Ogłoszenia parafialne NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

19 maja 2024 r.

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dzień Pięćdzisiątnicy i narodzin Kościoła. Wydarzenia świąt Zmartwychwstania Pańskiego stały się dla uczniów Chrystusa Dobrą Nowiną, którą po dziś dzień głoszą w każdym miejscu swego życia i pracy.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – NMP Matkę Kościoła,

– czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych.

– niedziela – Najświętszej Trójcy.

 1. W najbliższą sobotę, 25 maja br., o godz. 10.00 w naszym kościele Jego Ekscelencja Ks. Biskup Jacek Jezierski udzieli święceń diakonatu i prezbiteratu alumnom salwatoriańskiego seminarium. Między innymi święcenia prezbiteratu przyjmą nasi parafianie dk. Tomasz Gnat i dk. Dawid Piotrowski. Mających przyjąć święcenia polecamy pamięci modlitewnej.
 2. Mszę św. prymicyjną neoprezbiter Tomasz Gnat odprawi 26 maja br. o godz. 13.30, natomiast neoprezbiter Dawid Piotrowski Mszę prymicyjną odprawi 2 czerwca br. o godz. 12.00. Zapraszamy!
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.
 4. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar serca w wysokości 11.450 zł. Bóg zapłać!
 5. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się 22 maja 2024 r. o godz. 19.00 w sali o. Jordana.
 6. RMS i SOP organizują XXXI Forum Młodych. Odbędzie się ono w terminie od 8–15 lipca br. w Dobroszycach. Zapraszamy do udziału młodzież po 7 klasie szkoły podstawowej i starszą. W programie warsztaty, spotkania z ciekawymi gośćmi i koncerty. Nie zabraknie wspólnej modlitwy i czasu na rozwój duchowy i osobisty. Zapisy oraz więcej informacji znajdziemy na stronie forummlodych.com i u ks. Wojciecha
 7. W minioną niedzielę na budowę świątyni zebraliśmy kwotę 4.593 zł. Bóg zapłać!
 8. Polecamy prasę katolicką GN, Apostoł Zbawiciela i biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 9. Parafia św. Wojciecha oraz Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają na II Elbląski Festiwal Organowy. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie.
 10. Proboszcz parafii MB Królowej Polski na ul. Robotniczej zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny w dniu 20 maja br. o 18.00 i spotkanie po Mszy św.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Halina Michalis lat 65. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”