OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII Niedziela zwykła 3 września 2023 r.

 1. Dziś w naszej parafii uroczystość dożynkowa. Dziękujemy Boga za tegoroczne plony, które mogliśmy zebrać z pól, ale także z działek, ogrodów i sadów. Msza św. dożynkowa o godz. 10.30, natomiast spotkanie i wspólne grillowanie na placu przy kościościele od godz. 13.00. Część muzyczną poprowadzi Andrzej Kurpiewski.
 2. Od września wraca stały porządek Mszy św., tzn. w niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 20.00, będzie natomiast Msza św. o 13.30.
 3. Wszystkie grupy i wspólnoty istniejące w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok pracy formacyjnej. Msza św. zostanie odprawiona środę, 6 września o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Grupa modlitewna „Margaretka” zaprasza do wspólnej modlitwy za powołanych do służby Bożej od godz. 17.30. Następnie spotkanie po Mszy św.
 5. Diecezjalny Apostolat „ Margaretka” zaprasza na spotkanie w dniu 9 września br. o godz. 10.00, które odbędzie się w kościele św. Wojciecha, przy ul. Wiejskiej 4. Program na plakatach.
 6. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
 7. Parafia św. Rafała Kalinowskiego organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu na 146 rocz. objawień. Wyjazd 10 września o godz. 7.30 spod kościoła. Koszt 45 zł. Zapisy w parafii św. Rafała Kalinowskiego lub Tel. 55/648 50 20. Polecamy!
 8. W następną niedzielę zbiórka ofiar na budowę naszego kościoła.
 9. Zapraszamy do kina Światowid na projekcję filmu pt. „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” w dniu 5 września br., godz. 16.30. Cena 14 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. W przyszłym roku chcemy zorganizować pielgrzymkę do sanktuarium św. Brata Alberta w Krakowie w terminie weekendu majowego oraz wyjazd parafialny do stolic Morza Bałtyckiego w drugiej połowie czerwca. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie do sali o. Jordana w dniu 24 września br., o godz. 17.00.
 11. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Marian Mroczkowski lat 85. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli – „Szczęść Boże”.