OGŁOSZENIA PARAFIALNE –III Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023 r.

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek: dzieci – na godz. 16.30, dorosłych na 17.30, a młodzież na godz. 19.00.
 2. W dniu dzisiejszym prowadzana jest zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na posadzkę w naszym kościele.
 3. W IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy rekolekcje parafialne i szkolne. Nauki wygłosi ks. Maciej Szeszko SDS – duszpasterz RMS-u z Bagna.
 4. W następną niedzielę, Msza św. o godz. 16.00 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy!
 5. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 29 czerwca – 8 lipca br. Koszt 2.100 zł. Karty zgłoszeniowe do odebrania w zakrystii.
 6. W najbliższą niedzielę Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na paczki dla ubogich w naszej parafii.
 7. W Uroczystości Zwiastowania Pańskiego – 25 marca br. podczas Mszy św. o godz. 9.00 osoby chętne będą mogły podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy, by ochronić życie dzieci jeszcze nienarodzone. Osoby, które chcą podjąć się duchowej adopcji prosimy o odbiór deklaracji w zakrystii.
 8. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która zaplanowana jest na dzień 24 marca br. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Wojciecha Skibickiego. Szczegóły podane są na plakatach. Jak w poprzednich latach zaplanowane zostały cztery trasy: do Fromborka, Zielonki Pasłęckiej, Tolkmicka i tzw. pętla wokół miasta, która rozpoczyna się i kończy w naszej parafii. Cena pakietu EDK 25 zł. Zapisy po Mszy św. w sali o. Jordana.
 9. Przypominamy, że na plebanii jest możliwość dokonania rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Akcja rozliczeń prowadzona jest w soboty, w godzinach od 10.00 do 13.00 do końca kwietnia.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN, czasopisma Salvator oraz gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 11. Zapraszamy do kina Światowid na film pt. „Opiekun” poświęcony osobie św. Józefa – opiekunowi Świętej Rodziny”. Cena biletu 14 zł. Zapisy w zakrystii. Projekcja filmu 18 marca br. – sobota. Spotkanie w kinie Światowid o godz. 15.00.
 12. Parafia św. Wojciecha w dniu 25 marca br. organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Koszt 100 zł. Zapisy u ks. Adama Gapysa, kom: 514 538 971.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Pietrzyk lat 77, śp. Daniela Damięcka lat 86 oraz śp. Tadeusz Wierzbicki lat 74. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”