OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNEIV Niedziela Wielkanocna

21 kwietnia 2024 r. 

 1. Dzisiaj w naszym kościele gościmy ks. prof. Piotra Kieniewicz MIC, który zaprasza również na konferencję połączoną z dyskusją na tematy związane z in vitro i naprotechnologią. Rozpoczęcie konferencji o godz. 16.00 w sali o. Jordana.
 2. W dniu dzisiejszym, na Mszy św. o godz. 10.30 swoje imieniny obchodził będzie proboszcz naszej parafii ks. Jerzy Urbanik oraz wikariusz ks. Wojciech Czarnota. Solenizantów polecamy pamięci modlitewnej.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski,

– środę – św. Marka Ewangelisty,

 1. Rodziców i dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. dziś, w niedzielę, o godz. 16.00.
 2. Zapraszamy na koncert sakralny pt. „Ave Maria – woła cały świat” w wykonaniu artystów i uczniów Elbląskiej Szkoły Muzycznej. Koncert odbędzie się 28 kwietnia br. o godz. 19.00 w naszym kościele. Bilety do nabycia w zakrystii w cenie 20 zł.
 3. W minioną niedzielę na budowę kościoła. zebraliśmy kwotę 3.904 zł.
 4. Przypominamy, że w każdą sobotę, na plebanii możemy dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Akcja prowadzona jest w godzinach od 10.00 do 13.00, do końca kwietnia. Odbiór zeznań podatkowych w sobotę w godz. 9.00-10.00 o 13.00-14.00.
 5. Dzieci komunijne zapraszamy na spowiedź próbną w środę – 24 kwietnia br. na godz. 16.00.
 6. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Świętego Gaju. Wyjście z pod katedry elbląskiej w sobotę 27 kwietnia, o 6.30. Zapisy w zakrystii lub przez stronę internetową na facebook naszej parafii. Msza św. odpustowa zaplanowana jest na godz. 14.00. Więcej informacji u ks. Wojciecha.
 7. Polecamy prasę katolicką GN, magazynu Salvator i biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wincenty Szczygło lat 85 oraz śp. Zofia Ciesielska-Tomaszewska lat 83. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”