Odbyła się pielgrzymka do Krakowa 2017

W dniach 9-11 czerwca 2017 roku odbyła się pielgrzymka parafialna do Krakowa Łagiewnik na uroczystości ku czci św. Brata Alberta. Odbyły się one w Centrum Jana Pawła II. Głównym punktem uroczystości była Msza św. pod przewodnictwem ab. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Metropolity Poznańskiego. Mszę poprzedził koncert oratoryjno-kantatowy ku czci św. Brata Alberta. Tego dnia pielgrzymi nawiedzili również Sanktuarium Ecce Homo.

W drodze do Krakowa nawiedziliśmy Jasną Górę oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, które prowadzone jest przez Salwatorianów. Mieliśmy okazję również modlić się przy grobowcu salwatoriańskim, w którym spoczywają miedzy innymi ks. Dariusz Kopiec SDS oraz ks. Krzysztof Świętoń SDS, nasi byli duszpasterze.

Niedzielę rozpoczęliśmy Mszą św. w kaplicy kapłańskiej w Centrum Jana Pawła II. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Gidlach, w Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie Chorych.   Wróciliśmy do Elbląga przepełnieni duchowością św. Brata Alberta doświadczając każdego dnia opieki Maryi.

Naszym przewodnikiem duchowym był ks. proboszcz Mieczysław Tylutki SDS.

Halina