Ogłoszenia Parafialne


XX Niedziela Zwykła
19 sierpnia 2018 r.

 

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata
– we wtorek, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża
– w środę, 22 sierpnia – wspomnienie NMP Królowej
– w piątek, 24 sierpnia – św. Bartłomieja, Apostoła

2. Dziękujemy za ofiary wpłacane na budowę kościoła. W ostatnią niedzielę zebraliśmy kwotę 4780 zł.

3. Osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na katechezy przygotowujące w ramach weekendowego kursu przedmałżeńskiego, który odbędzie się w kościele Bożego Ciała w Elblągu w dniach od 31sierpna do 2 września. Następny kurs dopiero w przyszłym roku. Zapisy kancelarii kościoła Bożego Ciała.

4. Serdecznie zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Gazetki Parafialnej „Dobry jak chleb”.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli – „Szczęść Boże”.

 

XVII Niedziela zwykła
29 lipca 2018 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek, 31 lipca –wspomnienie św. Igancego z Loyoli
– w środę, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego
– w sobotę, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

2. Od środy rozpoczynamy nowy miesiąc – sierpień. W naszej polskiej historii miesiąc ważnych rocznic wydarzeń, które kształtowały naszą ojczyznę. To także miesiąc pieszych pielgrzymek, ważnych wydarzeń religijnych. To wreszcie miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do podjęcia w tym czasie abstynencji od napojów alkoholowych.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W I piątek okazja do spowiedzi św.: rano od godz. 6.30 oraz od godz. 17.00.

4. W sobotę zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 modlitwą różańcową, a Msza św. będzie o godz. 18.30. Podczas czuwania fatimskiego ks. Mario odprawi swoją Msze św. prymicyjną i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w dni powszednie piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

6. Spotkania modlitewne w ramach pielgrzymki duchowej od poniedziałku do piątku o godz. 20.15. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 10 na 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej.

8. Przypominamy o pielgrzymce organizowanej przez Parafię św. Wojciecha i św. Jerzego do Kowna na Litwie na spotkanie i Msze św. z papieżem Franciszkiem. Pielgrzymka odbędzie się 23 września. Zapisy od pierwszej niedzieli sierpnia do 2 niedzieli września. Koszt 130 zł. Spotkanie organizacyjne 9 września o godz. 17.00 na plebani.

9. Zapraszamy na rekolekcje z udziałem ks. Johna Bashobory z Ugandy. Rekolekcje odbędą się w dniach 17-19 sierpnia 2018 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej, w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 135 pod hasłem: „Spragniony? Przyjdź!” (J7.37b-38). Zapisy przyjmowane są w salce przy Katedrze św. Mikołaja w Elblągu, w godz.: 10:00-13:00 oraz na stronie www.rekolekcje-elblag.pl

10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gazetkę Parafialną „Dobry jak chleb”. W GN o udziale osób duchownych w powstaniu warszawskim i wyjątkowej nienawiści do nich żołnierzy III Rzeszy.

11. Dziękujemy osobom, które w dniu wczorajszym pomagały w sprzątaniu świątyni. Prosimy o taką pomoc również następną sobotę godz. 14.00.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności Mieczysława Domańskiego w wieku 84 lat oraz Jadwigę Woropaj w wieku 99 lat życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

XVI Niedziela zwykła
22 lipca 2018 r.

1. W sobotę Mszą św. o godz. 7.00 w katedrze św. Mikołaja rozpocznie się XXVI Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkim pielgrzymom naszej parafii życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Jednocześnie zapraszamy pielgrzymów i ich rodziny na Mszę św. w piątek na godz. 18.00.

2. Serdecznie dziękujemy o. Bogusławowi, przewodnikowi Grupy Salvator-Redemptor za głoszone dziś Słowo Boże. Po zakończeniu Mszy św. przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na rzecz wsparcia pieszej pielgrzymki. Tradycyjnie można składać swoje intencje, które pielgrzymi zabiorą na pątniczy szlak.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy
– we wtorek, 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
– w środę 25 lipca – święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa
– w czwartek, 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

4. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Od soboty codzienna modlitwa wieczorna o godz. 20.15. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 10 na 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

5. W środę w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. modlitwa w intencji kierowców i błogosławieństwo pojazdów. Ofiary, które będziemy mogli złożyć przy poświeceniu pojazdów są przeznaczone dla polskich misjonarzy, na zakup dla nich środków transportu.

6. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym okazja do skorzystania z sakramentu pokuty jest 15 minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

7. Parafia św. Wojciecha w Elblągu wraz z parafią św. Jerzego organizują 23 września jednodniowa pielgrzymkę do Kowna na Litwie na spotkanie i Msze św. z papieżem Franciszkiem, który na jesieni odwiedzi kraje bałtyckie. Zapisy od pierwszej niedzieli sierpnia do 2 niedzieli września. Koszt 130 zł. Spotkanie organizacyjne 9 września o godz. 17.00 na plebani. Osoby wybierające się na pielgrzymkę powinny posiadać europejską kartę zdrowia, którą można bezpłatnie wyrobić w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia w Elblągu, przy ul . Bema.

8. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w dnu wczorajszym pomagały w uprzątnięciu kościoła po pracach związanych z malowaniem. Dziękujemy tez za ofiary, które wpływają na budowę i malowanie kościoła. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę, od godz. 14.00.

9. Przypominamy, że w dni powszednie Msze św. poranne i wieczorne, a także pogrzebowe odprawiane będą w kaplicy utworzonej w sali pod tarasem.

10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”. W GN obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności Elżbietę Adamkiewicz w wieku 76 lat oraz Romana Nadolskiego w wieku 69 lat życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

XV Niedziela Zwykła
15 lipca 2018 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
– w piątek – wspomnienie bł. Czesława

2. Przypominamy, że trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 28 lipca do 11 sierpnia. W przyszłą niedzielę kazania w naszej świątyni będzie głosił o. Bogusław Nawracaj, przewodnik grypy Salvator-Redemptor. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka ofiar na rzecz wsparcia pieszej pielgrzymki. Tradycyjnie przy figurze MB Fatimskiej można składać swoje intencje, które pielgrzymi zabiorą na pątniczy szlak.

3. W następną niedzielę, z racji przypadającego trzy dni później wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszach św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

4. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Informujemy, że podczas ostatniej zbiórki zebraliśmy kwotę 4641 zł.

5. Ważna informacja Polskich Kolei Państwowych: od 1 czerwca br. przejazdy kolejowo-drogowe zostały wyposażone w naklejki z indywidualnym numerem identyfikacyjnym. Naklejki znajdują się po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatkowych. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub samego wypadku należy zadzwonić na znajdujący się w naklejce numer telefonu, co zwiększa szanse na odpowiednio wczesne zatrzymanie ruchu pociągów i uratowanie życia ludzkiego. Jednocześnie PKP przestrzega przed pośpiechem i brawurą na przejazdach kolejowo-drogowych. Zachęca do rozwagi i bezpieczeństwa zarówno kierowców jak też i pieszych.

6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in.: o zwyczaju noszenia szkaplerza Najświętszej Maryi Panny; a także o wzroście popularności tzw. edukacji domowej dzieci oraz o Chorwatach, którzy nie wstydzą się wartości i wiary w Boga. Zachęcamy do lektury!

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

 

Dodaj komentarz