Ogłoszenia parafialne


XX Niedziela Zwykła
18 sierpnia 2019 r.


1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
– w środę, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża
– w czwartek, 22 sierpnia – wspomnienie NMP Królowej
– w sobotę, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, Apostoła

2. Dziękujemy za ofiary wpłacane na budowę kościoła. W ostatnią niedzielę zebraliśmy kwotę 3.390 zł.

3. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w dni powszednie piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a także w każdy czwartek od godz. 17.00 do 17.50.

4. Spotkanie rady parafialnej odbędzie się 21 sierpnia, w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii.

5. Serdecznie zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Gazetki Parafialnej „Dobry jak chleb”.


6. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marka Szymańskiego w wieku 69 lat oraz śp. Adama Hajduckiego w wieku 48 lat życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli – „Szczęść Boże”.

 

XIX Niedziela Zwykła

11 Sierpnia 2019 r.

  

  1. Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na prace związane z uszczelnieniem świetlika, które mają rozpocząć się już w przyszłym miesiącu. Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie.

  2. Dzisiaj około godziny 18.00, pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na Jasną Górę i tam spotkają się z grupą duchowych pielgrzymów, którzy wraz z księdzem proboszczem wczoraj wyruszyli do Częstochowy autokarem. Spotkanie z Matką Jasnogórską i złożenie w Jej ręce osobistych i wspólnotowych intencji jest najlepszym zwieńczeniem trudu pielgrzymowania. Serdecznie dziękujemy pielgrzymom wraz z księdzem Rafałem za modlitwy zanoszone w intencji naszej parafii.

  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w środę, 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika  

– w czwartek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w każdą niedzielę, jednak nie będzie Mszy o godz. 13.30 i 20.00. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kwiatów, ziół i wieńców.

– w sobotę, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka, prezbitera  

  1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w dni powszednie piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a także w każdy czwartek od godz. 17.00 do 17.50.

  2. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 


XVIII Niedziela Zwykła
04 sierpnia 2019 r.

 

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Stanisława Muchę, który będzie pełnił posługę kapelana szpitala wojewódzkiego i pomocy duszpasterskiej w naszej parafii. Życzymy ks. Stanisławowi błogosławionych owoców pracy duszpasterskiej i dużo radości z posługi w naszej parafii.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– wtorek – święto Przemienienia Pańskiego
– czwartek– wspomnienie św. Dominika, prezbitera
– piątek – święto św. Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
– sobotę– święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

3. W niedzielę, 11 sierpnia, około godz. 18.00, pielgrzymi naszej diecezji dotrą na Jasną Górę. Będą dziękować Maryi za czas rekolekcji w drodze, a także złożą w sanktuarium intencje swoje i powierzone im przez innych. Otoczmy modlitwą ich, a także pielgrzymów duchowych naszej parafii, którzy w sobotę 10 sierpnia, o godz. 23.00 wyjeżdżają do Częstochowy.

4. Spotkania modlitewne w ramach pielgrzymki duchowej, od poniedziałku do piątku, o godz. 20.15. We wtorek szczególnie zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca.

5. W piątek, 9 sierpnia, o godz. 19.00 w salce o. Jordana odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób udających się na wycieczko-pielgrzymkę na Węgry.

6. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w dni powszednie piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar w ramach akcji „dach dla Kościoła”. Ofiary przeznaczone są na remont świetlika.

8. W ramach ostatnich składek zebraliśmy: na Elbląską Pieszą Pielgrzymkę 3.067 zł, na wsparcie pracy misjonarzy 2.335 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Ryszarda Markowskiego w 78 roku życia oraz śp. Piotra Lewandowskiego wieku 36 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, …


Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

 

XVII Niedziela zwykła
28 lipca 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęła się XXVII Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymów polecamy pamięci modlitewnej a im samym życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

2. Wciąż trwają zapisy do naszej pielgrzymkowej Grupy Salvator-Redemptor. Gdyby ktoś nie mógł iść od początku, to istnieje możliwość dołączenia do pielgrzymki 4 sierpnia. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub u ks. Rafał Główczyńskiego tel. 602 523 925

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek, 29 lipca – wspomnienie św. Marty
– w środę 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
– we czwartek 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego

4. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Od poniedziałku 29 lipca codzienna modlitwa wieczorna o godz. 20.15. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 10 na 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

5. We czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień. W naszej, polskiej historii jest to miesiąc ważnych rocznic i wydarzeń, które kształtowały naszą pamięć i tożsamość narodową. T także miesiąc pieszych pielgrzymek i ważnych wydarzeń religijnych, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy więc do podjęcia w tym czasie abstynencji od napojów alkoholowych.

6. W tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00; o godz. 17.40 modlitwa w intencji powołanych prowadzona przez grupę Margaretka.
– w piątek – okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św.
– w sobotę – czuwanie fatimskie, które rozpocznie się o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św., konferencja, procesją z figurą Matki Bożej, litania Loretańska i Apel Fatimski.

7. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym okazja o spowiedzi w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Okazja do spowiedzi również w czwartek od godz. 17 do 18-tej.

8. Decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady posługę w naszej parafii kończy br. Patryk Janiak. Msza św. w intencji br. Patryka w następną niedzielę o godz. 10:30. Dziękujemy br. Patrykowi za ofiarną posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w zakonnym życiu.

9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

10. W minionym tygodniu z naszej parafii Bóg powołał do wieczności śp. Józefa Mocha w wieku 56 lat i śp. Dariusza Brockiego w wieku 51 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

 

XV Niedziela Zwykła
14 lipca 2019 r.

1. Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na prace związane z uszczelnieniem świetlika. Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
– we wtorek, 15 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel
– w sobotę, 20 lipca, wspomnienie bł. Czesława

3. W następną niedzielę, z racji przypadającego w kolejnym tygodniu wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszach św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

4. Trwają zapisy na XXVII Pieszą Pielgrzymkę Elbląską na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się w dniach 27.07 – 11.08.2019. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w grupie Salwator – Redemtor.

5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Leonardę Rudą w wieku 98 lat życia oraz śp. Jadwigę Piaścik – Wieczorek w wieku lat 85 życia. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.


Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

XIV Niedziela zwykła
07 lipca 2019 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 10:30 ksiądz Jerzy w uroczysty sposób przejmie obowiązki proboszcza i złoży publiczne wyznanie wiary. Polecamy nowego księdza proboszcza wstawiennictwu świętego Brata Alberta.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek, 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
– w czwartek, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
– w piątek, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
– w sobotę, 13 lipca – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

3. W dniu wczorajszym grupa 45 osób z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej wyjechała wraz z ks. Rafałem na Salwatoriańskie Forum Młodych do Dobroszyc.

4. W minioną niedzielę służba liturgiczna zebrała 1700 złotych na swój wakacyjny wyjazd na Dolny Śląsk. W imieniu ministrantów i lektorów serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.

5. Za tydzień zbiórka ofiar w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary będą przeznaczone na remont świetlika, który zaplanowany jest na miesiąc wrzesień.

6. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w dni powszednie okazja do spowiedzi św. piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

7. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb” a także miesięcznika „Salwator”

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

XIII Niedziela zwykła
30 czerwca 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej ministranci będą zbierali ofiary do puszek na swój wyjazd wakacyjny. Serdeczne Bóg zapałać za każde wsparcie.

2. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła można złożyć podpis pod projektem ustawodawczym „Stop pedofilii”. Wymagany jest Dowód Osobisty.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
– we wtorek, 3 lipca – święto św. Tomasza, Apostoła
– w piątek, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

4. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwa w intencji powołanych prowadzona przez wspólnotę Margaretka w czwartek o godz. 17.40.

6. Spowiedź I piątkowa – pół godziny przed poranną Mszą św., i wieczorną Mszą św.

7. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej, procesja i Apel fatimski.

8. W dniu jutrzejszym 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami i księdzem Jerzym wyjeżdża na wakacyjny wypoczynek do Karpacza. Uczestników tego wyjazdu polecamy Waszym modlitwom.

9. W następną niedzielę, 7 lipca podczas Mszy świętej o godz. 10:30 ksiądz odbędzie się uroczyste wprowadzenie księdza Jerzego Urbanika na urząd proboszcza naszej parafii, połączone z uroczystym wyznaniem wiary. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość i polecamy osobę nowego księdza proboszcza Waszym modlitwom indywidualnym i wspólnotowym.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Sławomira Skowrona w wieku 51 lat, śp. Bogdana Zawistowskiego w wieku 64 lat, śp. Ewę Bruskiewicz w wieku 54 lat oraz śp. Mirosława Zielińskiego w wieku 54 lat życia. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

Wszystkim jubilatom i solenizantom, a szczególnie ks. Szymonowi, który dzisiaj świętuje swoje imieniny a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.