Ogłoszenia Parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła
15
października 2017

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  – w poniedziałek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  – we wtorek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
  – w środę, 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty
  – w czwartek, 19 października – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki
  – w piątek, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
  – w sobotę, 21 października – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskup
 1. W piątek, 20 października, w hali Sportowo Biznesowej przy ul. Grunwaldzkiej, odbędzie się Uroczysty koncert z okazji XVII Dni Papieskich. Początek spotkania o godz. 17.00. W programie wręczenie statuetki TUUS oraz koncert Halinki Młynkowej. Szczegóły na plakacie. Osoby wybierające się na koncert prosimy o odebranie w zakrystii darmowych wejściówek.

 2. Zbliża się miesiąc listopad. Pomyślmy o naszych bliskich zmarłych, którzy czekają na naszą modlitwę. Na półkach przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W intencji poleconych zmarłych przez pierwszych dziewięć dni listopada będzie odprawiona Msza św. wieczorna, a przez cały miesiąc listopad nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

 3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – rok II – odbędzie się we wtorek o godz. 19.00.

 4. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na spłatę prac związanych z położeniem kostki.

 5. Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy o rodzicach, których spotkała tragedia utraty. W cierpieniu, jako ludzie, a tym bardziej jako chrześcijanie, pragniemy być razem i iść razem dalej. Msza św. w intencji rodzin, małżeństw oraz samotnych matek, które utraciły swoje dziecko [przed narodzeniem, czy też po narodzeniu] sprawowana dziś będzie w kościele bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu o godz. 18.00.

 6. W przyszłą niedzielę klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu rozprowadzać będą kalendarze seminaryjne na rok 2018.

 7. Dziś po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej dyżurują przedstawiciele Rady Parafialnej, u których możemy zgłosić swój udział  w Balu Parafialnym, który odbędzie się w sobotę, 18 listopada.

 8. Wspólnota Małżeństw serdecznie zaprasza małżeństwa naszej parafii na rekolekcje wyjazdowe, które odbędą się w Krynicy Morskiej, w terminie od 24 do 26 listopada. Rekolekcje pod hasłem „LIST” są okazją do odnowienia miłości małżeńskiej. Szczegóły na plakatach informacyjnych.

 9. We wtorek, 17 października o godz. 13.00 i 18.15 w Multikinie odbędzie się projekcja filmu „Dwie korony”. Jest to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Salwatora Gazetkę Parafialną „Dobry jak chleb”.

 11. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Ewę Paszkowską w wieku 59 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli – „Szczęść Boże”.

 

XXVII Niedziela Zwykła
08 października 2017

 1. Przeżywamy dziś XVII Dzień Papieski. Pamiętajmy o Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest żywym pomnikiem Jana Pawła II. Swoimi ofiarami możemy wspomóc Fundusz stypendialny tej Fundacji. 
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  – w poniedziałek, wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  – w piątek, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30, natomiast dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. 
 2. W przyszłą niedzielę zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na spłatę prac związanych z położeniem kostki brukowej. 
 3. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy różańcowej za zmarłych. Na półkach przy wyjściu z kościoła oraz przy czasopismach wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 
 4. Informujemy, że w sobotę, 18 listopada w Sali Bankietowo – Weselnej Eden odbędzie się IX Bal Parafialny. Zapisy w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej. 
 5. Dziś przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „zatrzymaj aborcję”. Ponad 90 % aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela mu się pomocy. Obywatelski projekt „zatrzymaj aborcję” ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać może się każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. 
 6. Stowarzyszenie CHRISTOPHOROS zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w bezpłatnej konferencji zatytułowanej „Jak wyjść z niewoli długów?”. Konferencja odbędzie się w dniu 12 października (czwartek) o godzinie 19-tej w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu, ul. Bożego Ciała 10. Konferencja jest objęta patronatem Księdza Biskupa Jacka Jezierskiego. Informacje o konferencji dostępne na plakatach oraz ulotkach. Serdecznie wszystkich zapraszamy! 
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy w minionym tygodniu angażowali się w różne prace przy budowie naszej świątyni. 
 8. W piątek, 29 września w Muzeum Archeologiczno Historycznym w Elblągu odbyło się otwarcie wystawy „OTO CZŁOWIEK. Święty Brat Albert – artysta ducha. Życie i twórczość Adama Chmielowskiego”. Wystawa jest prezentacją prac autorstwa św. Brata Alberta. Będzie ją można podziwiać do 5 listopada, a muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli od godz. 8.00 do 16.00. Serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia. 
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do  wieczności: Janusza Rutkowskiego w wieku 50 lat, Walentynę Woźniak w wieku 85 lat oraz Wandę Pałeczka  w wieku 84 lat życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 
 10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”. W GN bardzo ciekawy artykuł „Mamo, nie wierzę” – co mają zrobić rodzice, gdy ich dziecko odchodzi od kościoła.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi  i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzę miłej niedzieli – „Szczęść Boże”.

 

Dodaj komentarz