Apostolat Margaretka

MARGARETKA to Apostolat modlitwy za kapłanów i osoby duchowne. Powstał z inicjatywy pewnej kanadyjskiej profesor, która po powrocie z Medjugorie, poruszona orędziem Maryi „żeby wszyscy chrześcijanie umieścili kapłanów w centrum swojej modlitwy, swoich serc i swoich myśli”, postanawia stworzyć grupę modlitewną, nazywając ją swoim imieniem Margaretka. Istotą tego Apostolatu jest wypraszanie dla kapłanów i osobom duchownym Siedmiu Darów Ducha Św, koniecznych do wzrostu wiary i świętości oraz wytrwania w powołaniu.

         W naszej wspólnocie parafialnej już od kilku lat istnieje ten Apostolat. Modlimy się za kapłanów naszej parafii i powołanych z parafii. Swoje postanowienia modlitewne odnawiamy co roku. Opieką duchową ogarniamy szczególnie kapłanów, którzy obecnie posługują nam, nie zapominając również o tych, którzy tu pracowali. Początkowo był to apostolat osób modlących się w zaciszu własnego domu o jeden z siedmiu darów Ducha Św. w określonym dniu i za konkretnego księdza. Stopniowo poprzez wspólne działanie na rzecz parafii i coraz częstsze spotkania ,stworzyła się dość spora i prężnie działająca grupa kobiet i mężczyzn w różnym wieku.

         Opiekunem duchowym i przewodnikiem MARGRETEK jest obecnie ks. Sebastian Polak, który nasze spotkania stara się ubogacać przez różne formy katechezy i pogadanki. Obecność, na tych spotkaniach nie jest obowiązkowa, ale cieszą się one coraz większym zainteresowaniem.

         Drogi parafianinie, jeśli czujesz, że chcesz odnaleźć się w Kościele, a poprzez swoją modlitwę i działanie służyć parafii, może właśnie w tej wspólnocie znajdziesz swoje miejsce. Wszystkie chętne osoby, które pragną wspierać naszych duchownych we wspólnocie Margaretka:
prosimy o kontakt z osobą koordynującą p, Haliną Gnat 691 292 311