OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 24 maja 2020 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 26 maja – św. Filipa Nereusza, prezbitera,

– piątek, 29 maja – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

– niedziela, 31 maja – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 1. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Naszym kochanym Mamom dziękujemy za ich miłość i troskę, życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia.
 2. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele każdego dnia o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie w intencji o ustanie epidemii.. Po majówce odmawiana jest także nowenna do Ducha Świętego.
 3. W dniu 27 maja br. w środę na mszy wieczornej, ks. Stanisław Mucha będzie dziękował Bogu za 25 lat kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia a nade wszystko prosimy o modlitwę w intencji Księdza Jubilata.
 4. W sobotę, 30 maja, o godz. 18.00 neoprezbiter ks. Karol Koszyl odprawi w naszym kościele swoją pierwszą Mszę św. połączoną z błogosławieństwem prymicyjnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Salvator Mundi” zaprasza na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00 adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 21.00 przewidziana jest Eucharystia.
 6. W dniach od 1 do 3 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XII Forum Rodziny pod hasłem „Być mężczyzną i kobietą tak na serio”. Prelegentem będzie ks. Maciej Dalibor, vice rektor-wychowawca WSD salwatorianów w Bagnie. Plan Forum można przeczytać na plakatach.
 7. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Termin zgłoszeń upływa 26 maja br. Zapisy w zakrystii.
 8. Od dnia 19 maja br. Msze św. z naszego kościoła transmitowane są tylko w niedzielę.
 9. Trwają prace budowlane w naszym kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarą i pracą wspierają dzieło budowy i upiększania świątyni. W minionym tygodniu zostały zainstalowane nowe głośniki cyfrowe firmy Rduch, które mają zapewnić dobrą jakość głosu. Wszelkie uwagi nt nagłośnienie prosimy zgłaszać księdzu proboszczowi. Przypominamy i zachęcamy do składania ofiar na nowe ławki do naszego kościoła.
 10. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!