NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31 marca 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – WIELKANOC

31 marca 2024 r.

 1. Przeżywamy najważniejsze chrześcijańskie święto – prawdę o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Niech Zmartwychwstały Pan da każdemu z nas taką moc płynącą z nadziei, abyśmy też potrafili w codziennym życiu pokonywać to, co w nas słabe i grzeszne.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Trzech Świętych Dni [Triduum] i Uroczystości Zmartwychwstania w naszej wspólnocie: ministrantom i lektorom, szafarzom, wspólnotom odpowiedzialnym za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego (Wspólnocie Małżeństw, Odnowie w Duchu Świętym, Grupie biblijnej), osobom zaangażowanym w liturgię, panu organiście, osobom troszczącym się o porządek w naszej świątyni, a także wokół kościoła. Dziękujemy za kwiaty i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Dziękuję osobom posługującym w parafialnym Caritas za przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii, a wszystkim darczyńcom za ofiary złożone na ten cel, dzięki którym przygotowano 40 paczek spożywczych. Dziękuję także darczyńcom w ramach Banku Żywności, dzięki którym w sumie 60 rodzin naszej parafii otrzymało paczki świąteczne.
 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy, w związku z czym w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy: czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za kapłanów w czwartek – modlitwę poprowadzą margaretki, w piątek za chorych – okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej przed każdą Mszą św., w sobotę – modlitwa wynagradzająca – ofiarowana w intencji naszej Ojczyzny rozpocznie się medytacją o 17.30. Msza św. rozpocznie się o 18.30
 7. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia, która rozpocznie się o godz. 15.00
 8. Wolontariat Misyjny Salwatorianów z kiermaszu palm zebrał kwotę 4.498 zł. Dziękujemy za ofiary i wsparcie WMS.
 9. Zapraszamy do kina Światowid na film pt. „Powołany 2” w dniu 3 kwietnia, na godz. 17.00. Cena biletu 14 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN, czasopisma Salvator oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 11. Zapowiedzi przed święceniami …
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Dariusz Bachir lat 60, śp. Halina Oszust lat 81, śp. Genowefa Brzoskowska lat 71 oraz śp. Jarosław Polakowski lat 74. Wieczne odpoczynek racz im dać Panie…

Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim Wam błogosławi!