OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII Niedziela Zwykła 19 czerwca 2022

 1. Każdego dnia, o godz. 17.30 zapraszamy na litanię ku czci NSPJ w intencji pokoju w Ukrainie.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– czwartek – uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela,

– piątek – uroczystość NSPJ,

– sobota – Niepokalane Serce NMP.

 1. W uroczystość NSPJ – w piątek, zapraszamy także na dodatkową Mszę św. o godz. 9.00.
 2. Przez całą Oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywa się w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.
 3. W dniu dzisiejszych, po Mszach świętych młodzież z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej będzie zbierała ofiary do puszek, na wsparcie organizacji XXX – jubileuszowej, Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 4. SOP zaprasza młodzież męską na rekolekcje o tematyce powołaniowej w różnych terminach i różnych zakątkach Polski. Szczegóły znajdziemy na plakatach lub stronie internetowej: www.sop.sds.pl
 5. Ksiądz Prowincjał, z głosem swojej Rady zdecydował, że ks. Dominik Truchan z dniem 1 lipca br. podejmie studia z muzyki kościelnej oraz obowiązki duszpasterza Wolontariatu Misyjnego „Salwator”. Dlatego zapraszamy na Mszę pożegnalną ks. Dominika 26 czerwca, na godz. 10.30.
 6. Również z dniem 1 lipca br. ks. Karol Koszyl rozpocznie pracę w naszej parafii jako wikariusz. Natomiast obowiązki przełożonego domu zakonnego z dniem 1 lipca przejmie ks. Szymon Kula.
 7. Zapraszamy na Mszę imieninową ks. Szymona Kuli w dniu 26 czerwca, o godz. 10.30
 8. W ramach zbiórki na budowę kościoła zebraliśmy sumę 4.280 zł. Bóg zapłać!
 9. W przyszłą niedzielę po mszach św. Służba Liturgiczna naszej parafii będzie kwestować na rzecz wspólnej wakacyjnej wycieczki ministrantów.
 10. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych katechetów i specjalistów ds. rodziny. Mile widziane są również osoby w dojrzałym wieku. Szczegóły w Internecie.
 11. Parafia bł. Doroty z Mątów organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorje i Chorwacji w terminie 16-24 września br. Więcej informacji znajdziemy na plakatach. Zapisy prowadzą organizatorzy wyjazdu.
 12. Polecamy prasę katolicką GN oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!