMS – czwartek – plebania.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na Boże Narodzenie.

6. Informujemy, że w niedziele adwentowe na zakończenie każdej Mszy św. będziemy błogosławić opłatki wigilijne, które będzie można później nabyć przed wyjściami ze świątyni. W czasie Adwentu rozprowadzane będą także w zakrystii świece Caritas.

7. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie dzisiaj na godz. 16.00.

8. W minioną niedzielę na rzecz budowy kościoła zebraliśmy kwotę 5.039 zł. Bóg zapłać!

9. W dniu dzisiejszym, przy drzwiach kościoła zbierane są ofiary do puszek w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Zostaną one przekazane Caritas Polska, która organizować będzie pomoc humanitarną wobec migrantów, gdyby taka okazała się niezbędną. Caritas musi być przygotowana na ewentualne działania pomocowe w trybie przyspieszonym i nietypowym.

10. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Caritas Diecezji Elbląskiej.

11. W dniu dzisiejszym, 21 listopada, o godz. 16.00 w sali bł. Franciszka Jordana ks. Tadeusz Jarosz SDS zaprasza na krótką prezentację nt szans i zagrożeń tworzonych przez współczesne media. Będzie również okazja złożyć ofiarę misyjną na cele wskazane przez ks. Tadeusza.

12. Zapraszamy na projekcję filmu pt „Nędzarz i madame” we wtorek, 30 listopada do Multikina, na godz. 19.30. Cena biletu 12 zł. Zapisy w zakrystii.

13. Dnia 20 listopada br. trzech naszych parafian: Witold Janowski, Marek Poźniak i br. Krzysztof Stelmach zostali ustanowieni przez bp elbląskiego Jacka Jezierskiego nadzwyczajnymi szafarzami Komunii świętej. Polecamy ich osoby modlitwom i życzymy błogosławieństwa Bożego w posłudze.

14. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny” a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Okrasa lat 82. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXXIII Niedziela zwykła

14 listopada 2021 r.

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka, a także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest wezwanie: Solidarni z Libanem! W naszej modlitwie polecamy ubogich Kościoła!

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa – św. Elżbiety węgierskiej, zakonnicy,

– czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

– sobota – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

3. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla. Tego dnia będzie miała miejsce promocja ministrantów na Mszy św. o godz. 10.30.

4. W tym tygodniu zapraszamy:

– młodzież przygotowującą się do bierzmowania – rok I w środę na godz. 18.00 do kościoła, – bierzmowani rok II również w środę, godz. 19.00 na plebanię,

– RMS – czwartek, godz. 19.00 na plebanię.

5. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.

6. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w następną niedzielę na godz. 16.00.

7. W niedzielę za tydzień przy drzwiach kościoła zbierać będziemy ofiary do puszek w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Zostaną one przekazane Caritas Polska, która organizować będzie pomoc humanitarną wobec migrantów, gdyby taka okazała się niezbędną. Caritas musi być przygotowana na ewentualne działania pomocowe w trybie przyspieszonym i nietypowym.

8. Informujemy, że w sobotę, 20 listopada w sali bankietowo – weselnej EDEN planowany jest XI Bal Parafialny. Również dzisiaj prowadzone są zapisy na Bal po Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 w kancelarii parafialnej.

9. W niedzielę, 21 listopada, o godz. 16.00 w sali bł. Franciszka Jordana ks. Tadeusz Jarosz SDS zaprasza na krótką prezentację nt szans i zagrożeń tworzonych przez współczesne media. Będzie również okazja złożyć ofiarę misyjną na cele wskazane przez ks. Tadeusza.

10. W Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o tym że miłość Ojczyzny ma związek z miłością Boga – czyli o świętych Polakach: patriotach i jednocześnie ludziach wielkiej wiary; o wchodzącym na ekrany kin filmie „Nędzarz i madame”, który opowiada o św. Albercie Chmielowskim. Polecamy także biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Łucja Staszewska lat 72. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXXII Niedziela zwykła

7 listopada 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym witamy w naszym kościele Dk. Szymona Żugaja, alumna elbląskiego WSD, który na każdej Mszy św. głosi słowo Boże i rozprowadza kalendarze na 2022 rok. Ofiary złożone przy tej okazji są cegiełką na rzecz formacji przyszłych kapłanów.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– środa – św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła,

– czwartek – św. Marcina z Tuors, biskupa,

– piątek – św. Jozafata, biskupa i męczennika,

– sobota – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

3. W czwartek, 11 listopada przypada rocznica odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, którą odprawimy w kościele o godz. 10.30.

4. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.

5. W miesiącu listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

7. Ks. Tadeusz Jarosz zaprasza na prezentację materiału przedstawiającego pracę salwatorianów w Tanzanii. Prezentacja będzie miała miejsce dziś w sali bł. Franciszka Jordana o godz. 16.00.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na posadzkę w naszej świątyni.

9. Informujemy, że w sobotę, 20 listopada w sali bankietowo – weselnej EDEN planowany jest XI Bal Parafialny. Zapisy dziś w po Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 w kancelarii parafialnej.

13. Przypominamy, że w przestrzeniach zamkniętych obowiązuje nas noszenie maseczek. Natomiast Komunia święta na rękę udzielana jest wyłącznie przy ołtarzu Matki Bożej.

14. Dziękujemy za wsparcie inicjatywy nazwania nowej ulicy na terenie naszej parafii im. Ks. Mieczysława Tylutkiego SDS. Jeśli ktoś chciałby złożyć podpis pod petycją to jeszcze może to uczynić w zakrystii lub w kancelarii.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Wojciechowski lat 94 oraz śp. Tadeusz Bachanowicz lat 56. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXXI Niedziela zwykła

31 październik 2021 r.

1. W dniu jutrzejszym przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy osiągnęli świętość. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę.

2. We wtorek obchodzimy Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej świątyni zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 18.00.

3. Zachęcamy do modlitwy różańcowej za zmarłych. Na półkach przy wyjściu z kościoła oraz przy czasopismach wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Dnia 5 listopada przypada 3 rocz. śmierci ks. Mieczysława Tylutkiego SDS. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 za śp. ks. Mieczysława, której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Prałat Walenty Szymański. Po mszy św. odbędzie się również część słowno-muzyczna. W dniu jutrzejszym zapraszamy na wspólny różaniec przy grobie śp. Ks. Mieczysława na godz. 19.30.

5. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

6. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. w piątek o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Odwiedziny chorych: ks. Jerzy i ks. Szymon od godz. 9.00, ks. Tadeusz od 10.30, ks. Stanisław od 13.30, ks. Dominik od 14.30.

8. W sobotę – 6 listopada, zapraszamy na czuwanie fatimskie za zmarłych. Rozpocznie się ono nieszporami za zmarłych o godz. 18.00, następnie Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami. Zapraszamy szczególnie tych, którzy w minionym roku stracili swoich bliskich.

9. W czwartek, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie RMS.

10. W minioną niedzielę na rzecz misji salwatoriańskich zebraliśmy kwotę 5.646 zł. Bóg zapłać!

11. W następną niedzielę gościć będziemy kleryków WSD w Elblągu, którzy będą rozprowadzać kalendarze seminaryjne oraz zbierać ofiary na seminarium.

12. Informujemy, że w sobotę, 20 listopada w sali bankietowo – weselnej EDEN odbędzie się XI Bal Parafialny. Zapisy dziś w niedzielę 31 października i 7 listopada po Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 w kancelarii parafialnej.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

14. Pod petycją nazwania nowej ulicy w naszej parafii im. Ks. Mieczysława Tylutkiego SDS podpisało się 552 osób. Dziękujemy za wsparcie inicjatywy. Jeśli ktoś chciałby złożyć podpis pod petycją to może to uczynić w zakrystii lub w kancelarii.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ryszard Rybacki lat 66, śp. Paweł Kulikowski lat 34 oraz Henryka Pawłowska lat 90. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXX Niedziela zwykła

24 październik 2021 r.

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Tadeusza Jarosza, który przybył nam do pomocy w pracy duszpasterskiej oraz ks. Mirosława Stanka, który w dniu dzisiejszym głosząc słowo Boże przybliża nam zagadnienie misyjności w Kościele.

2. W liturgii Kościoła w czwartek wspominamy świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu swoje imieniny obchodził będzie ks. Tadeusz Jarosz SDS. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czwartek na Mszy wieczornej.

3. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Zapraszamy dorosłych i młodzież codziennie o godz. 17.30, natomiast dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

4. W tym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się następujące spotkania: w poniedziałek – Rada parafialna, wtorek – Student + i RMS.

5. W dniu 31 października w kościele św. Wojciecha w Elblągu o godz. 17.30 rozpocznie się V „Noc Świętych”. Będzie to czas modlitwy, śpiewu, skupienia, adoracji i uwielbienia Boga w darze Jego świętych. W programie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa Wojciecha Skibickiego, konferencja, uwielbienie, adoracja, procesja ze świętymi po cmentarzu, apel. Zapraszamy wspólnoty modlitewne, rodziców z dziećmi, młodzież do uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu. Prosimy zabrać ze sobą lampion. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.

6. Niebawem będziemy obchodzić trzecią rocznicę śmierci ks. Mieczysława Tylutkiego SDS. Z tej racji planujemy przygotować m.in. wystawę pt. „Ksiądz Mieczysław – pielgrzym”, dlatego prosimy o przynoszenie zdjęć podpisanych adresem zwrotnym z pielgrzymek i wyjazdów ze śp. Proboszczem do 24 października br.

7. W minioną niedzielę na „Fundację Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy kwotę 2.914 zł. Bóg zapłać! Dziś zbiórka na rzecz misji.

8. Informujemy, że w sobotę, 20 listopada w sali bankietowo – weselnej EDEN odbędzie się XI Bal Parafialny. Zapisy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 w kancelarii parafialnej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

10. Dzisiaj po każdej Mszy św., przy głównym wejściu do kościoła zbierane są podpisy pod petycją nazwania nowej ulicy w naszej parafii im. Ks. Mieczysława Tylutkiego SDS. Dziękujemy za wsparcie inicjatywy.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Marianna Sikora lat 88 oraz śp. Maria Jadanowska lat 81. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXVIII Niedziela zwykła

10 październik 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym, 10 października, przeżywamy w naszej ojczyźnie XXI Dzień Papieski pod hasłem NIE LĘKAJCIE SIĘ! Z tej okazji w następną niedzielę prowadzona będzie zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30, natomiast dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– środa – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

– piątek – św. Teresy z Avilla, dziewicy i doktora Kościoła,

– sobota – św. Jadwigi Śląskiej.

4. W dniu 16 października planowana jest dekanalna pielgrzymka z ok. Roku św. Józefa do kościoła św. Józefa Robotnika w Elblągu – Bielany, który jest kościołem stacyjnym. W programie przewidziana jest: 11.30 – adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania i Pokuty; 12.00 – Eucharystia, zakończona modlitwą do św. Józefa – zawierzenie naszych parafii i rodzin opiece św. Józefa.

5. W dniu 17 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

6. W dniu dzisiejszym – przy wejściu prowadzona jest zbiórka na rzecz budowy kościoła. Składane ofiary przeznaczone są na posadzkę w naszej świątyni. Na Caritas Diecezji Elbląskiej zebraliśmy 2.602 zł.

7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania – rok I (klasy od VIII wzwyż), zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę, 13 października do salki bł. Franciszka Jordana, na godz. 19.00.

7. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy różańcowej za zmarłych. Na półkach przy wyjściu z kościoła oraz przy czasopismach wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Niebawem będziemy obchodzić trzecią rocznicę śmierci ks. Mieczysława Tylutkiego. Z tej racji planujemy przygotować m.in. wystawę pt. „Ksiądz Mieczysław – pielgrzym”, dlatego prosimy o przynoszenie zdjęć podpisanych adresem zwrotnym z pielgrzymek i wyjazdów ze śp. Proboszczem do 24 października br.

10. Parafia bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu zaprasza na Mszę św. 15 października br. w intencji wszystkich rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed lub zaraz po urodzeniu. Msza św. rozpocznie się o godz. 18-ej.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

12 Zarząd Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Salwator” informuje, iż w dniu 3.11.2021 r. o godz. 19.00 w salce na plebanii odbędzie się zwyczajne walne zebranie sprawozdawcze Klubu. W porządku obrad: 1. Podjęcie decyzji co do dalszej działalności Klubu, 2. Wolne wnioski. Zapraszamy wszystkich członków.

13. Ks. Michał Mańka w minioną niedzielę przeszedł rozległy zawał serca. Jego stan zdrowia jest stabilny. Obecnie czuje się dobrze i przebywa w swoim rodzinnym domu. W imieniu ks. Michała dziękujemy za modlitwę w jego intencji.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Zofia Filipkowska lat 90 oraz śp. Eugenia Plewka lat 73. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXVII Niedziela zwykła

3 październik 2021 r.

 1. Rozpoczęliśmy Maryjny miesiąc październik, dlatego też zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, natomiast dzieci – zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.30.

 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu,

– wtorek – św. s. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

– czwartek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Margaretki zapraszają do wspólnej modlitwy o 17.30.

 2. W tym tygodniu o godz. 19.00 zapraszamy na następujące spotkania: w środę rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św. – w kościele; również w środę zapisy do bierzmowania – rok I, w salce bł. Franciszka Jordana – pod tarasem.

 3. W dniu dzisiejszym, po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz Caritas Diecezji Elbląskiej.

 4. W następną niedzielę, 10 października, przeżywać będziemy w naszej ojczyźnie XXI dzień Papieski. W naszym kościele zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbędzie się 17 października.

 5. Druga niedziela miesiąca to dzień zbiórki na budowę naszego kościoła. Dlatego w następną niedzielę po każdej Mszy św. będzie okazja złożyć ofiarę na cele budowlane naszej parafii.

 6. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy różańcowej za zmarłych. Na półkach przy wyjściu z kościoła oraz przy czasopismach wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 7. Niebawem będziemy obchodzić trzecią rocznicę śmierci ks. Mieczysława Tylutkiego. Z tej racji planujemy przygotować m.in. wystawę pt. „Ksiądz Mieczysław – pielgrzym”, dlatego prosimy o przynoszenie zdjęć podpisanych adresem zwrotnym z pielgrzymek i wyjazdów ze śp. Proboszczem do 24 października br.

 8. Przy każdym wejściu do kościoła zostały ustawione dozowniki z wodą święconą wyposażone w czujnik ruchu.

 9. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu zaprasza na nową edycję Warsztatów Uwielbienia. Są one skierowane do osób ze wspólnot i tych, którzy chcieliby rozwijać się w uwielbieniu Boga. Pierwsze spotkanie warsztatowe dla I roku odbędzie się we środę 13 października w godz. 18.00 – 21.30 w kościele Bożego Ciała. Koszt każdego spotkania – 50 zł. Zgłoszenia przyjmuje ks. Grzegorz – 509 607 850; e-mail: kontakt@cne.elblag.pl 

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Drózda lat 77, śp. Jerzy Latkowski lat 65, śp. Katarzyna Przybycień lat 84 oraz śp. Danuta Gregorczyk lat 65. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXVI Niedziela zwykła

26 września 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera

– wtorek – św. Wacława, męczennika,

– środa – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– czwartek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

– piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

– sobota – świętych aniołów stróżów.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

– w piątek: spowiedź dla dzieci o godz. 16.00 (Msza św. – o godz. 16.30); spowiedź dla dorosłych – przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

– w sobotę czuwanie Fatimskie, początek o godz. 18.00, które poprowadzi i konferencję wygłosi ks. Stanisław Błaszkowski – proboszcz parafii św. Mikołaja w Elblągu.

 1. Rozpoczynamy Maryjny miesiąc październik, dlatego też od piątku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, natomiast dzieci – zapraszamy od 4 października na godz. 16.30.

 2. W tym tygodniu o godz. 19.00 zapraszamy na następujące spotkania: wtorek – rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w kościele oraz młodzież RMS w salce pod tarasem; środa – bierzmowani – rok II, na plebanii; czwartek – Rada Parafialna w salce bł. Franciszka Jordana.

 3. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Ks. Dominik – od godz. 14.30.

 4. W środę swoje imieniny obchodzić będzie ks. Michał Mańka – kapelan szpitala. Msza św. imieninowa w intencji solenizanta zostanie odprawiona w środę, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 5. W dniu dzisiejszym, po mszach św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz odbudowy plebanii w Nowym Stawie, która w połowie sierpnia uległa spaleniu.

 6. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek zbierać będzie Caritas Diecezji Elbląskiej.

 7. Przy każdym wejściu do kościoła zostały ustawione dozowniki z wodą święconą wyposażone w czujnik ruchu.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”

 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Cichal lat 73 oraz śp. Jadwiga Gołębiewska lat 80. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXV Niedziela zwykła

19 września 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i towarzyszy, męczenników,

– wtorek – święto Mateusza apostoła i ewangelisty,

– czwartek – św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 1. Wszystkie dzieci, które lubią śpiewać albo grać na instrumentach muzycznych zapraszamy na spotkania scholi dziecięcej w każdą niedzielę o 11.30, na plebanię.

 2. Dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w 2022 r. proszone są o odebranie kart zgłoszeniowych w zakrystii i wypełnione dostarczyć osobiście do księdza proboszcza.

 3. We wtorek, na godz. 19.00 ks. Dominik zaprasza młodzież naszej parafii na spotkanie do salki pod tarasem w ramach RMS. W środę, po Mszy św. wieczornej, ks. Szymon zaprasza na spotkanie młodzież bierzmowaną, rok II.

 4. W minioną niedzielę w ramach zbiórki na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 4.602 zł. Bóg zapłać!

 5. W przyszłą niedzielę, po mszach św. zbierać będziemy ofiary do puszek na rzecz odbudowy plebanii w Nowym Stawie, która w połowie sierpnia uległa spaleniu.

 6. Informujemy, że w sobotę, 20 listopada w Sali Bankietowo – Weselnej Eden odbędzie się XI Bal Parafialny. Zapisy w drugiej połowie października.

 7. PRZYPOMNIENIE I APEL BISKUPA ELBLĄSKIEGO. Trwa jeszcze jesienna rekrutacja na studia teologiczne. Jest to ścieżka dla przyszłych katechetek i katechetów, ale też dla kandydatów do święceń kapłańskich. Zachęcam osoby zainteresowane o odważnego wyboru studiów teologii, a później posługi religijnej w Kościele. Słowa Jezusa powołującego uczniów „Pójdź za Mną!” są nadal aktualne. Bliższe informacje na temat seminarium oraz studiów przekażą księża i nauczyciele religii.

 8. Salwatoriańskie apostolaty młodzieżowe (SOP i RMS) serdecznie zapraszają na Spotkanie Młodych. Występ Ireneusza Krosnego, ciekawi goście, warsztaty oraz wspólna modlitwa to tylko niektóre punkty programu, które będą miały miejsce podczas spotkania. Wydarzenie to odbędzie się 25 września w Bagnie (koło Wrocławia) w domu młodzieżowym „totu”. Zachęcamy młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w tym bezpłatnym wydarzeniu. Rozpoczęcie o godzinie 14.00 Szczegóły i zapisy na stronie www.sop.sds.pl.

 9. Parafia św. Mikołaja w Elblągu organizuje przygotowanie do bierzmowanych dla osób pracujących. Spotkanie na plebanii katedralnej w środę o godz. 19.00.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”

 11. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii p. Małgorzatę Tupaj, autorkę książki pt. „Milczący Anioł w rodzinie”. Książka jest świadectwem 30 lat życia rodziny z niepełnosprawną córką. Ukazuje godność i wartość chorej osoby w rodzinie, społeczeństwie i Kościele. Po Mszach św. książka będzie do nabycia u autorki.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXIV Niedziela zwykła

12 września 2021 r.

 1. W Kościele w Polsce rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania. Modlitwą i życzliwością otaczamy nauczycieli, katechetów, młodzież i dzieci.

 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

– wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– środa – NMP Bolesnej,

– czwartek – świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,

– sobota – święto Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski.

 1. Z dniem 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prosimy rodziców o troskę wychowania religijnego swoich dzieci przez udział w lekcjach religii w szkole, w niedzielnej Mszy św. i wydarzeniach religijnych w kościele.

 2. Wszystkie dzieci, które lubią śpiewać albo grać na instrumentach muzycznych zapraszamy na spotkania scholi dziecięcej w każdą niedzielę o 11.30, na plebanię.

 3. Dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w 2022 r. proszone są o odebranie kart zgłoszeniowych w zakrystii.

 4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dożynek: Radzie Parafialnej, osobom, które ofiarowały warzywa i owoce na dożynkową dekorację oraz ciasto, pierogi i inne produkty na popołudniowe spotkanie. Podczas tego spotkania zebrano kwotę 6.207 zł na rzecz budowy kościoła.

 5. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej, odbędą się następujące spotkania:

– środa – Odnowa w Duchu Świętym na plebanii,

– czwartek – Margaretki w Sali bł. Franciszka Jordana.

 1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy p. Małgorzatę Tupaj, autorkę książki pt. „Milczący Anioł w rodzinie”. Książka jest świadectwem 30 lat życia rodziny z niepełnosprawną córką. Ukazuje godność i wartość chorej osoby w rodzinie, społeczeństwie i Kościele. Po Mszy św. książka będzie do nabycia u autorki.

 2. W minioną niedzielę, w ramach akcji „Solidarni z Afganistanem” zebraliśmy kwotę 3.102 zł. Bóg zapłać!

 3. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka ofiar na posadzkę w naszym kościele.

 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXIII Niedziela zwykła

5 września 2021 r.

 1. Dziś w naszej parafii uroczystość dożynkowa. Dziękujemy Boga za tegoroczne plony, które mogliśmy zebrać z pól, ale także z działek, ogrodów i sadów. Msza św. dożynkowa o godz. 10.30, natomiast spotkanie i wspólne grillowanie na placu przed kościołem od godz. 13.00. Część muzyczną i zabawy dla dzieci poprowadzi agencja artystyczna „Gesek”.

 2. W dniu dzisiejszym, na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy tornistry i plecaki. Prosimy wszystkie dzieci o przyniesienie także innych przyborów szkolnych.

 3. W tym tygodniu – 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – dzień profesji zakonnej salwatorianów. Polecamy modlitwom alumnów salwatoriańskich składających w tym dniu swoje śluby zakonne.

 4. Od września wraca stały porządek Mszy św., tzn. w niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 20.00 będzie natomiast Msza św. o 13.30.

 5. Dzisiaj, po każdej Mszy św. zbierana jest ofiara do puszek w ramach akcji „Solidarni z Afganistanem”.

 6. Wszystkie grupy i wspólnoty istniejące w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok pracy formacyjnej. Msza św. zostanie odprawiona w poniedziałek, 6 września o godz. 18.00.

 7. W następną niedzielę zbiórka ofiar na posadzkę w naszym kościele.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXII Niedziela zwykła

29 sierpnia 2021 r.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w pierwszy czwartek – modlitwa w int. powołanych i o nowe powołania prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.30;

– w piątek spowiedź I-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św.;

– spowiedź dla dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00;

– spowiedź dla młodzieży od godz. 17.30.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środę, 1 września – bł. Bronisławę, zakonnicę,

– piątek, 3 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża.

 1. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00

 2. W najbliższym tygodniu, o godz. 19.00, w salce bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana odbędą się następujące spotkania:

– czwartek – Rady parafialna,

– piątek – Rada duszpasterska.

 1. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej, procesja i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. dr Arkadiusz Śnigier – proboszcz parafii Matki Boskej Nieustającej Pomocy w Malborku.

 2. Od września wraca stały porządek Mszy św., tzn. w niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 20.00.

 3. W dniu 5 września br. planujemy zorganizowanie dorocznych dożynek parafialnych w formie z przed pandemii. Prosimy wspólnoty, grupy i osoby dobrej woli o włączenie się w organizację dożynek. Prosimy o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej dekoracji dożynkowej w kościele (prosimy o warzywa, owoce, kwiaty ogrodowe i inne płody ziemi – do piątku 3 września).

* Prosimy o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w sobotę od godz. 17 do 18 lub w niedzielę do zakrystii.

* w sobotę o godz. 10.00 planujemy ustawianie namiotu, stołów i ławek – do tych prac potrzebujemy kilkunastu osób.

* rozpoczęcie dożynek o godz. 13.00. Część muzyczną i zabawy dla dzieci poprowadzi agencja artystyczna „Gesek”.

 1. W najbliższą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy tornistry i plecaki. Prosimy wszystkie dzieci o przyniesienie także innych przyborów szkolnych.

 2. W minioną niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zebraliśmy kwotę 2.009 zł. Bóg zapłać!

 3. Kancelaria parafialna czynna jest w tych samych dniach i godzinach tygodnia.

 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”.

 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Rutkowska lat 43. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXI Niedziela zwykła

22 sierpnia 2021 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Bartłomieja, apostoła,

– czwartek – uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej,

– piątek – św. Moniki,

– sobota – św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,

 1. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

 2. Dziękujemy za ofiary składane na nowe ławki do kościoła. Na planszy zostało jeszcze kilka wolnych miejsc oznaczających brak środków na nowe ławki.

 3. W dniu 5 września br. planujemy zorganizowanie dorocznych dożynek parafialnych w formie z przed pandemii. Prosimy wspólnoty, grupy i osoby dobrej woli o włączenie się w organizację dożynek. Prosimy o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej dekoracji dożynkowej w kościele (prosimy o warzywa, owoce, kwiaty ogrodowe i inne płody ziemi – do piątku 3 września). Prosimy także o upieczenie ciasta, które rozprowadzane będzie w dniu 5 września w salce bł. Franciszka Marii od Krzyża. Osoby chętne do upieczenia ciasta prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

 4. Kancelaria parafialna czynna jest w tych samych dniach i godzinach tygodnia.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XX Niedziela zwykła

15 sierpnia 2021 r.

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na zakończenie każdej Mszy św. święcimy kwiaty, zioła i wieńce.

 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Jacka Odrowąża, prezbitera,

– piątek – św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła,

– sobota – św. Piusa X, papieża.

 1. W najbliższy wtorek swoje imieniny obchodził będzie Ks. bp Jacek Jezierski. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu diecezji elbląskiej.

 2. W ostatnią niedzielę zebraliśmy kwotę 4.201 zł. Dziękujemy także za ofiary składane w kopertach i te wpłacane na konto budowy kościoła.

 3. W przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

 4. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”.

 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ludwika Zawiślak lat 95, śp. Erwin Zakowicz lat 79 oraz śp. Jan Alboszta lat 73. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XIX Niedziela zwykła

8 sierpnia 2021 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– środa – św. Klary, dziewicy,

– sobota – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,

– niedziela – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kwiatów, ziół i wieńców.

 1. W najbliższą środę ok. 18.00, pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na Jasną Górę. Tradycyjnie już organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd 11 sierpnia, nad ranem o godz. 2.00. Koszt podróży 100 zł. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca. Spotkanie z Matką Jasnogórską i złożenie w Jej ręce osobistych i wspólnotowych intencji jest najlepszym zwieńczeniem trudu pielgrzymowania. Serdecznie dziękujemy pielgrzymom wraz z ks. Rafałem i ks. Dominikiem za modlitwy zanoszone w intencji naszej parafii.

 2. W środę tego tygodnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 3. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w naszym kościele.

 4. W sobotę, 14 sierpnia, będziemy gościć w naszej parafii s. Miriam ze Wspólnoty Błogosławieństw. Po Mszy św. wieczornej s. Miriam wygłosi katechezę nt zawierzenia Trójcy Świętej przez ręce Maryi. Siostra przygotowuje się do pracy misyjnej w Peru dlatego po wygłoszonej katechezie będzie również okazja złożyć ofiarę na cele misyjne.

 5. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.

 6. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Położna” poświęcony losom Stanisławy Leszczyńskiej, legendarnej położnej z Auschwitz, która pracując w nieludzkich warunkach przyjęła ponad trzy tysiące porodów nie tracąc ani jednego. Projekcja filmu odbędzie się 10 sierpnia o godz. 18.00, w kinie Światowid.

 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”

 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janina Jurczyńska lat 65, śp. Eugenia Wiśniewska lat 95 oraz śp. Marian Michnowski lat 60. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i

opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

– XVIII Niedziela zwykła

1 sierpnia 2021 r.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy miesiąc sierpień. W historii Polski to miesiąc ważnych rocznic i wydarzeń, które kształtowały naszą pamięć i tożsamość narodową. Miesiąc pieszych pielgrzymek i ważnych wydarzeń religijnych, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy więc do podjęcia w tym czasie abstynencji od napojów alkoholowych.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

– piątek – uroczystość Przemienia Pańskiego.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Modlitwa w intencji powołanych do służby Bożej prowadzona będzie przez wspólnotę Margaretka w czwartek o godz. 17.30.

 2. Okazja spowiedzi I piątkowej – pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.

 3. W najbliższą sobotę zapraszamy na czuwanie fatimskie. W programie różaniec o 18.00, Msza św., konferencja, procesja wokół kościoła z litanią loretańską, hołd maryjny i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi o. Mariusz Simowicz – redemptorysta, proboszcz parafii MB Królowej Polski w Elblągu.

 4. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce każdego dnia na modlitwę wieczorną o godz. 20.15. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd w godzinach porannych 11 sierpnia. Koszt wyjazdu 100 zł + koszty ubezpieczenia. Zapisy w zakrystii.

 5. W kaplicy Matki Bożej znajduje się skarbona na intencje dla pielgrzymów. Wypisując swoje intencje powierzamy je pątnikom udającym się na Jasną Górę.

 6. Przypominamy, że podczas liturgii w kościele obowiązuje nas zakładanie maseczek jeśli nie jesteśmy wstanie zachować dystansu 1,5 m.

 7. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.

 8. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”

 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janusz Lewandowski lat 62, śp. Irena Krzewska lat 84, śp. Ryszard Czerwiński lat 47 oraz śp. Bogusław Banaś lat 66. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

– XVII Niedziela zwykła

25 lipca 2021 r.

 1. W najbliższą środę rozpocznie się XXIX Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymów polecamy pamięci modlitewnej a im samym życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 2. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Od środy 28 lipca odbędzie się codzienna modlitwa wieczorna o godz. 20.15. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd po północy 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

 3. W kaplicy Matki Bożej znajduje się skarbona na intencje dla pielgrzymów. Wypisując swoje intencje powierzamy je pątnikom udającym się na Jasną Górę.

 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP,

– czwartek – św. Marty,

– sobota – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

 1. Z racji przypadającego dziś liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, dziś po każdej Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

 2. W dniu dzisiejszym, Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej kwestuje na rzecz Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary.

 3. W minioną niedzielę zebraliśmy 4.205 zł jako ofiarę na odbudowę spalonego kościoła Kępkach. Bóg zapłać!

 4. Przypominamy, że podczas liturgii w kościele obowiązuje nas zakładanie maseczek jeśli nie jesteśmy wstanie zachować dystansu 1,5 m.

 5. W ostatnich tygodniach gwałtowne burze i powodzie nawiedziły regiony naszej Ojczyny i niektóre kraje Europy Zachodniej. Wszystkich dotkniętych katastrofą polecamy w naszych modlitwach. Ofiary na rzecz powodzian można wpłacać na konto Caritad diecezji elbląskiej z dopiskiem „OFIARY BURZ I POWODZI”

 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” a także miesięcznika „Salwator” i „Apostoł Zbawiciela”, w których znajdują się relację z uroczystości beatyfikacji Franciszka Jordana w Rzymie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI Niedziela zwykła

18 lipca 2021 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – bł. Czesława, prezbitera

– czwartek – św. Marii Magdaleny,

– piątek – św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy,

– sobota – św. Kingi, dziewicy,

– niedziela – św. Jakuba apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców.

 1. Z racji przypadającego w niedzielę liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

 2. W dniu 25 lipca swoje imieniny obchodzić będzie br. Krzysztof Stelmach. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w sobotę, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3. W dniu dzisiejszym, we wszystkich parafiach diecezji, prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz odbudowy kościoła parafialnego w Kępkach, który uległ spaleniu.

 4. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, ciągle jeszcze nie zebraliśmy środków na wszystkie ławki. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.

 5. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.

 6. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Informujemy, że podczas ostatniej zbiórki zebraliśmy kwotę 4.123 zł.

 7. Ruchu Młodzieży Salwatoriańskie organizuje zbiórkę ofiar do puszek w niedzielę 25 lipca. Złożone ofiary przeznaczone będą na tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.

 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” a także miesięcznika „Salwator” i „Apostoł Zbawiciela”, w których znajdują się relację z uroczystości beatyfikacji Franciszka Jordana w Rzymie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV Niedziela zwykła 11 lipca2021 r.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej ksiądz Dominik Truchan będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego, z którym związany jest odpust zupełny. Skorzystajmy z tego wielkiego daru jaki ofiaruje nam Kościół.

 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 12 lipca – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

– wtorek, 13 lipca – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– czwartek, 15 lipca – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– piątek, 16 lipca – NMP z Góry Karmel.

 1. Na uroczystości odpustowe Matki Bożej Szkaplerznej zaprasza parafia św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Uroczysta Msza św. w piątek (16 lipca) o godz. 18.00, po niej możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

 2. W dniu dzisiejszym, prowadzona jest zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na koszty związane z posadzką naszego kościoła.

 3. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, ciągle jeszcze nie zebraliśmy środków na wszystkie ławki. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.

 4. Dnia 1 lipca br. doszło do pożaru kościoła parafialnego w Kępkach na Żuławach Elbląskich. W pożarze ucierpiał dach, ściana ze szkła i być może również metalowa konstrukcja dachu. W związku ze zniszczeniami, na prośbę Księdza Biskupa w przyszłą niedzielę 18 lipca, we wszystkich parafiach diecezji, będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek.

 5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” a także miesięcznika „Salwator” i „Apostoł Zbawiciela”, w których znajdują się relację z uroczystości beatyfikacji Franciszka Jordana w Rzymie.

 7. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Teresę Grodzką w 92 roku życia, śp. Sławomira Patyk w 43 roku życia i śp. Ewę Chociaj w 69 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIV Niedziela zwykła

4 lipca 2021

1. Witamy neoprezbitera ks. Dominika Truchana, który z dniem 1 lipca rozpoczął pracę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy i ludzkiej życzliwości na co dzień.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– czwartek – św. Jana z Dukli, prezbitera.

3. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

4. W dniach 5-10 lipca RMS organizuje Forum Młodych w Dobroszycach. Program i opis wydarzeń oraz zapisy na stronie www.forummlodych.pl. Znajdziemy tam również zaproszenie dla młodzieży na inne wydarzenia organizowane przez RMS.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.

6. Na okres wakacji zawieszamy drukowanie biuletynu parafialnego. Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne znajdziemy na tablicach ogłoszeń w kościele i stronie parafialnej www.elblag.sds.pl

7. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny”, a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Gerhard Reinert lat 84 i śp. Zdzisława Zajul lat 59. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIII Niedziela zwykła

27 czerwca 2021

1. Ksiądz Prowincjał, z głosem swojej Rady zdecydował, że ks. Rafał Główczyński z dniem 1 lipca br. podejmie obowiązki katechety w parafii św. Michała Archanioła w Piastowie. Dziś na Mszy św. o 10.30 dziękujemy ks. Rafałowi za pięcioletnią posługę duszpasterską w naszej parafii.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

– wtorek – uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła

– sobota – św. Tomasza, apostoła

3. W uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła ofiary zbierane będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwa w intencji powołanych prowadzona przez wspólnotę Margaretka w czwartek o godz. 17.30.

5. Spowiedź I piątkowa – pół godziny przed poranną Mszą św. i Mszą św. wieczorną.

6. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej, procesja i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. dr hab. Marek Karczewski – rektor WSD w Elblągu.

7. W dniach 5-10 lipca RMS organizuje Forum Młodych w Dobroszycach. Program i opis wydarzeń oraz zapisy na stronie www.forummlodych.pl. Znajdziemy tam również zaproszenie dla młodzieży na inne wydarzenia organizowane przez RMS.

8. W minioną niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 4.015 zł. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu zostało ustawione 20 szt. nowych ławek. Kolejne ławki też już zostały zamówione. Zachęcamy do wsparcia zakupu brakujących ławek.

10. W tym tygodniu 36 osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami i księdzem Jerzym wyjeżdża na wakacyjny wypoczynek do Karpacza. Uczestników tego wyjazdu polecamy modlitwom.

11. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych katechetów i specjalistów ds. rodziny. Mile widziane są również osoby w dojrzałym wieku. Szczegóły w internecie.

12. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

13. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny”, a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Ciszek lat 81 oraz Beata Kniżewska lat 52. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII Niedziela zwykła

20 czerwca 2021

 

1. Witamy w dniu dzisiejszym neoprezbitera Karola Mateckiego, który w dniu wczorajszym odprawił swoją prymicyjną w naszym kościele, a dziś głosi Słowo Boże i po każdej Mszy św. udziela błogosławieństwa prymicyjnego.

2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji ustania pandemii koronavirusa na godz. 17.30.

3. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka na budowę kościoła. Składane ofiary przeznaczone będą na posadzkę w naszym kościele.

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

– czwartek – narodziny św. Jana Chrzciciela,

– piątek – bł. Doroty z Mątów

5. W kaplicy MB wystawiony jest obraz NSPJ wraz aktem zawierzenia. Zachęcamy do zawierzenia siebie i rodziny Sercu Jezusowemu oraz wpisaniu się do księgo pamiątkowej.

6. W poniedziałek, 21 czerwca br., o godz. 19.00 na plebanii, odbędzie się spotkanie Rady parafialnej

7. We wtorek, 22 czerwca zapraszamy na wieczorną Mszę św. kończącą rok formacyjny.

8. Ksiądz Prowincjał, z głosem swojej Rady zdecydował, że ks. Rafał Główczyński z dniem 1 lipca br. podejmie obowiązki katechety w parafii św. Michała Archanioła w Piastowie. Dlatego zapraszamy na Mszę pożegnalną ks. Rafała 27 czerwca, na godz. 10.30.

9. Również z dniem 1 lipca br. neoprezbiter Dominik Truchan rozpocznie pracę w naszej parafii jako katecheta.

10. W minioną niedzielę w ramach hybrydowego Festynu Parafialnego zebrano kwotę 3.778 zł. Dziękujemy wszystkim za udział, każdą blaszkę ciasta i składane ofiary. Bóg zapłać!

11. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.

12. Zapraszamy na Mszę imieninową ks. Szymona Kuli w dniu 26 czerwca, o godz. 18.00

13. Wspólnota szkolna zakonu Pijarów w Elblągu zaprasza ósmoklasistów do pijarskiego liceum. Szczegóły znajdziemy na stronie www.elblag.pijarzy.pl

14. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych katechetów i specjalistów ds. rodziny. Mile widziane są również osoby w dojrzałym wieku. Szczegóły w Internecie.

15. Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostają zniesione z dniem 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach.

16. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny”, a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Elżbieta Kapczyńska lat 71. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XI Niedziela zwykła

13 czerwca 2021

1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji ustania pandemii koronavirusa na godz. 17.30.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

– czwartek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

3. W dniu dzisiejszym organizujemy hybrydowy festyn parafialny. Zapraszamy do skorzystania z kawiarenki parafialnej i jej zasobów kulinarnych. Dochód ze sprzedaży ciasta, grillowanych kiełbasek i ugotowanej zupy przeznaczony jest na cele budowlane w naszym kościele.

4. W minionym tygodniu odbyło się XIII Forum Rodziny. Wygłoszone konferencje i kazania znajdziemy na stronie parafialnej www.elblag.sds.pl

5. W dniu 17 czerwca, w naszej parafii przypada uroczystość odpustowa, ku czci św. Brata Alberta. Uroczystej Mszy św., o godz. 18.00 przewodniczył będzie przełożony Prowincji Polskiej Salwatorianów ks. Józef Figiel. Po Mszy św., na placu kościelnym, zostanie poświęcona figura bł. Franciszka M. od Krzyża Jordana. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

6. Zapraszamy na Triduum Jordanowskie. W poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostaną wygłoszone homilie poświęcone osobie założyciela salwatorianów, bł. Franciszka M. od Krzyża Jordana. Triduum poprowadzi ks. Dr Józef Tarnówka SDS.

7. Neoprezbiter ks. Karol Matecki odprawi swoją Mszę prymicyjną w naszym kościele w dniu 19 czerwca, o godz. 18.00. Następnego dnia po wszystkich Mszach św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy!

8. W kaplicy MB wystawiony jest obraz NSPJ wraz aktem zawierzenia. Zachęcamy do zawierzenia siebie i rodziny Sercu Jezusowemu oraz wpisaniu się do księgo pamiątkowej.

9. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.

10. W przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z posadzką w naszym kościele.

11. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny”, a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Gawryołek lat 69. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – X Niedziela zwykła

6 czerwca 2021

1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji ustania pandemii koronavirusa na godz. 17.30. W ramach oktawy Bożego Ciała po litanii odbędzie się również procesja wewnątrz kościoła.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Jadwigi Królowej,

– piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

– sobota – Niepokalanego Serca NMP.

3. W dniach od 7 do 9 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XIII Forum Rodziny pod hasłem „Mijają lata, zostają relacje”. Prelegentem będzie ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC, profesor KUL-u. Tematy poszczególnych konferencji oraz inne szczegóły znajdziemy na plakatach. Zapraszamy.

4. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.

5. Z racji pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych niemożliwym jest zorganizowanie również w tym roku festynu parafialnego w znanej nam formie. Zachęcamy wszystkich, także grupy i wspólnoty naszej parafii do przygotowania różnych wypieków ciast i podzielenie się nimi w dniu 13 czerwca. Prosimy o przynoszenie blaszek z ciastem w sobotę, tj. 12 czerwca między godz. 17.00 a 19.00 do salki bł. Fr. Jordana. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony jest na cele budowlane w naszym kościele.

6. W dniu 17 czerwca, przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii, ku czci św. Brata Alberta. Uroczystej Mszy św., o godz. 18.00 przewodniczył będzie przełożony Prowincji Polskiej Salwatorianów ks. Józef Figiel. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

7. Neoprezbiter ks. Karol Matecki odprawi swoją Mszę prymicyjną w naszym kościele w dniu 12 czerwca, o godz. 18.00. Następnego dnia po wszystkich Mszach św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy!

8. Z racji festynu parafialnego zbiórka na budowę kościoła odbędzie się 20 czerwca, w trzecią niedzielę miesiąca.

9. Polecamy prasę katolicką „Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Najświętszej Trójcy

30 maja 2021

 

 

1. W najbliższy wtorek rozpoczniemy miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Litanię do NSPJ ofiarujemy w intencji ustania pandemii koronavirusa.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 31 maja – święto nawiedzenia NMP,

– wtorek, 1 czerwca – św. Justyna, męczennika,

– sobota, 5 czerwca – św. Bonifacego biskupa i męczennika.

3. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 12.00. Z racji przepisów sanitarnych i wskazań Biskupa Elbląskiego w tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się wokół kościoła po Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy wspólnoty o przygotowanie czterech ołtarzy a dzieci pierwszo komunijne i rocznicowe zapraszamy do sypania kwiatków podczas procesji. Kierowców informujemy, że w dzień Bożego Ciała, podczas Mszy św. o 10.30 parking przy kościelny będzie zamknięty.

4. W sobotę zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej w kościele i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. dr hab. Krzysztof Bielawny, ojciec duchowny WSD w Elblągu.

5. W dniach od 7 do 9 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XIII Forum Rodziny pod hasłem „Mijają lata, zostają relacje”. Prelegentem będzie ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC, profesor KUL-u. Tematy poszczególnych konferencji oraz inne szczegóły znajdziemy na plakatach. Zapraszamy.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca W piątek okazja do spowiedzi dla dzieci i dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Kapłani odwiedzą swoich chorych w następujące dni: ks. Jerzy w środę, ks. Stanisław i ks. Michał w piątek, ks. Rafał w poniedziałek, 7 czerwca a ks. Szymon w piątek 11 czerwca.

7. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.

8. Z racji pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych niemożliwym jest zorganizowanie również w tym roku festynu parafialnego w znanej nam formie. Zachęcamy wszystkich, także grupy i wspólnoty naszej parafii do przygotowania różnych wypieków ciast i podzielenie się nimi w dniu 13 czerwca. Prosimy o przynoszenie blaszek z ciastem w sobotę, tj. 12 czerwca między godz. 17.00 a 19.00 do salki bł. Fr. Jordana. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony jest na cele budowlane w naszym kościele.

9. Rodzicom dzieci rocznicowych dziękujemy za „Dar serca” w wysokości 1.300 zł. Rodzicom młodzieży bierzmowanej za „Dar serca” w wysokości 1.950” zł. Bóg zapłać!

10. Dziś w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m.in. artykuł wspomnień uczestników beatyfikacji Franciszka Jordana. Polecamy również biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Luiza Żelazowska lat 75, śp. Ryszard Byczyński lat 59, śp. Andrzej Czarkowski lat 52, śp. Roman Maciejkowicz lat 61 oraz śp. Marek Bińczyk lat 61. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Zesłanie Ducha Świętego

23 maja 2021 r.

 

 

 1. W dniu dzisiejszym, na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas czwartych obchodzić będą rocznicę swojej I Komunii św. Dzieci i ich rodziców polecamy modlitwom.

 2. W środę, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Wszystkim Mamom już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenie, a tym, które Pan powołał do siebie wypraszajmy łaskę wiecznej szczęśliwości w Niebie.

 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.

 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele obchodzone jako święto NMP, Matki Kościoła,

– środa – św. Filipa Nereusza, prezbitera,

– czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– sobota – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

– niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy.

 1. W ramach wizytacji kanonicznej, dnia 27 maja, o godz. 18.00 Ks. Bp Wojciech Skibicki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszamy na wspólną Mszę św. a młodzieży wypraszajmy dary Ducha Świętego.

 2. W dniach od 6 do 9 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XIII Forum Rodziny pod hasłem „Mijają lata, zostają relacje”. Prelegentem będzie ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC, profesor KUL-u.

 3. W poniedziałek, o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej w salce bł. Franciszka Jordana.

 4. We wtorek, 25 maja, swoje 50 urodziny obchodził będzie ks. Michał Mańka. Polecamy Jubilata naszej pamięci modlitewnej.

 5. W środę, 26 maja, o godz. 19.00 w salce bł. Franciszka Jordana odbędzie się zebranie rodziców dzieci udających się w tym roku na kolonię do Karpacza.

 6. W najbliższym czasie w katedrze elbląskiej oraz bazylice trzebińskiej odbędą się święcenia diakonatu i prezbiteratu. Wszystkich kandydatów do święceń polecajmy w naszych modlitwach.

 7. W miniony weekend 17 osobowa grupa naszej parafii uczestniczyła w beatyfikacji Franciszka Jordana, w Rzymie. Serdecznie dziękujemy za modlitwę w intencji naszych pielgrzymów.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na budowę kościoła. Zebrano 4.476 zł.

 9. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o sanktuariach Europy czekających na pielgrzymów, o kulcie św. Rity w sanktuarium w Głębinowie, o Forum Rodziny w naszej parafii a także biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marianna Zakowicz w 101 roku życia, śp. Elżbieta Krajewska lat 75 oraz śp. Zbigniew Manuszewski lat 67. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
16 maja 2021 r.

 

 

 1. Zapraszamy do udziału nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.

 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Elblągu

– Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

 1. Parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Salvator Mundi” zaprasza na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie czuwania w sobotę o godz. 19.30.

 2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rocznica I komunii św. Msza św. dla dzieci rocznicowych i ich rodzin o godz. 10.30. Przypominamy dzieciom rocznicowym o próbie 19 maja o godz. 16.30 i spowiedzi w sobotę 22 maja o godz. 10.00.

 3. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania oraz próba przed bierzmowaniem w środę 19 maja o godz. 19.00.

 4. W miniony piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed każdą Mszą św.

 5. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary będą przeznaczone na posadzkę dolnego i górnego kościoła.

 6. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszo komunijnym za dar serca złożony na budowę kościoła w wysokości 8.280 zł.

 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gość Niedzielny”. W nim m.in. obszerny artykuł o nowym błogosławionym Kościoła Franciszku Jordanie. Polecamy również biuletyn parafialny” Dobry jak chleb”.

 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Daniela Gutowska lat 77. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Wielkanocna

9 maja 2021 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy św. o 10.30 uroczystość I Komunii św. Dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swego serca, oraz ich rodziny polecamy w modlitwach. Z racji obostrzeń sanitarnych i limitów w kościele prosimy o udostępnienie najbliżej rodzinie udziału w Mszy komunijnej. W najbliższych dniach – do czwartku włącznie dzieci uczestniczyć będą w nabożeństwie majowym oraz Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00, w ramach tzw. Białego Tygodnia.

 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– piątek – święto św. Macieja, apostoła,

– niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 1. Zapraszamy do udziału nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.

 2. W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.

 3. W czwartek, 13 maja, zapraszamy na spotkanie Rady duszpasterskiej w salce o. Jordana na godz. 19.00.

 4. W sobotę, 15 maja, w Rzymie o godz. 10.00 odbędzie się beatyfikacja o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana – założyciela salwatorianów. Polecamy uwadze to wydarzenie, które będzie transmitowane przez TV Trwam i EWTN Polska. Na uroczystości beatyfikacyjne udaje się delegacja 20 osobowa z naszej parafii. Polecamy modlitwie naszych pielgrzymów.

 5. W miniony czwartek rozpoczęliśmy Nowennę w duchu o. Franciszka Jordana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed każdą Mszą św.

 6. W dniu dzisiejszym dk. Karol Matecki kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. W dniu 29 maja br., w trzebińskiej bazylice otrzyma święcenia kapłańskie. Życzymy wielu łask i darów Ducha Świętego i polecamy modlitwom diakonów przygotowujących się do święceń prezbiteratu.

 7. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o objawieniach maryjnych; o seniorach, czyli osobach starszych, które są bogactwem Kościoła; a także o tym jak zrobić syrop z kwiatów czarnego bzu. Polecamy także nasz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

 8. Z racji uroczystości pierwszokomunijnych zbiórka na budowę naszej świątyni odbędzie się 16 maja, w trzecią niedzielę miesiąca.

 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Halina Pietruczak-Pernak lat 94 oraz śp. Ryszard Linkowski lat 73. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkanocna

2 maja 2021 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę,

– wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika,

– czwartek – święto apostołów Filipa i Jakuba,

– sobota – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.

 1. W sobotę swoje imieniny obchodził będzie ks. Stanisław Mucha. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta o godz. 18.00 i polecamy modlitwie jego osobę.

 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

czwartek – adoracja prowadzona przez wspólnotę Margaretek w intencji nowych powołań od godz. 17.00

– pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

– Msza św. pierwszo piątkowa dla dzieci szkolnych o godz. 16.30

 1. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca godzinach przedpołudniowych: ks. Jerzy, ks. Szymon, ks. Stanisław, ks. Michał. Ks. Rafał odwiedzi chorych 10 maja w godz. popołudniowych.

 2. W przyszły weekend w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się Uroczystości I Komunii św. Grupa pierwsza w sobotę – 8 maja, o godz. 11.00. Grupa druga w niedzielę – 9 maja o godz. 10.30. Z racji obostrzeń sanitarnych i obowiązujących limitów na Mszę św. komunijną zapraszamy wyłącznie rodziców z dzieckiem, które ma przystąpić do I Komunii św. Zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców o zatroszczenie się o odpowiedni klimat przyjęć rodzinnych, by nie zatracić religijnego charakteru tej uroczystości.

 3. Przypominamy o próbie generalnej przed I Komunią św.: grupa I – wtorek, 4 maja, grupa II – środa, 5 maja. Obie próby rozpoczniemy o godz. 16.00. Spowiedź św. dla dzieci pierwszo komunijnych w piątek – 7 maja, o godz. 16.00.

 4. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o św. Józefie który uczy nas kultury pracy, o nowych wezwaniach w litanii loretańskiej, o spacerowaniu i jego prozdrowotnym działaniu, a także o tegorocznej Gali Oscarowej. Zachęcamy do lektury! biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

 5. Z racji uroczystości pierwszokomunijnych zbiórka na budowę naszej świątyni odbędzie się 16 maja, w trzecią niedzielę miesiąca.

 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Helena Szostakowska lat 63, śp. Jerzy Achramowicz lat 62 oraz śp. Michał Wrzosek lat 69. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkanocna

25 kwietnia 2021 r.

 1. . Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wciąż potrzeba księży do pracy w naszych wspólnotach, dlatego seminaria duchowne czekają na kandydatów. Do wielu młodych Chrystus mówi w ich sercach: pójdź za Mną! Witamy w naszej parafii Ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów ks. dr Łukasza Darowskiego, który przez cały dzień dzisiejszy głosi słowo Boże.

 2. W czwartek, 29 kwietnia wspólnota Margaretek poprowadzi adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Tygodnia Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– czwartek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy,

– sobota – św. Józefa, rzemieślnika.

 1. W sobotę rozpoczniemy miesiąc maj – zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszej świątyni odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.

 2. Zapraszamy na pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 modlitwą różańcową; Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej w kościele, hołd i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. dr Grzegorz Puchalski.

 3. W zakrystii do nabycia są płyty CD z pieśniami wielkanocnymi oraz książka pt „Kładę wam na sercu” o o. Franciszku Jordanie.

 4. Przy bocznym wejściu do kościoła znajduje się wózek inwalidzki. Ma on służyć osobom, które mają problem z poruszaniem się w kościele i jego obejściu.

 5. W minioną niedzielę na działalność charytatywną Caritas Elbląskiej zebraliśmy kwotę 1.975 zł. Bóg zapłać!

 6. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD). Zbiórka odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia, do godz. 10.30 na parkingu przy kościele. Dzień i godzina zakończenia zbiórki jest także czasem odbioru zebranego sprzętu przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Przychody z akcji przeznaczone są na wsparcie polskich misjonarzy.

 7. Dziękujemy wszystkim, którzy przez rozliczenie PIT-u 1% wsparli naszą Fundację św. Brata Alberta. Dziękujemy także osobom, które w każdą sobotę – dyżurując w kancelarii parafialnej, służyły pomocą w rozliczeniu PIT-ów.

 8. Z racji obostrzeń sanitarnych, planowany wyjazd parafialny do stolic basenu Morza Bałtyckiego zostaje odwołany.

 9. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dziś ciekawe artykuły: o kierownictwie duchowym, o zmarłym niedawno księciu Filipie i jego polskich korzeniach, o badaniach naukowych nad amantadyną (lekarstwem na Covid-19). Polecamy także nasz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Wiśniewski lat 70, śp. Janusz Figat lat 63, śp. Jadwiga Nawrocka lat 85, śp. Bronisława Imbiorkiewicz lat 93, śp. Alicja Bursa lat 85, śp. Marek Grunwald lat 66 oraz śp. Elżbieta Formela lat 85 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkanocna

18 kwietnia 2021 r.

 1. Dzisiejszy dzień obchodzony jest w naszej Ojczyźnie jako V Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny. Dziękujemy grupie biblijnej działającej w naszej parafii za przygotowanie dekoracji prezbiterium i zachęcamy wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– piątek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski,

– sobota – św. Jerzego, męczennika,

– Niedziela Dobrego Pasterza – tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 1. W sobotę swoje imieniny obchodził będzie proboszcz naszej parafii, ks. Jerzy Urbanik. Polecamy modlitwie jego osobę i zapraszamy na Mszę św. w int. solenizanta w sobotę, na godz. 18.00.

 2. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. rodziców wraz dziecimi, które przygotowują się do rocznicy I Komunii św.

 3. Rodziców dzieci I komunijnych zapraszamy na spotkanie we wtorek, o godz. 19.00, w kościele.

 4. Dzieciom przygotowującym się do I komunii św. przypominamy o próbie spowiedzi w środę, o godz. 16.00.

 5. W dniu dzisiejszym organizujemy zbiórkę do puszek na cele charytatywne prowadzone przez Caritas diecezji elbląskiej.

 6. W ubiegłą niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 3.720 zł. Ofiary przeznaczone są na posadzkę w dolnym i górnym kościele.

 7. Przypominamy, że przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2020 rok na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.

 8. W zakrystii do nabycia są płyty CD z pieśniami wielkanocnymi oraz książka pt „Kładę wam na sercu” o o. Franciszku Jordanie.

 9. Przy bocznym wejściu do kościoła znajduje się wózek inwalidzki. Ma on służyć osobom, które mają problem z poruszaniem się w kościele i jego obejściu.

 10. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD). Zbiórka odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia, do godz. 10.30 na parkingu przy kościele. Dzień i godzina zakończenia zbiórki jest także czasem odbioru zebranego sprzętu przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Przychody z akcji przeznaczone są na wsparcie polskich misjonarzy.

 11. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o modlitwie wstawienniczej, o Krzysztofie Krawczyku, jego życiu, wierze i muzyce; a także o tym jak dojść do pełni sił po koronawirusie. Polecamy także nasz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Dorota Koronowska lat 36, śp. Teresa Wolska lat 83 oraz śp. Andrzej Smoliński lat 64. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNENiedziela Miłosierdzia Bożego

11 kwietnia 2021 r.

 

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritasu. Dziękujemy osobom posługującym w naszym parafialnym Caritasie za ich zaangażowanie i za poświęcony czas najbardziej potrzebującym parafianom. W następną niedzielę po Mszach św. przed kościołem Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia prowadzone w naszej diecezji.

 2. W Poniedziałek Wielkanocny na Katolicki Uniwersytet Lubelski zabraliśmy kwotę 4.401 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie dla tej katolickiej uczelni.

 1. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj o godz. 16.00.

 2. W tym tygodniu w kościele odbędą się następujące spotkania: bierzmowani – rok II, w poniedziałek, godz. 19.00 oraz Margaretki – w czwartek, również godz. 19.00.

 3. Przypominamy, że przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2020 rok. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.

 4. W dniu dzisiejszym prowadzana jest zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na posadzkę w naszym dolnym i górnym kościele.

 5. W zakrystii do nabycia są płyty CD z pieśniami wielkanocnymi oraz książka pt „Kładę wam na sercu” o o. Franciszku Jordanie.

 6. Dziś w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy ciekawe artykuły: o najnowszej biografii papieża seniora Benedykta XVI, o roli kobiet w Kościele, a zwłaszcza o sześciu włoskich misjonarkach które oddały życie pracując wśród chorych zarażonych wirusem Ebola, o trudnej sytuacji Polaków na Białorusi. Zachęcamy także czytania magazynu „Gościa” poświęconego osobie św. Józefa oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Irena Sobieszczuk w 92 roku życia. Wieczne odpoczynek racz jej dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – WIELKANOC

4 kwietnia 2021 r.

 

 1. Przeżywamy najważniejsze chrześcijańskie święto – prawdę o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Niech Zmartwychwstały Pan da taką moc każdemu z nas, abyśmy też potrafili w codziennym życiu pokonywać to, co w nas słabe i grzeszne.

 2. W pierwszy i drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego, przed każdą Mszą św. będzie możliwość przyjęcia Komunii św. dla osób, które z powodu pandemii nie będą mogły wejść do kościoła. Komunia św. udzielana będzie przy wejściu od strony zakrystii.

 3. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Trzech Świętych Dni [Triduum] i Uroczystości Zmartwychwstania w naszej wspólnocie: ministrantom i lektorom, wspólnotom odpowiedzialnym za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego (Grupie Biblijnej, Wspólnocie Małżeństw, Odnowie w Duchu Świętym), osobom zaangażowanym w liturgię, panu organiście, osobom troszczącym się o porządek w naszej świątyni, a także wokół kościoła. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 4. Dziękujemy osobom posługującym w parafialnym Caritas za przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii, a wszystkim darczyńcom za ofiary złożone na ten cel, dzięki którym przygotowano 40 paczek spożywczych oraz darczyńcom w ramach Banku Żywności.

 5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 6. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy, w związku z czym w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 7. Dzieciom przygotowującym się do I komunii św. przypominamy o próbie komunijnej. W środę grupa I oraz czwartek grupa II, o godz. 16.00.

 8. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w następną niedzielę o godz. 16.00.

 9. W następną niedzielę prowadzana będzie zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na posadzkę w naszym kościele.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN, magazynu „Gościa” poświęconego osobie św. Józefa, naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb” oraz magazynu Salwator – w nim także artykuł ks. Szymona o duszpasterstwie w dobie pandemii.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bogdan Karhut lat 69 oraz śp. Anna Luty lat 84. Wieczne odpoczynek racz im dać Panie…

Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim Wam błogosławi!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Palmowa

28 marca 2021 r.

 

1. Dziś rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, w którym to Kościół sprawuje liturgiczną tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Z racji nowych obostrzeń epidemicznych i wskazań biskupa elbląskiego w naszym kościele jednocześnie w liturgii może przebywać 107 osób. Prosimy zajmować tylko wyznaczone miejsca w ławkach zachowując odpowiednią odległość. Prosimy także o zachowanie dystansu podczas przystępowania do Komunii św., noszenie maseczek i dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.

2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali – dziś o godz. 17.15.

3. W dniu dzisiejszym przed wejściem do kościoła Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej prowadzi kiermasz świąteczny.

4. Odwiedziny chorych w tym tygodniu wg terminów podanych przez księży.

5. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Krzyżma zostanie odprawiona w katedrze elbląskiej przez ks. bp. Jacka Jezierskiego o godz. 10.00. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszej świątyni o godz. 18.00, a po niej całonocna adoracja w Ciemnicy.

6. Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu Kościół trwa w żałobie i zachowuje post ścisły. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Droga Krzyżowa prowadzoną przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym rozpocznie się o godz. 9.00. O godz. 11.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci, a o godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez wspólnotę Żywego Różańca. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00, a po niej Gorzkie Żale, następnie adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym i czuwanie w ciszy do godz. 24.00.

7. Wielka Sobota – dzień w którym trwamy przy Bożym Grobie i oczekujemy Zmartwychwstania. Adoracja rozpocznie się o godz. 9.00, poświecenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 14.00 co 30 minut a od 14.00 do 16.00 o każdej pełnej godzinie. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 od zapalenia Paschału. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

8. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu:

– w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa – pół godziny przed Mszą św.

– w Wielki Piątek – od godz. 9.00 do 16.00, po zakończeniu liturgii do godz. 24.00

– w Wielką Sobotę – od godz. 9.00 do 16.00,

9. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego –Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00, natomiast pozostałe Msze jak w każdą niedzielę. Z racji obostrzeń sanitarno-epidemicznych w tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej.

10. Caritas parafialna zebrała w minioną niedzielę kwotę 2.915 zł. Bóg zapłać!

11. Dziś można przynosić jałmużnę wielkopostną, czyli skarbonki Caritas „Mój mały dar”. Skarbonki należy składać w zakrystii.

12. W dniu dzisiejszym po Mszach św. prowadzona zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

13. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku do środy w wyznaczonych godzinach.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN, magazynu „Gościa” poświęconego osobie św. Józefa oraz naszą gazetkę parafialna „Dobry jak chleb”.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Halina Januszkiewicz lat 74, śp. Halina Dąbrowska lat 83 oraz Janusz Wojak lat 60. Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2021 r.

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych o 17.30, 26 marca, o godz. 19.00, odbędzie się słowno-muzyczna Droga Krzyżowa w wykonaniu elbląskich artystów.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: w czwartek, 25.03 – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także dzień podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Wszyscy, którzy chcieliby się podjąć duchowej adopcji dziecka zagrożonego aborcją, składają tego dnia swoje przyrzeczenia codziennej modlitwy przez 9 miesięcy w intencji konkretnego dziecka. Formularze przystąpienia można odbierać w zakrystii i w czwartek złożyć przyrzeczenie podczas wieczornej Eucharystii.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Przed wejściem do kościoła Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej prowadził będzie kiermasz świąteczny.

4. Dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła. Zebraliśmy kwotę 3.919 zł.

5. W niedzielę palmową można przynosić jałmużnę wielkopostną, czyli skarbonki Caritas „Mój mały dar”. Skarbonki należy składać w zakrystii.

6. W dniu dzisiejszym Caritas parafialna prowadzi zbiórkę do puszek na rzecz osób potrzebujących.

7. Za tydzień, po Mszach św. prowadzona będzie zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

8. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Rady parafialnej w zakrystii.

9. W dniach 14-18 maja br. organizujemy pielgrzymkę samolotem do Rzymu na beatyfikację o. Jordana. Koszt to 1.000 zł i 340 euro.

10. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkopostne, płyta CD z pieśniami wielkanocnymi oraz książka pt „Kładę wam na sercu” o o. Franciszku Jordanie.

11. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 na plebanii dyżurują osoby, które mogą pomóc dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja rozliczeń prowadzona będzie do końca kwietnia.

12. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Z racji pandemii korona wirusa EDK ma ona charakter indywidualny i drugi jej termin zaplanowany jest na dzień 26 marca. Rozpoczęcie krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w godz. 20.30-22.00. Szczegóły na plakatach. Jak w poprzednich latach zaplanowane zostały cztery trasy: do Fromborka, Zielonki Pasłęckiej, Tolkmicka i tzw. pętlę wokół miasta, która rozpoczyna się i kończy w naszej parafii. Cena pakietu EDK 10 zł. Nie ma zapisów.

13. Prosimy o pomoc przy rozładowaniu styropianu w poniedziałek na godz. 9.00 i przy uporządkowaniu salki o. Jordana w sobotę również na godz. 9.00.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

15. W minionym tygodni z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Andrzej Golanowski w wieku 82 lat. Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu

14 marca 2021 r.

 

 

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Tomasza Sandera SDS, proboszcza parafii z Krzyża Wielkopolskiego, który poprowadzi tegoroczne rozważania. Dokładny plan rekolekcji na plakatach informacyjnych i na stronie internetowej. Przypominamy, że:

– Msze św. z nauką ogólną – o godz. 7.00, 9.00, 19.30

– Msza św. dla dzieci szkół podstawowych – o godz. 16.30

– Msze św. dla młodzieży – o godz. 18.00

– spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św.

Każda Msza św. z nauką rekolekcyjną będzie transmitowana przez stronę internetową parafii.

W czasie rekolekcji kancelaria będzie nieczynna.

2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych o 17.30, a młodzież o godz. 19.00

3. W uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP, papież Franciszek ogłosi Rok św. Józefa w Kościele. Niech osoba opiekuna Świętej Rodziny pomoże nam realizować Boże plany w naszych rodzinach. Niech także będzie szczególnym czasem modlitwy w intencji wszystkich ojców.

4. W dniu dzisiejszym prowadzana jest zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na posadzkę w naszym kościele.

5. W niedzielę, 21 marca Caritas parafialna przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz osób potrzebujących.

6. Spotkanie dla młodzieży do bierzmowania – rok II, odbędzie się w poniedziałek, 15 marca, o godz. 19.00 w kościele.

7. Spotkanie dzieci rocznicowych zostało przełożone na inny termin.

8. W dniach 14-18 maja br. organizujemy wyjazd samolotem do Rzymu na beatyfikację o. Jordana. Spotkanie organizacyjno-informacyjne odbędzie się 18 marca, w czwartek, o godz. 19.00. Koszt to 1000 zł i 340 euro.

9. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkopostne, płyta CD z pieśniami wielkanocnymi oraz książka pt „Kładę wam na sercu” o o. Franciszku Jordanie.

10. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 na plebanii dyżurują osoby, które mogą pomóc dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja rozliczeń prowadzona będzie do końca kwietnia.

11. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Z racji pandemii korona wirusa EDK będzie miało charakter indywidualny i odbędzie się w dwóch terminach: 19 i 26 marca. Rozpoczęcie krótką adoracją Najświętszego Sakramentu. Jak w poprzednich latach zaplanowane zostały cztery trasy: do Fromborka, Zielonki Pasłęckiej, do Tolkmicka i tzw. pętlę wokół miasta, która rozpoczyna i kończy się w naszej parafii. Szczegóły na plakatach. Cena pakietu EDK 10 zł. Nie ma zapisów.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

13. W minionym tygodni z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zofia Czernichowska lat 90, śp. Barbara Wesołowska lat 68, śp. Bogumił Glazik lat75 i śp. Teresa Anuszek lat 71.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkiego Postu

7 marca 2021 r.

1. Witamy w naszej parafii ks. Piotra Szyrszenia, salwatorianina, pracującego w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. W ramach przygotowań do beatyfikacji założyciela salwatorianów ks. Piotr w dniu dzisiejszym na każdej Mszy św. głosi słowo Boże.

2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych o 17.30, a młodzież o godz. 19.00

3. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do udziału w akcji prowadzonej przez Caritas Polska „Mój mały dar”. Ofiary przeznaczone będą na wsparcie dla seniorów. Skarbonki znajdziemy przy wyjściu z kościoła.

4. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców dzisiaj, w niedzielę o 16.00

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje on-line. Poprowadzi je ks. Tomasz Sander SDS – proboszcz parafii w Krzyżu Wielkopolskim. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną o 16.30. Każda Msza św. z nauką rekolekcyjną będzie transmitowana przez stronę internetową parafii.

6. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkopostne oraz płyta CD z pieśniami wielkanocnymi.

7. Spotkanie Rady duszpasterskiej odbędzie się w najbliższy czwartek, 11 marca, o 19.00, w zakrystii.

8. W następną niedzielę prowadzana będzie zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na posadzkę w naszym kościele.

9. W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy błogosławieństwa Bożego, radości i pokoju serca na każdy dzień.

10. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 na plebanii dyżurują osoby, które mogą pomóc dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja rozliczeń prowadzona będzie do końca kwietnia.

11. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się figura założyciela zgromadzenia salwatorianów, którzy posługują w naszej parafii od początku jej istnienie. Z racji beatyfikacji o. Franciszka Jordana, która odbędzie się 15 maja br. w Rzymie, chcemy zakupić tę figurę i umieścić ją na placu kościelnym. Tym samym prosimy o wsparcie finansowe naszych planów. Koszt figury to 8.000 zł.

12. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Z racji pandemii korona wirusa EDK będzie miało charakter indywidualny i odbędzie się w dwóch terminach: 19 i 26 marca. Rozpoczęcie krótką adoracją Najświętszego Sakramentu. Jak w poprzednich latach zaplanowane zostały cztery trasy: do Fromborka, Zielonki Pasłęckiej, do Tolkmicka i tzw. pętlę wokół miasta, która rozpoczyna i kończy się w naszej parafii. Szczegóły na plakatach. Nie ma zapisów.

13. Trwają intensywne prace w dolnym kościele: kładzione są płyty podłogowe w sali o. Jordana i na jej zapleczu; poręcze na klatce schodowej przy zakrystii; przygotowania do wykonania instalacji grzewczej i wodnej. Dlatego zapraszamy mężczyzn do pracy porządkowej w dolnym kościele, w czwartek, o godz. 9.00.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Wielkiego Postu

28 luty 2021 r.

 

 

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych o 17.30, a młodzież o godz. 19.00

2. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do udziału w akcji prowadzonej przez Caritas Polska „Mój mały dar”. Ofiary przeznaczone będą na wsparcie dla seniorów. Skarbonki znajdziemy przy wyjściu z kościoła.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

– w czwartek modlitwa w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie Margaretek.

– w piątek okazja do spowiedzi przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

4. Grupa Żywego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę różańcową w najbliższy wtorek o godz. 17.30

5. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek, 2 marca o godz. 19.00, w kościele.

6. W tym tygodniu odwiedziny chorych. Ks. Jerzy i ks. Michał odwiedzą swoich chorych w piątek w godzinach przedpołudniowych. Ks. Rafał w poniedziałek 8 marca a ks. Szymon w piątek 12 marca. Chorzy ks. Stanisława w sobotę 6 marca.

7. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w następną niedzielę o 16.00

8. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 1-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy do 28 lutego br., w zakrystii.

9. Jak każdego roku również i w tym jest okazja na plebanii dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja rozliczeń rozpoczęła się 27 lutego i prowadzona jest w godzinach od 10.00 do 13.00.

10. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się figura założyciela zgromadzenia salwatorianów, którzy posługują w naszej parafii od początku jej istnienie. Z racji beatyfikacji o. Franciszka Jordana, która odbędzie się 15 maja br. w Rzymie, chcemy zakupić tę figurę i umieścić ją na placu kościelnym. Tym samym prosimy o wsparcie finansowe naszych planów. Koszt figury to 8.000 zł.

11. W sobotę, 6 marca, planujemy sprzątanie chóru i klatek schodowych w naszym kościele. Prosimy o pomoc w sprzątaniu i przyniesienie ze sobą odpowiedniego sprzętu.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Irena Perucka w 72 roku życia.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Zwykła

31 stycznia 2021 r.
1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego,

Środa – św. Błażeja, biskupa i męczennika,

Piątek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

Sobota – męczenników Pawła Miki i towarzyszy

2. W dniu 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie świec. W tym dniu zostanie także odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

3. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia konsekrowanego. W tym dniu szczególnie chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich zakonnikach i siostrach zakonnych. Tego dnia przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka ofiar na wsparcie elbląskiego klasztoru sióstr Klarysek. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy w imieniu sióstr.

4. Wspominając świętych tego tygodnia, otrzymamy także szczególne błogosławieństwo. W dzień św. Błażeja – o zachowanie od chorób gardła; w dzień św. Agaty – błogosławieństwo przyniesionego przez Was chleba.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.

– w czwartek grupa Margaretka zaprasza na modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne oraz już powołanych do służby Bożej. Modlitwa rozpocznie się o 17.30

– w piątek spowiedź I-piątkowa pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 16.30.

6. Odwiedziny chorych: ks. Jerzy, ks. Szymon, ks. Michał – w pierwszy piątek miesiąca. Ks. Rafał w poniedziałek w godzinach popołudniowych, natomiast chorzy ks. Stanisława – w sobotę.

7. W tym tygodniu kończymy czas wspólnego kolędowania. Dziękujemy za nowe doświadczenia, które podyktowane były pandemią. Serdecznie dziękujemy także za ofiary kolędowe składane przy okazji Mszy św. W tym tygodniu na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

Poniedziałekul. Broniewskiego 39, Ogólnej 50, 52, 54

Wtorek – ul. Królewieckiej 201, Niepodległości 22-32 – zapraszamy do kościoła także wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli wcześniej uczestniczyć w Mszy kolędowej.

8. Zapraszamy członków Rady parafialnej na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w zakrystii.

9. W tym tygodniu planujemy rozebranie w kościele dekoracji bożonarodzeniowej. Zapraszamy do pomocy w piątek, 5 lutego na godz. 19.00.

10. Na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji w minioną niedzielę zebraliśmy 3.926 zł. Bóg zapłać!

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”

12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Kazimiera Tetiurko w wieku 80 lat, śp. Marianna Lejman w wieku 89 lat, śp. Jan Marczuk w wieku 71 lat oraz śp. Jan Stefanowicz w wieku 69 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.
Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Zwykła

24 stycznia 2021 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek pragnie aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek – święto nawrócenia św. Pawła,

Wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa

Czwartek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

3. Czas pandemii koronawirusa jest dla nas wszystkich pewnym wyzwaniem i wymaga nowych rozwiązań. Dlatego serdecznie zapraszamy na kolędę do kościoła. Dziękujemy także za ofiary kolędowe składane przy okazji Mszy św. W tym tygodniu na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

Poniedziałekul. Żyrardowskiej domki, 53 i 65 oraz ul. Katowickiej i Wiślickiej

Wtorek – ul. Żyrardowskiej 55, 57, 59, 68A,B,C, 72, 73, 75, 83,

Środa – ul. Żyrardowskiej 51, 67, 69, 77, oraz ul. Konopnickiej domki, Marymonckiej, Królewieckiej 209B,

Czwartek – ul. Modlińskiej, Ogólnej 56, Hodowlanej, Społecznej, Jagodowej i Okrężnej

Piątek – ul. Ogólnej 42 i 46 oraz ul. Szczygla

Sobota – ul. Kamiennej i Broniewskiego 41, 47,A,B,C

4. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. zbierana jest do puszek ofiara na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Dziękujemy za składane ofiary!

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Zwykła

17 stycznia 2021 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek – bł. Reginy Protmann, dziewicy

Czwartek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

W dniach od 18 do 25 stycznia trwać będzie tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

2. W najbliższy czwartek (21 stycznia) obchodzić będziemy Dzień Babci, a dnia następnego -w piątek Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy naszych parafian o pamięć o babci i dziadku, a szczególnie o modlitwę za tych, których Pan Bóg powołał do życia wiecznego.

3. W dniu 4 stycznia rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Dziękujemy za pozytywną odpowiedź na nową formę spotkania kolędowego podyktowaną panującą pandemią koronawirusa. Dziękujemy także za składane ofiary kolędowe. W tym tygodniu na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

PoniedziałekLeśmiana 3, 5, 7, 9, 15, 19

Wtorek – Legionów, 10, 12, 14, 24, Leśmiana 1, 1A

Środa – Leśmiana 21, Rydla 3, 11, 13

Czwartek – Rydla 1, 5, 7, 9, Ostródzka

Piątek – Gdyńskiej, Szucha, Szczecińskiej, Ogólnej 44

Sobota – Piłsudskiego 11, 13, Skierniewickiej, Krakowskiej, Suwalskiej

4. W minionym tygodniu, w ramach zbiórki na rzecz budowy kościoła zebraliśmy kwotę 3.532 zł. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.

5. W minionym tygodniu dotarła już do kościoła pierwsza dostawa ławek. Kolejne ławki sukcesywnie będą robione i ustawiane na nowej części podłogi.

6. Pragniemy przypomnieć, że środek do dezynfekcji, który znajduje się przy każdym konfesjonale w pierwszej kolejności służy do dezynfekcji folii konfesjonału – każdy przed spowiedzią może ją zdezynfekować, a także do dezynfekcji rąk penitentów.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Teresa Wilkowska w wieku 79 lat, śp. Łucja Laskowska w wieku 73 lat oraz śp. Janina Frankowska w 75 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO

10 stycznia 2021 r.

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w Kościele okres Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy tzw. okres zwykły kiedy to będziemy się starać wprowadzać w naszą codzienność doświadczenia ostatnich wydarzeń świątecznych.

2. W dniu dzisiejszym, na godz. 16.00, zapraszamy na Mszę św. dzieci rocznicowe i ich rodziców.

3. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Dziękujemy za pozytywną odpowiedź na nową formę spotkania kolędowego podyktowaną panującą pandemią koronawirusa. Dziękujemy także za składane ofiary kolędowe. W tym tygodniu na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

PoniedziałekLegionów domki parzyste i nieparzyste, 69, 67, Łowicka

Wtorek – Legionów 26, 28, 61, Królewieckiej 205, Częstochowskiej 2B

Środa – Częstochowskiej 2C, 5-17, 30-47, 2-26, Bartniczej, Winnickiej, Iławskiej, Sosnowej

Czwartek – Legionów 8, 8A, 8B, 8C, 59, 63

Piątek – Turbinowców, Leśnej, Kaszubskiej, Formierzy, Odlewników, Waryńskiego (Stary Młyn), Smolnej

Sobota – Łukasińskiego, Poznańskiej, Metalowców, Leśmiana 13, 17

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w wyznaczonych dniach i godzinach.

5. W dniu dzisiejszym po Mszach św. prowadzona jest zbiórka na rzecz budowy naszej świątyni. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.

6. W dniu 17 stycznia obchodzić będziemy Dzień Judaizmu w Polsce, a od 18 do 25 stycznia tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Romualda Kowalczyk w wieku 82 lat i śp. Stefania Żółnowska w wieku 83 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 NIEDZIELA po Narodzeniu Pańskim

3 stycznia 2021 r.

1. W dniu 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach poświecimy kredę i kadzidło. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby misji.

2. W tym tygodniu rozpoczniemy nasze wspólne kolędowanie. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

PoniedziałekKonopnickiej 2A, 2B, Fromborskiej 19, 21

Wtorek – Fromborskiej 9, 5, 7, 15, 23

Czwartek – Fromborskiej 3, 4, 6, 25, 1, 27, Legionów 36, 32, 34

Piątek – Królewieckiej 207, 209 A, 146 A, Legionów 30

Sobota – Fromborskiej 17, 11, 13, Królewieckiej 146 B, 209 C

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna oprócz środy – w wyznaczonych dniach i godzinach.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy naszej świątyni. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Józef Radkowski w wieku 73 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

27 grudnia 2020 r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dziś szczególnie modlimy się za wszystkie rodziny i małżeństwo naszej parafii. Niech Święta Rodzina otacza Was swoją opieką a Dzieciątko Jezus błogosławi na każdego dnia.

2. We czwartek przypada zakończenie roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne (dziękczynno-błagalne) o godz. 17.00. Z racji obostrzeń pandemicznych Msza św. rozpocznie się o 17.30

3. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – rozpoczęcie Nowego Roku. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 7.00.

4. Pierwszego stycznia swoje imieniny obchodziłby śp. ks. Mieczysław Tylutki SDS. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 10.30. Zachęcamy do indywidualnego odwiedzenia grobu śp. Księdza Proboszcza i odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłego.

5. Z racji pierwszego piątku miesiąca, który przypada w Nowy Rok, księża odwiedzą chorych w najbliższą sobotę.

6. Młodzież przygotowującą się bierzmowania – gr. I, zapraszamy na spotkanie do kościoła, w najbliższy poniedziałek na godz. 19.00

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W nagłych przypadkach prosimy dzwonić na telefon parafialny.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

9. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się uroczystego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy za przygotowanie i świąteczne udekorowanie kościoła. Dziękujemy także za nową dekoracje i nowe oświetlenie choinek. Panu Organiście i chórowi – za uroczystą oprawę muzyczną. Liturgicznej Służbie Ołtarza za oprawę Mszy świętych. Naszym klerykom – za budowanie wspólnoty i posługę w kościele. Dziękujemy także grupie Caritas za troskę o ubogich i maluczkich naszej parafii. Sam Bóg niech będzie nagrodą dla tych, którzy odpowiedzieli na akcję „Serduszko”.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy

błogosławionego czasu świąt Bożego Narodzenia!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Adwentu

20 grudnia 2020 r.

1. Z dniem 17 XII rozpoczęliśmy drugą część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas do uroczystości Bożego Narodzenia. Przypominamy także o możliwości spowiedzi przed każdą Maszą św.

2. Msze św. Roratnie w tym tygodniu jeszcze tylko w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek, 21 grudnia, planujemy ustawienie choinek i szopki w kościele. Osoby chętne do pomocy zapraszamy na godz. 19.00.

4. W czwartek, 24 XII, Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. poranna godz. 7.00, nie będzie Mszy św. wieczornej.

5. Zadbajmy o godne, chrześcijańskie przeżycie wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamania opłatkiem i śpiewu kolęd. Polecany do odczytania fragment Ewangelii to: Łk 2,1-14; Łk 2,15-20; J 1,1-18. Uroczysta Msza św. Pasterka tradycyjnie o północy. Wcześniej, o godz. 22.00 odprawimy Msze św. dla osób starszych, dzieci i tych, którzy nie będą mogli przyjść o północy. Mszy św. o godz. 22 przewodniczył będzie Ks. Bp Wojciech Skibicki. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

6. Z racji limitów osób w kościele dnia 24 grudnia zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 20.30. Prosimy o rozsądne zaplanowanie uczestniczenia we Mszy św. pasterskiej.

7. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia – zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 18.00.

8. W następną niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie rodziny i małżeństwa, a szczególnie za te, które w obecnym roku przeżywały swoje jubileusze. Serdecznie zapraszamy jubilatów obchodzących: 25, 30, 35, 40 i 45 rocznicę małżeństwa na Msze o godz. 9.00, natomiast jubilatów z 50-letnim stażem małżeńskim i większym zapraszamy na godz. 10.30. Powyższych jubilatów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, najpóźniej do 26 grudnia.

9. Z racji pandemii Koronawirusa Biskup Elbląski odwołał tegoroczną kolędę. Wychodząc naprzeciw tej sytuacji chcemy w miesiącu styczniu zaprosić Was na Msze św. wg rozpisanego grafiku ulic i bloków. Następnie, o godz. 19.00 kapłan uda się na wyznaczone ulice aby z zewnątrz pobłogosławić domy i mieszkania.

10. W minioną niedzielę w ramach zbiórki na budowę kościoła zebrano kwotę 3.839 zł.

11. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można nabyć pobłogosławione opłatki wigilijne.

12. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Nogalski w wieku 74 lat, śp. Danuta Łuczyszyńska w wieku 90 lat, śp. Tadeusz Wojciechowicz w wieku 75 lat oraz Wiesław Romanowicz w wieku 59 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Adwentu GAUDETE

13 grudnia 2020 r.

 

 

1. Dziś 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w czwartek 18 grudnia 70. rocznica protestów robotniczych w Elblągu. Pamiętamy i modlimy się o pokój dla naszej Ojczyzny.

2. Od dzisiaj przeżywamy w Kościele Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3. W poniedziałek wspominamy św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła.

4. Msze św. roratnie w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

5. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie dzisiaj na godz. 16.00.

6. W tym tygodniu, we wtorek (15 XII) o godz. 19.00, zapraszamy Radę parafialną na spotkanie w Sali O. Jordana.

7. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka ofiar na budowę kościoła – ofiary przeznaczone są na posadzkę w naszym kościele.

8. W poniedziałek, 21 grudnia, planujemy ustawienie choinek i szopki w kościele. Osoby chętne do pomocy zapraszamy na godz. 19.00.

9. W minionym tygodniu na rzecz ubogich naszej parafii Caritas zebrało kwotę 3.183 zł. Bóg zapłać!

10. Z racji pandemii Koronawirusa Biskup Elbląski odwołał tegoroczną kolędę. Wychodząc naprzeciw tej sytuacji chcemy w miesiącu styczniu zaprosić Was na Msze św. wg rozpisanego grafiku ulic i bloków. Następnie, o godz. 19.00 kapłan uda się na wyznaczone ulice aby z zewnątrz pobłogosławić domy i mieszkania.

11. W zakrystii są także do nabycia kalendarze parafialne na 2021 rok. Ofiary za kalendarz będą cegiełką na budowę naszej świątyni.

12. Po Mszach św. można nabyć pobłogosławione opłatki wigilijne a w zakrystii świece Caritas.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zenon Klejn w wieku 70 lat oraz Bernadeta Pozorska wieku 93 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia– „Szczęść Boże”

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu

6 grudnia 2020

 

 

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Bardzo serdecznie witamy ks. dr Mirosław Socała SDS, wykładowcę w WSD salwatorianów, który będzie przewodniczył rekolekcyjnym rozważaniom. W czasie pandemii chcemy przez te rekolekcje pogłębić i ożywić naszą wiarę, a także przygotować się do dobrego i godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

2. Przypominamy, że transmitowane:

– Msze św. z nauką ogólną będą o godz. 7.00, 9.00, 19.30

– Msze św. roratnie z nauką rekolekcyjną dla dzieci – o godz. 18.00

– spowiedź św. (pon. – śr.) pół godziny przed każdą Mszą św.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – św. Ambrożego, biskupa,

– wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

4. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to kolejna, 139 rocznica powstania Towarzystwa Boskiego Zbawiciela – Salwatorianów. W tym dniu na Mszy św. o godz. 19.30 będziemy świadkami odnowienia złożonych ślubów zakonnych przez naszych duszpasterzy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tego dnia, na Mszy św. o 19.30 również Margaretki złożą swoje przyrzeczenia.

5. W dniu dzisiejszym parafialna Caritas kwestuje na rzecz ubogich naszej parafii. Dziękujemy za składane ofiary.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na budowę kościoła – ofiary przeznaczone są na posadzkę w naszym kościele.

7. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie w następną niedzielę na godz. 16.00.

8. Prosimy o pomoc w rozniesieniu podziękowań za wpłaty dokonane w tym roku na budowę naszej świątyni.

10 Z racji pandemii Koronawirusa Biskup Elbląski odwołał tegoroczną kolędę. Wychodząc naprzeciw tej sytuacji chcemy w miesiącu styczniu zaprosić Was na Msze św. wg rozpisanego grafiku ulic i bloków. Następnie, o godz. 19.00 kapłan uda się na wyznaczone ulice aby z zewnątrz pobłogosławić domy i mieszkania.

11. W zakrystii są także do nabycia kalendarze parafialne na 2021 rok. Ofiary za kalendarz będą cegiełką na budowę naszej świątyni.

12. W niedziele adwentowe na zakończenie każdej Mszy św. będziemy błogosławić opłatki wigilijne, które będą rozprowadzane przy każdym wyjściu z kościoła.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia– „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Adwentu

29 listopada 2020 r.

 

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas Adwentu. Ma on nam uświadomić prawdę o powtórnym przyjściu Pana, a także ma nas przygotować do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, który ma nam pomóc wciąż na nowo odkrywać czym jest EUCHARYSTIA.

 2. Msze św. Roratnie dla dzieci codziennie, od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci wraz z całymi rodzinami. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. Roratnia będzie o godz. 16.30.

 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła,- czwartek, 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego,

– środę, 4 grudnia – św. Barbary.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:

– w pierwszy czwartek – od godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 modlitwa w int. powołanych prowadzona przez wspólnotę Margaretek.

– w piątek spowiedź I-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, natomiast Msza św. o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi dla dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź dla młodzieży od godz. 17.30.

 1. Odwiedziny chorych w tym tygodniu:

– czwartek – ks. Rafał; – piątek: ks. Jerzy, ks. Szymon, ks. Michał; – sobota: chorzy ks. Stanisława

 1. W najbliższy wtorek – 1 grudnia, na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne.

 2. Prosimy o pomoc w rozniesieniu Listów Świątecznych do mieszkań naszych parafian. Osoby, które mogą roznieść listy w swoim bloku czy ulicy proszone są o odebranie ich dzisiaj po Mszy św. z zakrystii. Dziękujemy wspólnocie Margaretek za spakowanie listów świątecznych.

 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwentowe rekolekcje on-line. Poprowadzi je ks. dr Mirosław Socała, salwatorianin, wykładowca WSD w Bagnie. Każda Msza św. z nauką rekolekcyjną będzie transmitowana przez stronę internetową parafii.

 4. Jak już informowaliśmy w niedziele adwentowe na zakończenie każdej Mszy św. będziemy błogosławić opłatki wigilijne. Po Mszy św. opłatki będą rozprowadzane przy każdym wyjściu z kościoła.

 5. Każdego roku w adwencie Caritas naszej parafii organizuje tzw. akcję „Serduszka”. Osoby chętne do przygotowania paczki dziecku lub osobie starszej proszone są o podejście do zakrystii wraz z wybranym serduszkiem. Prosimy także o przygotowanie i dostarczenie paczek do zakrystii, do 13 grudnia br.

 6. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na paczki dla dzieci i ubogich naszej parafii.

 7. Informujemy, że w zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas. W minioną niedzielę w ramach akcji Caritas zebraliśmy 2.487 zł.

 8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, a także gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Marian Guzenda w wieku 80 lat, śp. Anna Olczyk w wieku 87 lat, śp. Zbigniew Żyluk w wieku 69 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Chrystusa Króla

22 listopada 2020 r.

 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią kończącego się roku liturgicznego, przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla. Uroczystość ta jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza. W dniu dzisiejszym będzie miało miejsce promocja ministrantów na Mszy św. Wszystkim ministrantom naszej parafii, ich opiekunowi ks. Szymonowi życzymy radości ze służby przy ołtarzu Chrystusa i dziękujemy za posługę w naszej świątyni.

 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się ślubowanie dzieci należących do Eucharystycznego Ruchu Młodych. Dzieciom, należącym do ERM-u oraz ich opiekunom ks. Stanisławowi i p. Joannie Kosińskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w lepszym poznawaniu Eucharystii.

 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu – wtorek – wspominamy świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac prezbitera i towarzyszy.

 4. Dziś po Mszach św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz działalności charytatywnej Caritas diecezji elbląskiej.

 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na Boże Narodzenie. Informujemy, że w niedziele adwentowe na zakończenie każdej Mszy św. będziemy błogosławić opłatki wigilijne, które będzie można później nabyć przed wyjściami ze świątyni.

 6. W czasie Adwentu rozprowadzane będą także w zakrystii świece Caritas.

 7. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie dzisiaj na godz. 16.00.

 8. W dniu dzisiejszym swoje urodziny obchodzi Pan organista Bartłomiej Wańdoch. Z racji urodzin życzymy wielu potrzebnych łask w czasie posługi w organistowskiej i Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym.

 9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”.

 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Jerzy Rygasiewicz w wieku 68 lat, śp. Adam Janósz w wieku 64 lat, śp. Helena Wyżykowska wieku 68 lat oraz Monika Rybotycka w wieku 93 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII Niedziela zwykła

15 listopada 2020 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Elżbiety węgierskiej, zakonnicy,

– środa – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

– piątek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

– sobota – ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

– w niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

 1. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla, zbiórka ofiar do puszek na rzecz działalności charytatywnej Caritas Diecezji Elbląskiej. Również tego dnia będzie miało miejsce promocja ministrantów na Mszy św. o godz. 10.30 oraz odnowienie ślubowania członków Eucharystycznego Ruchu Młodych na Mszy św. o godz. 12.00.
 2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii gościmy kleryków Elbląskiego Seminarium Duchownego. Po każdej Mszy św. będą kwestować na rzecz seminarium w Elblągu i sprzedawać kalendarze na 2021 rok.
 3. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej w Sali o. Jordana odbędą się następujące spotkania:

– poniedziałek – Rada Parafialna,

– wtorek – Rada duszpasterska.

 1. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania – rok II, zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.00 do kościoła.
 2. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w następną niedzielę na godz. 16.00.
 3. W minioną niedziele na rzecz budowy zebrano kwotę 3.269 zł. Bóg zapłać
 4. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Obecnie znajduje się na planszy 43 zielonych pasków. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 5. Z racji nowych obostrzeń sanitarno-epidemicznych w naszym kościele na liturgii przebywać może 100 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maja Olkowska w wieku 18 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i opieki świętych patronów!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII Niedziela zwykła

8 listopada 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła,

– środa – św. Marcina z Tours, biskupa,

– czwartek – św. Jozefata, biskupa i męczennika,

– piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.

 1. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.
 2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. przeprowadzona będzie zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką.
 3. W środę, 11 listopada przypada rocznica odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, którą odprawimy w naszej świątyni o godz. 10.30.
 4. W minioną niedzielę młodzież naszej parafii zebrała kwotę 780 zł. Bóg zapłać!
 5. W następną niedzielę gościć będziemy kleryków Elbląskiego Seminarium Duchownego, którzy rozprowadzając własne kalendarze, kwestować będą na rzecz seminarium w Elblągu.
 6. Przy głównym wyjściu z kościoła polecamy uwadze wystawę pt. „Ks. Mieczysław – jakiego pamiętamy”.
 7. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Obecnie znajduje się na planszy 41 zielonych pasków. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 8. Z racji nowych obostrzeń sanitarno-epidemicznych w naszym kościele na liturgii przebywać może 100 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 9. Pamięci modlitewnej polecamy osobę ks. Stanisława Muchy, który spadł ze schodów, złamał nogę i teraz czeka na operację.
 10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zbigniew Niewiadomski w wieku 68 lat oraz śp. Bogusław Kołodziejski w wieku 61 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Wszystkich Świętych

1 listopada 2020 r.

 

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy osiągnęli świętość. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę.
 2. Zgodnie ze zwyczajem w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych odwiedzamy groby naszych bliskich. Z racji obostrzeń sanitarno-epidemicznych prosimy o rozważne zaplanowanie naszych wizyt na cmentarzach. Stolica Apostolska rozszerzyła na cały listopad możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
 3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej świątyni zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 18.00.
 4. Zachęcamy do modlitwy różańcowej za zmarłych. Na półkach przy wyjściu z kościoła oraz przy czasopismach wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca; od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Ks. Rafał odwiedzi swoich chorych w czwartek po godz. 15.00. Nowe osoby można zgłaszać w zakrystii Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej przed każdą Mszą św.
 7. W sobotę, 7 listopada, zapraszamy na czuwanie fatimskie za zmarłych. Rozpocznie się ono Nieszporami za zmarłych o godz. 18.00. Msza św. o godz. 18.30, następnie modlitwa różańcowa z wypominkami. Zapraszamy szczególnie tych, którzy w minionym roku odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku swoich bliskich.
 8. W dniu 5 listopada przypada druga rocznica śmierci ks. Mieczysława Tylutkiego SDS. Zapraszamy na wspólną Mszę św. o godz. 18.00, którą sprawował będzie i kazanie wygłosi Wikariusz Generalny Diecezji Elbląskiej Ksiądz Prałat Walenty Szymański. Dziękujemy za zdjęcia, dzięki którym mogliśmy przygotować wystawę pt. „Ks. Mieczysław – jakiego pamiętamy” Wystawę można obejrzeć przy wyjściu z kościoła.
 9. W ramach obostrzeń sanitarnych na strefę czerwoną i po przeliczeniu powierzchni naszego kościoła w liturgii jednorazowo może przebywać 214 osób.
 10. W dniu dzisiejszym młodzież z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej przy kościele będzie rozprowadzała znicze. Złożoną ofiarą jednocześnie wspieramy duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 11. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przeprowadzona będzie zbiórka na rzecz budowy kościoła.
 12. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Obecnie znajduje się na planszy 41 zielonych pasków. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 13. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Julian Kucharski w wieku 61 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXX Niedziela zwykła

25 października 2020 r.

 

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Łukasza Karasińskiego, duszpasterza Salwatriańskiego Ośrodka Powołań, który przez cały dzień dzisiejszy przybliża nam kwestię powołania kapłańskiego i zakonnego oraz zachęca nas do modlitwy o nowe powołania.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu, w środę, wspominamy święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. W niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy osiągnęli świętość. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę.
 4. Zgodnie ze zwyczajem 1 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich. Zadbajmy o klimat modlitwy i skupienia na odwiedzanych cmentarzach. W dobie pandemii coronawirusa prosimy także o rozwagę i unikanie dużych skupisk ludzi.
 5. Zachęcamy do modlitwy różańcowej za zmarłych. Na półkach przy wyjściu z kościoła oraz przy czasopismach wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw. Komunia św. wyłącznie na rękę udzielana jest tylko przy ołtarzu Matki Bożej.
 7. W ramach obostrzeń sanitarnych na strefę czerwoną i po przeliczeniu powierzchni naszego kościoła w liturgii jednorazowo może przebywać 214 osób.
 8. W dzień Wszystkich Świętych Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej przy kościele będzie rozprowadzał znicze. Ofiarą złożoną tego dnia wspieramy duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 9. W ramach zbiórki Caritas w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 1.910 zł. Bóg zapłać!
 10. Dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek, 27 października, w kościele o godz. 19.00. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania rok II zapraszamy w poniedziałek również na godz. 19.00 do kościoła.
 11. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Obecnie znajduje się na planszy 39 zielonych pasków. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 12. Niebawem będziemy obchodzić drugą rocznicę śmierci ks. Mieczysława Tylutkiego. Z tej racji planujemy przygotować m.in. wystawę pt. „Ksiądz Mieczysław jakiego pamiętamy”, dlatego prosimy o przynoszenie zdjęć podpisanych adresem zwrotnym z wydarzeń i spotkań w ramach parafii św. Brata Alberta ze śp. Proboszczem do 25 października br.
 13. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Baranowski w wieku 67 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX Niedziela zwykła

18 października 2020 r.

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest obchodzona jako niedziela misyjna. Szczególnie dzisiaj pamiętamy o słowach Jezusa do swoich uczniów: „ Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody”. W swoich modlitwach pamiętamy o misjonarzach pracujących w krajach misyjnych.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek, 19 października – bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę, prezbitera i męczennika,

– wtorek, 20 października – św. Jana Kantego, prezbitera,

– czwartek, 22 października – św. Jana Pawła II, papieża.

 1. W dniu dzisiejszym, na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii św.
 2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie dzisiaj, na godz. 16.00. Dzieci i ich rodziców polecamy modlitwie.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30, natomiast dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 4. Parafialna grupa Caritas dzisiaj po Mszach św. prowadzić będzie kwestę na rzecz osób potrzebujących w naszej parafii.
 5. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Rafała Główczyńskiego, która zostanie odprawiona 24 października, w sobotę, o godz. 18.00.
 6. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy różańcowej za zmarłych. Na półkach przy wyjściu z kościoła oraz przy czasopismach wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. W minioną niedzielę w ramach zbiórki na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 3.160 zł.; na Fundację Nowe Tysiąclecie kwotę 1.450 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Z racji pandemii coronawirusa planowany w tym roku bal parafialny zostaje odwołany.
 9. Niebawem będziemy obchodzić drugą rocznicę śmierci ks. Mieczysława Tylutkiego. Z tej racji planujemy przygotować m.in. wystawę pt. „Ksiądz Mieczysław jakiego pamiętamy”, dlatego prosimy o przynoszenie zdjęć podpisanych adresem zwrotnym z wydarzeń i spotkań w ramach parafii św. Brata Alberta ze śp. Proboszczem do 25 października br.
 10. W sobotę, 31 października w kościele św. Wojciecha w Elblągu o godz. 17.30 rozpocznie się V „Noc Świętych”. Będzie to czas modlitwy, śpiewu, skupienia, adoracji i uwielbienia Boga w darze Jego świętych. W programie konferencja, uwielbienie, adoracja, procesja ze świętymi po cmentarzu, apel. Zapraszamy wspólnoty modlitewne, rodziców z dziećmi, młodzież, parafian do uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu. Prosimy zabrać ze sobą lampion. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.
 11. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Daniel Płaza w wieku 32 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym! Amen

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII Niedziela zwykła

11 października 2020 r.

 

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– wtorek, 12 października – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

– czwartek, 15 października – św. Teresy z Avilla, dziewicy i doktora Kościoła,

– piątek, 16 października – św. Jadwigi Śląskiej,

– sobota, 17 października – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30, natomiast dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 2. W dniu dzisiejszym, 11 października, przeżywamy w naszej ojczyźnie XX dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS – cały Twój! Z tej też okazji prowadzona jest ogólnopolska zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. W dzisiejszą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.30 modlić się będziemy w intencji ks. Jerzego Urbanika z ok. 50 urodzin. Proboszcza naszej parafii polecamy pamięci modlitewnej.
 4. Dnia 14 października, w czwartek, będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i katechetom składamy serdeczne życzenia.
 5. Z tydzień w niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii św.
 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w następną niedzielę, na godz. 16.00
 7. W tym tygodniu w salce o. Jordana odbędą się następujące spotkania: wtorek – bierzmowani rok I godz. 18.30; środa – Odnowa w Duchu Świętym; w czwartek – Margaretki. W kościele – poniedziałek, godz. 19.00 bierzmowani rok II.
 8. W niedzielę 18 października parafialna grupa Caritas prowadzić będzie kwestę na rzecz osób potrzebujących w naszej parafii.
 9. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę 4.200 zł złożoną na rzecz kościoła. W minioną niedzielę w ramach zbiórki świętopietrze zebrano kwotę 715 zł. Bóg zapłać!
 10. Z racji pandemii coronawirusa planowany w tym roku bal parafialny zostaje odwołany.
 11. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy różańcowej za zmarłych. Na półkach przy wyjściu z kościoła oraz przy czasopismach wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. Niedługo będziemy obchodzić drugą rocznicę śmierci ks. Mieczysława Tylutkiego. Z tej racji planujemy przygotować m.in. wystawę pt. „Ksiądz Mieczysław jakiego pamiętamy”, dlatego prosimy o podpisane zdjęcia z wydarzeń i spotkań ze śp. Proboszczem.
 13. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ryszard Piórkowski w wieku 77 lat, śp. Edward Olczyk w wieku 59 lat, śp. Maria Jędraszek w wieku 77 lat i śp. Kunegunda Siembieda w wieku 81 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym! Amen

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

 Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII Niedziela zwykła

4 października 2020 r.

 

 

 1. W naszej parafii dziś dzień I Komunii św. Z racji pandemii uroczystości komunijne odbędą się w dwóch grupach o godz. 10.00 i 12.00. Prosimy o danie pierwszeństwa osobom przybyłym na Msze komunijne. Dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć we Mszy św. i ich rodziców polecamy pamięci modlitewnej.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek, 5 października – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

– środa, 7 października – NMP Różańcowej.

 1. W czwartek rozpoczęliśmy Maryjny miesiąc październik, dlatego zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, natomiast dzieci – ze względu na biały tydzień, zapraszamy od 7 października na godz. 16.30.
 2. Spotkanie Rady parafialnej we wtorek o 19.00, w salce o. Jordana.
 3. We wtorek o 19.00 w kościele próba dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I komunii św.
 4. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek, na godz. 19.30. Nabożeństwo poświęcone będzie modlitwie o ustanie pandemii Koronawirusa i o dobry rok szkolny. Zapraszamy!
 5. W następną niedzielę, 11 października, przeżywać będziemy w naszej ojczyźnie XX dzień Papieski. W tym dniu odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Za tydzień w niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.30 modlić się będziemy w intencji ks. Jerzego Urbanika z ok. jego 50 urodzin. Proboszcza naszej parafii polecamy pamięci modlitewnej.
 7. Przypominamy, że od października nie ma już Mszy św. o godz. 20.00. Tradycyjnie będzie ona odprawiana w miesiącach wakacyjnych: od czerwca – września, ale zapraszamy również w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła a dzisiaj zbiórka do puszek na bazylikę św. Piotra w Watykanie.
 9. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy różańcowej za zmarłych. Na półkach przy wyjściu z kościoła oraz przy czasopismach wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska zachęca do wspólnej modlitwy i obchodów niedzieli św. Franciszka. Przy wyjściu z kościoła, od uczniów SP 15, będzie można otrzymać materiały, które wskażą nam jak sami możemy zaangażować się na rzecz naszego wspólnego domu, jakim jest ziemia.
 11. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Wanda Worono w wieku 94 lat i śp. Bogusława Mackiewicza w wieku 71 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym! Amen

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

 Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI Niedziela zwykła

27 września 2020 r.

 

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek, 28 września – św. Wacława, męczennika,

– wtorek, 29 września – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– środa, 30 września – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

– czwartek, 1 października – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

– piątek, 2 października – świętych aniołów stróżów.

 1. Rozpoczynamy Maryjny miesiąc październik, dlatego też od czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, natomiast dzieci – ze względu na biały tydzień, zapraszamy od 7 października na godz. 16.30.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, modlitwa różańcowa za powołanych i o nowe powołania prowadzona przez Margaretki od 17.30.

– w piątek: spowiedź dla dzieci o godz. 16.00 (Msza św. – o godz. 16.30); spowiedź dla dorosłych – przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

– w sobotę czuwanie Fatimskie, początek o godz. 18.00, które poprowadzi i konferencję wygłosi ks. Andrzej Piotrowski.

 1. W tym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się spotkania w salce o. Jordana: w środę – Odnowa w Duchu Świętym, również w środę spotkanie rodziców dzieci rocznicowych w kościele, czwartek – Margaretki, w piątek – zapisy na bierzmowanie, rok pierwszy. Zapraszamy młodzież ze szkół średnich.
 2. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Ks. Rafał swoich chorych odwiedzi w czwartek od godz. 15.00. Ks. Szymon w piątek 9 października.
 3. Przypominamy, że za tydzień nie będzie już Mszy św. o godz. 20.00. Tradycyjnie będzie odprawiana w miesiącach wakacyjnych: czerwiec – wrzesień.
 4. Z racji pandemii koronawirusa I Komunia św. w naszej parafii zaplanowana jest w dwóch grupach na dzień 4 października, o godz. 10.00 i 12.00.
 5. We wtorek swoje imieniny obchodzić będzie ks. Michał Mańka – kapelan szpitala. Msza św. imieninowa w intencji solenizanta zostanie odprawiona w środę, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W minioną niedzielę na rzecz utrzymania Bazyliki Grobu Pańskiego zebraliśmy kwotę 1.579 zł.
 7. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 ksiądz proboszcz zaprasza do odwiedzin dolnego kościoła. Rozpoczęcie zwiedzania od strony południowej.
 8. Kino światowid zaprasza na film pt. „Wojtyła, śledztwo”, produkcji hiszpańskiej. Projekcja filmu rozpocznie się 25 września, a cena biletu grupowego wynosi 10 zł.
 9. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Jarosińska w wieku 72 lat, śp. Jerzy Dubieleski w wieku 69 lat oraz śp. Bożena Boćkowska w wieku 63 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym! Amen

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

 Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV Niedziela zwykła

20 września 2020 r.

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek, 21 września – święto Mateusza apostoła i ewangelisty,

– środa, 23 września, – św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 1. Z racji pandemii koronawirusa I Komunia św. w naszej parafii zaplanowana jest dwóch grupach na dzień 4 października, o godz. 10.00 i 12.00.
 2. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na pierwsze spotkanie we wtorek, 22 września br., o godz. 19.00 w kościele.
 3. W minioną niedzielę w ramach zbiórki na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 4.204 zł. Dziękujemy również za ofiary składane w ramach uroczystości „Dożynki 2020” zebraliśmy kwotę 5.060 zł. Za składane ofiary składam „Bóg zapłać”
 4. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 5. Kino światowid zaprasza na film pt. „Wojtyła, śledztwo”, produkcji hiszpańskiej. Projekcja filmu rozpocznie się 25 września, a cena biletu grupowego wynosi 10 zł.
 6. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii to dzień zbiórki do puszek na rzecz utrzymania Bazyliki Grobu Pańskiego.
 7. W dniu 16 września br. zmarł ks. Stanisław Ożóg – salwatorianin, długoletni przełożony domu zakonnego w Elblągu i kapelan szpitala wojewódzkiego. Zamarłego kapłana polecamy pamięci modlitewnej!
 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wacław Dzikiewicz w wieku 81 lat oraz śp. Andrzej Błaszczak w wieku 68 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym! Amen

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

 Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV Niedziela zwykła

13 września 2020 r.

 

 

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość dożynkową. Dziękujemy Boga za tegoroczne plony, które mogliśmy zebrać z pól, ale także z działek, ogrodów i sadów. Msza św. dożynkowa odbędzie się o godz. 10.30. W ramach dożynek parafialnych w salce o. Jordana, w godz. od 9.00 do 13.30 rozprowadzane jest ciasto, pierogi i smalec. Przez zakup domowych wyrobów wspieramy budowę naszej świątyni. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom domowej kuchni i wspólnotom zaangażowanym w akcję „Dożynki 2020”. Bóg zapłać!
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– wtorek, 15 września – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

– środa, 16 września, – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,

– piątek, 18 września, – święto Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,

 1. W dniu 6 września rozpoczęliśmy kolejny rok formacji w naszej parafii. Ze względu na obostrzenia i reżim sanitarny spotkania grup i wspólnot przeprowadzane są w salce o. Jordana pod tarasem.
 2. Z racji pandemii koronawirusa I Komunia św. w naszej parafii zaplanowana jest dwóch grupach na dzień 4 października, o godz. 10.00 i 12.00.
 3. Ze względu na COVID 19 jeden kapłan będzie udzielał Komunii św. przy kaplicy Matki Bożej wyłącznie na rękę.
 4. Z wielką radością informujemy o decyzji Stolicy Świętej o beatyfikacji założyciela salwatorianów o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, która będzie miała miejsce 15 maja 2021 roku w bazylice św. Jana na Lateranie, w Rzymie. Dalsze informacje zostaną podane w późniejszym terminie.
 5. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 6. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
 7. W najbliższy wtorek, 15 września, w godz. od 14 do 14.45 na parkingu przy kościelnym w ambulansie diagnostycznym będzie możliwość zbadania tętnic kończyn dolnych, wykonać badanie na osteoporozę, itp. Szczegóły możemy przeczytać na plakatach.
 8. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 9. Następna niedziela w naszej parafii to dzień zbiórki do puszek na rzecz utrzymania Bazyliki Grobu Pańskiego.
 10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII Niedziela zwykła

6 września 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy – we wtorek, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. I Komunia św. w tym roku planowana jest na dzień 4 października.
 3. Z racji pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych niemożliwym jest zorganizowanie w tym roku dożynek parafialnych w dotychczasowej formie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej dekoracji dożynkowej w kościele (prosimy o warzywa, owoce, kwiaty ogrodowe i inne płody ziemi – do piątku 11 września). Na wzór ostatniego festynu parafialnego prosimy także o upieczenie i ofiarowanie ciasta, które rozprowadzane będzie w dniu 13 września w salce o. Jordana. Osoby chętne do upieczenia ciasta prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w sobotę od godz. 17.00 do 19.00. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony jest na cele budowlane w naszym kościele.
 4. Spotkanie grupy Biblijnej odbędzie się w czwartek – po Mszy św. wieczornej.
 5. Ze względu na COVID 19 jeden kapłan będzie udzielał Komunii św. przy kaplicy Matki Bożej wyłącznie na rękę.
 6. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 7. Przypominamy, że w każdą niedzielę września sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały miesiąc nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli września – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 9. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
 10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Franciszek Maszka w wieku 62 lat, śp. Wiesław Dobrzeniecki w wieku 71 lat, śp. Grażyna Kobus w wieku 61 lat, śp. Waldemar Zajączkowski w wieku 63 lat oraz śp. Andrzej Kubicz w wieku 60 lat. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli

„Szczęść Boże”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII Niedziela zwykła

30 sierpnia 2020 r.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w I czwartek – modlitwa w int. powołanych i o nowe powołania prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.30;

 • – w piątek spowiedź I-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św.;
 • – spowiedź dla dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00;
 • – spowiedź dla młodzieży od godz. 17.30.
 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 1 września – bł. Bronisławę, zakonnicę,

– czwartek, 3 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża,

– sobota, 5 września – bł. Matkę Teresę z Kalkuty, zakonnicę.

 1. Wszystkie grupy i wspólnoty istniejące w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok pracy formacyjnej. Msza św. zostanie odprawiona w czwartek, 3 września o godz. 18.00.
 2. Odwiedziny chorych w tym miesiącu w piątek, 4 września od godz. 9.00. Ks. Rafał w podanym wcześniej terminie.
 3. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się we wtorek, 1 września, o godz. 19.00; spotkanie Rady duszpasterskiej 4 września, o godz. 19.00 również w salce o. Jordana.
 4. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpoczniemy tradycyjnie w sobotę o godz.18.00 modlitwą różańcową. Gościem i kaznodzieją czuwania będzie ks. dr Waldemar Maliszewski – przewodnik Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 5. Z racji pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych niemożliwym jest zorganizowanie w tym roku dożynek parafialnych w dotychczasowej formie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej dekoracji dożynkowej w kościele (prosimy o warzywa, owoce, kwiaty ogrodowe i inne płody ziemi – do piątku 11 września). Na wzór ostatniego festynu parafialnego prosimy także o upieczenie ciasta, które rozprowadzane będzie w dniu 13 września w salce o. Jordana. Osoby chętne do upieczenia ciasta prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomogły w sprzątaniu salki ojca Jordana i przenoszeniu mebli. Bóg zapłać!
 7. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 8. Przypominamy, że w każdą niedzielę września sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały miesiąc nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli września – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.
 9. . Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Ireneusz Ekiel w 38 roku życia. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli –

„Szczęść Boże”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXI Niedziela zwykła

23 sierpnia 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 24 sierpnia – św. Bartłomieja, apostoła,

– środa, 26 sierpnia – uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej,

– czwartek 27 sierpnia – św. Moniki,

– piątek, 28 sierpnia – św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,

– sobota, 29 sierpnia – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów uczniów klas I. Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci.
 2. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na rzecz elbląskiego seminarium duchownego oraz ofiar w Bejrucie. Zebraliśmy kwotę 2.680 zł.
 4. Z racji panującej pandemii Coronawirusa przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw lub zachowanie odległości społecznych.
 5. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Sławomir Adamkiewicz w wieku 58 lat oraz śp. Henryk Szlendak w 63 roku życiu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli –

„Szczęść Boże”.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XX Niedziela zwykła

16 sierpnia 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 17 sierpnia – św. Jacka Odrowąża, prezbitera,

– czwartek, 20 sierpnia – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

– piątek, 21 sierpnia – św. Piusa X, papieża,

– sobota, 22 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

 1. W dniu jutrzejszym swoje imieniny obchodzi Ks. bp Jacek Jezierski. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu diecezji elbląskiej.
 2. Dzisiaj, po każdej Mszy św. przeprowadzona jest zbiórka ofiar na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu oraz na rzecz osób poszkodowanych w Bejrucie.
 3. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 4. Dziękujemy za ofiary wpłacane na budowę kościoła. W ostatnią niedzielę zebraliśmy kwotę 5.286 zł.
 5. Z racji panującej pandemii Coronawirusa przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw lub zachowanie odległości społecznych.
 6. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach
 7. . Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Czesław Maszkiewicz w wieku 87 lat oraz śp. Sabina Szaduro w 99 roku życia.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIX Niedziela zwykła

9 sierpnia 2020 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– wtorek, 11 sierpnia – św. Klary, dziewicy,

– piątek, 14 sierpnia – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,

– sobota, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w każdą niedzielę, jednak nie będzie Mszy o godz. 13.30 i 20.00. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kwiatów, ziół i wieńców.

 1. W najbliższy wtorek ok. 18.00, pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na Jasną Górę. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 10 na 11 sierpnia. Koszt podróży 85 zł. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca. Spotkanie z Matką Jasnogórską i złożenie w Jej ręce osobistych i wspólnotowych intencji jest najlepszym zwieńczeniem trudu pielgrzymowania. Serdecznie dziękujemy pielgrzymom wraz z ks. Rafałem za modlitwy zanoszone w intencji naszej parafii.
 2. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w naszym kościele.
 3. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
 5. Za tydzień po Mszach św. przeprowadzona będzie zbiórka ofiar na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
 6. Z racji panującej pandemii Coronawirusa przypominamy o maseczkach lub przyłbicy podczas nabożeństw.
 7. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach.
 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVIII Niedziela zwykła

2 sierpnia 2020 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 4 sierpnia – św. Jana Marii Vianneya,

– czwartek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego,

– sobota, 8 sierpnia – św. Dominika, prezbitera.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Modlitwa w intencji powołanych do służby Bożej prowadzona będzie przez wspólnotę Margaretka w czwartek o godz. 17.30.
 2. Okazja spowiedzi I piątkowej – pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Od wtorku 28 lipca codziennie prowadzona jest modlitwa wieczorna o godz. 20.15. dla duchowych pielgrzymów zakończona Apelem Jasnogórskim. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd ok. północy z 10 na 11 sierpnia. Koszt podróży 85 zł. Zapisy w zakrystii.
 4. W sobotę rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. W naszej, polskiej historii jest to miesiąc ważnych rocznic i wydarzeń, które kształtowały naszą pamięć i tożsamość narodową. Miesiąc pieszych pielgrzymek i ważnych wydarzeń religijnych, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy więc do podjęcia w tym czasie abstynencji od napojów alkoholowych.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 6. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
 7. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 8. Prace tynkarskie dolnego kościoła dobiegają końca. Pozostała jeszcze tylko część pod tarasem wraz z salką o. Jordana, dlatego prosimy o pomoc w przygotowaniu tych pomieszczeń do tynkowania. Chętnych do pomocy zapraszamy w poniedziałek na godz. 9.00.
 9. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach.
 10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
 11. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Bernarda Grudzińskiego w 75 roku życia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII Niedziela zwykła

26 lipca 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 29 lipca – św. Marty,

– piątek, 31 lipca – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

– sobota, 1 sierpnia – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

 1. W najbliższy wtorek rozpocznie się XXVIII Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymów polecamy pamięci modlitewnej a im samym życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 2. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Od wtorku 28 lipca codzienna modlitwa wieczorna o godz. 20.15. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 10 na 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień. W naszej, polskiej historii jest to miesiąc ważnych rocznic i wydarzeń, które kształtowały naszą pamięć i tożsamość narodową. Miesiąc pieszych pielgrzymek i ważnych wydarzeń religijnych, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy więc do podjęcia w tym czasie abstynencji od napojów alkoholowych.
 4. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę tradycyjnie o godz. 18.00 modlitwą różańcową. Czuwanie poprowadzi ks. dr Wojciech Borowski, dyrektor Caritas diecezji elbląskiej.
 5. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, gdzie zielonym kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
 6. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach.
 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
 9. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Andrzeja Krygiera w 67 roku życia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVI Niedziela zwykła

19 lipca 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 22 lipca – św. Marii Magdaleny,

– czwartek, 23 lipca – św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy,

– piątek, 24 lipca – św. Kingi, dziewicy,

– sobota, 25 lipca – św. Jakuba apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców.

 1. Z racji przypadającego w sobotę liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.
 2. W dniu 25 lipca swoje imieniny obchodzić będzie br. Krzysztof Stelmach. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w sobotę, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Informujemy, że podczas ostatniej zbiórki zebraliśmy kwotę 5.271 zł.
 4. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, gdzie zielonym kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
 5. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
 7. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Jerzego Mańskiego w 63 roku życia oraz Grażynę Imianowską w wieku 69 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XV Niedziela zwykła

12 lipca2020 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 13 lipca – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– środa, 15 lipca – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– czwartek, 16 lipca – NMP z Góry Karmel.

 1. Na uroczystości odpustowe Matki Bożej Szkaplerznej zaprasza parafia św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Uroczysta Msza św. rozpocznie się we czwartek (16 lipca) o godz. 18.00. Przed Mszą św. wspólny różaniec. Szczegóły uroczystości odpustowych możemy przeczytać na plakatach.
 2. W dniu dzisiejszym, prowadzona jest zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na koszty związane z posadzką naszego kościoła. Prace przy poręczach na klatce schodowej przy głównym wejściu z lewej strony dobiegły końca. Bezpiecznie można już wejść na chór.
 3. Grupa pielgrzymkowa „Salvator” dziękuje za ofiary, które zebrali w wysokości 4.844 zł. Pątników można jeszcze wesprzeć składając ofiary do urny przy ołtarzu Matki Bożej oraz wpłatami na konto parafii z dopiskiem „na pielgrzymkę”.
 4. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, gdzie zielonym kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
 5. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 6. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas liturgii kościele oraz zachowanie tzw. odległości społecznej.
 7. Po 31 latach służby pani Róża i Jan Błaszczykowie planują zakończyć posługę dbania o porządek w naszej świątyni. Zwracamy się więc do Was wszystkich z zapytaniem kto byłby gotów podjąć się tego ważnego zadania w naszym kościele. Poszukujemy również osoby do pracy na zmianę w kuchni na plebanii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Jerzym – proboszczem parafii.
 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
 9. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Krystynę Brzuszczyńską w 71 roku życia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIV Niedziela zwykła

5 lipca 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 6 lipca – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– środa, 8 lipca – św. Jana z Dukli, prezbitera,

– sobota, 10 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

 1. Witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej księdza Michała Mańkę, który od 1 lipca rozpoczął pracę w naszej parafii. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i wielu łask w posłudze kapelana szpitala.
 2. W dniu dzisiejszym, o godz. 10.30 odbędzie się Msza św. w int. ks. Szymona z ok. imienin, które przypadają na 18 lipca.
 3. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, gdzie zielonym kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
 4. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 5. Ruchu Młodzieży Salwatoriańskie organizuje dzisiaj zbiórkę ofiar do puszek. Złożone ofiary przeznaczone będą na tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.
 6. Zachęcamy do wirtualnego uczestniczenia w XXVII Salwatoriańskim Forum Młodych, które odbywać się będzie w Dobroszycach, koło Wrocławia, a będzie trwało od 6 do 10 lipca br. Szczegóły możemy przeczytać na stronie: https://forummlodych.com
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 8. Zwracamy się i prosimy o rozwagę przy stawianiu zniczy, wkładów i kwiatów na salwatoriańskim grobie, na cmentarzu Agrykola. W minioną niedzielę doszło do zapalenia się obok stojących lampionów i uszkodzenia nagrobka.
 9. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
 10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Mackiewicz w wieku 91 lat, śp. Edwardę Zielińską w wieku 87 lat oraz śp. Edwarda Merkowskiego wieku w 78 lat.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIII Niedziela zwykła

28 czerwca 2020 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 29 czerwca – uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła,

– piątek, 3 lipca – święto św. Tomasza, apostoła.

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 10.30 Mszę św. odprawi ks. Michał Semeniuk neoprezbiter z parafii św. Rafała Kalinowskiego. Na koniec Mszy św. udzieli także błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwa w intencji powołanych prowadzona przez wspólnotę Margaretka w czwartek o godz. 17.30.
 3. Spowiedź I piątkowa – pół godziny przed poranną Mszą św. i Mszą św. wieczorną.
 4. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej, procesja i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. Ryszard Półtorak – proboszcz parafii Trójcy Świętej w Elblągu.
 5. W ramach akcji „Festyn 2020” w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 3.823 zł. Bóg zapłać!
 6. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele oraz kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
 7. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 8. W następną niedzielę, 5 lipca o godz. 10.30 odbędzie się Msza św. w int. ks. Szymona z ok. imienin, które przypadają na 18 lipca.
 9. Ruchu Młodzieży Salwatoriańskie organizuje zbiórkę ofiar do puszek w niedzielę 5 lipca. Złożone ofiary przeznaczone będą na tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.
 10. Uczniowie SP 15 zorganizowali wystawę nt encykliki papieża Franciszka „Laudato si”. W naszym kościele można ją obejrzeć tylko w niedzielę.
 11. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Stryjka w wieku 72 lat, śp. Marcina Wołosza w wieku 32 lat, śp. Renatę Szenfeld w wieku 51 lat, śp. Barabarę Lecką w wieku 86 lat oraz śp. Jacka Domaszewicza w 55 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII Niedziela zwykła

21 czerwca 2020 r.

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej duszpasterzy Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Księża oprócz głoszonych dziś kazań zachęcają do modlitwy o nowe powołania i służą także rozmową na tematy związane z życiem zakonnym i kapłaństwem.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 24 czerwca – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela,

– czwartek, 25 czerwca – bł. Dorotę z Mątów, patronki diecezji elbląskiej,

– sobota, 27 czerwca – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.

 1. W dniu 23 czerwca obchodzić będziemy Dzień Ojca. Tego dnia szczególnie pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach. Jako duszpasterze już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim ojcom i tatusiom.
 2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji ustania pandemii koronavirusa na godz. 17.30.
 3. W ramach festynu parafialnego w salce o. Jordana, w godz. od 9.00 do 13.30 rozprowadzane jest ciasto. Przez zakup domowych wypieków wspieramy budowę naszej świątyni. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom domowej kuchni i wspólnotom zaangażowanym w akcję „Festynu 2020”. Bóg zapłać!
 4. W ramach zbiórki na budowę kościoła w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 4.992 zł. Bóg zapłać!
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na konferencję we wtorek, na godz. 19.00 do kościoła.
 6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Salvator Mundi” zaprasza na adorację uwielbienia za kończący się rok formacyjny. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w środę o godz. 19.00.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Mszę św. odprawi ks. Michał Semeniuk neoprezbiter z parafii św. Rafała Kalinowskiego. Na koniec Mszy św. udzieli także błogosławieństwa prymicyjnego.
 8. Okres Wielkanocny w Kościele zakończył się w dniu Zesłania Ducha Świętego dlatego zachęcamy do spowiedzi tych, którzy z racji pandemii nie byli u spowiedzi wielkanocnej. Przypominamy także, że w każdy czwartek od godz. 17.00 istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
 9. Zapraszamy mężczyzn w środę, na godz. 9.00 do prac porządkowych w dolnym kościele. Prosimy zabrać ze sobą taczkę i łopatę.
 10. Ksiądz Prowincjał z głosem wiążącym swojej Rady z dniem 1 lipca br. powołał ks. Michała Mańkę do wspólnoty salwatorianów w Elblągu jako kapelana szpitala wojewódzkiego i pomoc duszpasterską w parafii św. Brata Alberta.
 11. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Alfredę Sobczak w wieku 74 lat, śp. Piotra Rosika w wieku 84 lat, śp. Janusza Augustynowicza w wieku 77 lat oraz śp. Wiktora Grzybek w wieku 69 lat.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XI Niedziela zwykła

14 czerwca 2020 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 17 czerwca – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

– piątek, 19 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

– sobota, 20 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji ustania pandemii koronavirusa na godz. 17.30. W ramach oktawy Bożego Ciała po litanii rozpoczyna się również procesja wewnątrz kościoła.
 2. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z posadzką w naszym kościele.
 3. W dniu 17 czerwca, przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii, ku czci św. Brata Alberta. Uroczystą Msze św., o godz. 18.00 odprawi pasterz diecezji elbląskiej bp Jacek Jezierski. Serdecznie zapraszamy wspólnoty, grupy parafialne i wszystkich parafian do uczestnictwa w tym parafialnym święcie.
 4. Z racji pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych niemożliwym jest zorganizowanie w tym roku festynu parafialnego w dotychczasowej formie. Prosimy jednak o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w sobotę od godz. 17.00 do 19.00. Ciasto będzie można zakupić 21 czerwca w salce o. Jordana w godz. od 9.00 do 13.30. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony jest na cele budowlane w naszym kościele.
 5. Okres Wielkanocny w Kościele zakończył się w dniu Zesłania Ducha Świętego dlatego zachęcamy do spowiedzi tych, którzy z racji pandemii nie byli u spowiedzi wielkanocnej. Przypominamy także, że w każdy czwartek od godz. 17.00 istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 6. Redakcja elbląskiego dodatku Gościa niedzielnego, w dniach od 11 do 14 czerwca br. organizuje wystawę swoich czasopism w naszym kościele. Czasopisma są wyłożone w większej ilości egzemplarzy w tylnej części kościoła, skąd za drobną opłatą można wziąć – ewentualnie uzupełnić swój zbiór czasopisma. Złożoną ofiarą wspomagamy budowę i upiększanie naszej świątyni.
 7. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
 8. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Irenę Justa w wieku 85 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020 r.

 

 

 1. Witamy neoprezbitera ks. Karola Koszyla, który wczoraj sprawował swoją Msze św. prymicyjną w naszym kościele a dzisiaj, po każdej Mszy św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. W dniu jutrzejszym rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Litanię do NSPJ rozpoczynamy o 17.30, którą ofiarujemy w intencji ustania pandemii koronavirusa.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 1 czerwca – święto NMP, Matki Kościoła,

– środa, 3 czerwca – świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy,

– czwartek, 4 czerwca – święto Jezusa Chrystusa najwyższego i wiecznego kapłana,

– piątek, 5 czerwca – św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

– niedziela, 7 czerwca – uroczystość Najświętszej Trójcy.

 1. W dniach od 1 do 3 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XII Forum Rodziny pod hasłem „Być mężczyzną i kobietą tak na serio”. Prelegentem będzie ks. Maciej Dalibor, vice rektor-wychowawca WSD salwatorianów w Bagnie. Plan Forum można przeczytać na plakatach.
 2. W sobotę zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej w kościele i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. dr hab. Krzysztof Bielawny, ojciec duchowny WSD w Elblągu.
 3. Z dniem 1 czerwca br. wznawiamy Msze św. w kaplicy szpitala wojewódzkiego w wyznaczonych godzinach i odwiedziny chorych na oddziałach szpitala.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca W piątek okazja do spowiedzi dla dzieci i dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Pierwszo piątkowe odwiedziny chorych wstrzymane są do odwołania poza przypadkami zagrożenia życia.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb
 6. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Józefa Kubisiaka w wiek 66 lat, śp. Stanisława Gutowskiego w wieku 79 lat i śp. Bożenę Heyda w 64 roku życia Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 26 maja – św. Filipa Nereusza, prezbitera,

– piątek, 29 maja – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

– niedziela, 31 maja – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 1. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Naszym kochanym Mamom dziękujemy za ich miłość i troskę, życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia.
 2. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele każdego dnia o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie w intencji o ustanie epidemii.. Po majówce odmawiana jest także nowenna do Ducha Świętego.
 3. W dniu 27 maja br. w środę na mszy wieczornej, ks. Stanisław Mucha będzie dziękował Bogu za 25 lat kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia a nade wszystko prosimy o modlitwę w intencji Księdza Jubilata.
 4. W sobotę, 30 maja, o godz. 18.00 neoprezbiter ks. Karol Koszyl odprawi w naszym kościele swoją pierwszą Mszę św. połączoną z błogosławieństwem prymicyjnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Salvator Mundi” zaprasza na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00 adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 21.00 przewidziana jest Eucharystia.
 6. W dniach od 1 do 3 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XII Forum Rodziny pod hasłem „Być mężczyzną i kobietą tak na serio”. Prelegentem będzie ks. Maciej Dalibor, vice rektor-wychowawca WSD salwatorianów w Bagnie. Plan Forum można przeczytać na plakatach.
 7. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Termin zgłoszeń upływa 26 maja br. Zapisy w zakrystii.
 8. Od dnia 19 maja br. Msze św. z naszego kościoła transmitowane są tylko w niedzielę.
 9. Trwają prace budowlane w naszym kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarą i pracą wspierają dzieło budowy i upiększania świątyni. W minionym tygodniu zostały zainstalowane nowe głośniki cyfrowe firmy Rduch, które mają zapewnić dobrą jakość głosu. Wszelkie uwagi nt nagłośnienie prosimy zgłaszać księdzu proboszczowi. Przypominamy i zachęcamy do składania ofiar na nowe ławki do naszego kościoła.
 10. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 18 maja – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Elblągu,

– sobota, 23 maja – dzień święceń diakonatu i prezbiteratu alumnów salwatoriańskich w Trzebini oraz alumnów diecezji elbląskiej w Elblągu. Osoby nowo wyświęcone polecamy szczególnej pamięci modlitewnej.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30 i do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii codziennie o 20.30.

 1. Od dnia 17 maja br. w naszej świątyni na Mszy św. może uczestniczyć 150 osób. Zachęcamy do rozważnego uczestniczenia w liturgii i zajmowania miejsc w całym kościele zachowując odpowiednią odległość. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy św.
 2. Nadzwyczajne spotkanie Rady parafialnej odbędzie się w poniedziałek, 18 maja, o godz. 19.00 w salce O. Jordana. Spotkanie Rady duszpasterskiej w czwartek 21 maja, o godz. 19.00 również w salce O. Jordana.
 3. W poniedziałek, 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za życie i powołanie kapłańskie Karola Wojtyły oraz litanię przed relikwiami Ojca świętego. Niech dzień urodzin świętego papieża będzie dniem modlitwy i refleksji nad duchowym dziedzictwem naszego wielkiego rodaka.
 4. W środę na godzinę 9.00 zapraszam mężczyzn do pomocy przy pracach porządkowych w dolnym kościele.
 5. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Termin zgłoszeń upływa 26 maja br. Zapisy w zakrystii.
 6. Rocznica I Komunii św. w naszej parafii zaplanowana jest na dzień 11 października br.
 7. W ramach składki na budowę kościoła w minioną niedzielę zebrano kwotę 4.875 zł. W pierwszą niedzielę maja na rzecz WSD salwatorianów zebrano 3.593 zł. Bóg zapłać!
 8. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
 10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Bożenę Cerkownik w wieku 65 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkanocna

10 maja 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– czwartek, 14 maja – święto, św. Macieja, Apostoła,

– sobota, 16 maja – święto, św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 1. W dniu 10 maja br. praktyka duszpasterska dk. Karola Koszyla SDS w naszej parafii dobiega końca. Polecamy pamięci modlitewnej dk. Karola, który w Krakowie już 23 maja, z rąk abp. Marka Jędraszewskiego otrzyma święcenia kapłańskie.
 2. Od dnia 20 kwietnia br. w naszej świątyni na Mszy św. może uczestniczyć 100 osób. Zachęcamy do rozważnego uczestniczenia w liturgii i zajmowania miejsc w całym kościele zachowując odpowiednią odległość. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy św.
 3. Przypominamy, że w związku z trwająca epidemią Biskup Elbląski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. do niedzieli 24 maja br. włącznie, następującym osobom: chorym, zagrożonym chorobą, przebywającym na kwarantannie, pracującym w niedzielę, starszym, nie czującym się dobrze, a także tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni. Pozostających w domach zachęcamy do korzystania z transmisji nabożeństw w telewizji, radio oraz internecie.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30.
 5. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii codziennie o 20.30.
 6. W dzisiejszą niedzielę zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów posadzki naszego kościoła.
 7. Spotkanie w sprawie parafialnego wyjazdu do Skandynawii odbędzie się w niedzielę, tj. 10 maja, o godz. 19.00 w kościele. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie.
 8. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
 10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Leokadię Boniecką w wieku 73 roku, śp. Grażynę Zemło oraz śp. Bogdana Łukawskiego w wieku 78 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkanocna

3 maja 2020 r.

 

 

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wciąż potrzeba księży do pracy w naszych wspólnotach, dlatego seminaria duchowne czekają na kandydatów. Do wielu młodych Chrystus mówi w ich sercach: pójdź za Mną! Witamy w naszej parafii rektora Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów ks. dr hab. Romana Słupka, który przez cały dzień dzisiejszy głosi słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiarę na rzecz seminarium w Bagnie.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 4 maja – św. Floriana, męczennika,

– środa, 6 maja – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba,

– piątek, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu, swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław Mucha, kapelan szpitala wojewódzkiego. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w piątek, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Od dnia 20 kwietnia br.Przypominamy, że w związku z trwająca epidemią Biskup Elbląski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. do niedzieli 24 maja br. włącznie, następującym osobom: chorym, zagrożonym chorobą, przebywającym na kwarantannie, pracującym w niedzielę, starszym, nie czującym się dobrze, a także tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni. Pozostających w domach zachęcamy do korzystania z transmisji nabożeństw w telewizji, radio oraz internecie.
 4. Kancelaria parafialna czynna jest w wyznaczonych dniach i godzinach.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów posadzki naszego kościoła.
 6. Dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto bankowe naszej parafii i te składane do koszyka. Bóg zapłać!
 7. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
 9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Radzikowskiego w 74 roku życia i Wiesława Wilocha w wieku 67 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkanocna

26 kwietnia 2020 r.

 

 

 1. Z racji nowych rozporządzeń w sprawie pandemii koronawirusa od dnia 20 kwietnia br. w naszej świątyni na Mszy św. może uczestniczyć 100 osób. Zachęcamy do rozważnego uczestniczenia w liturgii i zajmowania miejsc w całym kościele zachowując odpowiednią odległość. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy św.
 2. Od dnia 3 maja nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 19.00
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 29 kwietnia – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła,

– piątek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,

– sobota, 2 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.30

 1. W następną niedzielę gościć będziemy w naszej parafii rektora Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów ks. dr hab. Romana Słupka, który z racji niedzieli Dobrego Pasterza wygłosi do nas słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiarę na rzecz seminarium w Bagnie.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.
 3. W piątek rozpoczniemy miesiąc maj – zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszej świątyni odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.
 4. Zapraszamy na pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 modlitwą różańcową; Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej w kościele, hołd i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. Roman Słupek.
 5. Po konsultacji z rodzicami termin I Komunii św. w naszej parafii został ustalony na dzień 4 października 2020 r., o godz. 10.00.
 6. Kancelaria parafialna czynna jest w wyznaczonych dniach i godzinach.
 7. Dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto bankowe naszej parafii i te składane do koszyka. Bóg zapłać!
 8. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 9. Zachęcamy do czytania świątecznego Gościa Niedzielnego
 10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Józefę Lenzer. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

Matki Bożej!

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

19 kwietnia 2020 r.

 

 

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritasu. Dziękujemy osobom posługującym w naszym parafialnym Caritasie za ich zaangażowanie i za poświęcony czas najbardziej potrzebującym parafianom.
 2. Z racji nowych rozporządzeń w sprawie pandemii koronawirusa z dniem 20 kwietnia br. w naszej świątyni na Mszy św. będzie mogło uczestniczyć 100 osób. Zachęcamy do rozważnego uczestniczenia w liturgii i zajmowania miejsc w całym kościele zachowując odpowiednią odległość. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy św.
 3. Porządek Mszy św. nie ulega zmianom. Pozostają również dodatkowe dwie Msze św. recytowane o godz. 16.00 i 19.00.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– czwartek, 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski,

– piątek, 24 kwietnia – wspomnienie św. Jerzego, męczennika,

– sobota, 25 kwietnia – święto św. Marka ewangelisty.

 1. Po konsultacji z rodzicami termin I Komunii św. w naszej parafii został ustalony na dzień 4 października 2020 r., o godz. 10.00.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest w wyznaczonych dniach i godzinach.
 3. Dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto bankowe naszej parafii i te składane do koszyka. Bóg zapłać!
 4. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 5. Zachęcamy do czytania świątecznego Gościa Niedzielnego a w nim m.in. artykuł o władzy wiązania i rozwiązywania w Kościele, o sile zawierzenia Miłosierdziu Bożemu oraz artykuł o Kard. Stefanie Wyszyńskim w oczach wroga.
 6. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Wiesławę Kozakiewicz w wieku 67 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Wielkanoc

12 kwietnia 2020 r.

 

 1. Dziś przeżywamy najważniejsze chrześcijańskie święto – prawdę o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Niech Zmartwychwstały Jezus da taką moc każdemu z nas, abyśmy też potrafili w codziennym życiu pokonywać to, co w nas słabe i grzeszne. Wszystkim życzymy błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania w naszej wspólnocie: Liturgicznej Służbie Ołtarza, wspólnocie małżeństw za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego; wspólnocie Salvator Mundi oraz członkom Żywego Różańca za modlitwy prowadzone w Wielki Piątek; panu organiście i chórowi naszej parafii za oprawę muzyczną; osobom troszczącym się o porządek w naszej świątyni, a także wokół kościoła. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W dzień Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Msza św. – bez procesji rezurekcyjnej, w asyście służby ołtarza i oprawy muzycznej rozpocznie się 6.00, natomiast pozostałe Msze zostają bez zmian. Zachowując przepisy sanitarne na Mszy św. od godz. 9.00 może uczestniczyć 5 osób. Dajmy jednak pierwszeństwo tym, którzy zamówili intencję mszalną. Wszystkich prosimy o zrozumienie, duchową łączność i udział w transmitowanych nabożeństwach na stronie internetowej: elblag.sds.pl
 4. Przypominamy, że z racji ograniczonej liczby uczestniczących we Mszy św., pięć minut przed jej rozpoczęciem, jest udzielana Komunia św. u wejścia do kościoła przy zakrystii tym, którzy nie będą mogli wejść do kościoła.
 5. Zachęcamy aby śniadanie wielkanocne rozpocząć w domach od zapalenia świecy ustawionej na stole oraz modlitwy Ojcze nasz, wówczas głowa rodziny wypowiada słowa: Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!, a pozostali odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!
 6. Tym, którzy w tej trudnej dla wszystkich sytuacji pamiętają także o funkcjonowaniu parafii i kościoła dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto bankowe naszej parafii i te składane do koszyka. Bóg zapłać!
 7. Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że w czasie świąt Zmartwychwstania Pańskiego w kościołach jest do nabycia podwójny nr Gościa…

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim Wam błogosławiOGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Palmowa

5 kwietnia 2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, w którym to Kościół sprawuje liturgiczną tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zgodnie z rozporządzeniem Biskupa Elbląskiego, w dniu dzisiejszym nie organizujemy obrzędu poświęcenia palm.
 2. Okazja do spowiedzi świętej wielkanocnej będzie w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w godz. 9.00 – 12.00 oraz 19.00 – 21.00. Spowiedź będzie miała miejsce w sali O. Jordana i zakrystii. Prosimy o zachowanie norm dotyczących zgromadzeń określonych przez premiera rządu, pana Mateusza Morawieckiego.

Na temat spowiedzi wielkanocnej Biskup Elbląski pisze: „Może okazać się niemożliwą spowiedź przed Wielkanocą. Obowiązek ten trzeba będzie odłożyć na później, gdy minie zagrożenie epidemią. W sytuacji granicznej, zagrożenia chorobą lub śmiercią, gdy nie ma możliwości spowiedzi, należy wzbudzić żal za grzechy, motywowany miłością i szacunkiem wobec Boga. Taki żal, zwany doskonałym, gładzi wszystkie grzechy. Później jednak grzechy należy wyznać podczas spowiedzi”.

 1. Triduum Paschalne, które stanowi centrum życia religijnego w Kościele katolickim, z racji pandemii koronawirusa w tym roku będzie obchodzone w formie uproszczonej. W liturgii uczestniczyć będą jedynie kapłani, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz obsługa muzyczna. Wszystkich prosimy o zrozumienie, duchową łączność i udział w transmitowanych wydarzeniach na stronie internetowej: sds.pl
 2. Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Krzyżma zostanie odprawiona w katedrze elbląskiej przez ks. bp. Jacka Jezierskiego o godz. 10.00 w ściśle określonym gronie. Msza św. Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem ks. bp Wojciecha Skibickiego w naszej świątyni zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 3. Wielki Piątek – to dzień męki i śmierci Jezusa. W tym dniu Kościół trwa w żałobie i zachowuje post ścisły. W tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. Zwyczajem lat ubiegłych o godz. 9.00 Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, a o godz. 15.00 koronkę do Bożego Miłosierdzia prowadzić będzie wspólnota Żywego Różańca. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej Gorzkie Żale.
 4. Wielka Sobota – to dzień w którym trwamy przy Bożym Grobie oczekując Zmartwychwstania. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 w kościele. W czasie liturgii Triduum Paschalnego nie jest przewidziany czas adoracji.
 5. W dzień Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Msza św. bez procesji rezurekcyjnej rozpocznie się 6.00, natomiast pozostałe Msze zostają bez zmian.
 6. Ze względu na pandemię koronawirusa nasza wspólna celebracja Triduum Paschalnego w kościele jest niemożliwa, dlatego ukrzyżowany Jezus przybędzie do Nas, by wspomóc Nas swym błogosławieństwem, umocnić więź rodzinną, szacunek i pojednanie sąsiedzkie, by chronić nas przed zarazą. Jeśli to możliwe na czas błogosławieństwa bądźmy w oknie domów i mieszkań, zachowując oczywiście obowiązujące normy. Kapłan w ciszy pobłogosławi nas krzyżem. W Wielki Piątek, od godz. 15.30 jeden kapłan przejdzie ulicą Fromborską od nr 21, Legionów 28, Ogólna 54, 42, Broniewskiego 39, 47.

Drugi kapłan: ul. Fromborska 15, 9, 5, Królewiecka 207, Legionów 8 a, b, c. Trzeci kapłan: ul. Rydla 7, Leśmiana 3, 7, 13, Kamienna 10; Czwarty kapłan: ul. Żyrardowska 70, 75, 67, 53, 57. Czas po błogosławieństwie przeżyjmy na krótkiej modlitwie.

 1. Odpowiadając na prośby wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., z racji ograniczonej liczby jej uczestników ogłaszamy, że przed każdą Mszą św. – w tygodniu i w niedzielę – jest udzielana Komunia św. u wejścia do kościoła przy zakrystii.
 2. Błogosławieństwo pokarmów na stół Wielkanocny w tym roku odbędzie się drogą internetową – online, w Wielką Sobotę o godz. 10.00, 11.00 i 15.00. Zachęcamy aby śniadanie wielkanocne rozpocząć w domach od zapalenia świecy ustawionej na stole oraz modlitwy Ojcze nasz, wówczas głowa rodziny wypowiada słowa: Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!, a pozostali odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!
 3. Tym, którzy w tej trudnej dla wszystkich sytuacji pamiętają także o funkcjonowaniu parafii i kościoła dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto bankowe naszej parafii i te składane do koszyka. Bóg zapłać!
 4. Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że w czasie świąt Zmartwychwstania Pańskiego w kościołach będzie do nabycia podwójny nr Gościa…
 5. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Halinę Górską w 89 roku życia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy piąty tydzień Wielkiego Postu. Wszystkie krzyże w kościele pozostają zasłonięte aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 2. Zachęcamy do duchowego uczestniczenia w pasyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu, które są transmitowane przez nową stronę internetową na youtube.com/parafiaalberta. Każdego dnia transmitowana jest również modlitwa różańcowa o godz. 20.30.
 3. Zachęcamy do korzystania z rekolekcji zamieszczanych na stronach internetowych i transmitowanych przez massmedia.
 4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominam: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pierwszy czwartek w tradycji Kościoła jest dniem szczególnej modlitwy w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek rozpamiętując mękę i śmierć Jezusa Chrystusa modlimy się za osoby chore i samotne.
 5. Z racji pandemii koronawirusa odwiedziny chorych w najbliższy piątek zostają przełożone do odwołania.
 6. Odpowiadając na prośby wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., z racji ograniczonej liczby jej uczestników ogłaszamy, że przed każdą Mszą św. – w tygodniu i w niedzielę – będzie udzielana Komunia św. u wejścia do kościoła.
 7. Zaplanowany na dzień 3 kwietnia br. termin Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Elblągu zostaje odwołany. Tegoroczna EDK staje się drogą w wymiarze duchowym. Droga Krzyżowa o godz. 17.30 będzie prowadzona przez organizatorów EDK w intencji o uwolnienie świata od pandemii koronawirusa.
 8. W minioną niedzielę Karitas parafialna zebrała 1,291 zł, za które składa Bóg zapłać!
 9. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkanocne.
 10. Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że zawiesza do odwołania kolportaż tygodnika w kościołach. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w formie drukowanej są do nabycia w tradycyjnych punktach sprzedaży (kioski, Poczta Polska, stacje paliw, itp.)
 11. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Marię Tarasewicz w wieku 89 lat, śp. Michała Dudojć w wieku 67 lat, śp. Rajmunda Kurlendę w wieku 71 lat oraz śp. Janinę Żejmo w wieku 92 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2020 r.

 

 1. Tegoroczny Wielki Post to wyjątkowy dla nas czas, swoiste egzystencjalne rekolekcje. W skali globalnej dotyka nas doświadczenie koronawirusa. Przypominamy o dyspensie wydanej przez Biskupa Elbląskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Przypominamy również o zasadach higieny i ostrożności podczas liturgii, w której nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób.
 2. Zachęcamy do duchowego uczestniczenia w pasyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu, które są transmitowane przez stronę internetową na youtube.com/parafiaalberta. Każdego dnia transmitowana będzie również modlitwa różańcowa o godz. 20.30.
 3. Planowane wielkopostne rekolekcje szkolne i parafialne zostają odwołane. Zachęcamy do korzystania z rekolekcji zamieszczanych na stronach internetowych. Intencje mszalne przyjęte na czas rekolekcji zostaną odprawione odpowiednio o godz. 7.00 i 18.00
 4. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych Caritas prowadzi zbiórkę, z której dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie paczek świątecznych dla ubogich z naszej parafii.
 5. Spotkanie organizacyjne dla udających się na wyjazd parafialny do Skandynawii oraz spotkanie rodziców i dzieci Rocznicowych są odwołane.
 6. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkanocne.
 7. W gablotkach ogłoszeń zostały umieszczone zdjęcia-propozycje ławek. Tym samym rozpoczęliśmy już akcję „zamów ławkę do swojego kościoła”. Wpisując nr ze zdjęcia na kartkę i wrzucając ją do skarbonki oddajemy głos na projekt nowych ławek do naszego kościoła. Ankieta prowadzona jest również stronach internetowych naszej parafii.
 8. Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że zawiesza do odwołania kolportaż tygodnika w kościołach. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w formie drukowanej są do nabycia w tradycyjnych punktach sprzedaży (kioski, Poczta Polska, stacje paliw, itp.)
 9. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkiego Postu

15 marca2020 r.

 

 

 1. W związku z epidemią korona wirusa decyzją biskupa elbląskiego zostają zawieszone do odwołania wszystkie spotkania formacyjne grup i wspólnot działających w naszej parafii, a także nabożeństwo Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
 2. Odpowiadając wymogom sanitarnym, żeby spotkania masowe nie przekraczały liczby 50 osób wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.00 i 19.00. Porządek pozostałych Mszy św. pozostaje bez zmian. Przez stronę internetową na youtube.com/parafiaalberta również na żywo można uczestniczyć w liturgii sprawowanej w naszej świątyni.
 3. Planowane wielkopostne rekolekcje szkolne i parafialne zostają odwołane.
 4. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkanocne.
 5. W gablotkach ogłoszeń zostały umieszczone zdjęcia-propozycje ławek. Tym samym rozpoczynamy akcję „zamów ławkę do swojego kościoła”. Wpisując nr ze zdjęcia na kartkę i wrzucając ją do skarbonki oddajemy głos na projekt nowych ławek do naszego kościoła. Ankieta prowadzona jest również stronie facebook naszej parafii.
 6. W ramach zbiórki na budowę kościoła w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 4.785 zł. Bóg zapłać!
 7. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych Caritas przeprowadzi zbiórkę, z której dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie paczek świątecznych dla ubogich z naszej parafii.
 9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniewa Łojewskiego w wieku 54 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2020 r.

 

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy błogosławieństwa Bożego, radości i pokoju serca na każdy dzień.
 2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych o 17.30, a młodzież o godz. 19.00
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 18:30 w salce pod tarasem.
 5. Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego zaprasza na spotkania dla dorosłych. Będą się one odbywały w każdy poniedziałek w salce pod tarasem i miały różny charakter: integracyjny, tematyczny, biblijny, modlitewny. Pierwsze spotkanie jutro  9.03 o godz. 20:00. Szczegóły na stronie tylutkisds.pl lub u ks. Rafała.
 6. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która w tym roku odbędzie się z 3 na 4 kwietnia. Jak co roku zaplanowane są cztery trasy: do Fromborka, Zielonki Pasłęckiej, do Tolkmicka i tzw. pętlę wokół miasta, która rozpoczyna i kończy się w naszej parafii. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 7. Osoby chętne na wyjazd do Warszawy na beatyfikację Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca br. proszone są o zapisy w zakrystii. składamy Bóg zapłać!
 8. W minioną niedzielę młodzież Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej zebrała kwotę 1.729 zł, za które
 9. Z powodu rozpoczętych prac przy posadzce w kościele prosimy o korzystanie z obu bocznych wejść do kościoła i z wejścia przy zakrystii. Prosimy także o nie wchodzenie na teren prac posadzkarskich.
 10. Dzisiaj zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na posadzkę naszej świątyni.

  11.Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Adama Lipińskiego w wieku 63 lat oraz Hannę Sitkowską-Keczmer w 64 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020 r.

 

 

 1. W środę popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to także czas nabożeństw pasyjnych. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00. Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.15.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy alumna seminarium salwatorianów dk. Karola Koszyla, który w ramach praktyki duszpasterskiej będzie przebywała u nas do 10 maja br.
 3. W dniu dzisiejszym Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej prowadzi zbiórkę, która jest formą wsparcia naszej młodzieży w ich formacji duchowej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

– w czwartek modlitwa w intencji powołanych i o nowe powołania prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.30.

– w piątek okazja do spowiedzi dla dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

 1. W tym tygodniu odwiedziny chorych. Ks. Rafał odwiedzi chorych w czwartek w godzinach popołudniowych; ks. Jerzy i ks. Szymon – w piątek. Ks. Stanisław – 13 marca.
 2. Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego SDS zaprasza młodzież klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych na spotkania klubu młodzieżowego: we wtorki – RMS, w środy – zajęcia sportowe, w czwartki – zajęcia artystyczne, w piątki – adoracja Najświętszego Sakramentu i seanse filmowe, soboty – akcje charytatywne oraz wycieczki. Szczegóły na stronie: www.rms.elblag.pl lub u ks. Rafała.
 3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie we wtorek na godzinę 19.00.
 4. Spotkanie Margaretek w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 5. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 7. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej w formie biegu. W każdą sobotę Wielkiego Postu spotkanie o godz.8.00 w Bażantarni przy muszli koncertowej. Zatrzymując się przy poszczególnych stacjach rozważana będzie Mękę Pańską. Dystans to ok 3 km. Czas trwania jedna godzina. Tematem tegorocznych rozważań jest „Krzyż”. Więcej informacji na plakatach.
 8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE–VII Niedziela zwykła

23 lutego 2020 r.

 

 

        1.W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Rozpocznie się on w Środę Popielcową. Msze święte w ten dzień będą odprawiane o 7.00, 9.00, 18.00, 20.00.
 2. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy. Okres Wielkiego Postu to czas nabożeństw pasyjnych. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00. Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.15
 3. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 5. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu wraz ze wspólnotą „Bogu Ducha Winni” zamierza przeprowadzić szóstą edycję Kursu Alpha. Kurs Alpha to cykl 11 interaktywnych spotkań, opartych na gościnności, wymianie poglądów i modlitwie, w czasie których odkrywamy podstawy chrześcijańskiej wiary. Każde spotkanie obejmuje posiłek, wykład i dyskusję w małych grupach. Kurs Alpha jest skierowany do osób, które chcą zaznajomić się z chrześcijaństwem, lub tych którzy pragną odświeżyć sobie podstawy wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w kościele Bożego Ciała dnia 27 lutego br. o godz. 19.00. Osoby chętne są proszone o wcześniejsze zgłoszenie udziału telefonicznie lub mailowo (telefon: 735 583 171; e-mail: alphaelblag@gmail.com). Kurs jest bezpłatny.
 7. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej w formie biegu. W każdą sobotę Wielkiego Postu spotkanie o godz.8.00 w Bażantarni przy muszli koncertowej. Zatrzymując się przy poszczególnych stacjach rozważana będzie Mękę Pańską. Dystans to ok 3 km. Czas trwania jedna godzina. Tematem tegorocznych rozważań jest „Krzyż”. Więcej informacji na plakatach.
 8. W następną niedzielę Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej organizuje kiermasz, który jest formą wsparcia naszej młodzieży w ich formacji duchowej.
 9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Marię Jasiulewicz w wieku 96 lat życia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela zwykła

16 lutego 2020 r.

 

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła. W minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 4.145 zł. W zakrystii można także nabyć kalendarze parafialne na rok 2020, z których dochód przeznaczony jest na budowę kościoła.

         2.Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, na godz. 18.30 do sali o. Jordana.

 1. W każdą sobotę, od 15 lutego, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 2. W niedzielę, 23 lutego, o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
 3. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy w zakrystii.
 4. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu wraz ze wspólnotą „Bogu Ducha Winni” zamierza przeprowadzić szóstą edycję Kursu Alpha. Kurs Alpha to cykl 11 interaktywnych spotkań, opartych na gościnności, wymianie poglądów i modlitwie, w czasie których odkrywamy podstawy chrześcijańskiej wiary. Każde spotkanie obejmuje posiłek, wykład i dyskusję w małych grupach. Kurs Alpha jest skierowany do osób, które chcą zaznajomić się z chrześcijaństwem, lub tych którzy pragną odświeżyć sobie podstawy wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w kościele Bożego Ciała dnia 27 lutego br. o godz. 19.00. Osoby chętne są proszone o wcześniejsze zgłoszenie udziału telefonicznie lub mailowo (telefon: 735 583 171; e-mail: alphaelblag@gmail.com). Kurs jest bezpłatny.
 5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Studzińskiego w wieku 45 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela zwykła

9 lutego 2020 r.

 

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

– piątek – święto św. Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

 1. Informujemy, że w dniu dzisiejszym odbędzie się Bal karnawałowy dla dzieci od godz. 15.00 w Sali bankietowej Eden. Zabawę poprowadzi Agencja Artystyczna Gesek z Elbląga. Prosimy aby każde dziecko przyniosło ze sobą jedną pluszową maskotkę, Na koniec przewidziana jest loteria fantowa. Zapisy w zakrystii. Wpisowe to kartonik soku lub słodycze.
 2. W sobotę, 15 lutego, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurować będą osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona będzie w każdą sobotę do końca kwietnia.
 3. W dniu dzisiejszym, o godz. 17.30 w sali O. Jordana, odbędzie się spotkanie osób udających się na wyjazd parafialny do Skandynawii. Prosimy o zabranie ze sobą ważnych paszportów. Dysponujemy jeszcze kilkoma dodatkowymi miejscami. Zapisy w zakrystii.
 4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, na godz. 18.30 do salki o. Jordana.
 5. Zapraszamy na Mszę św. do kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Światowy Dzień Chorych, który przypada w dniu 11 lutego. Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00 a przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. bp Wojciech Skibicki.
 6. Dnia 11 lutego, na Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość przyjęcia namaszczenia chorych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej. Po Mszy św. RMS zaprasza do Sali O. Jordana na część artystyczną.
 7. W dniu dzisiejszym zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele.
 8. W minioną niedzielę w ramach zbiórki dla sióstr klarysek zebraliśmy kwotę 3.255 zł.
 9. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Eugeniusza Szpilewskiego w wieku 84 lat, śp. Marię Guz w wieku 81 lat oraz śp. Zofię Tarka w 90 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela ofiarowania Pańskiego

2 lutego 2020 r.

 

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie świec.
 2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia konsekrowanego. W tym dniu szczególnie chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich zakonnikach i siostrach zakonnych.
 3. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka ofiar na wsparcie elbląskiego klasztoru Sióstr Klarysek. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy w imieniu Sióstr.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa – 4 lutego, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

– czwartek – 6 lutego, wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.

– w czwartek grupa Margaretka zaprasza na modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne oraz już powołanych do służby Bożej. Modlitwa rozpocznie się o 17.30

– w piątek spowiedź I-piątkowa pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 16.30.

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania na plebanii:

– wtorek – Żywy Różaniec

– środa – Odnowa w Duchu Świętym

– czwartek – Margaretki

– piątek – Rada Parafialna

– niedziela, godz. 17.30 – spotkanie osób udających się na wyjazd parafialny do Skandynawii, w sali O. Jordana. Prosimy o zabranie ze sobą ważnych paszportów.

 1. W tym tygodniu odwiedziny chorych. W piątek swoich chorych odwiedzi ks. Jerzy i ks. Stanisław. Natomiast ks. Szymon i ks. Rafał w sobotę.
 2. W sobotę, 15 lutego, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurować będą osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona będzie w każdą sobotę do końca kwietnia.
 3. Informujemy, że Bal karnawałowy dla dzieci odbędzie się w niedzielę, 9 lutego, od godz. 15.00 w Sali bankietowej Eden. Zabawę poprowadzi Agencja Artystyczna Gesek z Elbląga. Prosimy aby każde dziecko przyniosło ze sobą jedną pluszową maskotkę, Na koniec przewidziana jest loteria fantowa. Zapisy w zakrystii. Wpisowe to kartonik soku lub słodycze.
 4. Zelatorów zbierających ofiary na budowę kościoła prosimy o odebranie zeszytów w zakrystii.
 5. Zapraszamy na Mszę św. do kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Światowy Dzień Chorych, który przypada w dniu 11 lutego. Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00 a przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. bp Wojciech Skibicki.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele.
 7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela zwykła

26 stycznia 2020 r.

 

 

 1. W dniu dzisiejszym, o godz. 15.00 rozpoczniemy kolędę dodatkową. Tym samym zakończymy czas kolędy w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za czas spotkań w Waszych domach, za wspólną modlitwę, za życzliwe przyjęcie, za rozmowy i złożone przy okazji kolędy ofiary.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu

– piątek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

 1. W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie świec.
 2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia konsekrowanego. W tym dniu szczególnie chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich zakonnikach i siostrach zakonnych. W tym dniu przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka ofiar na wsparcie elbląskiego klasztoru Sióstr Klarysek. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy w imieniu Sióstr.
 3. W najbliższą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurować będą osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona będzie w każdą sobotę do końca kwietnia.
 4. W najbliższy wtorek, od godz. 19.00, planujemy rozbieranie dekoracji świątecznych. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.
 5. W środę zapraszamy mężczyzn na godz. 9.00 do pomocy przy bloczkach gazo-betonowych. Prosimy o zabranie ze sobą taczki.
 6. Informujemy, że Bal karnawałowy dla dzieci odbędzie się w niedzielę, 9 lutego. Zapisy w zakrystii.
 7. Przypominamy, że w przedniej połowie kościoła funkcjonuje tzw. pętla indukcyjna dla osób posługujących się aparatami słuchowymi. Aparaty starszej generacji należy przełączyć na odsłuch nadajnika, a nowszej generacji poprzez konfigurację w miejscu zakupu aparatu lub przez odpowiednią aplikację.
 8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego Tredera w wieku 55 lat oraz śp. Ireneusza Faryno w 55 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela zwykła

19 stycznia 2020 r.

 

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

– piątek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

– sobota, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

 1. We wtorek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w środę 22 stycznia Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy naszych parafian o pamięć o babci i dziadku, a szczególnie o modlitwę za tych, których Pan Bóg powołał do życia wiecznego.
 2. W dniach od 18 do 25 stycznia trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 3. W ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:

– w poniedziałek – ul. Legionów 8B, 14, 24 i 26, oraz Leśmiana 1, 1A i 9

– we wtorek – ul. Leśmiana 3, 5, 7, 15 i 21

– w środę – ul. Leśmiana 19, ul. Rydla 1, 3, 5, i 11

– w czwartek – ul. Rydla 7 i 9, ul. Ostródzka, oraz ul. Piłsudskiego 11 i 13

– w piątek – ul. Gdyńska, ul. Szucha i ul. Legionów 36 (informujemy, że zaszła zmiana w planie kolędy. Mieszkańców ul. Legionów 36 odwiedzimy dzień wcześniej niż planowaliśmy, czyli w najbliższy piątek)

– w sobotę – ul. Legionów 59, ul. Leśmiana 13 i 17, ul. Skierniewicka, Szczecińska oraz ul. Krakowska

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00.

 1. Przypominamy, że w okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 9.30.
 2. Informujemy, że kolęda dodatkowa odbędzie się w najbliższą niedzielę od godz. 15.00. Rodziny, które chcą zaprosić kapłana do swojego domu proszone są o zapisywanie się na listę w zakrystii.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na nowe nagłośnienie. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 4.298 zł. W przedniej połowie kościoła funkcjonuje tzw. pętla indukcyjna dla osób posługujących się aparatami słuchowymi. Aparaty starszej generacji należy przełączyć na odsłuch nadajnika, a nowszej generacji poprzez konfigurację w miejscu zakupu aparatu lub przez odpowiednią aplikację.
 4. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej po Mszy św. o godz. 9, 10.30 i 12.00
 5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb” W zakrystii do nabycia są kalendarze parafialne na rok 2020, z których dochód przeznaczony jest w całości na budowę kościoła.
 6. Klub Polonia Christiana w Elblągu zaprasza na pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer 1″ oraz spotkanie z jego reżyserem Piotrem Relichem. 23 stycznia (czwartek) godz. 18:30, Hotel Arbiter ul. Pl. Słowiański 2 Elbląg. Film ujawnia kulisy ideologii ekologizmu, weganizmu, wegetarianizmu i ruchów na rzecz zwierząt.. Wstęp wolny!”
 7. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Juliusza Kalinowskiego w wieku 70 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, naszym parafianom i gościom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO

12 stycznia 2020 r.

 

 

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w Kościele okres Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy tzw. okres zwykły kiedy to będziemy się starać wprowadzać w naszą codzienność doświadczenia ostatnich wydarzeń świątecznych.
 2. Dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. dzisiaj na godz. 16.00
 3. W dniu dzisiejszym zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Przypominamy także o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.
 4. W dniu 17 stycznia obchodzić będziemy Dzień Judaizmu w Polsce, a od 18 do 25 stycznia tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 5. W ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:

– w poniedziałek – Legionów domki oraz nr 69, Królewiecka 207 i 209 C

– we wtorek – ul. 56, Legionów 28, 30, 67, Iławska i Bartnicza.

– w środę – ul. Królewiecka 205, Sosnowa, Winnicka i Częstochowska.

– w czwartek – ul. Częstochowska 2 B, Turbinowców, Leśna, Kaszubska, Formierzy, Odlewników, Łukasińskiego.

– w piątek – ul. Legionów 8 A, 10, 12, 61, 63, Waryńskiego.

– w sobotę – ul. Legionów 8 C, Smolna, Poznańska, Rydla 13, Metalowców.

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00.

 1. Przypominamy, że w okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 9.30.
 2. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej po Mszy św. o godz. 9, 10.30 i 12.00
 3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”
 4. Bóg powołał do wieczności śp Zenona Achramowicza w wieku 90 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, naszym parafianom i gościom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Ndz. po Narodzeniu Pańskim.

5 stycznia 2020 r.

 

 

 1. W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach poświecimy kredę i kadzidło. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na potrzeby misji.
 2. Już po raz kolejny organizowany jest w Elblągu ORSZAK TRZECH KRÓLI. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału w tych ulicznych jasełkach. Miejscem rozpoczęcia jest Plac Jagiellończyka – o godz. 13.00. Prosimy naszych parafian o dołączenie do orszaku króla reprezentującego Afrykę. Nasz orszak jest koloru niebieskiego, stąd prosimy o ubiór w tym kolorze.
 3. Wspólnoty istniejące w naszej parafii, a także wszystkich parafian zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie, dzisiaj o godz. 16.00 w naszej świątyni.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.
 5. W ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:

– we wtorek – ul. Ogólna 50, 56, Legionów 32,34, Broniewskiego 39, Marymoncka, Królewiecka 209 B

– w środę – ul. Konopnickiej 2B, Królewiecka 146 A, Fromborska 15, 19, 21.

– w czwartek – ul. Fromborska 5, 7, 11, 13, 23, 27,

– w piątek – ul. Fromborska 9, 17, Królewiecka 209 A

– w sobotę – ul. Fromborska 1, Królewiecka 146 B, Konopnickiej 2 A, Łowicka, Fromborska 3, 4, 6, 25.

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00.

 1. Dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 16.00
 2. Przypominamy, że w okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 9.30.
 3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”
 4. Bóg powołał do wieczności śp Władysława Leszczyńskiego w wieku 91 lat, śp. Jacka Kołtuna w wieku 68 oraz śp. Łukasza Kaźmierczaka w 37 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, naszym parafianom i gościom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

29 grudnia 2019 r.

 

 

 1. We wtorek zakończenie roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne (dziękczynno-błagalne) o godz. 17.30.
 2. W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – rozpoczęcie Nowego Roku. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 7.00.
 3. Pierwszego stycznia swoje imieniny obchodziłby śp. ks. Mieczysław Tylutki SDS. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 10.30. Zapraszamy także na wspólną koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, na cmentarzu Agrykola.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

– w I piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. poranną oraz godzinę przed Mszą św. wieczorną.

 1. W piątek rozpoczeliśmy czas duszpasterskich odwiedzin rodzin, czyli kolędę. Do rodzin, które zechcą wpuścić kapłana do swojego domu, przybędziemy by wspólnie wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich domowników na nowy 2020 rok. Porządek kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

– w poniedziałek – ul. Modlińska, Konopnickiej domki, Żyrardowska 51 Ogólna 51,

– w czwartek – ul. Suwalska, Ogólna 54, Kamienna,

– w piątek – ul. Ogólna 42, Hodowlana, Społeczna, Jagodowa, Okrężna, Szczygla, Ogólna 46,

– w sobotę – ul. Legionów 8, Ogólna 52, Broniewskiego 41, 47, 47 A,47 B, 47 C

Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę od godz. 15.00.

 1. Prosimy o pomoc w rozniesieniu podziękowań i kalendarzy do mieszkań darczyńców naszego kościoła. Osoby, które mogą roznieść koperty w swoim bloku czy ulicy proszone są o odebranie ich dzisiaj po Mszy św. z zakrystii. Można także nabyć kalendarze parafialne na 2020 r. Dziękujemy osobom, które pomogły przy pakowaniu kopert.
 2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach od 8.00 do 9.30.
 3. Wspólnoty istniejące w naszej parafii, a także wszystkich parafian zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w następną niedzielę (5 stycznia) o godz. 16.00 w naszej świątyni.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.
 5. Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Małecką w wieku 64 lat, śp. Urszulę Lewko w wieku 88 oraz śp. Kazimierza Januszkiewicza w 88 roku życia.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy

błogosławionego Nowego Roku 2020!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019 r.

 

 

 1. Z dniem 17 XII rozpoczęliśmy drugą część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas do uroczystości Bożego Narodzenia.
 2. Msze św. roratnie w tym tygodniu jeszcze tylko w poniedziałek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W tym tygodniu przedświąteczne odwiedziny chorych wg terminów podanych przez księży.
 4. We wtorek, 24 XII, Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. poranna godz. 7.00, nie będzie Mszy św. wieczornej.
 5. Zadbajmy o godne, chrześcijańskie przeżycie wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamania opłatkiem i śpiewu kolęd. Polecany do odczytania fragment Ewangelii to: Łk 2,1-14; Łk 2,15-20; J 1,1-18. Uroczysta Msza św. Pasterka o północy. Wcześniej, o godz. 22.00 odprawimy Msze św. dla osób starszych, dzieci i tych, którzy nie będą mogli przyjść o północy. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
 6. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia – zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 18.00.
 7. W następną niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie rodziny i małżeństwa, a szczególnie za te, które w obecnym roku przeżywały swoje jubileusze. Serdecznie zapraszamy jubilatów obchodzących: 25, 30, 35, 40, 45 rocznicę małżeństwa na Msze o godz. 9.00, natomiast jubilatów z 50-letnim stażem małżeńskim i większym zapraszamy na godz. 10.30. Powyższych jubilatów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, najpóźniej do 26 grudnia.
 8. W piątek rozpoczynamy czas duszpasterskich odwiedzin rodzin, czyli kolędę. Do rodzin, które zechcą wpuścić kapłana do swojego domu, przybędziemy by wspólnie wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich domowników na nowy 2020 rok. Porządek kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

– w piątek – ul. Żyrardowska domki, Katowicka, Wiślicka, Żyrardowska 53, 65, 68 a,b, c, 83

– w sobotę – ul. Żyrardowska 55, 57, 59, 67, 69, 72, 73, 75, 77

Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę od godz. 15.00.

 1. Po Mszach św. można nabyć: pobłogosławione opłatki wigilijne a w zakrystii świece Caritas.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.
 3. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariannę Zegzuła w wieku 87 lat, śp. Marię Sałkowską wieku w 100 lat oraz śp. Rajmunda Schulza w 86 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Adwentu

15 grudnia 2019 r.

 

 

 1. Od dzisiaj przeżywamy w Kościele Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. Z dniem 17 XII rozpoczynamy drugą część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas do uroczystości Bożego Narodzenia.
 3. Msze św. roratnie w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 4. Rodziców oraz chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu w czasie świąt, a także w miesiącu styczniu zapraszamy na katechezę przygotowawczą w najbliższy czwartek, po Mszy św. wieczornej.
 5. W najbliższy piątek (20 XII) planujemy ustawienie choinek i szopki w kościele. Osoby chętne do pomocy zapraszamy na godz. 19.00.
 6. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie dzisiaj na godz. 16.00.
 7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę, 18 XII, na godz. 18.00.
 8. Dziękujemy za wszystkie ofiary wpływające na budowę kościoła. Informujemy, że podczas ostatniej zbiórki na budowę zebraliśmy kwotę 4.770 zł.
 9. Po Mszach św. można nabyć: pobłogosławione opłatki wigilijne a w zakrystii świece Caritas.
 10. Informujemy, że kalendarz parafialny na 2020 rok jest w druku i z niewielkim opóźnieniem – wraz z potwierdzeniem wpłat za kończący się rok niebawem dotrze do darczyńców naszego kościoła, będzie również do nabycia w zakrystii.
 11. Dzisiaj, po każdej Mszy św. przedstawiciele Wolontariatu Misyjnego Salwator prowadzić będą kiermasz dekoracji świątecznych oraz pamiątek misyjnych z Zambii i z Ukrainy. Zachęcamy do wsparcia wyjazdów misyjnych młodzieży salwatoriańskiej.
 12. Również dzisiaj przedstawiciele chóru Cantata rozprowadzać będą własną płytę CD.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.
 14. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Tadeusza Murawskiego w wieku 66 lat oraz śp. Damiana Taraszkiewicza w 30 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli – „Szczęść Boże”

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu

8 grudnia 2019

 

 

 Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Bardzo serdecznie witamy ks. Alberta Poloczka SDS, wykładowcę Katolickiej Nauki Społecznej w WSD salwatorianów, który będzie przewodniczył rekolekcyjnym rozważaniom. Chcemy przez te rekolekcje pogłębić i ożywić naszą wiarę, a także przygotować się do dobrego i godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

 1. Przypominamy, że:

– Msze św. z nauką ogólną będą o godz. 7.00, 9.00, 19.30

– Msze św. roratnie dla dzieci – o godz. 16.30

– Msze dla młodzieży – o godz. 18.00,

– spowiedź św. (pon. – śr.) pół godziny przed każdą Mszą św.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– niedziela – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

– czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

– sobota – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 1. Podczas rekolekcji Msze św. Roratnie będą o godz. 16.30, a w czwartek i piątek o godz. 18.00. Prosimy wszystkie dzieci o przyniesienie lampionów.
 2. Podczas Rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Decyzją Księdza Prowincjała i jego Rady ks. Sebastian Polak, z dniem 8 grudnia br. zostanie przeniesiony z Elbląga do domu zakonnego w Zakopanem.
 4. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie w następną niedzielę na godz. 16.00.
 5. Spotkanie Rady duszpasterskiej odbędzie się 12 grudnia, w czwartek o godz. 19.00.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w celu przygotowania paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Zebraliśmy kwotę 3.122 zł.
 7. W dniu dzisiejszym prowadzimy zbiórkę na budowę kościoła w ramach akcji „dach dla kościoła”- ofiary przeznaczone są na finansowanie planowanych inwestycji w naszym kościele.
 8. Po Mszach św. można nabyć: pobłogosławione opłatki wigilijne, a w zakrystii świece Caritas.
 9. Informujemy, że kalendarz parafialny na 2020 rok jest w druku i z niewielkim opóźnieniem – wraz z potwierdzeniem wpłat za kończący się rok dotrze do darczyńców naszego kościoła, będzie również do nabycia w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Wolontariatu Misyjnego Salwator prowadzić będą kiermasz dekoracji świątecznych oraz pamiątek misyjnych z Zambii i z Ukrainy. Zachęcamy do wsparcia wyjazdów misyjnych młodzieży salwatoriańskiej.
 11. Również w przyszłą niedzielę przedstawiciele chóru Cantata rozprowadzać będą własną płytę CD.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli – „Szczęść Boże”

 

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła
17 listopada 2019 r.

 

1. Witamy w naszej parafii ks. Łukasza Anioła, dyrektora Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań w Krakowie. Ks. Łukasz, przez cały dzień dzisiejszy będzie głosił słowo Boże.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
– poniedziałek, 18 listopada – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
– wtorek, 19 listopada – bł. Salomei, zakonnicy
– środa, 20 listopada – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
– czwartek, 21 listopada – ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny,
– piątek, 22 listopada – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

3. W najbliższą środę przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i chórów kościelnych. Najlepsze życzenia kierujemy do p. Bartłomieja, naszego organisty, a także do p. Ani odpowiedzialnych za chór parafialny i scholę dziecięcą. Wszystkim opiekunom oraz członkom tych grup dziękujemy za ich posługę w naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla, zbiórka ofiar do puszek na rzecz działalności charytatywnej Caritas naszej diecezji. Również tego dnia będzie miało miejsce promocja ministrantów na Mszy św. o godz. 10.30 oraz Eucharystycznego Ruchu Młodych na Mszy św. o godz. 12.00.

5. Zapraszamy na spotkanie z człowiekiem bez barier. Bawer Aondo-Akaa, który porusza się na wózku i jest niemal całkowicie sparaliżowany. Umarłby bez pomocy drugiego człowieka. Pomimo tego, prowadzi niezwykle aktywne życie. Obronił doktorat i ożenił się. Pomaga innym znaleźć pracę oraz rekrutuje wolontariuszy do działalności społecznej. Był koordynatorem Światowych Dni młodzieży. Przebył m.in. cały szlak do Santiago de Compostella. Daje świadectwo głębokiej i dojrzałej wiary, mimo przeciwności, które go spotykają. W środę 20 listopada godz. 18:30, zapraszamy do auli elbląskiego Seminarium Duchownego. Wstęp wolny! Zachęcamy do przyjścia z rodziną i znajomymi!

6. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym. Tym razem zapraszamy do Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu na medytację modlitwy Ojcze nasz (Mt 6, 9 – 13). Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 listopada br; rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godziny 14.00. Prosimy zabrać ze sobą Pismo święte, notatnik i długopis. Wstęp wolny.

7. Centrum Nowej Ewangelizacji zaprasza na rekolekcje dla dorosłych, które odbędą się w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu w dniach 26 – 28 listopada w godz. 18.00 – 21.00. Rekolekcje poprowadzi o. Maciej Ziębiec, redemptorysta, a treścią spotkań będą trzy ważne tematy: uzdrowienie, uwolnienie i misja. Wstęp wolny! Zapraszamy!

8. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie w następną niedzielę na godz. 16.00.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 4.469 zł. Dziękujemy również uczestnikom Balu Parafialnego za udział w tym spotkaniu i wsparcie funduszu budowy kościoła.

10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”. Od 1 listopada cena jednego egzemplarza Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

 

XXXII Niedziela Zwykła
10 listopada 2019 r.


1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
– poniedziałek, 11 listopada – św. Marcina z Tours, biskupa,
– wtorek, 12 listopada – Jozafata, biskupa i męczennika,
– środa, 13 listopada – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

2. W poniedziałek, 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, którą odprawimy o godz. 10 30.

3. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.

5. W przyszłą sobotę o godz. 19.00 uroczyste rozpoczęcie X Balu Parafialnego. Dochód z Balu przeznaczony jest na budowę świątyni.

6. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii będzie głosił ks. Łukasz Anioł, dyrektor Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań w Krakowie.

7. W tym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się następujące spotkania:
– poniedziałek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania,
– wtorek – Margaretki oraz Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej,
– środa – Odnowa w Duchu Świętym i Chór parafialny,
– czwartek – grupa Biblijna.

8. Zapraszamy na konferencję pt. „Biblia o finansach” we wtorek, po Mszy św. wieczornej w kościele. Szczegóły na plakatach.

9. Stowarzyszenie „Lepszy Elbląg” oraz Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zapraszają na charytatywny turniej siatkówki z wpisowym w postaci paczki dla bezdomnych. Turniej odbędzie się w najbliższą sobotę, na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Mechanicznych. Szczegóły u ks. Rafała lub na stronie www.lepszyelblag.pl

10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Henryka Jankowskiego w wieku 69 lat. Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

 

 

XXXI Niedziela Zwykła
3 listopada 2019 r.


1. W dniu dzisiejszym witamy w naszym kościele kleryków elbląskiego WSD, którzy rozprowadzają kalendarze na 2020 rok. Ofiary złożone za kalendarze będą cegiełką na rzecz formacji przyszłych kapłanów.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
poniedziałek, 4 listopada – św. Karola Boromeusza,
sobota, 9 listopada – święto rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej.

3. W dniu 5 listopada br. obchodzimy 1 rocznicę śmierci ks.Mieczysława Tylutkiego SDS. Zapraszamy na rocznicową Mszę św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Ks. Bp-a Wojciecha Skibickiego we wtorek na godz. 18.00. Na Mszy św. śpiewał będzie chór Cantata.

4. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. We wtorek zapraszamy Żywy Różaniec na godz. 17.30, na comiesięczną modlitwę różańcowa.

6. W czwartek, 7 listopada, zapraszamy rodziców dzieci I Komunijnych na spotkanie w kościele, na godz. 19.00

7. W przyszłą niedzielę zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na posadzkę w kościele.

8. Od 1 listopada w kinach można oglądać film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię młodej dyrektorki kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Planujemy wspólne wyjście do Multikina w dniu 7 listopada, na godz. 19.00. Cena biletu 12 zł. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Ryszarda Kwapisza w wieku 65 lat. Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

 

 

XXX Niedziela Zwykła
27 października 2019 r.


1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży będą prowadzone do czwartku o godz. 17.30, natomiast dla dzieci od poniedziałku do środy o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. We wtorek, 31 października w kościele św. Wojciecha w Elblągu o godz. 19.00 rozpocznie się IV „Noc Świętych”. Będzie to czas modlitwy, śpiewu, skupienia, adoracji i uwielbienia Boga w darze Jego świętych. W programie konferencja, uwielbienie, adoracja, procesja ze świętymi po cmentarzu, apel, ucałowanie relikwii świętych. Zapraszamy wspólnoty modlitewne, rodziców z dziećmi, młodzież, parafian do uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu. Prosimy zabrać ze sobą lampion. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.

4. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy osiągnęli świętość. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę – nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30.

5. Zgodnie ze zwyczajem 1 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich. Zadbajmy o klimat modlitwy i skupienia na odwiedzanych cmentarzach. Msze św. na cmentarzach: na Dębicy – w Starej Kaplicy o godz. 12.00, natomiast na Agrykoli o godz. 11.30.

6. W sobotę obchodzimy Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej świątyni zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 18.30.

7. W dniu 1 listopada zapraszamy na wspólny różaniec przy grobie śp. Ks. Mieczysława na godz. 19.30.

8. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

9. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.

10. W sobotę, 2 listopada, zapraszamy na czuwanie fatimskie za zmarłych. Rozpocznie się ono Nieszporami za zmarłych o godz. 18.00. Msza św. o godz. 18.30, następnie modlitwa różańcowa z wypominkami. Zapraszamy szczególnie tych, którzy w minionym roku odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku swoich bliskich.

11. W tym tygodniu odwiedzimy chorych: w czwartek ks. Szymon; w sobotę ks. Jerzy i ks. Rafał; ks. Stanisław i ks. Sebastian w piątek, 8 listopada. Nowe osoby można zgłaszać w zakrystii.

12. Od 1 listopada w kinach będzie można oglądać film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię młodej dyrektorki kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Planujemy wspólne wyjście do Multikina w dniu 7 listopada, na godz. 19.00. Cena biletu 12 zł. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

13. W dzień Wszystkich Świętych Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej będzie rozprowadzał znicze przy kościele.

14. W niedzielę 3 listopada w naszym kościele klerycy elbląskiego WSD rozprowadzać będą kalendarze na 2020 rok. Ofiary złożone za kalendarze będą cegiełką na rzecz formacji przyszłych kapłanów.

15. W ramach I Synodu Diecezji Elbląskiej przygotowywany jest dokument pt. „Diecezja Elbląska dzisiaj”. Potrzebujemy informacji nt osób powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii. Prosimy o uzupełnienie naszej wiedzy…!

16. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Apolonię Kania w wieku 87 lat i Waldemara Łukaszenko w wieku 66 lat. Wieczny odpoczynek…


Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!