OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIII Niedziela Zwykła 26 czerwca 2022

 1. Ksiądz Prowincjał, z głosem swojej Rady zdecydował, że ks. Dominik Truchan z dniem 1 lipca br. podejmie studia z muzyki kościelnej i pracę w ramach Wolontariatu Misyjnego „Salwator”. Dziś na Mszy św. o 10.30 podziękujemy ks. Dominikowi za posługę duszpasterską w naszej parafii.
 2. Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o 10.30 w intencji ks. Szymona Kuli z okazji zbliżających się imienin. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

– środa – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

 1. W uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła ofiary zbierane będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. poranną i wieczorną. Odwiedziny chorych planowane są w pierwszy piątek września. W sytuacjach zagrożenia życia prosimy dzwonić na tel. kom 512 924 572
 3. Zapraszamy na pierwszo sobotnie czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się konferencją o godz. 17.30. Następnie medytacja, różaniec i Msza św. o godz. 18.30, litania do Matki Bożej, procesja i Apel fatimski.
 4. W tym tygodniu 32 osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami i księdzem Jerzym wyjeżdża do Karpacza na kolonię. Uczestników tego wyjazdu polecamy modlitwom.
 5. SOP zaprasza młodzież męską na rekolekcje o tematyce powołaniowej w różnych terminach i różnych zakątkach Polski. Szczegóły znajdziemy na plakatach lub stronie internetowej: www.sop.sds.pl
 6. W minioną niedzielę na XXX – jubileuszową Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę zebraliśmy kwotę 6.483 zł. Bóg zapłać!
 7. W dniu dzisiejszym po Mszach św. Służba Liturgiczna naszej parafii będzie kwestować na rzecz wspólnej wakacyjnej wycieczki ministrantów.
 8. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 9. Pierwsza Komunia św. w 2023 r. planowana jest na dzień 13 maja.
 10. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych katechetów i specjalistów ds. rodziny. Mile widziane są również osoby w dojrzałym wieku. Szczegóły w Internecie.
 11. Polecamy prasę katolicką GN oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Andrzej Graczyk lat 71. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!