OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Wielkiego Postu 28 luty 2021 r.

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych o 17.30, a młodzież o godz. 19.00

2. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do udziału w akcji prowadzonej przez Caritas Polska „Mój mały dar”. Ofiary przeznaczone będą na wsparcie dla seniorów. Skarbonki znajdziemy przy wyjściu z kościoła.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

– w czwartek modlitwa w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie Margaretek.

– w piątek okazja do spowiedzi przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

4. Grupa Żywego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę różańcową w najbliższy wtorek o godz. 17.30

5. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek, 2 marca o godz. 19.00, w kościele.

6. W tym tygodniu odwiedziny chorych. Ks. Jerzy i ks. Michał odwiedzą swoich chorych w piątek w godzinach przedpołudniowych. Ks. Rafał w poniedziałek 8 marca a ks. Szymon w piątek 12 marca. Chorzy ks. Stanisława w sobotę 6 marca.

7. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w następną niedzielę o 16.00

8. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 1-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy do 28 lutego br., w zakrystii.

9. Jak każdego roku również i w tym jest okazja na plebanii dokonać rozliczenia podatkowego PIT na rzecz Fundacji św. Brata Alberta. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych akcja rozliczeń rozpoczęła się 27 lutego i prowadzona jest w godzinach od 10.00 do 13.00.

10. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się figura założyciela zgromadzenia salwatorianów, którzy posługują w naszej parafii od początku jej istnienie. Z racji beatyfikacji o. Franciszka Jordana, która odbędzie się 15 maja br. w Rzymie, chcemy zakupić tę figurę i umieścić ją na placu kościelnym. Tym samym prosimy o wsparcie finansowe naszych planów. Koszt figury to 8.000 zł.

11. W sobotę, 6 marca, planujemy sprzątanie chóru i klatek schodowych w naszym kościele. Prosimy o pomoc w sprzątaniu i przyniesienie ze sobą odpowiedniego sprzętu.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Irena Perucka w 72 roku życia.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”