OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Zwykła 31 stycznia 2021 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego,

Środa – św. Błażeja, biskupa i męczennika,

Piątek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

Sobota – męczenników Pawła Miki i towarzyszy

2. W dniu 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie świec. W tym dniu zostanie także odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

3. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia konsekrowanego. W tym dniu szczególnie chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich zakonnikach i siostrach zakonnych. Tego dnia przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka ofiar na wsparcie elbląskiego klasztoru sióstr Klarysek. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy w imieniu sióstr.

4. Wspominając świętych tego tygodnia, otrzymamy także szczególne błogosławieństwo. W dzień św. Błażeja – o zachowanie od chorób gardła; w dzień św. Agaty – błogosławieństwo przyniesionego przez Was chleba.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.

– w czwartek grupa Margaretka zaprasza na modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne oraz już powołanych do służby Bożej. Modlitwa rozpocznie się o 17.30

– w piątek spowiedź I-piątkowa pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 16.30.

6. Odwiedziny chorych: ks. Jerzy, ks. Szymon, ks. Michał – w pierwszy piątek miesiąca. Ks. Rafał w poniedziałek w godzinach popołudniowych, natomiast chorzy ks. Stanisława – w sobotę.

7. W tym tygodniu kończymy czas wspólnego kolędowania. Dziękujemy za nowe doświadczenia, które podyktowane były pandemią. Serdecznie dziękujemy także za ofiary kolędowe składane przy okazji Mszy św. W tym tygodniu na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

Poniedziałekul. Broniewskiego 39, Ogólnej 50, 52, 54

Wtorek – ul. Królewieckiej 201, Niepodległości 22-32 – zapraszamy do kościoła także wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli wcześniej uczestniczyć w Mszy kolędowej.

8. Zapraszamy członków Rady parafialnej na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w zakrystii.

9. W tym tygodniu planujemy rozebranie w kościele dekoracji bożonarodzeniowej. Zapraszamy do pomocy w piątek, 5 lutego na godz. 19.00.

10. Na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji w minioną niedzielę zebraliśmy 3.926 zł. Bóg zapłać!

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”

12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Kazimiera Tetiurko w wieku 80 lat, śp. Marianna Lejman w wieku 89 lat, śp. Jan Marczuk w wieku 71 lat oraz śp. Jan Stefanowicz w wieku 69 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.
Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”