OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkanocna 15 maja 2022 r.

  1. W dniu dzisiejszym, w naszej parafii obchodzimy Rocznicę I komunii św. Msza św. dla dzieci rocznicowych i ich rodzin o godz. 10.30.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.
  3. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszo komunijnych za dar serca złożony na budowę kościoła w wysokości 1.500 zł oraz dziękujemy za obraz bł. Franciszka Jordana do kościoła.
  4. W minioną niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy kwotę 3.714 zł. Bóg zapłać!
  5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski,

– wtorek – rocznicę poświęcenia elbląskiego kościoła katedralnego.

  1. W sobotę, 21 maja, odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Franciszka Jordana do naszej świątyni. Po uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 rozpoczniemy Festyn parafialny. W programie bardzo wiele atrakcji: zabawy i konkursy dla dzieci, konkursy i licytacja dla dorosłych. Zapraszamy do pomocy w organizacji spotkania:

– Prosimy o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne do pomocy prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w piątek w godz. 17 do 18 lub w sobotę przed południem.

– W najbliższą środę, od godz. 9.00 ustawiać będziemy scenę – potrzebujemy do pomocy 6 mężczyzn – osoby chętne do pomocy prosimy o zapisy w zakrystii.

– w piątek, od godz. 16.00 planujemy ustawianie namiotów, ławek i stołów – potrzebujemy pomocy kilkunastu osób. Chętnych również prosimy o zapisy w zakrystii.

  1. Rodziców dzieci udających się do Karpacza zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek, o godz. 19.00 w salce pod tarasem.
  2. Elbląskie hospicjum, w ramach akcji Pola nadziei zebrało kwotę 4.368 zł. Bóg zapłać!
  3. Polecamy prasę katolicką GN oraz biuletyn parafialny „Dobry jak chleb”
  4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Adrian Kmito lat 35, śp. Halina Kawczyńska lat 65 oraz śp. Stanisław Lewandowski 86. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”