Ogłoszenia Parafialne

Rzymskokatolicka Parafia Świętego Brata Alberta

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XXIX Niedziela Zwykła

21 października 2018 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  – w poniedziałek, 22 października-wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

 2. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Rafała Główczyńskiego w środę, 24 października, na godz. 18.00.
 3. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 4. Dzieci Rocznicowe oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie dzisiaj na godz. 16.00.
 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

  – Dzieci I komunijne oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w następną niedzielę na godz. 16.00.

  – spotkanie Rady Parafialnej – we wtorek, godz. 19.00

  – Margaretki – środa, po Mszy św. wieczornej

 6. Zbliża się miesiąc listopad. Pomyślmy o naszych bliskich zmarłych, którzy czekają na naszą modlitwę. Na półkach przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W intencji poleconych zmarłych przez pierwszych dziewięć dni listopada będzie odprawiona Msza św. wieczorna, a przez cały miesiąc listopad nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 7. W przyszłą niedzielę klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu rozprowadzać będą kalendarze seminaryjne na rok 2019.
 8. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczane będą na spłatę prac związanych z malowaniem kościoła.
 9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, a także gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”. W Gościu Niedzielnym artykuł o przyjmowaniu Komunii św., godziwie.

  Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego przeżycia nadchodzących uroczystości, a solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

  ________________________________________________________________________

XXVIII Niedziela Zwykła
14 października 2018

1. Przeżywamy dziś XVIII Dzień Papieski. Pamiętajmy o Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest żywym pomnikiem Jana Pawła II. Swoimi ofiarami możemy wspomóc Fundusz stypendialny tej Fundacji.

2. Serdecznie zapraszamy na koncert chóru Redemptoiris pod hasłem „… KU WOLNOŚCI”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w naszej świątyni. Koncert organizowany jest z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

3. Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, katechetom składamy serdeczne życzenia.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek, 15 października – wspomnienie św. Teresy os Jezusa, dziew. i Doktora K-ła
– we wtorek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
– w środę, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
– w czwartek – 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty
– w piątek – 19 października – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki
– w sobotę, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

5. W piątek, 19 października, w hali Sportowo Biznesowej przy ul. Grunwaldzkiej, odbędzie się Uroczysty koncert z okazji XVIII Dni Papieskich. Początek spotkania o godz. 17.00. W programie wręczenie statuetki TUUS oraz koncert Eleni. Szczegóły na plakacie. Osoby wybierające się na koncert prosimy o odebranie w zakrystii darmowych wejściówek.

6. Zbliża się miesiąc listopad. Na półkach przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W intencji poleconych zmarłych przez pierwszych dziewięć dni listopada będzie odprawiona Msza św. wieczorna, a przez cały miesiąc listopad nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na spłatę prac związanych z malowaniem kościoła.

8. W dniu jutrzejszym w Polsce obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy o rodzicach, których spotkała tragedia utraty. W cierpieniu, jako ludzie, a tym bardziej jako chrześcijanie, pragniemy być razem i iść razem dalej. Msza św. w intencji rodzin, małżeństw oraz samotnych matek, które utraciły swoje dziecko [przed narodzeniem, czy też po narodzeniu] sprawowana będzie jutro w kościele bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu o godz. 18.00.

9. Dziś po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej dyżurują przedstawiciele Rady Parafialnej, u których możemy zgłosić swój udział w Balu Parafialnym, który odbędzie się w sobotę, 17 listopada.

10. W czwartek, 18 października , w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza, Ewangelisty i lekarza, w katedrze elbląskiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji lekarzy i wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Serdecznie zapraszamy.

11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji elbląskiej zaprasza na III Noc Świętych, która odbędzie się w środę, 31 października 2018 [godz. 19.00] w kościół św. Wojciecha w Elblągu.

12. Zachęcamy do uczestnictwa w inicjatywie obywatelskiej w ramach budżetu obywatelskiego, która jest propozycją budowy dwóch parkingów samochodowych w obrębie ulic Agrykola i Kościuszki. Osoby popierające tę inicjatywę mogą oddać swój głos na stronie budżetu obywatelskiego Elblaga.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Salwatora Gazetkę Parafialną „Dobry jak chleb”.

14. Dzieci przygotowujące się do Rocznicy I Komunii śa.. ich rodziców zapraszam na Mszę św. i spotkanie w następną niedzielę, na godz. 16.00

15. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Stefana Bil w wieku 81 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli – „Szczęść Boże”.

 

 

XXVII Niedziela Zwykła
07 października 2018

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy w sobotę, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, dla dorosłych i młodzieży codziennie
o godz. 17.30, natomiast dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
– spotkanie Rady Parafialnej – w środę, godz. 19.00
– spotkanie Rady Duszpasterskiej – czwartek, godz. 19.00
– spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, rok II, w czwartek o godz. 19.30 w Sali o. Jordana.

4. W następną niedzielę, 14 października, przeżywać będziemy w naszej ojczyźnie XVIII dzień Papieski. Odbędzie się on pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa!”. W tym dniu ogólnopolska zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

5. Informujemy, że zbiórka ofiar na budowę w miesiącu październiku odbędzie się w niedzielę, 21 października.

6. Serdecznie zapraszamy na koncert chóru Redemptoris pod hasłem „… KU WOLNOŚCI”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w naszej świątyni.

7. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy różańcowej za zmarłych. Na półkach przy wyjściu z kościoła oraz przy czasopismach wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Informujemy, że w sobotę, 17 listopada w Sali Bankietowo – Weselnej Eden odbędzie się X Bal Parafialny. Zapisy w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej.

9. Dziś do puszek składamy ofiary na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Za wszelkie gesty życzliwości – dziękujemy!

10. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: Dawida Pyrzanowskiego w wieku 38 lat, Krystynę Wąsiak w wieku 84 lat, Zofię Tomaszewicz w wieku 97 lat, oraz Andrzeja Szpinek w wieku 62 lat życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

11. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę parafialną. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuł: o naczelniku państwa polskiego Józefie Piłsudskim, legendarnym obrońcy wybrzeża admirale Józefie Unrugu, a także o trwającym w Rzymie synodzie biskupów na temat młodzieży. Zachęcamy do lektury!

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzę miłej niedzieli – „Szczęść Boże”.

 

 

XXVI Niedziela Zwykła
30 września 2018

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
– we wtorek, 2 października – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
– w czwartek, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
– w piątek, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy

2. Rozpoczynamy miesiąc październik, stąd zapraszamy od jutra na nabożeństwa różańcowe, dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, natomiast dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30.

3. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie modlitewne we wtorek, na godz. 17.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
– w czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, modlitwa za powołanych i o nowe powołania o 17.15. Modlitwę prowadzi Wspólnota Margaretka.
– w piątek: spowiedź dla dzieci o godz. 16.00 (Msza św. – o godz. 16.30); spowiedź dla dorosłych – przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00; spowiedź dla młodzieży od godz. 17.30,
– w sobotę czuwanie Fatimskie, początek godz. 18.00

5. W I piątek miesiąca swoich chorych odwiedzą ks. Szymon, ks. Jerzy, ks. Mario i ks. Mieczysław.

6. Przypominamy, że za tydzień nie będzie już Mszy św. o godz. 20.00. Tradycyjnie będzie odprawiana w miesiącach wakacyjnych: czerwiec – wrzesień.

7. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary do puszek na rzecz duszpasterstwa charytatywnego Caritas diecezji elbląskiej.

8. W imieniu Wspólnoty Domowego Kościoła, Rejonu Elbląg-Północ oraz Wspólnoty Życia zapraszamy na konferencję nt. Wychowanie do pięknej miłości – jak rozmawiać z dziećmi o seksualności. Konferencja odbędzie się w sobotę, 6 października, w godzinach od 15 do 19 w kościele Bożego Ciała. Szczegóły na plakatach.

9. Członków Wspólnoty Żywego Różańca oraz Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Diecezjalny Dzień Skupienia w rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbędzie się w sobotę, 6 października w parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej w Elblągu. Początek spotkania o godz. 10.30, zakończenie ok. godz. 15.00.

10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, oraz gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”. Dziś w „Gościu Niedzielnym” [Gościu Elbląskim] ciekawy artykuł: o niezwykłym kapłanie jakim był ks. Władysław Łęga – zm. w 1960 roku, pracujący niegdyś na terenach dzisiejszej diecezji elbląskiej, ksiądz, który znakomicie potrafił łączyć obowiązki duszpasterskie z pracą naukową. Zachęcamy do lektury!

11. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołała do wieczności Bronisławę Sierżęga w wieku 94 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi.

 

 

XXV Niedziela Zwykła
23 września 2018

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w czwartek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
– w piątek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika
– w sobotę, 29 września – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała

2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – rok II – zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19:00 w Sali ojca Jordana.

3. Członków Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, ale także wszystkich chętnych, zapraszamy na Kongres Metropolitarny Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, który odbędzie się w dniach od 28 do 29 września w Mątowach Wielkich, w sanktuarium bł. Doroty. Przypominamy, że spotkania parafialnej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym odbywa się w każdą środę, po Mszy św. w Sali pod tarasem.

4. Zapraszamy do udziału w X. Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w Pasłęku w sobotę i niedzielę [29-30 września br.] pod hasłem „Gaude Mater Polonia”. Warsztaty zwieńczy Msza św. w kościele św. Bartłomieja. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

5. W imieniu Wspólnoty Domowego Kościoła, Rejonu Elbląg-Północ oraz Wspólnoty Życia zapraszamy na konferencję nt. Wychowanie do pięknej miłości – jak rozmawiać z dziećmi o seksualności. Konferencja odbędzie się w sobotę, 6 października, w godzinach od 15 do 19 w kościele Bożego Ciała. Szczegóły na plakatach.

6. Członków Wspólnoty Żywego Różańca oraz Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Diecezjalny Dzień Skupienia w rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbędzie się w sobotę, 6 października w parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej w Elblągu. Początek spotkania o godz. 10.30, zakończenie ok. godz. 15.00.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz gazetka parafialna ”Dobry jak chleb”. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. ciekawe artykuły: o pielgrzymce Ojca Św. Franciszka do krajów bałtyckich, a także o lekcjach wychowania fizycznego w szkołach, które tak bardzo potrzebne jest dzieciom i młodzieży. Zapraszamy do lektury!

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzę miłej niedzieli – „Szczęść Boże”.

 

XXIV Niedziela Zwykła
16 września 2018

1. Dziś w naszej parafii uroczystość dożynkowa. Dziękujemy Boga za tegoroczne plony, które mogliśmy zebrać z pól, ale także z działek, ogrodów, sadów. Msza św. dożynkowa o godz. 10.30, natomiast spotkanie i wspólne grillowanie na placu przed kościołem od godz. 13.00.

2. Pielgrzymów Grupy Salvator-Redemptor zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się dzisiaj po mszy św. o godz. 18:00

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski
– w czwartek, 20 września – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim i towarzyszy
– w piątek, 21 września – święto św. Mateusza, Apostola i Ewangelisty

4. Spotkanie Wspólnoty Margaretka odbędzie się w poniedziałek, po zakończeniu Mszy św. w kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w ten modlitewny apostolat.

5. Kandydatów do bierzmowania rok I, czyli uczniów 3 klasy gimnazjum, zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w piątek 21.10 o godz. 19:00 w salce pod tarasem.

6. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zaprasza młodzież z klas 7 i 8 szkół podstawowych, gimnazjalną oraz ze szkół ponadgimnazjalnych na spotkania, które odbywają się w każdy wtorek o godz. 19:00 w salce pod tarasem.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary, które wpływają na budowę kościoła. W ostatnią niedzielę, w ramach zbiórki zebraliśmy kwotę 5.937 złotych.

8. W najbliższy czwartek ponad 40 osobowa grupa naszych parafian wyjeżdża na pielgrzymkę Ziemi Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji uczestników.

9. W następną niedzielę, Mszy św. o godz. 10.30 przewodniczył będzie ks. Hubert Kaliszewski, salwatorianin pochodzący z Elbląga, który w tym roku obchodzi 25-lecie kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji jubilata.

10. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu wrz z grupą Mężczyźni Boga organizuje czwartą edycję Kursu Alpha dla mężczyzn. Kurs Alpha to cykl 11 interaktywnych spotkań, w czasie których odkrywamy podstawy chrześcijańskiej wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 września o godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała.

11. Członków Apostolatu Margaretka zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskiej Pielgrzymce do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 13 października. Szczegółowe informacje i zapisy u p. Haliny Gnat.

12. Salwatorianie Świeccy zapraszają na rekolekcje dla świeckich w duchu Ojca Franciszka Jordana, założyciela Salwatorianów. Rekolekcje odbędą się w domu Centrum Formacji Duchowej w Trzebini koło Krakowa (ul. Głowackiego 3) w terminie od 12 do 14 października. Może to być wspaniała okazja do pogłębienia znajomości naszej Salwatoriańskiej duchowości i misji.

13. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gazetkę Parafialną „Dobry jak Chleb”. W GN art. „Na kolana” – O imieniu Boga. Co to znaczy wypowiadać je nadaremno?

14. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Władysławę Pokońską w wieku 95 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ….

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzę miłej niedzieli – „Szczęść Boże”.

 

 

XXIII Niedziela Zwykła
9 września 2018

1. W Kościele w Polsce rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania. Modlitwą i życzliwością otaczamy nauczycieli, młodzież i dzieci.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w czwartek, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
– w piątek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
– w sobotę, 15 września – wspomnienie NMP Bolesnej

3. W najbliższą niedzielę, tj. 16 września, o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa, w czasie której będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, za owoce i warzywa wzrastające na naszych działkach i ogrodach. Tradycyjnie nasze świętowanie chcemy kontynuować podczas wspólnego grillowania na placu przed kościołem. Początek o godz. 13.00.
Prosimy o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej dekoracji dożynkowej w kościele (prosimy o warzywa, owoce, kwiaty ogrodowe i inne płody ziemi – do piątku 14 września). Prosimy o ciasto i inne dary. Osoby chętne mogą zapisywać się na listę w zakrystii. Przygotowywanie namiotów i stołów w piątek od godz. 16.00.

4. Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci komunijnych na spotkanie organizacyjne w poniedziałek, natomiast Rodziców dzieci rocznicowych we wtorek. Spotkania odbędą się w kościele o godz. 19.00.

5. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar w ramach akcji „dach dla kościoła”. Zbierane ofiary przeznaczone będą na spłatę prac związanych z malowaniem kościoła.

6. Klub Polonia Christiana w Elblągu serdecznie zaprasza na na spotkanie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem pt. „Encyklika Humanae Vitae – znak, któremu sprzeciwiać się będą”. Okazją do spotkania jest 50 rocznica wydania encykliki Humanae Vitae, w której Papież Paweł VI przypomniał nauczanie na temat małżeństwa i seksualności oraz potępił antykoncepcję. W trakcie spotkania będzie możliwość poznania interesujących okoliczności powstania encykliki oraz jej znaczenia dla życia małżeńskiego i rodzinnego. Spotkanie odbędzie się w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego w środę, 12 września, o godz. 18.00

7. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu wrz z grupą Mężczyźni Boga organizuje czwartą edycję Kursu Alpha dla mężczyzn. Kurs Alpha to cykl 11 interaktywnych spotkań, w czasie których odkrywamy podstawy chrześcijańskiej wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 września o godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała.

8. W imieniu Wspólnoty Domowego Kościoła, Rejonu Elbląg-Północ oraz Wspólnoty Życia zapraszamy na konferencję nt. Wychowanie do pięknej miłości – jak rozmawiać z dziećmi o seksualności. Konferencja odbędzie się w sobotę, 6 października, w godzinach od 15 do 19 w kościele Bożego Ciała. Szczegóły na plakatach.

9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, oraz Gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”. W dzisiejszym numerze GN m.in. ciekawe artykuły: o pierwszej Solidarności, o badaniach nad zmianą grupy krwi, a także świadectwo znanego z medialnych przekazów niepełnosprawnego Janusza Świtaja, który opowiada o swoich trudnościach, a przede wszystkim o uśmiechu i radości życia. Zapraszamy do lektury!

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy miłej niedzieli! – Szczęść Boże

 

 

 

XXII Niedziela zwykła
2 września 2018 r.

 


1. W dniu jutrzejszym dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów uczniów klas I.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek sobota miesiąca
– w I czwartek – modlitwa w intencji powołanych i o nowe powołania prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.40
– w I piątek spowiedź I-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św.
– spowiedź dla dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
– spowiedź dla młodzieży od godz. 17.30.

3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
– Rada Parafialna – poniedziałek, godz. 19.00
– Wspólnota Żywego Różańca we wtorek o godz. 17.30.
– Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym – środa, godz. 19.00
– spotkanie uczestników pielgrzymki do Izraela we wtorek o godz. 19.00

4. Odwiedziny chorych w miesiącu wrześniu:
– w czwartek, swoich chorych odwiedzi ks. Jerzy
– w sobotę – ks. Rafał

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy w sobotę, 8 września – święto Narodzenia NMP. Ten dzień jest dla Salwatorianów dniem szczególnym – to dzień 100 rocznicy śmierci Założyciela o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana.

6. 7 września trzech nowicjuszy salwatoriańskich pochodzących z naszej parafii Tomasz, Dawid i Piotr przyjmą habit zakonny, a następnego dnia złożą swoje pierwsze śluby zakonne. Prosimy modlitwę w intencji nowicjuszy.

7. Parafia św. Rafała Kalinowskiego wyjazd do Gietrzwałdu na uroczystości związane ze 141 rocznica objawień Matki Bożej. Wyjazd odbędzie się w niedzielę, 9 września o godz. 8.00. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Proboszczem parafii św. Rafała.

8. Wszystkie grupy i wspólnoty istniejące w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok pracy formacyjnej. Msza św. zostanie odprawiona w czwartek, 6 września o godz. 18.00.

9. W niedzielę, 16 września planujemy w naszej parafii uroczystości dożynkowe. Msza św. dożynkowa o godz. 10.30, a spotkanie  przy grillu od godz. 13.00. Zapraszamy do zaangażowania się w organizację spotkania.

10.Informujemy, że w przyszłym roku w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 12 maja, a Rocznica I Komunii w niedzielę, 19 maja. Spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w poniedziałek, 10 września, o godz. 19.00.

11. W przyszłą niedzielę zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Zbierane ofiary są przeznaczone będą na pokrycie kosztów malowania kościoła.

12. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz parafialną gazetkę „Dobry jak chleb”. W dzisiejszym numerze GN m.in. ciekawe artykuły: o wizycie papieża Franciszka w Irlandii i Światowym Spotkaniu Rodzin, o Ignacym Daszyńskim – jednym z ojców naszej niepodległości, a także o przyszłości małych gospodarstw w Polsce. Zapraszamy do lektury!

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli – „Szczęść Boże”.

 

Uroczystość NMP Częstochowskiej
26 sierpnia 2018

1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpocznie się ono o godz.18.00 modlitwą różańcową, a Msza św. będzie o godz. 18.30.

2. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy w naszej parafii modlitwy przez wstawiennictwo Sługi Bożego Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela Salwatorianów o łaskę zdrowia dla księdza proboszcza Mieczysława Tylutkiego. Po każdej Mszy świętej, oprócz modlitwy do św. Michała Archanioła, modlimy się modlitwą przez wstawiennictwo ojca Jordana o łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej dla księdza proboszcza. Zachęcamy także do indywidualnych modlitw o łaskę zdrowia dla księdza Mieczysława.

3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej – czwartek, godz. 19.00.

4. Spowiedź św. w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. poranną oraz pół godziny przed Msza św. wieczorną. Przypominamy, że w każdy czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania ze spowiedzi św.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów uczniów klas I. Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci.

6. Osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na katechezy przygotowujące w ramach weekendowego kursu przedmałżeńskiego, który odbędzie się w kościele Bożego Ciała w Elblągu w dniach od 31 sierpna do 2 września. Następny kurs dopiero w przyszłym roku. Zapisy kancelarii kościoła Bożego Ciała.

7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Gazetki Parafialnej.

8. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Marię Zalewską w wieku 57 lat życia oraz śp. Wacława Kowalewskiego w wieku 98 lat życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi

 

 

XX Niedziela Zwykła
19 sierpnia 2018 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata
– we wtorek, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża
– w środę, 22 sierpnia – wspomnienie NMP Królowej
– w piątek, 24 sierpnia – św. Bartłomieja, Apostoła

2. Dziękujemy za ofiary wpłacane na budowę kościoła. W ostatnią niedzielę zebraliśmy kwotę 4780 zł.

3. Osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na katechezy przygotowujące w ramach weekendowego kursu przedmałżeńskiego, który odbędzie się w kościele Bożego Ciała w Elblągu w dniach od 31sierpna do 2 września. Następny kurs dopiero w przyszłym roku. Zapisy kancelarii kościoła Bożego Ciała.

4. Serdecznie zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Gazetki Parafialnej „Dobry jak chleb”.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli – „Szczęść Boże”.

 

XVII Niedziela zwykła
29 lipca 2018 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek, 31 lipca –wspomnienie św. Igancego z Loyoli
– w środę, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego
– w sobotę, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

2. Od środy rozpoczynamy nowy miesiąc – sierpień. W naszej polskiej historii miesiąc ważnych rocznic wydarzeń, które kształtowały naszą ojczyznę. To także miesiąc pieszych pielgrzymek, ważnych wydarzeń religijnych. To wreszcie miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do podjęcia w tym czasie abstynencji od napojów alkoholowych.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W I piątek okazja do spowiedzi św.: rano od godz. 6.30 oraz od godz. 17.00.

4. W sobotę zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 modlitwą różańcową, a Msza św. będzie o godz. 18.30. Podczas czuwania fatimskiego ks. Mario odprawi swoją Msze św. prymicyjną i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w dni powszednie piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

6. Spotkania modlitewne w ramach pielgrzymki duchowej od poniedziałku do piątku o godz. 20.15. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 10 na 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej.

8. Przypominamy o pielgrzymce organizowanej przez Parafię św. Wojciecha i św. Jerzego do Kowna na Litwie na spotkanie i Msze św. z papieżem Franciszkiem. Pielgrzymka odbędzie się 23 września. Zapisy od pierwszej niedzieli sierpnia do 2 niedzieli września. Koszt 130 zł. Spotkanie organizacyjne 9 września o godz. 17.00 na plebani.

9. Zapraszamy na rekolekcje z udziałem ks. Johna Bashobory z Ugandy. Rekolekcje odbędą się w dniach 17-19 sierpnia 2018 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej, w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 135 pod hasłem: „Spragniony? Przyjdź!” (J7.37b-38). Zapisy przyjmowane są w salce przy Katedrze św. Mikołaja w Elblągu, w godz.: 10:00-13:00 oraz na stronie www.rekolekcje-elblag.pl

10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gazetkę Parafialną „Dobry jak chleb”. W GN o udziale osób duchownych w powstaniu warszawskim i wyjątkowej nienawiści do nich żołnierzy III Rzeszy.

11. Dziękujemy osobom, które w dniu wczorajszym pomagały w sprzątaniu świątyni. Prosimy o taką pomoc również następną sobotę godz. 14.00.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności Mieczysława Domańskiego w wieku 84 lat oraz Jadwigę Woropaj w wieku 99 lat życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

XVI Niedziela zwykła
22 lipca 2018 r.

1. W sobotę Mszą św. o godz. 7.00 w katedrze św. Mikołaja rozpocznie się XXVI Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkim pielgrzymom naszej parafii życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Jednocześnie zapraszamy pielgrzymów i ich rodziny na Mszę św. w piątek na godz. 18.00.

2. Serdecznie dziękujemy o. Bogusławowi, przewodnikowi Grupy Salvator-Redemptor za głoszone dziś Słowo Boże. Po zakończeniu Mszy św. przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na rzecz wsparcia pieszej pielgrzymki. Tradycyjnie można składać swoje intencje, które pielgrzymi zabiorą na pątniczy szlak.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy
– we wtorek, 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
– w środę 25 lipca – święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa
– w czwartek, 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

4. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Od soboty codzienna modlitwa wieczorna o godz. 20.15. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 10 na 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

5. W środę w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. modlitwa w intencji kierowców i błogosławieństwo pojazdów. Ofiary, które będziemy mogli złożyć przy poświeceniu pojazdów są przeznaczone dla polskich misjonarzy, na zakup dla nich środków transportu.

6. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym okazja do skorzystania z sakramentu pokuty jest 15 minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

7. Parafia św. Wojciecha w Elblągu wraz z parafią św. Jerzego organizują 23 września jednodniowa pielgrzymkę do Kowna na Litwie na spotkanie i Msze św. z papieżem Franciszkiem, który na jesieni odwiedzi kraje bałtyckie. Zapisy od pierwszej niedzieli sierpnia do 2 niedzieli września. Koszt 130 zł. Spotkanie organizacyjne 9 września o godz. 17.00 na plebani. Osoby wybierające się na pielgrzymkę powinny posiadać europejską kartę zdrowia, którą można bezpłatnie wyrobić w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia w Elblągu, przy ul . Bema.

8. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w dnu wczorajszym pomagały w uprzątnięciu kościoła po pracach związanych z malowaniem. Dziękujemy tez za ofiary, które wpływają na budowę i malowanie kościoła. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę, od godz. 14.00.

9. Przypominamy, że w dni powszednie Msze św. poranne i wieczorne, a także pogrzebowe odprawiane będą w kaplicy utworzonej w sali pod tarasem.

10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”. W GN obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności Elżbietę Adamkiewicz w wieku 76 lat oraz Romana Nadolskiego w wieku 69 lat życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

 

Dodaj komentarz