Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI Niedziela zwykła

27 września 2020 r.

 

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek, 28 września – św. Wacława, męczennika,

– wtorek, 29 września – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– środa, 30 września – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

– czwartek, 1 października – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

– piątek, 2 października – świętych aniołów stróżów.

 1. Rozpoczynamy Maryjny miesiąc październik, dlatego też od czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, natomiast dzieci – ze względu na biały tydzień, zapraszamy od 7 października na godz. 16.30.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, modlitwa różańcowa za powołanych i o nowe powołania prowadzona przez Margaretki od 17.30.

– w piątek: spowiedź dla dzieci o godz. 16.00 (Msza św. – o godz. 16.30); spowiedź dla dorosłych – przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

– w sobotę czuwanie Fatimskie, początek o godz. 18.00, które poprowadzi i konferencję wygłosi ks. Andrzej Piotrowski.

 1. W tym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się spotkania w salce o. Jordana: w środę – Odnowa w Duchu Świętym, również w środę spotkanie rodziców dzieci rocznicowych w kościele, czwartek – Margaretki, w piątek – zapisy na bierzmowanie, rok pierwszy. Zapraszamy młodzież ze szkół średnich.
 2. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Ks. Rafał swoich chorych odwiedzi w czwartek od godz. 15.00. Ks. Szymon w piątek 9 października.
 3. Przypominamy, że za tydzień nie będzie już Mszy św. o godz. 20.00. Tradycyjnie będzie odprawiana w miesiącach wakacyjnych: czerwiec – wrzesień.
 4. Z racji pandemii koronawirusa I Komunia św. w naszej parafii zaplanowana jest w dwóch grupach na dzień 4 października, o godz. 10.00 i 12.00.
 5. We wtorek swoje imieniny obchodzić będzie ks. Michał Mańka – kapelan szpitala. Msza św. imieninowa w intencji solenizanta zostanie odprawiona w środę, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W minioną niedzielę na rzecz utrzymania Bazyliki Grobu Pańskiego zebraliśmy kwotę 1.579 zł.
 7. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 ksiądz proboszcz zaprasza do odwiedzin dolnego kościoła. Rozpoczęcie zwiedzania od strony południowej.
 8. Kino światowid zaprasza na film pt. „Wojtyła, śledztwo”, produkcji hiszpańskiej. Projekcja filmu rozpocznie się 25 września, a cena biletu grupowego wynosi 10 zł.
 9. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Jarosińska w wieku 72 lat, śp. Jerzy Dubieleski w wieku 69 lat oraz śp. Bożena Boćkowska w wieku 63 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym! Amen

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

 Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV Niedziela zwykła

20 września 2020 r.

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek, 21 września – święto Mateusza apostoła i ewangelisty,

– środa, 23 września, – św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 1. Z racji pandemii koronawirusa I Komunia św. w naszej parafii zaplanowana jest dwóch grupach na dzień 4 października, o godz. 10.00 i 12.00.
 2. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na pierwsze spotkanie we wtorek, 22 września br., o godz. 19.00 w kościele.
 3. W minioną niedzielę w ramach zbiórki na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 4.204 zł. Dziękujemy również za ofiary składane w ramach uroczystości „Dożynki 2020” zebraliśmy kwotę 5.060 zł. Za składane ofiary składam „Bóg zapłać”
 4. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 5. Kino światowid zaprasza na film pt. „Wojtyła, śledztwo”, produkcji hiszpańskiej. Projekcja filmu rozpocznie się 25 września, a cena biletu grupowego wynosi 10 zł.
 6. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii to dzień zbiórki do puszek na rzecz utrzymania Bazyliki Grobu Pańskiego.
 7. W dniu 16 września br. zmarł ks. Stanisław Ożóg – salwatorianin, długoletni przełożony domu zakonnego w Elblągu i kapelan szpitala wojewódzkiego. Zamarłego kapłana polecamy pamięci modlitewnej!
 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wacław Dzikiewicz w wieku 81 lat oraz śp. Andrzej Błaszczak w wieku 68 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym! Amen

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

 Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV Niedziela zwykła

13 września 2020 r.

 

 

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość dożynkową. Dziękujemy Boga za tegoroczne plony, które mogliśmy zebrać z pól, ale także z działek, ogrodów i sadów. Msza św. dożynkowa odbędzie się o godz. 10.30. W ramach dożynek parafialnych w salce o. Jordana, w godz. od 9.00 do 13.30 rozprowadzane jest ciasto, pierogi i smalec. Przez zakup domowych wyrobów wspieramy budowę naszej świątyni. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom domowej kuchni i wspólnotom zaangażowanym w akcję „Dożynki 2020”. Bóg zapłać!
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– wtorek, 15 września – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

– środa, 16 września, – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,

– piątek, 18 września, – święto Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,

 1. W dniu 6 września rozpoczęliśmy kolejny rok formacji w naszej parafii. Ze względu na obostrzenia i reżim sanitarny spotkania grup i wspólnot przeprowadzane są w salce o. Jordana pod tarasem.
 2. Z racji pandemii koronawirusa I Komunia św. w naszej parafii zaplanowana jest dwóch grupach na dzień 4 października, o godz. 10.00 i 12.00.
 3. Ze względu na COVID 19 jeden kapłan będzie udzielał Komunii św. przy kaplicy Matki Bożej wyłącznie na rękę.
 4. Z wielką radością informujemy o decyzji Stolicy Świętej o beatyfikacji założyciela salwatorianów o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, która będzie miała miejsce 15 maja 2021 roku w bazylice św. Jana na Lateranie, w Rzymie. Dalsze informacje zostaną podane w późniejszym terminie.
 5. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 6. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
 7. W najbliższy wtorek, 15 września, w godz. od 14 do 14.45 na parkingu przy kościelnym w ambulansie diagnostycznym będzie możliwość zbadania tętnic kończyn dolnych, wykonać badanie na osteoporozę, itp. Szczegóły możemy przeczytać na plakatach.
 8. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 9. Następna niedziela w naszej parafii to dzień zbiórki do puszek na rzecz utrzymania Bazyliki Grobu Pańskiego.
 10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII Niedziela zwykła

6 września 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy – we wtorek, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. I Komunia św. w tym roku planowana jest na dzień 4 października.
 3. Z racji pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych niemożliwym jest zorganizowanie w tym roku dożynek parafialnych w dotychczasowej formie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej dekoracji dożynkowej w kościele (prosimy o warzywa, owoce, kwiaty ogrodowe i inne płody ziemi – do piątku 11 września). Na wzór ostatniego festynu parafialnego prosimy także o upieczenie i ofiarowanie ciasta, które rozprowadzane będzie w dniu 13 września w salce o. Jordana. Osoby chętne do upieczenia ciasta prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w sobotę od godz. 17.00 do 19.00. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony jest na cele budowlane w naszym kościele.
 4. Spotkanie grupy Biblijnej odbędzie się w czwartek – po Mszy św. wieczornej.
 5. Ze względu na COVID 19 jeden kapłan będzie udzielał Komunii św. przy kaplicy Matki Bożej wyłącznie na rękę.
 6. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 7. Przypominamy, że w każdą niedzielę września sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały miesiąc nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli września – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 9. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
 10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Franciszek Maszka w wieku 62 lat, śp. Wiesław Dobrzeniecki w wieku 71 lat, śp. Grażyna Kobus w wieku 61 lat, śp. Waldemar Zajączkowski w wieku 63 lat oraz śp. Andrzej Kubicz w wieku 60 lat. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli

„Szczęść Boże”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII Niedziela zwykła

30 sierpnia 2020 r.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w I czwartek – modlitwa w int. powołanych i o nowe powołania prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.30;

 • – w piątek spowiedź I-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św.;
 • – spowiedź dla dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00;
 • – spowiedź dla młodzieży od godz. 17.30.
 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 1 września – bł. Bronisławę, zakonnicę,

– czwartek, 3 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża,

– sobota, 5 września – bł. Matkę Teresę z Kalkuty, zakonnicę.

 1. Wszystkie grupy i wspólnoty istniejące w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok pracy formacyjnej. Msza św. zostanie odprawiona w czwartek, 3 września o godz. 18.00.
 2. Odwiedziny chorych w tym miesiącu w piątek, 4 września od godz. 9.00. Ks. Rafał w podanym wcześniej terminie.
 3. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się we wtorek, 1 września, o godz. 19.00; spotkanie Rady duszpasterskiej 4 września, o godz. 19.00 również w salce o. Jordana.
 4. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpoczniemy tradycyjnie w sobotę o godz.18.00 modlitwą różańcową. Gościem i kaznodzieją czuwania będzie ks. dr Waldemar Maliszewski – przewodnik Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 5. Z racji pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych niemożliwym jest zorganizowanie w tym roku dożynek parafialnych w dotychczasowej formie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej dekoracji dożynkowej w kościele (prosimy o warzywa, owoce, kwiaty ogrodowe i inne płody ziemi – do piątku 11 września). Na wzór ostatniego festynu parafialnego prosimy także o upieczenie ciasta, które rozprowadzane będzie w dniu 13 września w salce o. Jordana. Osoby chętne do upieczenia ciasta prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomogły w sprzątaniu salki ojca Jordana i przenoszeniu mebli. Bóg zapłać!
 7. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 8. Przypominamy, że w każdą niedzielę września sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały miesiąc nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli września – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.
 9. . Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Ireneusz Ekiel w 38 roku życia. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli –

„Szczęść Boże”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXI Niedziela zwykła

23 sierpnia 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 24 sierpnia – św. Bartłomieja, apostoła,

– środa, 26 sierpnia – uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej,

– czwartek 27 sierpnia – św. Moniki,

– piątek, 28 sierpnia – św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,

– sobota, 29 sierpnia – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów uczniów klas I. Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci.
 2. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na rzecz elbląskiego seminarium duchownego oraz ofiar w Bejrucie. Zebraliśmy kwotę 2.680 zł.
 4. Z racji panującej pandemii Coronawirusa przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw lub zachowanie odległości społecznych.
 5. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Sławomir Adamkiewicz w wieku 58 lat oraz śp. Henryk Szlendak w 63 roku życiu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli –

„Szczęść Boże”.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XX Niedziela zwykła

16 sierpnia 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 17 sierpnia – św. Jacka Odrowąża, prezbitera,

– czwartek, 20 sierpnia – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

– piątek, 21 sierpnia – św. Piusa X, papieża,

– sobota, 22 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

 1. W dniu jutrzejszym swoje imieniny obchodzi Ks. bp Jacek Jezierski. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu diecezji elbląskiej.
 2. Dzisiaj, po każdej Mszy św. przeprowadzona jest zbiórka ofiar na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu oraz na rzecz osób poszkodowanych w Bejrucie.
 3. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 4. Dziękujemy za ofiary wpłacane na budowę kościoła. W ostatnią niedzielę zebraliśmy kwotę 5.286 zł.
 5. Z racji panującej pandemii Coronawirusa przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw lub zachowanie odległości społecznych.
 6. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach
 7. . Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Czesław Maszkiewicz w wieku 87 lat oraz śp. Sabina Szaduro w 99 roku życia.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIX Niedziela zwykła

9 sierpnia 2020 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– wtorek, 11 sierpnia – św. Klary, dziewicy,

– piątek, 14 sierpnia – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,

– sobota, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w każdą niedzielę, jednak nie będzie Mszy o godz. 13.30 i 20.00. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kwiatów, ziół i wieńców.

 1. W najbliższy wtorek ok. 18.00, pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na Jasną Górę. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 10 na 11 sierpnia. Koszt podróży 85 zł. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca. Spotkanie z Matką Jasnogórską i złożenie w Jej ręce osobistych i wspólnotowych intencji jest najlepszym zwieńczeniem trudu pielgrzymowania. Serdecznie dziękujemy pielgrzymom wraz z ks. Rafałem za modlitwy zanoszone w intencji naszej parafii.
 2. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w naszym kościele.
 3. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
 5. Za tydzień po Mszach św. przeprowadzona będzie zbiórka ofiar na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
 6. Z racji panującej pandemii Coronawirusa przypominamy o maseczkach lub przyłbicy podczas nabożeństw.
 7. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach.
 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVIII Niedziela zwykła

2 sierpnia 2020 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 4 sierpnia – św. Jana Marii Vianneya,

– czwartek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego,

– sobota, 8 sierpnia – św. Dominika, prezbitera.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Modlitwa w intencji powołanych do służby Bożej prowadzona będzie przez wspólnotę Margaretka w czwartek o godz. 17.30.
 2. Okazja spowiedzi I piątkowej – pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Od wtorku 28 lipca codziennie prowadzona jest modlitwa wieczorna o godz. 20.15. dla duchowych pielgrzymów zakończona Apelem Jasnogórskim. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd ok. północy z 10 na 11 sierpnia. Koszt podróży 85 zł. Zapisy w zakrystii.
 4. W sobotę rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. W naszej, polskiej historii jest to miesiąc ważnych rocznic i wydarzeń, które kształtowały naszą pamięć i tożsamość narodową. Miesiąc pieszych pielgrzymek i ważnych wydarzeń religijnych, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy więc do podjęcia w tym czasie abstynencji od napojów alkoholowych.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 6. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
 7. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 8. Prace tynkarskie dolnego kościoła dobiegają końca. Pozostała jeszcze tylko część pod tarasem wraz z salką o. Jordana, dlatego prosimy o pomoc w przygotowaniu tych pomieszczeń do tynkowania. Chętnych do pomocy zapraszamy w poniedziałek na godz. 9.00.
 9. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach.
 10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
 11. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Bernarda Grudzińskiego w 75 roku życia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII Niedziela zwykła

26 lipca 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 29 lipca – św. Marty,

– piątek, 31 lipca – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

– sobota, 1 sierpnia – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

 1. W najbliższy wtorek rozpocznie się XXVIII Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymów polecamy pamięci modlitewnej a im samym życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 2. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Od wtorku 28 lipca codzienna modlitwa wieczorna o godz. 20.15. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 10 na 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień. W naszej, polskiej historii jest to miesiąc ważnych rocznic i wydarzeń, które kształtowały naszą pamięć i tożsamość narodową. Miesiąc pieszych pielgrzymek i ważnych wydarzeń religijnych, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy więc do podjęcia w tym czasie abstynencji od napojów alkoholowych.
 4. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę tradycyjnie o godz. 18.00 modlitwą różańcową. Czuwanie poprowadzi ks. dr Wojciech Borowski, dyrektor Caritas diecezji elbląskiej.
 5. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, gdzie zielonym kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
 6. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach.
 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
 9. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Andrzeja Krygiera w 67 roku życia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVI Niedziela zwykła

19 lipca 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 22 lipca – św. Marii Magdaleny,

– czwartek, 23 lipca – św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy,

– piątek, 24 lipca – św. Kingi, dziewicy,

– sobota, 25 lipca – św. Jakuba apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców.

 1. Z racji przypadającego w sobotę liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.
 2. W dniu 25 lipca swoje imieniny obchodzić będzie br. Krzysztof Stelmach. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w sobotę, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Informujemy, że podczas ostatniej zbiórki zebraliśmy kwotę 5.271 zł.
 4. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, gdzie zielonym kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
 5. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
 7. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Jerzego Mańskiego w 63 roku życia oraz Grażynę Imianowską w wieku 69 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XV Niedziela zwykła

12 lipca2020 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 13 lipca – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– środa, 15 lipca – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– czwartek, 16 lipca – NMP z Góry Karmel.

 1. Na uroczystości odpustowe Matki Bożej Szkaplerznej zaprasza parafia św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Uroczysta Msza św. rozpocznie się we czwartek (16 lipca) o godz. 18.00. Przed Mszą św. wspólny różaniec. Szczegóły uroczystości odpustowych możemy przeczytać na plakatach.
 2. W dniu dzisiejszym, prowadzona jest zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na koszty związane z posadzką naszego kościoła. Prace przy poręczach na klatce schodowej przy głównym wejściu z lewej strony dobiegły końca. Bezpiecznie można już wejść na chór.
 3. Grupa pielgrzymkowa „Salvator” dziękuje za ofiary, które zebrali w wysokości 4.844 zł. Pątników można jeszcze wesprzeć składając ofiary do urny przy ołtarzu Matki Bożej oraz wpłatami na konto parafii z dopiskiem „na pielgrzymkę”.
 4. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, gdzie zielonym kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
 5. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 6. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas liturgii kościele oraz zachowanie tzw. odległości społecznej.
 7. Po 31 latach służby pani Róża i Jan Błaszczykowie planują zakończyć posługę dbania o porządek w naszej świątyni. Zwracamy się więc do Was wszystkich z zapytaniem kto byłby gotów podjąć się tego ważnego zadania w naszym kościele. Poszukujemy również osoby do pracy na zmianę w kuchni na plebanii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Jerzym – proboszczem parafii.
 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
 9. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Krystynę Brzuszczyńską w 71 roku życia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIV Niedziela zwykła

5 lipca 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 6 lipca – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– środa, 8 lipca – św. Jana z Dukli, prezbitera,

– sobota, 10 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

 1. Witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej księdza Michała Mańkę, który od 1 lipca rozpoczął pracę w naszej parafii. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i wielu łask w posłudze kapelana szpitala.
 2. W dniu dzisiejszym, o godz. 10.30 odbędzie się Msza św. w int. ks. Szymona z ok. imienin, które przypadają na 18 lipca.
 3. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, gdzie zielonym kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
 4. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 5. Ruchu Młodzieży Salwatoriańskie organizuje dzisiaj zbiórkę ofiar do puszek. Złożone ofiary przeznaczone będą na tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.
 6. Zachęcamy do wirtualnego uczestniczenia w XXVII Salwatoriańskim Forum Młodych, które odbywać się będzie w Dobroszycach, koło Wrocławia, a będzie trwało od 6 do 10 lipca br. Szczegóły możemy przeczytać na stronie: https://forummlodych.com
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 8. Zwracamy się i prosimy o rozwagę przy stawianiu zniczy, wkładów i kwiatów na salwatoriańskim grobie, na cmentarzu Agrykola. W minioną niedzielę doszło do zapalenia się obok stojących lampionów i uszkodzenia nagrobka.
 9. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
 10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Mackiewicz w wieku 91 lat, śp. Edwardę Zielińską w wieku 87 lat oraz śp. Edwarda Merkowskiego wieku w 78 lat.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIII Niedziela zwykła

28 czerwca 2020 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 29 czerwca – uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła,

– piątek, 3 lipca – święto św. Tomasza, apostoła.

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 10.30 Mszę św. odprawi ks. Michał Semeniuk neoprezbiter z parafii św. Rafała Kalinowskiego. Na koniec Mszy św. udzieli także błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwa w intencji powołanych prowadzona przez wspólnotę Margaretka w czwartek o godz. 17.30.
 3. Spowiedź I piątkowa – pół godziny przed poranną Mszą św. i Mszą św. wieczorną.
 4. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej, procesja i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. Ryszard Półtorak – proboszcz parafii Trójcy Świętej w Elblągu.
 5. W ramach akcji „Festyn 2020” w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 3.823 zł. Bóg zapłać!
 6. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele oraz kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
 7. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 8. W następną niedzielę, 5 lipca o godz. 10.30 odbędzie się Msza św. w int. ks. Szymona z ok. imienin, które przypadają na 18 lipca.
 9. Ruchu Młodzieży Salwatoriańskie organizuje zbiórkę ofiar do puszek w niedzielę 5 lipca. Złożone ofiary przeznaczone będą na tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.
 10. Uczniowie SP 15 zorganizowali wystawę nt encykliki papieża Franciszka „Laudato si”. W naszym kościele można ją obejrzeć tylko w niedzielę.
 11. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Stryjka w wieku 72 lat, śp. Marcina Wołosza w wieku 32 lat, śp. Renatę Szenfeld w wieku 51 lat, śp. Barabarę Lecką w wieku 86 lat oraz śp. Jacka Domaszewicza w 55 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII Niedziela zwykła

21 czerwca 2020 r.

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej duszpasterzy Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Księża oprócz głoszonych dziś kazań zachęcają do modlitwy o nowe powołania i służą także rozmową na tematy związane z życiem zakonnym i kapłaństwem.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 24 czerwca – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela,

– czwartek, 25 czerwca – bł. Dorotę z Mątów, patronki diecezji elbląskiej,

– sobota, 27 czerwca – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.

 1. W dniu 23 czerwca obchodzić będziemy Dzień Ojca. Tego dnia szczególnie pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach. Jako duszpasterze już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim ojcom i tatusiom.
 2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji ustania pandemii koronavirusa na godz. 17.30.
 3. W ramach festynu parafialnego w salce o. Jordana, w godz. od 9.00 do 13.30 rozprowadzane jest ciasto. Przez zakup domowych wypieków wspieramy budowę naszej świątyni. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom domowej kuchni i wspólnotom zaangażowanym w akcję „Festynu 2020”. Bóg zapłać!
 4. W ramach zbiórki na budowę kościoła w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 4.992 zł. Bóg zapłać!
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na konferencję we wtorek, na godz. 19.00 do kościoła.
 6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Salvator Mundi” zaprasza na adorację uwielbienia za kończący się rok formacyjny. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w środę o godz. 19.00.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Mszę św. odprawi ks. Michał Semeniuk neoprezbiter z parafii św. Rafała Kalinowskiego. Na koniec Mszy św. udzieli także błogosławieństwa prymicyjnego.
 8. Okres Wielkanocny w Kościele zakończył się w dniu Zesłania Ducha Świętego dlatego zachęcamy do spowiedzi tych, którzy z racji pandemii nie byli u spowiedzi wielkanocnej. Przypominamy także, że w każdy czwartek od godz. 17.00 istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
 9. Zapraszamy mężczyzn w środę, na godz. 9.00 do prac porządkowych w dolnym kościele. Prosimy zabrać ze sobą taczkę i łopatę.
 10. Ksiądz Prowincjał z głosem wiążącym swojej Rady z dniem 1 lipca br. powołał ks. Michała Mańkę do wspólnoty salwatorianów w Elblągu jako kapelana szpitala wojewódzkiego i pomoc duszpasterską w parafii św. Brata Alberta.
 11. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Alfredę Sobczak w wieku 74 lat, śp. Piotra Rosika w wieku 84 lat, śp. Janusza Augustynowicza w wieku 77 lat oraz śp. Wiktora Grzybek w wieku 69 lat.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XI Niedziela zwykła

14 czerwca 2020 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 17 czerwca – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

– piątek, 19 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

– sobota, 20 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji ustania pandemii koronavirusa na godz. 17.30. W ramach oktawy Bożego Ciała po litanii rozpoczyna się również procesja wewnątrz kościoła.
 2. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z posadzką w naszym kościele.
 3. W dniu 17 czerwca, przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii, ku czci św. Brata Alberta. Uroczystą Msze św., o godz. 18.00 odprawi pasterz diecezji elbląskiej bp Jacek Jezierski. Serdecznie zapraszamy wspólnoty, grupy parafialne i wszystkich parafian do uczestnictwa w tym parafialnym święcie.
 4. Z racji pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych niemożliwym jest zorganizowanie w tym roku festynu parafialnego w dotychczasowej formie. Prosimy jednak o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w sobotę od godz. 17.00 do 19.00. Ciasto będzie można zakupić 21 czerwca w salce o. Jordana w godz. od 9.00 do 13.30. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony jest na cele budowlane w naszym kościele.
 5. Okres Wielkanocny w Kościele zakończył się w dniu Zesłania Ducha Świętego dlatego zachęcamy do spowiedzi tych, którzy z racji pandemii nie byli u spowiedzi wielkanocnej. Przypominamy także, że w każdy czwartek od godz. 17.00 istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 6. Redakcja elbląskiego dodatku Gościa niedzielnego, w dniach od 11 do 14 czerwca br. organizuje wystawę swoich czasopism w naszym kościele. Czasopisma są wyłożone w większej ilości egzemplarzy w tylnej części kościoła, skąd za drobną opłatą można wziąć – ewentualnie uzupełnić swój zbiór czasopisma. Złożoną ofiarą wspomagamy budowę i upiększanie naszej świątyni.
 7. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
 8. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Irenę Justa w wieku 85 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020 r.

 

 

 1. Witamy neoprezbitera ks. Karola Koszyla, który wczoraj sprawował swoją Msze św. prymicyjną w naszym kościele a dzisiaj, po każdej Mszy św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. W dniu jutrzejszym rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Litanię do NSPJ rozpoczynamy o 17.30, którą ofiarujemy w intencji ustania pandemii koronavirusa.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 1 czerwca – święto NMP, Matki Kościoła,

– środa, 3 czerwca – świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy,

– czwartek, 4 czerwca – święto Jezusa Chrystusa najwyższego i wiecznego kapłana,

– piątek, 5 czerwca – św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

– niedziela, 7 czerwca – uroczystość Najświętszej Trójcy.

 1. W dniach od 1 do 3 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XII Forum Rodziny pod hasłem „Być mężczyzną i kobietą tak na serio”. Prelegentem będzie ks. Maciej Dalibor, vice rektor-wychowawca WSD salwatorianów w Bagnie. Plan Forum można przeczytać na plakatach.
 2. W sobotę zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej w kościele i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. dr hab. Krzysztof Bielawny, ojciec duchowny WSD w Elblągu.
 3. Z dniem 1 czerwca br. wznawiamy Msze św. w kaplicy szpitala wojewódzkiego w wyznaczonych godzinach i odwiedziny chorych na oddziałach szpitala.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca W piątek okazja do spowiedzi dla dzieci i dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Pierwszo piątkowe odwiedziny chorych wstrzymane są do odwołania poza przypadkami zagrożenia życia.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb
 6. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Józefa Kubisiaka w wiek 66 lat, śp. Stanisława Gutowskiego w wieku 79 lat i śp. Bożenę Heyda w 64 roku życia Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 26 maja – św. Filipa Nereusza, prezbitera,

– piątek, 29 maja – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

– niedziela, 31 maja – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 1. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Naszym kochanym Mamom dziękujemy za ich miłość i troskę, życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia.
 2. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele każdego dnia o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie w intencji o ustanie epidemii.. Po majówce odmawiana jest także nowenna do Ducha Świętego.
 3. W dniu 27 maja br. w środę na mszy wieczornej, ks. Stanisław Mucha będzie dziękował Bogu za 25 lat kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia a nade wszystko prosimy o modlitwę w intencji Księdza Jubilata.
 4. W sobotę, 30 maja, o godz. 18.00 neoprezbiter ks. Karol Koszyl odprawi w naszym kościele swoją pierwszą Mszę św. połączoną z błogosławieństwem prymicyjnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Salvator Mundi” zaprasza na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00 adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 21.00 przewidziana jest Eucharystia.
 6. W dniach od 1 do 3 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XII Forum Rodziny pod hasłem „Być mężczyzną i kobietą tak na serio”. Prelegentem będzie ks. Maciej Dalibor, vice rektor-wychowawca WSD salwatorianów w Bagnie. Plan Forum można przeczytać na plakatach.
 7. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Termin zgłoszeń upływa 26 maja br. Zapisy w zakrystii.
 8. Od dnia 19 maja br. Msze św. z naszego kościoła transmitowane są tylko w niedzielę.
 9. Trwają prace budowlane w naszym kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarą i pracą wspierają dzieło budowy i upiększania świątyni. W minionym tygodniu zostały zainstalowane nowe głośniki cyfrowe firmy Rduch, które mają zapewnić dobrą jakość głosu. Wszelkie uwagi nt nagłośnienie prosimy zgłaszać księdzu proboszczowi. Przypominamy i zachęcamy do składania ofiar na nowe ławki do naszego kościoła.
 10. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 18 maja – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Elblągu,

– sobota, 23 maja – dzień święceń diakonatu i prezbiteratu alumnów salwatoriańskich w Trzebini oraz alumnów diecezji elbląskiej w Elblągu. Osoby nowo wyświęcone polecamy szczególnej pamięci modlitewnej.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30 i do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii codziennie o 20.30.

 1. Od dnia 17 maja br. w naszej świątyni na Mszy św. może uczestniczyć 150 osób. Zachęcamy do rozważnego uczestniczenia w liturgii i zajmowania miejsc w całym kościele zachowując odpowiednią odległość. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy św.
 2. Nadzwyczajne spotkanie Rady parafialnej odbędzie się w poniedziałek, 18 maja, o godz. 19.00 w salce O. Jordana. Spotkanie Rady duszpasterskiej w czwartek 21 maja, o godz. 19.00 również w salce O. Jordana.
 3. W poniedziałek, 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za życie i powołanie kapłańskie Karola Wojtyły oraz litanię przed relikwiami Ojca świętego. Niech dzień urodzin świętego papieża będzie dniem modlitwy i refleksji nad duchowym dziedzictwem naszego wielkiego rodaka.
 4. W środę na godzinę 9.00 zapraszam mężczyzn do pomocy przy pracach porządkowych w dolnym kościele.
 5. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Termin zgłoszeń upływa 26 maja br. Zapisy w zakrystii.
 6. Rocznica I Komunii św. w naszej parafii zaplanowana jest na dzień 11 października br.
 7. W ramach składki na budowę kościoła w minioną niedzielę zebrano kwotę 4.875 zł. W pierwszą niedzielę maja na rzecz WSD salwatorianów zebrano 3.593 zł. Bóg zapłać!
 8. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
 10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Bożenę Cerkownik w wieku 65 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkanocna

10 maja 2020 r.

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– czwartek, 14 maja – święto, św. Macieja, Apostoła,

– sobota, 16 maja – święto, św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 1. W dniu 10 maja br. praktyka duszpasterska dk. Karola Koszyla SDS w naszej parafii dobiega końca. Polecamy pamięci modlitewnej dk. Karola, który w Krakowie już 23 maja, z rąk abp. Marka Jędraszewskiego otrzyma święcenia kapłańskie.
 2. Od dnia 20 kwietnia br. w naszej świątyni na Mszy św. może uczestniczyć 100 osób. Zachęcamy do rozważnego uczestniczenia w liturgii i zajmowania miejsc w całym kościele zachowując odpowiednią odległość. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy św.
 3. Przypominamy, że w związku z trwająca epidemią Biskup Elbląski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. do niedzieli 24 maja br. włącznie, następującym osobom: chorym, zagrożonym chorobą, przebywającym na kwarantannie, pracującym w niedzielę, starszym, nie czującym się dobrze, a także tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni. Pozostających w domach zachęcamy do korzystania z transmisji nabożeństw w telewizji, radio oraz internecie.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30.
 5. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii codziennie o 20.30.
 6. W dzisiejszą niedzielę zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów posadzki naszego kościoła.
 7. Spotkanie w sprawie parafialnego wyjazdu do Skandynawii odbędzie się w niedzielę, tj. 10 maja, o godz. 19.00 w kościele. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie.
 8. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
 10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Leokadię Boniecką w wieku 73 roku, śp. Grażynę Zemło oraz śp. Bogdana Łukawskiego w wieku 78 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkanocna

3 maja 2020 r.

 

 

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wciąż potrzeba księży do pracy w naszych wspólnotach, dlatego seminaria duchowne czekają na kandydatów. Do wielu młodych Chrystus mówi w ich sercach: pójdź za Mną! Witamy w naszej parafii rektora Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów ks. dr hab. Romana Słupka, który przez cały dzień dzisiejszy głosi słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiarę na rzecz seminarium w Bagnie.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 4 maja – św. Floriana, męczennika,

– środa, 6 maja – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba,

– piątek, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu, swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław Mucha, kapelan szpitala wojewódzkiego. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w piątek, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Od dnia 20 kwietnia br.Przypominamy, że w związku z trwająca epidemią Biskup Elbląski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. do niedzieli 24 maja br. włącznie, następującym osobom: chorym, zagrożonym chorobą, przebywającym na kwarantannie, pracującym w niedzielę, starszym, nie czującym się dobrze, a także tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni. Pozostających w domach zachęcamy do korzystania z transmisji nabożeństw w telewizji, radio oraz internecie.
 4. Kancelaria parafialna czynna jest w wyznaczonych dniach i godzinach.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów posadzki naszego kościoła.
 6. Dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto bankowe naszej parafii i te składane do koszyka. Bóg zapłać!
 7. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
 9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Radzikowskiego w 74 roku życia i Wiesława Wilocha w wieku 67 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkanocna

26 kwietnia 2020 r.

 

 

 1. Z racji nowych rozporządzeń w sprawie pandemii koronawirusa od dnia 20 kwietnia br. w naszej świątyni na Mszy św. może uczestniczyć 100 osób. Zachęcamy do rozważnego uczestniczenia w liturgii i zajmowania miejsc w całym kościele zachowując odpowiednią odległość. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy św.
 2. Od dnia 3 maja nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 19.00
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 29 kwietnia – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła,

– piątek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,

– sobota, 2 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.30

 1. W następną niedzielę gościć będziemy w naszej parafii rektora Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów ks. dr hab. Romana Słupka, który z racji niedzieli Dobrego Pasterza wygłosi do nas słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiarę na rzecz seminarium w Bagnie.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.
 3. W piątek rozpoczniemy miesiąc maj – zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszej świątyni odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.
 4. Zapraszamy na pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 modlitwą różańcową; Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej w kościele, hołd i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. Roman Słupek.
 5. Po konsultacji z rodzicami termin I Komunii św. w naszej parafii został ustalony na dzień 4 października 2020 r., o godz. 10.00.
 6. Kancelaria parafialna czynna jest w wyznaczonych dniach i godzinach.
 7. Dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto bankowe naszej parafii i te składane do koszyka. Bóg zapłać!
 8. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 9. Zachęcamy do czytania świątecznego Gościa Niedzielnego
 10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Józefę Lenzer. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

Matki Bożej!

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

19 kwietnia 2020 r.

 

 

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritasu. Dziękujemy osobom posługującym w naszym parafialnym Caritasie za ich zaangażowanie i za poświęcony czas najbardziej potrzebującym parafianom.
 2. Z racji nowych rozporządzeń w sprawie pandemii koronawirusa z dniem 20 kwietnia br. w naszej świątyni na Mszy św. będzie mogło uczestniczyć 100 osób. Zachęcamy do rozważnego uczestniczenia w liturgii i zajmowania miejsc w całym kościele zachowując odpowiednią odległość. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy św.
 3. Porządek Mszy św. nie ulega zmianom. Pozostają również dodatkowe dwie Msze św. recytowane o godz. 16.00 i 19.00.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– czwartek, 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski,

– piątek, 24 kwietnia – wspomnienie św. Jerzego, męczennika,

– sobota, 25 kwietnia – święto św. Marka ewangelisty.

 1. Po konsultacji z rodzicami termin I Komunii św. w naszej parafii został ustalony na dzień 4 października 2020 r., o godz. 10.00.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest w wyznaczonych dniach i godzinach.
 3. Dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto bankowe naszej parafii i te składane do koszyka. Bóg zapłać!
 4. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 5. Zachęcamy do czytania świątecznego Gościa Niedzielnego a w nim m.in. artykuł o władzy wiązania i rozwiązywania w Kościele, o sile zawierzenia Miłosierdziu Bożemu oraz artykuł o Kard. Stefanie Wyszyńskim w oczach wroga.
 6. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Wiesławę Kozakiewicz w wieku 67 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki

Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Wielkanoc

12 kwietnia 2020 r.

 

 1. Dziś przeżywamy najważniejsze chrześcijańskie święto – prawdę o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Niech Zmartwychwstały Jezus da taką moc każdemu z nas, abyśmy też potrafili w codziennym życiu pokonywać to, co w nas słabe i grzeszne. Wszystkim życzymy błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania w naszej wspólnocie: Liturgicznej Służbie Ołtarza, wspólnocie małżeństw za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego; wspólnocie Salvator Mundi oraz członkom Żywego Różańca za modlitwy prowadzone w Wielki Piątek; panu organiście i chórowi naszej parafii za oprawę muzyczną; osobom troszczącym się o porządek w naszej świątyni, a także wokół kościoła. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W dzień Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Msza św. – bez procesji rezurekcyjnej, w asyście służby ołtarza i oprawy muzycznej rozpocznie się 6.00, natomiast pozostałe Msze zostają bez zmian. Zachowując przepisy sanitarne na Mszy św. od godz. 9.00 może uczestniczyć 5 osób. Dajmy jednak pierwszeństwo tym, którzy zamówili intencję mszalną. Wszystkich prosimy o zrozumienie, duchową łączność i udział w transmitowanych nabożeństwach na stronie internetowej: elblag.sds.pl
 4. Przypominamy, że z racji ograniczonej liczby uczestniczących we Mszy św., pięć minut przed jej rozpoczęciem, jest udzielana Komunia św. u wejścia do kościoła przy zakrystii tym, którzy nie będą mogli wejść do kościoła.
 5. Zachęcamy aby śniadanie wielkanocne rozpocząć w domach od zapalenia świecy ustawionej na stole oraz modlitwy Ojcze nasz, wówczas głowa rodziny wypowiada słowa: Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!, a pozostali odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!
 6. Tym, którzy w tej trudnej dla wszystkich sytuacji pamiętają także o funkcjonowaniu parafii i kościoła dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto bankowe naszej parafii i te składane do koszyka. Bóg zapłać!
 7. Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że w czasie świąt Zmartwychwstania Pańskiego w kościołach jest do nabycia podwójny nr Gościa…

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim Wam błogosławiOGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Palmowa

5 kwietnia 2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, w którym to Kościół sprawuje liturgiczną tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zgodnie z rozporządzeniem Biskupa Elbląskiego, w dniu dzisiejszym nie organizujemy obrzędu poświęcenia palm.
 2. Okazja do spowiedzi świętej wielkanocnej będzie w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w godz. 9.00 – 12.00 oraz 19.00 – 21.00. Spowiedź będzie miała miejsce w sali O. Jordana i zakrystii. Prosimy o zachowanie norm dotyczących zgromadzeń określonych przez premiera rządu, pana Mateusza Morawieckiego.

Na temat spowiedzi wielkanocnej Biskup Elbląski pisze: „Może okazać się niemożliwą spowiedź przed Wielkanocą. Obowiązek ten trzeba będzie odłożyć na później, gdy minie zagrożenie epidemią. W sytuacji granicznej, zagrożenia chorobą lub śmiercią, gdy nie ma możliwości spowiedzi, należy wzbudzić żal za grzechy, motywowany miłością i szacunkiem wobec Boga. Taki żal, zwany doskonałym, gładzi wszystkie grzechy. Później jednak grzechy należy wyznać podczas spowiedzi”.

 1. Triduum Paschalne, które stanowi centrum życia religijnego w Kościele katolickim, z racji pandemii koronawirusa w tym roku będzie obchodzone w formie uproszczonej. W liturgii uczestniczyć będą jedynie kapłani, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz obsługa muzyczna. Wszystkich prosimy o zrozumienie, duchową łączność i udział w transmitowanych wydarzeniach na stronie internetowej: sds.pl
 2. Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Krzyżma zostanie odprawiona w katedrze elbląskiej przez ks. bp. Jacka Jezierskiego o godz. 10.00 w ściśle określonym gronie. Msza św. Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem ks. bp Wojciecha Skibickiego w naszej świątyni zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 3. Wielki Piątek – to dzień męki i śmierci Jezusa. W tym dniu Kościół trwa w żałobie i zachowuje post ścisły. W tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. Zwyczajem lat ubiegłych o godz. 9.00 Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, a o godz. 15.00 koronkę do Bożego Miłosierdzia prowadzić będzie wspólnota Żywego Różańca. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej Gorzkie Żale.
 4. Wielka Sobota – to dzień w którym trwamy przy Bożym Grobie oczekując Zmartwychwstania. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 w kościele. W czasie liturgii Triduum Paschalnego nie jest przewidziany czas adoracji.
 5. W dzień Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Msza św. bez procesji rezurekcyjnej rozpocznie się 6.00, natomiast pozostałe Msze zostają bez zmian.
 6. Ze względu na pandemię koronawirusa nasza wspólna celebracja Triduum Paschalnego w kościele jest niemożliwa, dlatego ukrzyżowany Jezus przybędzie do Nas, by wspomóc Nas swym błogosławieństwem, umocnić więź rodzinną, szacunek i pojednanie sąsiedzkie, by chronić nas przed zarazą. Jeśli to możliwe na czas błogosławieństwa bądźmy w oknie domów i mieszkań, zachowując oczywiście obowiązujące normy. Kapłan w ciszy pobłogosławi nas krzyżem. W Wielki Piątek, od godz. 15.30 jeden kapłan przejdzie ulicą Fromborską od nr 21, Legionów 28, Ogólna 54, 42, Broniewskiego 39, 47.

Drugi kapłan: ul. Fromborska 15, 9, 5, Królewiecka 207, Legionów 8 a, b, c. Trzeci kapłan: ul. Rydla 7, Leśmiana 3, 7, 13, Kamienna 10; Czwarty kapłan: ul. Żyrardowska 70, 75, 67, 53, 57. Czas po błogosławieństwie przeżyjmy na krótkiej modlitwie.

 1. Odpowiadając na prośby wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., z racji ograniczonej liczby jej uczestników ogłaszamy, że przed każdą Mszą św. – w tygodniu i w niedzielę – jest udzielana Komunia św. u wejścia do kościoła przy zakrystii.
 2. Błogosławieństwo pokarmów na stół Wielkanocny w tym roku odbędzie się drogą internetową – online, w Wielką Sobotę o godz. 10.00, 11.00 i 15.00. Zachęcamy aby śniadanie wielkanocne rozpocząć w domach od zapalenia świecy ustawionej na stole oraz modlitwy Ojcze nasz, wówczas głowa rodziny wypowiada słowa: Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!, a pozostali odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!
 3. Tym, którzy w tej trudnej dla wszystkich sytuacji pamiętają także o funkcjonowaniu parafii i kościoła dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto bankowe naszej parafii i te składane do koszyka. Bóg zapłać!
 4. Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że w czasie świąt Zmartwychwstania Pańskiego w kościołach będzie do nabycia podwójny nr Gościa…
 5. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Halinę Górską w 89 roku życia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy piąty tydzień Wielkiego Postu. Wszystkie krzyże w kościele pozostają zasłonięte aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 2. Zachęcamy do duchowego uczestniczenia w pasyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu, które są transmitowane przez nową stronę internetową na youtube.com/parafiaalberta. Każdego dnia transmitowana jest również modlitwa różańcowa o godz. 20.30.
 3. Zachęcamy do korzystania z rekolekcji zamieszczanych na stronach internetowych i transmitowanych przez massmedia.
 4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominam: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pierwszy czwartek w tradycji Kościoła jest dniem szczególnej modlitwy w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek rozpamiętując mękę i śmierć Jezusa Chrystusa modlimy się za osoby chore i samotne.
 5. Z racji pandemii koronawirusa odwiedziny chorych w najbliższy piątek zostają przełożone do odwołania.
 6. Odpowiadając na prośby wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., z racji ograniczonej liczby jej uczestników ogłaszamy, że przed każdą Mszą św. – w tygodniu i w niedzielę – będzie udzielana Komunia św. u wejścia do kościoła.
 7. Zaplanowany na dzień 3 kwietnia br. termin Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Elblągu zostaje odwołany. Tegoroczna EDK staje się drogą w wymiarze duchowym. Droga Krzyżowa o godz. 17.30 będzie prowadzona przez organizatorów EDK w intencji o uwolnienie świata od pandemii koronawirusa.
 8. W minioną niedzielę Karitas parafialna zebrała 1,291 zł, za które składa Bóg zapłać!
 9. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkanocne.
 10. Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że zawiesza do odwołania kolportaż tygodnika w kościołach. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w formie drukowanej są do nabycia w tradycyjnych punktach sprzedaży (kioski, Poczta Polska, stacje paliw, itp.)
 11. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Marię Tarasewicz w wieku 89 lat, śp. Michała Dudojć w wieku 67 lat, śp. Rajmunda Kurlendę w wieku 71 lat oraz śp. Janinę Żejmo w wieku 92 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2020 r.

 

 1. Tegoroczny Wielki Post to wyjątkowy dla nas czas, swoiste egzystencjalne rekolekcje. W skali globalnej dotyka nas doświadczenie koronawirusa. Przypominamy o dyspensie wydanej przez Biskupa Elbląskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Przypominamy również o zasadach higieny i ostrożności podczas liturgii, w której nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób.
 2. Zachęcamy do duchowego uczestniczenia w pasyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu, które są transmitowane przez stronę internetową na youtube.com/parafiaalberta. Każdego dnia transmitowana będzie również modlitwa różańcowa o godz. 20.30.
 3. Planowane wielkopostne rekolekcje szkolne i parafialne zostają odwołane. Zachęcamy do korzystania z rekolekcji zamieszczanych na stronach internetowych. Intencje mszalne przyjęte na czas rekolekcji zostaną odprawione odpowiednio o godz. 7.00 i 18.00
 4. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych Caritas prowadzi zbiórkę, z której dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie paczek świątecznych dla ubogich z naszej parafii.
 5. Spotkanie organizacyjne dla udających się na wyjazd parafialny do Skandynawii oraz spotkanie rodziców i dzieci Rocznicowych są odwołane.
 6. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkanocne.
 7. W gablotkach ogłoszeń zostały umieszczone zdjęcia-propozycje ławek. Tym samym rozpoczęliśmy już akcję „zamów ławkę do swojego kościoła”. Wpisując nr ze zdjęcia na kartkę i wrzucając ją do skarbonki oddajemy głos na projekt nowych ławek do naszego kościoła. Ankieta prowadzona jest również stronach internetowych naszej parafii.
 8. Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że zawiesza do odwołania kolportaż tygodnika w kościołach. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w formie drukowanej są do nabycia w tradycyjnych punktach sprzedaży (kioski, Poczta Polska, stacje paliw, itp.)
 9. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkiego Postu

15 marca2020 r.

 

 

 1. W związku z epidemią korona wirusa decyzją biskupa elbląskiego zostają zawieszone do odwołania wszystkie spotkania formacyjne grup i wspólnot działających w naszej parafii, a także nabożeństwo Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
 2. Odpowiadając wymogom sanitarnym, żeby spotkania masowe nie przekraczały liczby 50 osób wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.00 i 19.00. Porządek pozostałych Mszy św. pozostaje bez zmian. Przez stronę internetową na youtube.com/parafiaalberta również na żywo można uczestniczyć w liturgii sprawowanej w naszej świątyni.
 3. Planowane wielkopostne rekolekcje szkolne i parafialne zostają odwołane.
 4. W zakrystii do nabycia są świeczki wielkanocne.
 5. W gablotkach ogłoszeń zostały umieszczone zdjęcia-propozycje ławek. Tym samym rozpoczynamy akcję „zamów ławkę do swojego kościoła”. Wpisując nr ze zdjęcia na kartkę i wrzucając ją do skarbonki oddajemy głos na projekt nowych ławek do naszego kościoła. Ankieta prowadzona jest również stronie facebook naszej parafii.
 6. W ramach zbiórki na budowę kościoła w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 4.785 zł. Bóg zapłać!
 7. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych Caritas przeprowadzi zbiórkę, z której dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie paczek świątecznych dla ubogich z naszej parafii.
 9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniewa Łojewskiego w wieku 54 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2020 r.

 

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy błogosławieństwa Bożego, radości i pokoju serca na każdy dzień.
 2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych o 17.30, a młodzież o godz. 19.00
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 18:30 w salce pod tarasem.
 5. Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego zaprasza na spotkania dla dorosłych. Będą się one odbywały w każdy poniedziałek w salce pod tarasem i miały różny charakter: integracyjny, tematyczny, biblijny, modlitewny. Pierwsze spotkanie jutro  9.03 o godz. 20:00. Szczegóły na stronie tylutkisds.pl lub u ks. Rafała.
 6. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która w tym roku odbędzie się z 3 na 4 kwietnia. Jak co roku zaplanowane są cztery trasy: do Fromborka, Zielonki Pasłęckiej, do Tolkmicka i tzw. pętlę wokół miasta, która rozpoczyna i kończy się w naszej parafii. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 7. Osoby chętne na wyjazd do Warszawy na beatyfikację Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca br. proszone są o zapisy w zakrystii. składamy Bóg zapłać!
 8. W minioną niedzielę młodzież Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej zebrała kwotę 1.729 zł, za które
 9. Z powodu rozpoczętych prac przy posadzce w kościele prosimy o korzystanie z obu bocznych wejść do kościoła i z wejścia przy zakrystii. Prosimy także o nie wchodzenie na teren prac posadzkarskich.
 10. Dzisiaj zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na posadzkę naszej świątyni.

  11.Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Adama Lipińskiego w wieku 63 lat oraz Hannę Sitkowską-Keczmer w 64 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020 r.

 

 

 1. W środę popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to także czas nabożeństw pasyjnych. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00. Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.15.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy alumna seminarium salwatorianów dk. Karola Koszyla, który w ramach praktyki duszpasterskiej będzie przebywała u nas do 10 maja br.
 3. W dniu dzisiejszym Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej prowadzi zbiórkę, która jest formą wsparcia naszej młodzieży w ich formacji duchowej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

– w czwartek modlitwa w intencji powołanych i o nowe powołania prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.30.

– w piątek okazja do spowiedzi dla dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

 1. W tym tygodniu odwiedziny chorych. Ks. Rafał odwiedzi chorych w czwartek w godzinach popołudniowych; ks. Jerzy i ks. Szymon – w piątek. Ks. Stanisław – 13 marca.
 2. Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego SDS zaprasza młodzież klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych na spotkania klubu młodzieżowego: we wtorki – RMS, w środy – zajęcia sportowe, w czwartki – zajęcia artystyczne, w piątki – adoracja Najświętszego Sakramentu i seanse filmowe, soboty – akcje charytatywne oraz wycieczki. Szczegóły na stronie: www.rms.elblag.pl lub u ks. Rafała.
 3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie we wtorek na godzinę 19.00.
 4. Spotkanie Margaretek w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 5. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 7. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej w formie biegu. W każdą sobotę Wielkiego Postu spotkanie o godz.8.00 w Bażantarni przy muszli koncertowej. Zatrzymując się przy poszczególnych stacjach rozważana będzie Mękę Pańską. Dystans to ok 3 km. Czas trwania jedna godzina. Tematem tegorocznych rozważań jest „Krzyż”. Więcej informacji na plakatach.
 8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE–VII Niedziela zwykła

23 lutego 2020 r.

 

 

        1.W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Rozpocznie się on w Środę Popielcową. Msze święte w ten dzień będą odprawiane o 7.00, 9.00, 18.00, 20.00.
 2. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy. Okres Wielkiego Postu to czas nabożeństw pasyjnych. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00. Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.15
 3. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 5. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu wraz ze wspólnotą „Bogu Ducha Winni” zamierza przeprowadzić szóstą edycję Kursu Alpha. Kurs Alpha to cykl 11 interaktywnych spotkań, opartych na gościnności, wymianie poglądów i modlitwie, w czasie których odkrywamy podstawy chrześcijańskiej wiary. Każde spotkanie obejmuje posiłek, wykład i dyskusję w małych grupach. Kurs Alpha jest skierowany do osób, które chcą zaznajomić się z chrześcijaństwem, lub tych którzy pragną odświeżyć sobie podstawy wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w kościele Bożego Ciała dnia 27 lutego br. o godz. 19.00. Osoby chętne są proszone o wcześniejsze zgłoszenie udziału telefonicznie lub mailowo (telefon: 735 583 171; e-mail: alphaelblag@gmail.com). Kurs jest bezpłatny.
 7. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej w formie biegu. W każdą sobotę Wielkiego Postu spotkanie o godz.8.00 w Bażantarni przy muszli koncertowej. Zatrzymując się przy poszczególnych stacjach rozważana będzie Mękę Pańską. Dystans to ok 3 km. Czas trwania jedna godzina. Tematem tegorocznych rozważań jest „Krzyż”. Więcej informacji na plakatach.
 8. W następną niedzielę Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej organizuje kiermasz, który jest formą wsparcia naszej młodzieży w ich formacji duchowej.
 9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Marię Jasiulewicz w wieku 96 lat życia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela zwykła

16 lutego 2020 r.

 

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła. W minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 4.145 zł. W zakrystii można także nabyć kalendarze parafialne na rok 2020, z których dochód przeznaczony jest na budowę kościoła.

         2.Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, na godz. 18.30 do sali o. Jordana.

 1. W każdą sobotę, od 15 lutego, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca kwietnia.
 2. W niedzielę, 23 lutego, o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
 3. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy w zakrystii.
 4. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu wraz ze wspólnotą „Bogu Ducha Winni” zamierza przeprowadzić szóstą edycję Kursu Alpha. Kurs Alpha to cykl 11 interaktywnych spotkań, opartych na gościnności, wymianie poglądów i modlitwie, w czasie których odkrywamy podstawy chrześcijańskiej wiary. Każde spotkanie obejmuje posiłek, wykład i dyskusję w małych grupach. Kurs Alpha jest skierowany do osób, które chcą zaznajomić się z chrześcijaństwem, lub tych którzy pragną odświeżyć sobie podstawy wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w kościele Bożego Ciała dnia 27 lutego br. o godz. 19.00. Osoby chętne są proszone o wcześniejsze zgłoszenie udziału telefonicznie lub mailowo (telefon: 735 583 171; e-mail: alphaelblag@gmail.com). Kurs jest bezpłatny.
 5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Studzińskiego w wieku 45 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela zwykła

9 lutego 2020 r.

 

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

– piątek – święto św. Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

 1. Informujemy, że w dniu dzisiejszym odbędzie się Bal karnawałowy dla dzieci od godz. 15.00 w Sali bankietowej Eden. Zabawę poprowadzi Agencja Artystyczna Gesek z Elbląga. Prosimy aby każde dziecko przyniosło ze sobą jedną pluszową maskotkę, Na koniec przewidziana jest loteria fantowa. Zapisy w zakrystii. Wpisowe to kartonik soku lub słodycze.
 2. W sobotę, 15 lutego, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurować będą osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona będzie w każdą sobotę do końca kwietnia.
 3. W dniu dzisiejszym, o godz. 17.30 w sali O. Jordana, odbędzie się spotkanie osób udających się na wyjazd parafialny do Skandynawii. Prosimy o zabranie ze sobą ważnych paszportów. Dysponujemy jeszcze kilkoma dodatkowymi miejscami. Zapisy w zakrystii.
 4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, na godz. 18.30 do salki o. Jordana.
 5. Zapraszamy na Mszę św. do kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Światowy Dzień Chorych, który przypada w dniu 11 lutego. Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00 a przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. bp Wojciech Skibicki.
 6. Dnia 11 lutego, na Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość przyjęcia namaszczenia chorych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej. Po Mszy św. RMS zaprasza do Sali O. Jordana na część artystyczną.
 7. W dniu dzisiejszym zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele.
 8. W minioną niedzielę w ramach zbiórki dla sióstr klarysek zebraliśmy kwotę 3.255 zł.
 9. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Eugeniusza Szpilewskiego w wieku 84 lat, śp. Marię Guz w wieku 81 lat oraz śp. Zofię Tarka w 90 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela ofiarowania Pańskiego

2 lutego 2020 r.

 

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie świec.
 2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia konsekrowanego. W tym dniu szczególnie chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich zakonnikach i siostrach zakonnych.
 3. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka ofiar na wsparcie elbląskiego klasztoru Sióstr Klarysek. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy w imieniu Sióstr.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa – 4 lutego, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

– czwartek – 6 lutego, wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.

– w czwartek grupa Margaretka zaprasza na modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne oraz już powołanych do służby Bożej. Modlitwa rozpocznie się o 17.30

– w piątek spowiedź I-piątkowa pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 16.30.

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania na plebanii:

– wtorek – Żywy Różaniec

– środa – Odnowa w Duchu Świętym

– czwartek – Margaretki

– piątek – Rada Parafialna

– niedziela, godz. 17.30 – spotkanie osób udających się na wyjazd parafialny do Skandynawii, w sali O. Jordana. Prosimy o zabranie ze sobą ważnych paszportów.

 1. W tym tygodniu odwiedziny chorych. W piątek swoich chorych odwiedzi ks. Jerzy i ks. Stanisław. Natomiast ks. Szymon i ks. Rafał w sobotę.
 2. W sobotę, 15 lutego, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurować będą osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona będzie w każdą sobotę do końca kwietnia.
 3. Informujemy, że Bal karnawałowy dla dzieci odbędzie się w niedzielę, 9 lutego, od godz. 15.00 w Sali bankietowej Eden. Zabawę poprowadzi Agencja Artystyczna Gesek z Elbląga. Prosimy aby każde dziecko przyniosło ze sobą jedną pluszową maskotkę, Na koniec przewidziana jest loteria fantowa. Zapisy w zakrystii. Wpisowe to kartonik soku lub słodycze.
 4. Zelatorów zbierających ofiary na budowę kościoła prosimy o odebranie zeszytów w zakrystii.
 5. Zapraszamy na Mszę św. do kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Światowy Dzień Chorych, który przypada w dniu 11 lutego. Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00 a przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. bp Wojciech Skibicki.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele.
 7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela zwykła

26 stycznia 2020 r.

 

 

 1. W dniu dzisiejszym, o godz. 15.00 rozpoczniemy kolędę dodatkową. Tym samym zakończymy czas kolędy w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za czas spotkań w Waszych domach, za wspólną modlitwę, za życzliwe przyjęcie, za rozmowy i złożone przy okazji kolędy ofiary.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu

– piątek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

 1. W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie świec.
 2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia konsekrowanego. W tym dniu szczególnie chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich zakonnikach i siostrach zakonnych. W tym dniu przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka ofiar na wsparcie elbląskiego klasztoru Sióstr Klarysek. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy w imieniu Sióstr.
 3. W najbliższą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurować będą osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona będzie w każdą sobotę do końca kwietnia.
 4. W najbliższy wtorek, od godz. 19.00, planujemy rozbieranie dekoracji świątecznych. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.
 5. W środę zapraszamy mężczyzn na godz. 9.00 do pomocy przy bloczkach gazo-betonowych. Prosimy o zabranie ze sobą taczki.
 6. Informujemy, że Bal karnawałowy dla dzieci odbędzie się w niedzielę, 9 lutego. Zapisy w zakrystii.
 7. Przypominamy, że w przedniej połowie kościoła funkcjonuje tzw. pętla indukcyjna dla osób posługujących się aparatami słuchowymi. Aparaty starszej generacji należy przełączyć na odsłuch nadajnika, a nowszej generacji poprzez konfigurację w miejscu zakupu aparatu lub przez odpowiednią aplikację.
 8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego Tredera w wieku 55 lat oraz śp. Ireneusza Faryno w 55 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela zwykła

19 stycznia 2020 r.

 

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

– piątek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

– sobota, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

 1. We wtorek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w środę 22 stycznia Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy naszych parafian o pamięć o babci i dziadku, a szczególnie o modlitwę za tych, których Pan Bóg powołał do życia wiecznego.
 2. W dniach od 18 do 25 stycznia trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 3. W ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:

– w poniedziałek – ul. Legionów 8B, 14, 24 i 26, oraz Leśmiana 1, 1A i 9

– we wtorek – ul. Leśmiana 3, 5, 7, 15 i 21

– w środę – ul. Leśmiana 19, ul. Rydla 1, 3, 5, i 11

– w czwartek – ul. Rydla 7 i 9, ul. Ostródzka, oraz ul. Piłsudskiego 11 i 13

– w piątek – ul. Gdyńska, ul. Szucha i ul. Legionów 36 (informujemy, że zaszła zmiana w planie kolędy. Mieszkańców ul. Legionów 36 odwiedzimy dzień wcześniej niż planowaliśmy, czyli w najbliższy piątek)

– w sobotę – ul. Legionów 59, ul. Leśmiana 13 i 17, ul. Skierniewicka, Szczecińska oraz ul. Krakowska

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00.

 1. Przypominamy, że w okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 9.30.
 2. Informujemy, że kolęda dodatkowa odbędzie się w najbliższą niedzielę od godz. 15.00. Rodziny, które chcą zaprosić kapłana do swojego domu proszone są o zapisywanie się na listę w zakrystii.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na nowe nagłośnienie. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 4.298 zł. W przedniej połowie kościoła funkcjonuje tzw. pętla indukcyjna dla osób posługujących się aparatami słuchowymi. Aparaty starszej generacji należy przełączyć na odsłuch nadajnika, a nowszej generacji poprzez konfigurację w miejscu zakupu aparatu lub przez odpowiednią aplikację.
 4. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej po Mszy św. o godz. 9, 10.30 i 12.00
 5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb” W zakrystii do nabycia są kalendarze parafialne na rok 2020, z których dochód przeznaczony jest w całości na budowę kościoła.
 6. Klub Polonia Christiana w Elblągu zaprasza na pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer 1″ oraz spotkanie z jego reżyserem Piotrem Relichem. 23 stycznia (czwartek) godz. 18:30, Hotel Arbiter ul. Pl. Słowiański 2 Elbląg. Film ujawnia kulisy ideologii ekologizmu, weganizmu, wegetarianizmu i ruchów na rzecz zwierząt.. Wstęp wolny!”
 7. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Juliusza Kalinowskiego w wieku 70 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, naszym parafianom i gościom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO

12 stycznia 2020 r.

 

 

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w Kościele okres Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy tzw. okres zwykły kiedy to będziemy się starać wprowadzać w naszą codzienność doświadczenia ostatnich wydarzeń świątecznych.
 2. Dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. dzisiaj na godz. 16.00
 3. W dniu dzisiejszym zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Przypominamy także o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.
 4. W dniu 17 stycznia obchodzić będziemy Dzień Judaizmu w Polsce, a od 18 do 25 stycznia tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 5. W ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:

– w poniedziałek – Legionów domki oraz nr 69, Królewiecka 207 i 209 C

– we wtorek – ul. 56, Legionów 28, 30, 67, Iławska i Bartnicza.

– w środę – ul. Królewiecka 205, Sosnowa, Winnicka i Częstochowska.

– w czwartek – ul. Częstochowska 2 B, Turbinowców, Leśna, Kaszubska, Formierzy, Odlewników, Łukasińskiego.

– w piątek – ul. Legionów 8 A, 10, 12, 61, 63, Waryńskiego.

– w sobotę – ul. Legionów 8 C, Smolna, Poznańska, Rydla 13, Metalowców.

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00.

 1. Przypominamy, że w okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 9.30.
 2. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej po Mszy św. o godz. 9, 10.30 i 12.00
 3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”
 4. Bóg powołał do wieczności śp Zenona Achramowicza w wieku 90 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, naszym parafianom i gościom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Ndz. po Narodzeniu Pańskim.

5 stycznia 2020 r.

 

 

 1. W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach poświecimy kredę i kadzidło. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na potrzeby misji.
 2. Już po raz kolejny organizowany jest w Elblągu ORSZAK TRZECH KRÓLI. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału w tych ulicznych jasełkach. Miejscem rozpoczęcia jest Plac Jagiellończyka – o godz. 13.00. Prosimy naszych parafian o dołączenie do orszaku króla reprezentującego Afrykę. Nasz orszak jest koloru niebieskiego, stąd prosimy o ubiór w tym kolorze.
 3. Wspólnoty istniejące w naszej parafii, a także wszystkich parafian zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie, dzisiaj o godz. 16.00 w naszej świątyni.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.
 5. W ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:

– we wtorek – ul. Ogólna 50, 56, Legionów 32,34, Broniewskiego 39, Marymoncka, Królewiecka 209 B

– w środę – ul. Konopnickiej 2B, Królewiecka 146 A, Fromborska 15, 19, 21.

– w czwartek – ul. Fromborska 5, 7, 11, 13, 23, 27,

– w piątek – ul. Fromborska 9, 17, Królewiecka 209 A

– w sobotę – ul. Fromborska 1, Królewiecka 146 B, Konopnickiej 2 A, Łowicka, Fromborska 3, 4, 6, 25.

Początek kolędy – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00.

 1. Dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 16.00
 2. Przypominamy, że w okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 9.30.
 3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”
 4. Bóg powołał do wieczności śp Władysława Leszczyńskiego w wieku 91 lat, śp. Jacka Kołtuna w wieku 68 oraz śp. Łukasza Kaźmierczaka w 37 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, naszym parafianom i gościom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

29 grudnia 2019 r.

 

 

 1. We wtorek zakończenie roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne (dziękczynno-błagalne) o godz. 17.30.
 2. W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – rozpoczęcie Nowego Roku. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 7.00.
 3. Pierwszego stycznia swoje imieniny obchodziłby śp. ks. Mieczysław Tylutki SDS. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 10.30. Zapraszamy także na wspólną koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, na cmentarzu Agrykola.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

– w I piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. poranną oraz godzinę przed Mszą św. wieczorną.

 1. W piątek rozpoczeliśmy czas duszpasterskich odwiedzin rodzin, czyli kolędę. Do rodzin, które zechcą wpuścić kapłana do swojego domu, przybędziemy by wspólnie wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich domowników na nowy 2020 rok. Porządek kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

– w poniedziałek – ul. Modlińska, Konopnickiej domki, Żyrardowska 51 Ogólna 51,

– w czwartek – ul. Suwalska, Ogólna 54, Kamienna,

– w piątek – ul. Ogólna 42, Hodowlana, Społeczna, Jagodowa, Okrężna, Szczygla, Ogólna 46,

– w sobotę – ul. Legionów 8, Ogólna 52, Broniewskiego 41, 47, 47 A,47 B, 47 C

Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę od godz. 15.00.

 1. Prosimy o pomoc w rozniesieniu podziękowań i kalendarzy do mieszkań darczyńców naszego kościoła. Osoby, które mogą roznieść koperty w swoim bloku czy ulicy proszone są o odebranie ich dzisiaj po Mszy św. z zakrystii. Można także nabyć kalendarze parafialne na 2020 r. Dziękujemy osobom, które pomogły przy pakowaniu kopert.
 2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach od 8.00 do 9.30.
 3. Wspólnoty istniejące w naszej parafii, a także wszystkich parafian zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w następną niedzielę (5 stycznia) o godz. 16.00 w naszej świątyni.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.
 5. Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Małecką w wieku 64 lat, śp. Urszulę Lewko w wieku 88 oraz śp. Kazimierza Januszkiewicza w 88 roku życia.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy

błogosławionego Nowego Roku 2020!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019 r.

 

 

 1. Z dniem 17 XII rozpoczęliśmy drugą część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas do uroczystości Bożego Narodzenia.
 2. Msze św. roratnie w tym tygodniu jeszcze tylko w poniedziałek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W tym tygodniu przedświąteczne odwiedziny chorych wg terminów podanych przez księży.
 4. We wtorek, 24 XII, Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. poranna godz. 7.00, nie będzie Mszy św. wieczornej.
 5. Zadbajmy o godne, chrześcijańskie przeżycie wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamania opłatkiem i śpiewu kolęd. Polecany do odczytania fragment Ewangelii to: Łk 2,1-14; Łk 2,15-20; J 1,1-18. Uroczysta Msza św. Pasterka o północy. Wcześniej, o godz. 22.00 odprawimy Msze św. dla osób starszych, dzieci i tych, którzy nie będą mogli przyjść o północy. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
 6. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia – zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 18.00.
 7. W następną niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie rodziny i małżeństwa, a szczególnie za te, które w obecnym roku przeżywały swoje jubileusze. Serdecznie zapraszamy jubilatów obchodzących: 25, 30, 35, 40, 45 rocznicę małżeństwa na Msze o godz. 9.00, natomiast jubilatów z 50-letnim stażem małżeńskim i większym zapraszamy na godz. 10.30. Powyższych jubilatów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, najpóźniej do 26 grudnia.
 8. W piątek rozpoczynamy czas duszpasterskich odwiedzin rodzin, czyli kolędę. Do rodzin, które zechcą wpuścić kapłana do swojego domu, przybędziemy by wspólnie wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich domowników na nowy 2020 rok. Porządek kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

– w piątek – ul. Żyrardowska domki, Katowicka, Wiślicka, Żyrardowska 53, 65, 68 a,b, c, 83

– w sobotę – ul. Żyrardowska 55, 57, 59, 67, 69, 72, 73, 75, 77

Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę od godz. 15.00.

 1. Po Mszach św. można nabyć: pobłogosławione opłatki wigilijne a w zakrystii świece Caritas.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.
 3. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariannę Zegzuła w wieku 87 lat, śp. Marię Sałkowską wieku w 100 lat oraz śp. Rajmunda Schulza w 86 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli – „Szczęść Boże”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Adwentu

15 grudnia 2019 r.

 

 

 1. Od dzisiaj przeżywamy w Kościele Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. Z dniem 17 XII rozpoczynamy drugą część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas do uroczystości Bożego Narodzenia.
 3. Msze św. roratnie w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 4. Rodziców oraz chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu w czasie świąt, a także w miesiącu styczniu zapraszamy na katechezę przygotowawczą w najbliższy czwartek, po Mszy św. wieczornej.
 5. W najbliższy piątek (20 XII) planujemy ustawienie choinek i szopki w kościele. Osoby chętne do pomocy zapraszamy na godz. 19.00.
 6. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie dzisiaj na godz. 16.00.
 7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę, 18 XII, na godz. 18.00.
 8. Dziękujemy za wszystkie ofiary wpływające na budowę kościoła. Informujemy, że podczas ostatniej zbiórki na budowę zebraliśmy kwotę 4.770 zł.
 9. Po Mszach św. można nabyć: pobłogosławione opłatki wigilijne a w zakrystii świece Caritas.
 10. Informujemy, że kalendarz parafialny na 2020 rok jest w druku i z niewielkim opóźnieniem – wraz z potwierdzeniem wpłat za kończący się rok niebawem dotrze do darczyńców naszego kościoła, będzie również do nabycia w zakrystii.
 11. Dzisiaj, po każdej Mszy św. przedstawiciele Wolontariatu Misyjnego Salwator prowadzić będą kiermasz dekoracji świątecznych oraz pamiątek misyjnych z Zambii i z Ukrainy. Zachęcamy do wsparcia wyjazdów misyjnych młodzieży salwatoriańskiej.
 12. Również dzisiaj przedstawiciele chóru Cantata rozprowadzać będą własną płytę CD.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.
 14. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Tadeusza Murawskiego w wieku 66 lat oraz śp. Damiana Taraszkiewicza w 30 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli – „Szczęść Boże”

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu

8 grudnia 2019

 

 

 Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Bardzo serdecznie witamy ks. Alberta Poloczka SDS, wykładowcę Katolickiej Nauki Społecznej w WSD salwatorianów, który będzie przewodniczył rekolekcyjnym rozważaniom. Chcemy przez te rekolekcje pogłębić i ożywić naszą wiarę, a także przygotować się do dobrego i godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

 1. Przypominamy, że:

– Msze św. z nauką ogólną będą o godz. 7.00, 9.00, 19.30

– Msze św. roratnie dla dzieci – o godz. 16.30

– Msze dla młodzieży – o godz. 18.00,

– spowiedź św. (pon. – śr.) pół godziny przed każdą Mszą św.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– niedziela – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

– czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

– sobota – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 1. Podczas rekolekcji Msze św. Roratnie będą o godz. 16.30, a w czwartek i piątek o godz. 18.00. Prosimy wszystkie dzieci o przyniesienie lampionów.
 2. Podczas Rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Decyzją Księdza Prowincjała i jego Rady ks. Sebastian Polak, z dniem 8 grudnia br. zostanie przeniesiony z Elbląga do domu zakonnego w Zakopanem.
 4. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie w następną niedzielę na godz. 16.00.
 5. Spotkanie Rady duszpasterskiej odbędzie się 12 grudnia, w czwartek o godz. 19.00.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w celu przygotowania paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Zebraliśmy kwotę 3.122 zł.
 7. W dniu dzisiejszym prowadzimy zbiórkę na budowę kościoła w ramach akcji „dach dla kościoła”- ofiary przeznaczone są na finansowanie planowanych inwestycji w naszym kościele.
 8. Po Mszach św. można nabyć: pobłogosławione opłatki wigilijne, a w zakrystii świece Caritas.
 9. Informujemy, że kalendarz parafialny na 2020 rok jest w druku i z niewielkim opóźnieniem – wraz z potwierdzeniem wpłat za kończący się rok dotrze do darczyńców naszego kościoła, będzie również do nabycia w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Wolontariatu Misyjnego Salwator prowadzić będą kiermasz dekoracji świątecznych oraz pamiątek misyjnych z Zambii i z Ukrainy. Zachęcamy do wsparcia wyjazdów misyjnych młodzieży salwatoriańskiej.
 11. Również w przyszłą niedzielę przedstawiciele chóru Cantata rozprowadzać będą własną płytę CD.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli – „Szczęść Boże”

 

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła
17 listopada 2019 r.

 

1. Witamy w naszej parafii ks. Łukasza Anioła, dyrektora Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań w Krakowie. Ks. Łukasz, przez cały dzień dzisiejszy będzie głosił słowo Boże.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
– poniedziałek, 18 listopada – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
– wtorek, 19 listopada – bł. Salomei, zakonnicy
– środa, 20 listopada – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
– czwartek, 21 listopada – ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny,
– piątek, 22 listopada – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

3. W najbliższą środę przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i chórów kościelnych. Najlepsze życzenia kierujemy do p. Bartłomieja, naszego organisty, a także do p. Ani odpowiedzialnych za chór parafialny i scholę dziecięcą. Wszystkim opiekunom oraz członkom tych grup dziękujemy za ich posługę w naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla, zbiórka ofiar do puszek na rzecz działalności charytatywnej Caritas naszej diecezji. Również tego dnia będzie miało miejsce promocja ministrantów na Mszy św. o godz. 10.30 oraz Eucharystycznego Ruchu Młodych na Mszy św. o godz. 12.00.

5. Zapraszamy na spotkanie z człowiekiem bez barier. Bawer Aondo-Akaa, który porusza się na wózku i jest niemal całkowicie sparaliżowany. Umarłby bez pomocy drugiego człowieka. Pomimo tego, prowadzi niezwykle aktywne życie. Obronił doktorat i ożenił się. Pomaga innym znaleźć pracę oraz rekrutuje wolontariuszy do działalności społecznej. Był koordynatorem Światowych Dni młodzieży. Przebył m.in. cały szlak do Santiago de Compostella. Daje świadectwo głębokiej i dojrzałej wiary, mimo przeciwności, które go spotykają. W środę 20 listopada godz. 18:30, zapraszamy do auli elbląskiego Seminarium Duchownego. Wstęp wolny! Zachęcamy do przyjścia z rodziną i znajomymi!

6. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym. Tym razem zapraszamy do Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu na medytację modlitwy Ojcze nasz (Mt 6, 9 – 13). Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 listopada br; rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godziny 14.00. Prosimy zabrać ze sobą Pismo święte, notatnik i długopis. Wstęp wolny.

7. Centrum Nowej Ewangelizacji zaprasza na rekolekcje dla dorosłych, które odbędą się w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu w dniach 26 – 28 listopada w godz. 18.00 – 21.00. Rekolekcje poprowadzi o. Maciej Ziębiec, redemptorysta, a treścią spotkań będą trzy ważne tematy: uzdrowienie, uwolnienie i misja. Wstęp wolny! Zapraszamy!

8. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie w następną niedzielę na godz. 16.00.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 4.469 zł. Dziękujemy również uczestnikom Balu Parafialnego za udział w tym spotkaniu i wsparcie funduszu budowy kościoła.

10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”. Od 1 listopada cena jednego egzemplarza Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

 

XXXII Niedziela Zwykła
10 listopada 2019 r.


1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
– poniedziałek, 11 listopada – św. Marcina z Tours, biskupa,
– wtorek, 12 listopada – Jozafata, biskupa i męczennika,
– środa, 13 listopada – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

2. W poniedziałek, 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, którą odprawimy o godz. 10 30.

3. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.

5. W przyszłą sobotę o godz. 19.00 uroczyste rozpoczęcie X Balu Parafialnego. Dochód z Balu przeznaczony jest na budowę świątyni.

6. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii będzie głosił ks. Łukasz Anioł, dyrektor Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań w Krakowie.

7. W tym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się następujące spotkania:
– poniedziałek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania,
– wtorek – Margaretki oraz Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej,
– środa – Odnowa w Duchu Świętym i Chór parafialny,
– czwartek – grupa Biblijna.

8. Zapraszamy na konferencję pt. „Biblia o finansach” we wtorek, po Mszy św. wieczornej w kościele. Szczegóły na plakatach.

9. Stowarzyszenie „Lepszy Elbląg” oraz Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zapraszają na charytatywny turniej siatkówki z wpisowym w postaci paczki dla bezdomnych. Turniej odbędzie się w najbliższą sobotę, na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Mechanicznych. Szczegóły u ks. Rafała lub na stronie www.lepszyelblag.pl

10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Henryka Jankowskiego w wieku 69 lat. Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

 

 

XXXI Niedziela Zwykła
3 listopada 2019 r.


1. W dniu dzisiejszym witamy w naszym kościele kleryków elbląskiego WSD, którzy rozprowadzają kalendarze na 2020 rok. Ofiary złożone za kalendarze będą cegiełką na rzecz formacji przyszłych kapłanów.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
poniedziałek, 4 listopada – św. Karola Boromeusza,
sobota, 9 listopada – święto rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej.

3. W dniu 5 listopada br. obchodzimy 1 rocznicę śmierci ks.Mieczysława Tylutkiego SDS. Zapraszamy na rocznicową Mszę św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Ks. Bp-a Wojciecha Skibickiego we wtorek na godz. 18.00. Na Mszy św. śpiewał będzie chór Cantata.

4. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. We wtorek zapraszamy Żywy Różaniec na godz. 17.30, na comiesięczną modlitwę różańcowa.

6. W czwartek, 7 listopada, zapraszamy rodziców dzieci I Komunijnych na spotkanie w kościele, na godz. 19.00

7. W przyszłą niedzielę zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na posadzkę w kościele.

8. Od 1 listopada w kinach można oglądać film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię młodej dyrektorki kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Planujemy wspólne wyjście do Multikina w dniu 7 listopada, na godz. 19.00. Cena biletu 12 zł. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Ryszarda Kwapisza w wieku 65 lat. Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

 

 

XXX Niedziela Zwykła
27 października 2019 r.


1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży będą prowadzone do czwartku o godz. 17.30, natomiast dla dzieci od poniedziałku do środy o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. We wtorek, 31 października w kościele św. Wojciecha w Elblągu o godz. 19.00 rozpocznie się IV „Noc Świętych”. Będzie to czas modlitwy, śpiewu, skupienia, adoracji i uwielbienia Boga w darze Jego świętych. W programie konferencja, uwielbienie, adoracja, procesja ze świętymi po cmentarzu, apel, ucałowanie relikwii świętych. Zapraszamy wspólnoty modlitewne, rodziców z dziećmi, młodzież, parafian do uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu. Prosimy zabrać ze sobą lampion. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.

4. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy osiągnęli świętość. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę – nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30.

5. Zgodnie ze zwyczajem 1 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich. Zadbajmy o klimat modlitwy i skupienia na odwiedzanych cmentarzach. Msze św. na cmentarzach: na Dębicy – w Starej Kaplicy o godz. 12.00, natomiast na Agrykoli o godz. 11.30.

6. W sobotę obchodzimy Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej świątyni zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 18.30.

7. W dniu 1 listopada zapraszamy na wspólny różaniec przy grobie śp. Ks. Mieczysława na godz. 19.30.

8. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

9. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.

10. W sobotę, 2 listopada, zapraszamy na czuwanie fatimskie za zmarłych. Rozpocznie się ono Nieszporami za zmarłych o godz. 18.00. Msza św. o godz. 18.30, następnie modlitwa różańcowa z wypominkami. Zapraszamy szczególnie tych, którzy w minionym roku odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku swoich bliskich.

11. W tym tygodniu odwiedzimy chorych: w czwartek ks. Szymon; w sobotę ks. Jerzy i ks. Rafał; ks. Stanisław i ks. Sebastian w piątek, 8 listopada. Nowe osoby można zgłaszać w zakrystii.

12. Od 1 listopada w kinach będzie można oglądać film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię młodej dyrektorki kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Planujemy wspólne wyjście do Multikina w dniu 7 listopada, na godz. 19.00. Cena biletu 12 zł. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

13. W dzień Wszystkich Świętych Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej będzie rozprowadzał znicze przy kościele.

14. W niedzielę 3 listopada w naszym kościele klerycy elbląskiego WSD rozprowadzać będą kalendarze na 2020 rok. Ofiary złożone za kalendarze będą cegiełką na rzecz formacji przyszłych kapłanów.

15. W ramach I Synodu Diecezji Elbląskiej przygotowywany jest dokument pt. „Diecezja Elbląska dzisiaj”. Potrzebujemy informacji nt osób powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii. Prosimy o uzupełnienie naszej wiedzy…!

16. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Apolonię Kania w wieku 87 lat i Waldemara Łukaszenko w wieku 66 lat. Wieczny odpoczynek…


Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!