Odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa 2016

Prawie pół tysiąca osób wzięło udział w II edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Elblągu. W tym roku organizatorzy EDK, zaoferowali uczestnikom nową, trudniejszą trasę – do Zielonki Pasłęckiej. I zeszłoroczną trasę, niepozbawioną trudności – do Fromborka. Każda z tras liczyła ponad 40 km. Po Mszy Świętej o godzinie 20:00 i adoracji Najświętszego Sakramentu uczestnicy odebrali mapy przebiegu tras oraz pozostałe przygotowane dla nich materiały.

Po chwilach radości na starcie rozpoczęły się chwile próby na trasie. Senność, wysiłek fizyczny i psychiczny, osamotnienie, a i warunki zewnętrzne nie były sprzyjające – wiatr, śnieg, chłód… Do tego co kilka kilometrów przystanek, aby rozważyć kolejną tajemnicę Męki Chrystusa.

Po 14 stacjach Drogi Krzyżowej Jezusa nastało Jego ZMARTWYCHWSTANIE. Ale i nasze, bo finał, jeśli można tak powiedzieć, Ekstremalnej Drogi Krzyżowej miał miejsce we Fromborku, w Bazylice Archikatedralnej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja oraz w Zielonce Pasłęckiej, w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego. Piękne budowle, w pięknych miejscowościach, o pięknym poranku.
Ci, którzy wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej zrealizowali różne cele. Chcieli doświadczyć ożywienia swej wiary, próbowali głębiej włączyć się w Misterium Męki Chrystusa lub przez fizyczny i duchowy wysiłek wynagrodzić za własne grzechy i braki wiary. Dla wszystkich zaś rozmyślanie nad Męką Chrystusa stało się okazją do refleksji nad wartością życia człowieka oraz potrzebą życia religijnego.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wyruszyli z nami na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Elbląga do Fromborka i do Zielonki Pasłęckiej.
Do zobaczenia na trasie za rok!