Różaniec Do Granic 2017

        W sobotę 7 października br. odbędzie się wydarzenie zatytułowane: Różaniec Do Granic. Jest to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

– Dokładnie 140 lat temu w Polsce, w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie, dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc.

Program wydarzenia w kościołach stacyjnych wygląda następująco:

10.30 – konferencja maryjna
11.00 – Msza święta z homilią
12.00 – nabożeństwo eucharystyczne

po nabożeństwie czas na posiłek we własnym zakresie

14.00 – Różaniec święty (4 części) w intencjach: rodziny, pokoju, nawrócenia grzeszników i za wszystkich cierpiących oraz o umiłowanie modlitwy różańcowej. Z kościołów stacyjnych wyruszamy w formie pielgrzymkowej przemierzając pogranicze naszej Ojczyzny (do przejścia jest w zależności od miejsca około 5-8 km.). Zakończenie nastąpi około godziny 16.00.

Kościołami stacyjnymi w naszej diecezji są: Elbląg – katedra, Kadyny, Tolkmicko, Mikoszewo, Jantar, Stegna, Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Piaski.

Z elbląskiej katedry uczestnicy udają się własnym transportem do Suchacza albo Stegny, aby tam uczestniczyć w dalszej części programu.