OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 12 maja 2024 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 • 12 maja 2024 r.
 • W dniu wczorajszym w naszej parafii 71 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy św. – przystąpiło do Komunii św. Od poniedziałku dzieci komunijne zapraszamy na „Biały Tydzień”- nabożeństwo majowe i wieczorną Mszę św.
 1. W dniu dzisiejszym, w naszej parafii obchodzimy Rocznicę I komunii św. Msza św. dla dzieci rocznicowych i ich rodzin o godz. 10.30.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Macieja, apostoła,

– czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski,

– piątek – rocznicę poświęcenia elbląskiego kościoła katedralnego,

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 1. Dziś o 16.00 na placu przykościelnym zaplanowane jest poświęcenie jednośladów i otwarcie sezonu motocyklowego. Zapraszamy.
 2. Dzisiaj, w sali o. Jordana o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających do stolic Morza Bałtyckiego.
 3. W przyszłą niedzielę, 19 maja br., o godz. 19.00 w sali o. Jordana, odbędzie się spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na kolonię w Portoroż, na Słowenii.
 4. Jutro, 13 maja, o godz. 19.00 w sali o. Jordana odbędzie się spotkanie Rady duszpasterskiej.
 5. Z racji jubileuszu 40-lecia naszej parafii Fundacja św. Brata Alberta ogłasza konkurs plastyczny pt. „Co to znaczy być dobrym jak chleb”. Szczegóły znajdziemy na stronie parafialnej i tablicach ogłoszeń. Termin składania prac upływa w dniu 7 czerwca br.
 6. W ramach festynu parafialnego odbędzie się również konkurs „The voice of kids”. Dzieci uzdolnione wokalnie i tanecznie zapraszamy do konkursu.
 7. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka w na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na prace związane z izolacją i odwodnieniem kościoła.
 8. Młodzież elbląska zgromadzona we Wspólnocie Sług Ewangelii Miłosierdzia Bożego w Sopocie przygotowuje się do pomocy misyjnej w Peru, dlatego w przyszłą niedzielę po mszach św. będą kwestować na rzecz pomocy misjonarzom-wolontariuszom.
 9. W miniony piątek rozpoczął się proces beatyfikacyjny Heleny Kmieć – salwatoriańskiej wolontariuszki zamordowanej w 2017 roku, w Boliwii. Polecamy uwadze wszystkie artykuły i opracowania poświęcone tej młodej kandydatce na ołtarze.
 10. Polecamy prasę katolicką GN oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Grażyna Gręźlik lat 64. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”