Grupa Biblijna

Grupa Biblijna jest wspólnotą osób, które pragną poznawać Słowo Boga skierowane do człowieka i uczyć się modlitwy Słowem Bożym.

Wspólnie czytamy Pismo Święte- aktualnie kolejne rozdziały  Ewangelii,   słuchamy komentarza księdza , dowiadujemy się jak interpretują ten tekst badacze Pisma Świętego, poznajemy język biblijny, nawiązania do innych ksiąg Pisma Świętego, zarys historii i geografii Izraela . Potem każdy może zadawać pytania, podzielić się swoimi refleksjami lub wątpliwościami jakie zrodziły się podczas rozważania  danego fragmentu Pisma Świętego.

Im dłużej czytamy i rozważamy Pismo Święte, tym więcej jesteśmy w stanie usłyszeć. „Słowo rośnie wraz z czytającym” (Św. Grzegorz).

Grupa Biblijna jest otwarta dla tych wszystkich, którzy poznawać i rozważać Słowo Boże. Bóg mówi do każdego indywidualnie, tu i teraz, w konkretnej sytuacji życia. Można dołączyć do nas w każdym momencie. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w czwartki o godz. 19.00 . Opiekunem Grupy Biblijnej jest ksiądz Szymon Kula.