Zespół młodzieżowy DOXA

Zespół DOXA (z greckiego chwała) jest wspólnotą młodzieżową. Powstała na potrzeby diakonii muzycznej, czyli posługi podczas nabożeństw i Mszy Świętych w parafii pod wezwaniem Świętego Brata Alberta w Elblągu we wrześniu 2011 roku pod kierownictwem Jarosława Stryjczyka. Funkcjonował przez ponad rok, po czym jego działalność przy parafii została zawieszona na kilkanaście miesięcy.

W 2013 roku we wrześniu DOXA z dopiskiem „+” wznowiła działalność dokonując przebudowy personalnej zespołu, nie zmieniając lidera zespołu. Młodzież doskonali tu swoje umiejętności muzyczne, nierzadko dzieląc się wzajemnie swoimi umiejętnościami i wiedzą. Spotykamy się głównie w niedziele przed Mszą Świętą wieczorną w salce pod kościołem O. Jordana Zapraszamy na nasz funpage na facebook’u – tam można znaleźć więcej informacji o tym co w danym momencie dzieje się we wspólnocie.

W zespole panuje atmosfera wzajemnej współpracy, każdy wnosi do tego dzieła osobisty, bezcenny wkład, dzięki któremu możemy jeszcze lepiej i profesjonalniej działać w Imię Tego, który nas powołał. Tak – powołał, ponieważ ta służba wielokrotnie wymaga poświęcenia swojego czasu na próby, który mógłby być wykorzystany zapewne inaczej. DOXA posługuje i koncertuje. W 2010 roku z inicjatywy lidera zespołu zapoczątkowany został coroczny wieczór modlitwy tzw. Zaduszki muzyczne, które skupiają wielu młodych niekoniecznie związanych z zespołem DOXA na co dzień, jednak to ten zespól każdego roku podejmuje trud zorganizowania tej pięknej muzycznej modlitwy za zmarłych.

DOXA podejmuje również posługę podczas innych uroczystości i wydarzeń modlitewnych takich jak śluby, chrzty, bierzmowania, czy różne rocznice. Od 2014 roku dostąpiliśmy zaszczytu żywej współpracy z koordynatorami Odnowy w Duchu Świętym, dzięki czemu uczestniczymy w wielu wydarzeniach tej wspólnoty w naszej diecezji.

Diakonia DOXY nie ogranicza się tylko do terenu naszej diecezji. Jeśli tylko pozwala na to sytuacja, posługujemy i koncertujemy wszędzie tam gdzie nas zapraszają. Dotychczas już w Pieninach, Górnym i Dolnym Śląsku, a w 2015 roku podjęliśmy zaszczytne zadanie diakonii podczas diecezjalnego czuwania maturzystów na Jasnej Górze. Bierzemy również udział w konkursach i festiwalach podczas których udaje się zdobywać nagrody i wyróżnienia.. Podczas naszej posługi staramy się podchodzić bardzo indywidualnie, do każdej uroczystości kierując się dobrem liturgii i gustem osób, które nas zapraszają. Staramy się być elastyczni, a wszystko po to, aby pomagać w jeszcze piękniejszym przezywaniu ważnych chwil naszego i innych życia.

Opiekunem zespołu jest p. Michał Hofman oraz p. Jarosław Stryjczyk, a jego skład nieustannie ewoluuje, uzależnione jest to przede wszystkim miejscem w jakim członkowie zespołu uczą się bądź pracują. Każdego roku, nieustannie, nawołujemy tych, którzy w jakikolwiek sposób muzykują. Każdy czysto wydany dźwięk jest cenny. Może nie przypadkiem czytasz ten tekst, może to właśnie CIEBIE powołuje Chrystus do służby talentem , który otrzymałeś, a który należy nieustannie rozwijać – być może w diakonii dźwiękami naszego Ojca, które najpiękniej brzmią w oddanych sercach posługujących. Zapraszamy.