OGŁOSZENIA PARAFIALNE IX Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IX Niedziela zwykła

2 czerwca 2024 roku 

 1. Każdego dnia, o godz. 17.30 zapraszamy na litanię ku czci NSPJ.
 2. Przez całą Oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywa się w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.
 3. W dniu dzisiejszym, o godz. 12.00 Mszę św. prymicyjną w naszym kościele odprawi neoprezbiter Dawid Piotrowski. Zapraszamy!
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy,

– środa – św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

– piątek – uroczystość NSPJ,

– sobota – Niepokalane Serce NMP.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W piątek odwiedziny chorych i okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.
 2. W dniach od 3 do 5 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XVI Forum Rodziny pod hasłem „W Bożych rękach”. Prelegentem będzie ks. Tomasz Wieczorek.
 3. Z racji jubileuszu 40-lecia naszej parafii Fundacja św. Brata Alberta ogłasza konkurs plastyczny pt. „Co to znaczy być dobrym jak chleb”. Szczegóły znajdziemy na stronie parafialnej i tablicach ogłoszeń. Termin składania prac upływa w dniu 7 czerwca br. Ogłoszenie wyników 16 czerwca, podczas festynu parafialnego.
 4. W ramach festynu parafialnego odbędzie się również konkurs „The voice of kids”. Dzieci uzdolnione wokalnie i tanecznie zapraszamy do konkursu. Liczba uczestników ograniczona.
 5. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.
 6. RMS i SOP organizują XXXI Forum Młodych. Odbędzie się ono od 8 – 15 lipca br. w Dobroszycach. Zapraszamy do udziału młodzież po 7 klasie szkoły podstawowej i starszą. W programie warsztaty, spotkania z ciekawymi gośćmi i koncerty. Nie zabraknie wspólnej modlitwy i czasu na rozwój duchowy i osobisty. Zapisy oraz więcej informacji znajdziemy na stronie www.forummlodych.com i u ks. Wojciecha.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka na cele budowlane naszej świątyni.
 8. Zdjęcia pierwszokomunijne będą do odbioru w poniedziałek 3 czerwca br., w sali o. Jordana, w godzinach od 17.00 – 19.00.
 9. Apostolat Margaretka zaprasza na spotkanie w dniu 8.06.2024 r., które odbędzie się w kościele Świętej Trójcy, na Zatorzu. Szczegóły znajdziemy na plakatach.
 10. Polecamy prasę katolicką GN oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Natasza Maślińska lat 15, śp. Hanna Miszk lat 69 oraz śp. Grażyna Derebecka lat 63.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!  Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!