OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXIV Niedziela zwykła 17 września 2023 r.

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – św. Stanisława Kostkę, zakonnika,

– środa – św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i towarzyszy, męczenników,

– czwartek – święto Mateusza apostoła i ewangelisty,

– sobota – św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

  1. Wszystkie dzieci, które lubią śpiewać albo grać na instrumentach muzycznych zapraszamy na spotkania scholi dziecięcej w każdą niedzielę o 11.30 z p. Organistą.
  2. Dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w 2024 r. proszone są o odebranie kart zgłoszeniowych w zakrystii i wypełnione dostarczyć osobiście do księdza proboszcza.

I Komunia św. w 2024 r. planowana jest na dzień 11 maja.

  1. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św. odbędzie się 26 września br., o godz. 19.00 w kościele.
  2. We wtorek, 19. Września br., na godz. 19.00 ks. Wojciech zaprasza młodzież klas ósmych na pierwsze spotkanie – zapisy do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w sali bł. Franciszka Jordana. Spotkanie drugiego roku przygotowań do bierzmowania z ks. Wojciechem planowane jest na dzień 20 września – środa również sali bł. Franciszka Jordana.
  3. W minioną niedzielę w ramach zbiórki na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 4.019 zł. Bóg zapłać!
  4. Parafia św. Mikołaja w Elblągu organizuje przygotowanie do bierzmowania dla osób pracujących. Spotkanie na plebanii katedralnej w środę o godz. 19.00.
  5. W przyszłym roku chcemy zorganizować pielgrzymkę do sanktuarium św. Brata Alberta w Krakowie w terminie weekendu majowego oraz wyjazd parafialny do stolic Morza Bałtyckiego w drugiej połowie czerwca. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie do sali o. Jordana w dniu 24 września br., o godz. 17.00.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!