OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Przenajświętszej Trójcy

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Najświętszej Trójcy

26 maja 2024 roku 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. W dniu wczorajszym dwóch naszych parafian z rąk Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego przyjęło święcenia prezbiteratu. Neoprezbiter Tomasz Gnat swoją Msze prymicyjną odprawi 26 maja br. o godz. 13.30, natomiast neoprezbiter Dawid Piotrowski Mszę prymicyjną odprawi 2 czerwca br. o godz. 12.00. Zapraszamy!
 3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele odbędą się o godz. 7.00, 9.00, bezpośrednio po procesji Bożego Ciała i o godz. 18.00. Główna Msza św. z procesją rozpocznie się godz. 10.00 w kościele św. Rafała Kalinowskiego, po niej udamy się w procesji eucharystycznej do naszego kościoła ulicami Sobieskiego i Legionów. Prosimy Chór parafialny o przygotowanie III ołtarza a Radę parafialną prosimy o przygotowanie ołtarza IV. Prosimy także o przygotowanie sztandarów, a mężczyzn o pomoc w ich niesieniu. Dzieci komunijne zapraszamy w strojach komunijnych do sypania kwiatów. Próba dla dzieci sypiących kwiaty w środę o godz. 16.30. Prosimy o udekorowanie okien emblematami religijnymi wzdłuż trasy procesji Bożego Ciała.
 4. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesję eucharystyczną wewnątrz kościoła w ramach nabożeństwa wieczornego o godz. 17.30.
 5. Zapraszamy na pierwszo-sobotnie nabożeństwo wynagradzające, które rozpocznie się medytacją o godz. 17.30, następnie modlitwa różańcowa i Msza św. o godz. 18.30.
 6. W dniach od 3 do 5 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XVI Forum Rodziny pod hasłem „W Bożych rękach”. Prelegentem będzie ks. Tomasz Wieczorek.
 7. Z racji jubileuszu 40-lecia naszej parafii Fundacja św. Brata Alberta ogłasza konkurs plastyczny pt. „Co to znaczy być dobrym jak chleb”. Szczegóły znajdziemy na stronie parafialnej i tablicach ogłoszeń. Termin składania prac upływa w dniu 7 czerwca br.
 8. W ramach festynu parafialnego odbędzie się również konkurs „The voice of kids”. Dzieci uzdolnione wokalnie i tanecznie zapraszamy do konkursu.
 9. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały ten okres nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli miesiąca – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.
 10. RMS i SOP organizują XXXI Forum Młodych. Odbędzie się ono od 8 – 15 lipca br. w Dobroszycach. Zapraszamy do udziału młodzież po 7 klasie szkoły podstawowej i starszą. W programie warsztaty, spotkania z ciekawymi gośćmi i koncerty. Nie zabraknie wspólnej modlitwy i czasu na rozwój duchowy i osobisty. Zapisy oraz więcej informacji znajdziemy na stronie www.forummlodych.com i u ks. Wojciecha.
 11. W minioną niedzielę młodzież wolontariacka zebrała 6.963 zł. Bóg zapłać!
 12. Polecamy prasę katolicką GN, Apostoł Zbawiciela dla młodzieży oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Krystyna Wandyk lat 92. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!