OGŁOSZENIA PARAFIALNE –I Niedziela Wielkiego Postu 26 luty 2023 roku

 1. W środę popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to także czas nabożeństw pasyjnych. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci – na godz. 16.30, dorosłych – na godz. 17.30, młodzież – na godz. 19.00. Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu – na godz. 17.15.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek modlitwa w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.30. Po mszy św. spotkanie.

– w piątek okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź dzieci od godz. 16.00.

– w sobotę nabożeństwo wynagradzające o 17.30, Msza św. o 18.30.

 1. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.
 2. Jak każdego roku również i w tym jest okazja na plebanii dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Akcję rozliczeń rozpoczęliśmy 25 lutego i prowadzona jest w soboty, w godzinach od 10.00 do 13.00.
 3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie: w najbliższy wtorek – rok I, środa – rok II. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w kościele.
 4. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w dniu 2 marca br., czwartek, w kościele o godz. 19.00.
 5. Zelatorów zbierających ofiary na budowę kościoła prosimy o odebranie zeszytów w zakrystii.
 6. W naszej parafii rozpoczęliśmy cykl modlitw uwielbienia, któremu patronuje Biskup Elbląski Jacek Jezierski. Począwszy od lutego w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę, adorację NS i uwielbienie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN, czasopisma Salvator oraz gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 8. W odpowiedzi na apel Biskupa Elbląskiego dziś po Mszach św. zbierana jest ofiara do puszek na rzecz broniącej się Ukrainy.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bronisława Bruska lat 92 oraz śp. Zdzisława Klejster lat 70. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”