OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Wielkiego Postu 5 marca 2023 r.

  1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci – na godz. 16.30, dorosłych na 17.30, a młodzież na godz. 19.00.
  2. W naszej parafii rozpoczęliśmy cykl modlitw uwielbienia, któremu patronuje Biskup Elbląski Jacek Jezierski. Począwszy od lutego w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – również dzisiaj, o godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę, adorację NS, modlitwę wstawienniczą i uwielbienie.
  3. Jak każdego roku również i w tym jest okazja na plebanii dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Akcję rozliczeń rozpoczęliśmy 25 lutego i prowadzona jest w soboty, w godzinach od 10.00 do 13.00.
  4. W minionym tygodniu w ramach pomocy Ukrainie zebraliśmy kwotę 6.739 zł. Bóg zapłać!
  5. W przyszłą niedzielę będzie zbierana ofiary na budowę kościoła. Ofiary będą przeznaczone na posadzkę w naszym kościele.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN, czasopisma Salvator oraz gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
  7. W dni dzisiejszym, tj. 5 marca br., w kościele Bożego Ciała w Elblągu odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla osób żyjących w związku niesakramentalnym. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Do udziału zaprasza ks. Mariusz Ostaszewski – diecezjalny duszpasterz rodzin.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Janina Kulikowska – Orlikowska lat 67. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”