OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkanocna 8 maja 2022 r.

 1. IV Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Pamiętajmy o tej intencji szczególnie w tym tygodniu. Witamy w naszej parafii ks. Pawła Radziejewskiego wraz z grupą salwatoriańskich nowicjuszy.
 2. W dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy św. o 10.00 uroczystość I Komunii św. Dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swego serca, oraz ich rodziny polecamy w modlitwach. W najbliższym tygodniu dzieci uczestniczyć będą w nabożeństwie majowym oraz Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00, w ramach tzw. Białego Tygodnia.
 3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Rocznica I komunii św. Msza św. dla dzieci rocznicowych i ich rodzin o godz. 10.30.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

– sobota – święto św. Macieja, apostoła.

 1. Zapraszamy do udziału nabożeństwach majowych – codziennie o 17.30.
 2. W minioną niedzielę Caritas parafialna zebrała kwotę 2.535 zł. Bóg zapłać!

W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka w na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone będą na posadzkę w naszym kościele.

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania w salce bł. Franciszka Jordana

– wtorek – Rada parafialna,

– środa – bierzmowani – rok I,

– czwartek – Rada duszpasterska.

 1. Przypominamy dzieciom rocznicowym o próbie w kościele we wtorek i środę o 16.30.
 2. Zapraszamy młodzież, kandydatów do bierzmowania i nie tylko na spotkanie z bł. Carlo Acutisem w Jego relikwiach. W planie jest konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi i Msza św. Spotkanie odbędzie się 14 maja, o godz.15.30, w kościele św. Wojciecha, ul. Wiejska 4.

10   Fundacja św. Brata Alberta ogłasza konkurs plastyczny pt. „Bł. Franciszek Jordan –przewodnik na każdy dzień”. Szczegóły znajdziemy na stronie parafialnej i tablicach ogłoszeń. Termin składania prac upływa w dniu 15 maja br.

 1. W sobotę, 21 maja, odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Franciszka Jordana do naszej świątyni. Po uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 rozpoczniemy Festyn parafialny. W programie bardzo wiele atrakcji: zabawy i konkursy dla dzieci, konkursy i licytacja dla dorosłych Zapraszamy do pomocy w organizacji spotkania. Prosimy o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w piątek w godz. 17 do 18 lub w sobotę przed południem.
 2. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 30 czerwca-9 lipca br. Koszt 1.800 zł. Zapisy w zakrystii.
 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Piotr Skalij lat 82. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom

składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”