OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu 6 grudnia 2020

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Bardzo serdecznie witamy ks. dr Mirosław Socała SDS, wykładowcę w WSD salwatorianów, który będzie przewodniczył rekolekcyjnym rozważaniom. W czasie pandemii chcemy przez te rekolekcje pogłębić i ożywić naszą wiarę, a także przygotować się do dobrego i godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

2. Przypominamy, że transmitowane:

– Msze św. z nauką ogólną będą o godz. 7.00, 9.00, 19.30

– Msze św. roratnie z nauką rekolekcyjną dla dzieci – o godz. 18.00

– spowiedź św. (pon. – śr.) pół godziny przed każdą Mszą św.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – św. Ambrożego, biskupa,

– wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

4. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to kolejna, 139 rocznica powstania Towarzystwa Boskiego Zbawiciela – Salwatorianów. W tym dniu na Mszy św. o godz. 19.30 będziemy świadkami odnowienia złożonych ślubów zakonnych przez naszych duszpasterzy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tego dnia, na Mszy św. o 19.30 również Margaretki złożą swoje przyrzeczenia.

5. W dniu dzisiejszym parafialna Caritas kwestuje na rzecz ubogich naszej parafii. Dziękujemy za składane ofiary.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na budowę kościoła – ofiary przeznaczone są na posadzkę w naszym kościele.

7. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie w następną niedzielę na godz. 16.00.

8. Prosimy o pomoc w rozniesieniu podziękowań za wpłaty dokonane w tym roku na budowę naszej świątyni.

10 Z racji pandemii Koronawirusa Biskup Elbląski odwołał tegoroczną kolędę. Wychodząc naprzeciw tej sytuacji chcemy w miesiącu styczniu zaprosić Was na Msze św. wg rozpisanego grafiku ulic i bloków. Następnie, o godz. 19.00 kapłan uda się na wyznaczone ulice aby z zewnątrz pobłogosławić domy i mieszkania.

11. W zakrystii są także do nabycia kalendarze parafialne na 2021 rok. Ofiary za kalendarz będą cegiełką na budowę naszej świątyni.

12. W niedziele adwentowe na zakończenie każdej Mszy św. będziemy błogosławić opłatki wigilijne, które będą rozprowadzane przy każdym wyjściu z kościoła.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN oraz Gazetka parafialna „Dobry jak chleb”.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i zdrowego tygodnia– „Szczęść Boże”