Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018

Wraz z rozpoczynającym się w Środę Popielcową Wielkim Postem rozpoczęły się także zapisy na czwartą już edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszym mieście. Jest to wydarzenie, które przemienia uczestników duchowo, fizycznie i mentalnie. Podczas ponad 40 kilometrowej nocnej wędrówki w modlitwie i milczeniu rodzi się ból i walka z własnymi słabościami. Ma być ekstremalnie, by w trudnych warunkach poznać lepiej siebie i spotkać Boga. Do celu dojdą tylko ci, którzy to wyzwanie podejmą, do czego gorąco zachęcamy. Jest to droga, która poprzez zmęczenie i samotność, uczy pokory i pozwala wejść w głąb siebie. 

Tematem tegorocznych rozważań Ekstremalnej Drogi Krzyżowej będzie Droga (Pięknego) Życia i odbędzie się ona w nocy z 23/24 marca. Rozpoczynamy, tradycyjnie już, Mszą Świętą o godzinie 20.00 w salwatoriańskiej parafii Św. Brata Alberta przy ulicy Częstochowskiej 28 w Elblągu. 

W tym roku została utworzona, przez wspólnotę Mężczyzn Boga, trasa tzw. PĘTLA, która jak sama nazwa wskazuje rozpocznie się i zakończy w Elblągu. Trasa ma 42 km i prowadzi przez Bażantarnię, Stoboje, Piastowo, Ogrodniki, Jelenią Dolinę, Jagodnik, Modrzewinę i kończy się w kościele św. Brata Alberta.  

W tym roku zaproponowane są 4 trasy:

1. Elbląg – Frombork (trasa czerwona – 40km)
2. Elbląg – Zielonka Pasłęcka (trasa zielona – 42km)
3. Elbląg – Tolkmicko (trasa czarna – 40,6km)
4. Elbląg – Elbląg (pętla – 42 km)
 
Zapisów można dokonywać mailowo (elblag.edk@gmail.com) oraz przez stronę www.edk.org.pl 
 
W razie jakichkolwiek pytań, czy niejasności można dzwonić pod numerem telefonu +48 519 858 899
 
Zachęcamy także do śledzenia profilu facebookowego ELBLAG.EDK oraz promowania dzieła EDK wśród swoich znajomych.