OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022 r

 1. W dniu wczorajszym nasza wspólnota parafialna wzbogaciła się duchową obecnością bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana – założyciela salwatorianów. Jego relikwie znajdują się w jednym z ołtarzy bocznych, gdzie można przyzywać wstawiennictwa bł. Franciszka Jordana.
 2. Witamy ks. Tomasza Raćkosa – wice prowincjała Salwatorianów, który w dniu dzisiejszym głosi do nas słowo Boże i przybliża duchową wartość beatyfikacji świętych.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– czwartek – św. Filipa Nereusza, prezbitera,

– niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. W czwartek, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Wszystkim Mamom już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenie, a tym, które Pan powołał do siebie wypraszajmy łaskę wiecznej szczęśliwości w Niebie.
 2. W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed każdą Mszą św.
 3. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowym za dar serca złożony na budowę kościoła w wysokości 3.400 zł.
 4. We wtorek, 24 maja, na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Michał Mańka będzie obchodził swój jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i polecajmy Jubilata pamięci modlitewnej.
 5. W najbliższym czasie w katedrze elbląskiej oraz bazylice trzebińskiej odbędą się święcenia diakonatu i prezbiteratu. Wszystkich kandydatów do święceń polecajmy w naszych modlitwach.
 6. W dniach od 6 do 8 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XIV Forum Rodziny pod hasłem „Miłość piękna choć trudna”. Prelegentem będzie dr hab. Mieczysław Guzewicz.
 7. RMS i SOP organizują XXIX Forum Młodych. Odbędzie się ono od 4 – 11 lipca br. w Dobroszycach. Zapraszamy do udziału młodzież po 7 klasie szkoły podstawowej i starszą. W programie warsztaty, spotkania z ciekawymi gośćmi i koncerty. Nie zabraknie wspólnej modlitwy i czasu na rozwój duchowy i osobisty. Zapisy oraz więcej informacji znajdziemy na stronie forummlodych.com i u ks. Dominika.
 8. Polecamy prasę katolicką GN
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Izabela Niewinowska lat 61. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”