OGŁOSZENIA PARAFIALNE X Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – X Niedziela Zwykła

09 czerwca 2024 roku

 1. Każdego dnia, o godz. 17.30 zapraszamy na litanię ku czci NSPJ.
 2. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia, któremu patronuje Biskup Elbląski Jacek Jezierski. Modlitwa wstawiennicza, uwielbienie oraz zawierzenie siebie i swojej rodziny to nieustanne zaproszenie Pana Boga do swojej rodziny. Nabożeństwo odbędzie dziś o godz. 15.00.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Barnaby, apostoła,

– środa – bł. Władysława Demskiego, męczennika i towarzyszy,

– czwartek – św. Antoniego z Padwy,

– piątek – bł. Michała Kozala.

 1. Z racji jubileuszu 40-lecia naszej parafii Fundacja św. Brata Alberta ogłasza konkurs plastyczny pt. „Co to znaczy być dobrym jak chleb”. Szczegóły znajdziemy na stronie parafialnej i tablicach ogłoszeń. Termin składania prac upływa w dniu 9 czerwca br. Ogłoszenie wyników 16 czerwca, podczas festynu parafialnego.
 2. W ramach festynu parafialnego odbędzie się również konkurs „The voice kids”. Dzieci uzdolnione wokalnie i tanecznie zapraszamy do konkursu. Liczba uczestników ograniczona.
 3. W dniu 16 czerwca br. planujemy zorganizowanie Festynu parafialnego. Prosimy wspólnoty, grupy i osoby dobrej woli o włączenie się w organizację Festynu. Jak w poprzednich latach zwracamy się z prośbą i:

* Prosimy o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w sobotę od godz. 17 do 18.

* Prosimy również o podzielenie się własnymi przetworami: dżemy, soki, weki i inne…

* Konkurs piosenki dla dzieci. Koordynatorem jest p. Bartek – organista.

* Prosimy o pomoc przy ustawianiu stołów, ławek i krzeseł na Festyn. Prace te zaplanowana są na sobotę, 15 czerwca, od godz. 10.00. Zapraszamy!

 1. W ramach festynu parafialnego odbędzie się promocja książki pt. „Ocalić od zapomnienia” przygotowanej z okazji 40-lecia naszej parafii.

      8. Podczas festynu parafialnego – podobnie jak podczas ubiegłorocznych dożynek, prowadzona będzie akcja        krwiodawstwa. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

 1. W poniedziałek, 17 czerwca przypada wspomnienie patrona naszej parafii św. Brata Alberta. Zapraszamy na Mszę św. odpustową na godz. 18.00, której przewodniczył będzie Biskup Elbląski Jacek Jezierski a kazanie wygłosi Prowincjał Salwatorianów ks. Józef Figiel.
 2. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się 11 czerwca br., o godz. 19.00. Na plebanii.
 3. W dniu dzisiejszym po Mszach św. prowadzona jest zbiórka na cele budowlane w naszym kościele.
 4. W przyszłą niedzielę po mszach św. kwestować będą uczestnicy Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 5. Polecamy prasę katolicką GN, Apostoł Zbawiciela oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!