OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Zwykła 17 stycznia 2021 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek – bł. Reginy Protmann, dziewicy

Czwartek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

W dniach od 18 do 25 stycznia trwać będzie tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

2. W najbliższy czwartek (21 stycznia) obchodzić będziemy Dzień Babci, a dnia następnego -w piątek Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy naszych parafian o pamięć o babci i dziadku, a szczególnie o modlitwę za tych, których Pan Bóg powołał do życia wiecznego.

3. W dniu 4 stycznia rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Dziękujemy za pozytywną odpowiedź na nową formę spotkania kolędowego podyktowaną panującą pandemią koronawirusa. Dziękujemy także za składane ofiary kolędowe. W tym tygodniu na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

PoniedziałekLeśmiana 3, 5, 7, 9, 15, 19

Wtorek – Legionów, 10, 12, 14, 24, Leśmiana 1, 1A

Środa – Leśmiana 21, Rydla 3, 11, 13

Czwartek – Rydla 1, 5, 7, 9, Ostródzka

Piątek – Gdyńskiej, Szucha, Szczecińskiej, Ogólnej 44

Sobota – Piłsudskiego 11, 13, Skierniewickiej, Krakowskiej, Suwalskiej

4. W minionym tygodniu, w ramach zbiórki na rzecz budowy kościoła zebraliśmy kwotę 3.532 zł. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % od podatku dochodowego na Fundację Świętego Brata Alberta. Prosimy o rozreklamowanie tej sprawy wśród swoich znajomych.

5. W minionym tygodniu dotarła już do kościoła pierwsza dostawa ławek. Kolejne ławki sukcesywnie będą robione i ustawiane na nowej części podłogi.

6. Pragniemy przypomnieć, że środek do dezynfekcji, który znajduje się przy każdym konfesjonale w pierwszej kolejności służy do dezynfekcji folii konfesjonału – każdy przed spowiedzią może ją zdezynfekować, a także do dezynfekcji rąk penitentów.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Teresa Wilkowska w wieku 79 lat, śp. Łucja Laskowska w wieku 73 lat oraz śp. Janina Frankowska w 75 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia – „Szczęść Boże”