Odbyła się pielgrzymka do Krakowa 2017

W dniach 9-11 czerwca 2017 roku odbyła się pielgrzymka parafialna do Krakowa Łagiewnik na uroczystości ku czci św. Brata Alberta. Odbyły się one w Centrum Jana Pawła II. Głównym punktem uroczystości była Msza św. pod przewodnictwem ab. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Metropolity Poznańskiego. Mszę poprzedził koncert oratoryjno-kantatowy ku czci św. Brata Alberta. Tego dnia pielgrzymi nawiedzili również Sanktuarium Ecce Homo.

W drodze do Krakowa nawiedziliśmy Jasną Górę oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, które prowadzone jest przez Salwatorianów. Mieliśmy okazję również modlić się przy grobowcu salwatoriańskim, w którym spoczywają miedzy innymi ks. Dariusz Kopiec SDS oraz ks. Krzysztof Świętoń SDS, nasi byli duszpasterze.

Niedzielę rozpoczęliśmy Mszą św. w kaplicy kapłańskiej w Centrum Jana Pawła II. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Gidlach, w Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie Chorych.   Wróciliśmy do Elbląga przepełnieni duchowością św. Brata Alberta doświadczając każdego dnia opieki Maryi.

Naszym przewodnikiem duchowym był ks. proboszcz Mieczysław Tylutki SDS.

Halina

Komentarze są wyłączone.