OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNEIII Niedziela Wielkanocna

14 kwietnia 2024 r.

 1.  W dniu dzisiejszym rozpoczynamy XVI Tydzień Biblijny, pod hasłem: Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie VIII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie księga Dziejów Apostolskich.
 2. Dzisiaj Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 16.00. Rodziców i dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę, 21.04. br., o godz. 16.00.
 3. Dziś po Mszach św. prowadzona jest zbiórka na rzecz budowy kościoła.
 4. W ramach akcji charytatywnej „Pola nadziei” dzisiaj również prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Elbląskiego Hospicjum.
 5. W przyszłą niedzielę (21 kwietnia) na mszach św. gościć będziemy ks. prof. Piotra Kieniewicz MIC, który zaprasza również na konferencję połączoną z dyskusją na tematy związane z in vitro i naprotechnologią. Rozpoczęcie konferencji o godz. 16.00 w sali o. Jordana.
 6. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzić będą proboszcz naszej parafii ks. Jerzy Urbanik oraz wikariusz ks. Wojciech Czarnota. Polecamy modlitwie naszych duszpasterzy i zapraszamy na Mszę św. w int. solenizantów w przyszłą niedzielę na godz. 10.30”.
 7. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Świętego Gaju. Wyjście z pod katedry elbląskiej w sobotę 27 kwietnia, o 6.30. Zapisy w zakrystii lub przez stronę internetową na facebook naszej parafii. Msza św. odpustowa zaplanowana jest na godz. 14.00. Więcej informacji u ks. Wojciecha.
 8. W imieniu wspólnoty Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu, zapraszamy na dzień otwarty Liceum Ogólnokształcącego Pijarów w dniu 18 kwietnia 2024 r.  w godzinach od 16.00 do 18.00. Szkoła znajduje się w budynku przy ul. Saperów 20. Zespół Szkół Pijarskich to szkoła z wartościami i bogatą tradycją. Ponadto informujemy, że rozpoczęto już rekrutację do szkoły podstawowej, zerówki i liceum na rok szkolny 2024/25.
 9. Przypominamy, że w każdą sobotę, na plebanii możemy dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Akcja prowadzona jest w godzinach od 10.00 do 13.00, do końca kwietnia. Odbiór zeznań podatkowych w sobotę w godz. 9.00-10.00 o 13.00-14.00.
 10. W środę – 17 kwietnia, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady parafialnej w sali o. Jordana.
 11. Zapraszamy na koncert sakralny pt. „Ave Maria – woła cały świat” w wykonaniu artystów i uczniów Elbląskiej Szkoły Muzycznej. Koncert odbędzie się 28 kwietnia br. o godz. 19.00 w naszym kościele. Bilety do nabycia w zakrystii w cenie 20 zł.
 12. Polecamy prasę katolicką GN, magazyn Salvator i biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Zdzisław Józwowski lat 71. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”