Ogłoszenia Parafialne


Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
24 czerwca 2018 r.

 

1. Decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady, z dniem 30 czerwca posługę w naszej parafii zakończy ks. Artur Zając, któremu serdecznie dziękujemy za dobro wniesione w naszą wspólnotę w czasie kilku miesięcy pobytu wśród nas.

2. Decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady, z dniem 1 lipca posługę w naszej parafii rozpocznie ks.Mario Lainez.


3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– w poniedziałek, 25 czerwca – wspomnienie bł. Doroty z Mątów, patronki diecezji elbląskiej
– w czwartek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
– w piątek, 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W dniu taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

5. W następną niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencji ks. Szymona z okazji imienin, które przypadają na 18 lipca.


6. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Festynu Parafialnego – osobom, które ofiarowały ciasto, rozkładały scenę i namioty, obsługiwały poszczególne punkty, dobrodziejom i sponsorom a także wszystkim uczestniczącym w tym spotkaniu. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Parafialnej za koordynacje całości Festynu. Dzięki temu spotkaniu udało się pozyskać na rzecz budowy kwotę 5.500 zł.


7. W sobotę, 30 czerwca w Gietrzwałdzie odbędzie się Dzień Pokuty. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 9.00, a zakończy o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach informacyjnych. Wyjazd na nabożeństwo organizuje parafia św. Rafała Kalinowskiego – zapisu u ks. Proboszcza.


8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in.: ciekawa rozmowa ze znanym dziennikarzem Przemysławem Babiarzem o aktorstwie, sporcie, i historii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

XI Niedziela zwykła
17 czerwca 2018 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta. Naszemu patronowi zawierzamy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną.

2. Dziś od godziny 13.00 Festyn parafialny. Zapraszamy do uczestnictwa, w programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W programie koncert kapeli góralskiej Hajduk ze Szczyrku.

3. Wspólnoty i grupy formacyjne istniejące w naszej parafii zapraszamy na spotkanie podsumowujące kolejny rok pracy formacyjnej. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a następnie spotkanie podsumowujące.

4. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego w czwartek, na godz. 16.30.

5. Przypominamy, że w każdy czwartek od godz. 17.00, istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. W ramach ostatniej zbiórki zebraliśmy kwotę 4.683 zł.

7. W dniu jutrzejszym ministranci naszej parafii wraz z ich opiekunem ks. Szymonem wyjeżdżają na pielgrzymkę do Rzymu. Życzymy im dobrej podroży i głębokich przeżyć. Wszystkim parafianom, którzy ten wyjazd wsparli swoimi ofiarami składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W najbliższą sobotę, 23 czerwca dzieci komunijne wraz z rodzicami udają się z pielgrzymką do Gietrzwałdu. Zbiórka przed kościołem o godz. 7.30, wyjazd o godz. 8.00.

9. Decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady, z dniem 30 czerwca posługę w naszej parafii zakończy ks. Artur Zając. Msza św. w intencji ks. Artura w następną niedzielę o godz. 10.30.

10. Od 25 maja br. w państwach unijnych, a więc także i w Polsce, obowiązuje we wszystkich instytucjach, a więc także i w Kościele, rozporządzenie o ochronie danych osobowych. W związku z tym, w kancelariach parafialnych przy załatwianiu różnych spraw i próśb zostały wprowadzone pewne wymogi, których dotychczas nie było.
Najważniejsza zmiana dotyczy wydawania zaświadczeń, odpisów aktów chrztów – mogą być wydawane osobom, których one bezpośrednio dotyczą, jeśli są to osoby pełnoletnie. W przypadku osób niepełnoletnich mogę te formalności załatwiać rodzice lub prawni opiekunowie.

11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

X Niedziela Zwykła
10 czerwca 2018 r.

1. Dziś w naszej parafii rozpoczęliśmy X Forum Rodziny. Serdecznie zapraszamy małżeństwa i wszystkich chętnych na codzienne spotkania. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, a po niej konferencja zaproszonego gościa. W tym roku konferencje będą głosić: o. Grzegorz Piśko, ks. Sławomir Małkowski oraz ks. Edward Rysztowski.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
– we wtorek – wspomnienie bł. Władysława Demskiego, prezbitera i męczennika, patrona kapłanów diecezji elbląskiej
– we środę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
– w czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

3. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem soboty, nabożeństwo będzie po Mszy św. odpustowej.

4. W sobotę, 16 czerwca, w naszej wspólnocie parafialnej uroczystości odpustowe. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył wikariusz prowincjalny Polskiej Prowincji Salwatorianów ks. Karol Kulczycki. Serdecznie zapraszamy wspólnoty, grupy parafialne i wszystkich parafian do uczestnictwa w tym parafialnym święcie.

5. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca, odbędzie się Festyn parafialny. Początek spotkania o godz. 13.00. W programie bardzo wiele atrakcji: zabawy i konkursy dla dzieci, konkursy dla dorosłych, koncert kapeli góralskiej Hajduk ze Szczyrku. Zapraszamy do pomocy w organizacji spotkania:
* Prosimy o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w sobotę od godz. 17 do 18 lub w niedzielę do zakrystii.
* W najbliższy czwartek od godz. 8.00 ustawiać będziemy scenę – potrzebujemy do tej pracy 6 chętnych mężczyzn – prosimy o zgłoszenie się tych chętnych osób dzisiaj w zakrystii
* w piątek od godz. 15.00 planujemy ustawianie namiotów, ławek i stołów – do tych prac potrzebujemy kilkunastu chętnych osób

6. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar na budowę w ramach akcji ”dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na malowanie kościoła, które jest zaplanowane na drugą połowę lipca.

7. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania rok I odbędzie się w czwartek o godz. 19:00 w salce pod tarasem.

8. Przypominamy, że w każdy czwartek od godz. 17.00, istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

9. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zaprasza na charytatywny przejazd rowerowy dla niepełnosprawnej Liwii Rawskiej. Początek w sobotę 16.06 o godz. 12:00 w bażantarni. Szczegóły na plakatach.

10. Zapraszamy na rekolekcje z udziałem ks. Johna Bashobory z Ugandy. Rekolekcje odbędą się w dniach 17-19 sierpnia 2018 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej, w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 135 pod hasłem: „Spragniony? Przyjdź!” (J7.37b-38). Zapisy przyjmowane są w salce przy Katedrze św. Mikołaja w Elblągu, w godz.: 10:00-13:00 oraz na stronie www.rekolekcje-elblag.pl

11. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” o tym, co dostaje się do atmosfery gdy palą się tony odpadów, czyli o niebezpieczeństwie oddychania truciznami; a także o tym, jak Litwa, Łotwa i Estonia przygotowują się na przyjazd papieża Franciszka

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

Dodaj komentarz