OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII Niedziela zwykła 10 września 2023 r.

 1. W Kościele w Polsce rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania. Modlitwą i życzliwością otaczamy nauczycieli, katechetów, młodzież i dzieci.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– środa – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

– czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– piątek – NMP Bolesnej,

– sobota – świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,

 1. Z dniem 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prosimy rodziców o troskę wychowania religijnego swoich dzieci przez udział w lekcjach religii w szkole, w niedzielnej Mszy św. i wydarzeniach religijnych w kościele.
 2. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieci i młodzieży.
 3. Wszystkie dzieci, które lubią śpiewać albo grać na instrumentach muzycznych zapraszamy na spotkania scholi dziecięcej w każdą niedzielę o 11.30 z panem organistą.
 4. Dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w 2024 r. proszone są o odebranie kart zgłoszeniowych w zakrystii. Zapisy w ostatnim tygodniu września.
 5. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dożynek: Radzie Parafialnej, osobom, które ofiarowały warzywa i owoce na dożynkową dekorację oraz ciasto, pierogi i inne produkty na popołudniowe spotkanie. Bóg zapłać!
 6. W ramach dożynek na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 9.521 zł. Bóg zapłać!
 7. Dzisiaj, po każdej Mszy św. zbierana jest ofiara na cele budowlane.
 8. Zapraszamy na spotkanie pod tytułem: „Jak bronić dzieci przed złym wpływem smartfonów i elektroniki?”, Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 września o godzinie 18:00 w Ratuszu Staromiejskim obok Katedry. Wstęp wolny. Organizatorami spotkania są Klub Polonia Christiana w Elblągu oraz Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci.”
 9. W przyszłym roku chcemy zorganizować pielgrzymkę do sanktuarium św. Brata Alberta w Krakowie w terminie weekendu majowego oraz wyjazd parafialny do stolic Morza Bałtyckiego w drugiej połowie czerwca. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie do sali o. Jordana w dniu 24 września br., o godz. 17.00.
 10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Teresa Leśniowska lat 86 oraz śp. Witold Jankowski lat 86. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli – „Szczęść Boże”.