Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu
18 luty 2018 r.

 

1. Dzieci przygotowujące się do Rocznicy I komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie dziś na godz. 16.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali – dziś o godz. 17.15.
Droga Krzyżowa w piątek:
– dzieci – o godz. 16.30,
– dla dorosłych 17.30,
– dla młodzieży – o godz. 19.00.

3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania rok I odbędzie się w czwartek 22.02 o godz. 19:00 w salce pod tarasem.

4. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek, po Mszy św. wieczornej.

5. Informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od IV Nd Wielkiego Postu tj. w dniach od 11 do 14 marca i poprowadzi je ks.Rafał Szwajca, michalita. Podczas tegorocznych rekolekcji będziemy przeżywać w naszej parafii czas nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano.

6. Przypominamy, że w sobotę od godz. 10 do 13 dyżurują w kancelarii osoby, które pomagają w rozliczeniu zeznań podatkowych. Prosimy o przekazywanie 1% z podatku na rzecz Fundacji Świętego Brata Alberta.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz wsparcia misjonarzy polskich pracujących poza granicami kraju.

8. Wspólnota Domowy Kościół zaprasza na Drogę Krzyżową w formie biegu. Spotkania odbywają się w soboty Wielkiego Postu. Rozpoczęcie o godz. 8.00 w Bażantarni przy Muszli koncertowej. Dokładne informacje na plakatach.

9. Zapraszamy do Udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która w tym roku odbędzie się z 23 na 24 marca. Zaplanowaliśmy w tym roku cztery trasy: do Fromborka, Zielonki Pasłęckiej, najtrudniejsza wiodącą przez Wysoczyznę Elbląską – do Tolkmicka. Czwarta – nowa trasa – rozpoczyna się i kończy w naszym kościele. Szczegóły na plakatach.

10. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, oraz Szkolne Koło Caritas Zespołu Mechanicznych „Lepszy Elbląg” serdecznie zapraszają na Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej. Turniej odbędzie się w niedzielę 25. lutego w hali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul.Browarnej 1 w godz. 9:30 – 15:00. Całkowity dochód z turnieju zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie Nadii. Zapisy na stronie www.lepszyelblag.pl

11. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 11 zaprasza dzieci 6 i 7 letnie wraz z rodzicami na Drzwi Otwarte, w czwartek 22 lutego na godz. 17.00. Szczegóły na plakatach.

12. Prośba naszej parafianki p.Teresy Barszczewicz: Wkrótce ma się narodzić jej wnuczek Kuba, który ma chore serce. Zaraz po urodzeniu musi być poddany poważnej operacji serca w niemieckiej klinice. Koszt takiej I operacji to kwota ok. 350 tysięcy złotych. Pani Teresa prosi o pomoc w ratowaniu wnuka. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone ulotki z dokładną informacją na temat sposobu pomocy, numerami kont fundacji na które można wpłacać pieniądze na ratowanie Kuby. Za każdy gest wsparcia rodzina składa serdeczne podziękowanie.

13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

VI Niedziela zwykła
11 luty 2018 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w poniedziałek podczas Mszy św. wieczornej, sprawowanej w int. chorych, udzielimy sakramentu namaszczenia chorym naszej parafii.

2. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci I komunijnych i ich Rodziców.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Rozpocznie się on w Środę Popielcową. Msze święte w ten dzień będą odprawiane o 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 20.00.

4. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy.

5. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Okres Wielkiego Postu to czas nabożeństw pasyjnych. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu:
– dzieci – o godz. 16.30,
– dorosłych – o godz. 17.30,
– młodzież – o godz. 19.00.
Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.15.


7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

– Rada Parafialna – w poniedziałek, godz. 19.00
– Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania – rok II – poniedziałek, w Sali o. Jordana o godz. 19.00
– Margaretki – wtorek, po Mszy św. wieczornej
– Osoby dorosłe przygotowujące się do sakramentu bierzmowania – czwartek, godz. 20.00 – w salce na plebanii

8. Dzieci przygotowujące się do Rocznicy I Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy na Msze św. w przyszłą niedzielę na godz. 16.00


9. Przypominamy, że w sobotę, od godz. 10 do 13, w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych. Prosimy o przekazywanie 1 % z podatku dochodowego na rzecz Fundacji Świętego Brata Alberta.


10. Dziś, w II niedzielę miesiąca zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na spłatę prac związanych z tynkowaniem kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj porządkowali zakrystię i kościół po pracach tynkarskich.


11. Wspólnota Mężczyźni Boga zaprasza mężczyzn na sesję „Powałani do przywództwa” – jest to program inspirujący mężczyzn do przywództwa w życiu osobistym. Wielu mężczyzn mierzy się dzisiaj z wieloma trudnościami w realizowaniu swojego powołania. Sesję poprowadzą: Michał Piekara i Mariusz Marcinkowski. Spotkanie odbędzie się w dniach 17-18 luty. Szczegóły na ulotkach.


12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”. W GN: art. „Serce w popiele” – o Środzie Popielcowej, która w tym roku przypada w walentynki, art. „Zmiany, nie rewolucja” – rozmowa z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.


13. Dysponujemy jeszcze kilkoma dodatkowymi miejscami na pielgrzymkę do Izraela i Jordanii, w terminie od 20 września do 2 października. Zapisy w zakrystii.


14. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Adama Ridinder w wieku 81 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

 

Dodaj komentarz